Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pszichopata 6 éves? fórum

Pszichopata 6 éves? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
130. 4c1a787e8f (válaszként erre: 127. - Túrógombócka)
2017. aug. 6. 07:17

Akinek bármilyen okból nem jut annyi tésztából odaföntre, ő talán azt sem tudja, nem érzi, hogy ha ő fórumozásra adja a fejét, akkor mi mit várunk el.. Van, aki tesz erre.. Sőt, ha megnézem akár csak az utolsó 20 év üzleti levelezési színvonalát, akkor sajnálatok módon még az is meglehet, hogy fejétől büdös..


Ez nem jó, egy percig sem, csak ez van.


Tényleg ne olvasd el, de bántani felesleges bárkit is. Ő jobb nem lesz tőle, csak negatív energia..

129. csikil4ny (válaszként erre: 126. - Magdalénia)
2017. aug. 5. 15:28
Nyilván nem is róla írtam. ;)
2017. aug. 5. 15:26
Én is így gondolom, a lényeg ott van, hogy: ha már fórumozásra adja a fejét...
2017. aug. 5. 14:34
én is azt gondolom, hogy aki már eljut odáig, hogy fórumozásra adja a fejét, az fogalmazzon már érthetően és tagoljon, ne egyben ömlesszen érthetetlen szövegeket a többiekre. mert jobb esetben el se fogják olvasni (gyakran ezt teszem), vagy primitívnek fogják tartani.
126. Magdalénia (válaszként erre: 123. - Csikil4ny)
2017. aug. 5. 14:28

Gondolom Muraja nem 30 éves és nem így akar kitűnni a tömegből. :D


Jó, jó, tudom mit akartál írni. Tényleg meleg van. ;)

125. Magdalénia (válaszként erre: 122. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 5. 14:15
Igazad van. Én sem hoztam volna fel, ha valaki nem arra hivatkozik, hogy egész biztosan ezt fogja felhozni indoknak Muraja.
124. Magdalénia (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2017. aug. 5. 14:11
:)
123. csikil4ny (válaszként erre: 121. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 5. 11:45

Meleg van...


Nem, nem az egyszerűséggel van gond, mert van olyan 6 osztályos is, aki a lehetőségeihez képest egész érthetően ír, hanem azzal, hogy "nem fontos a helyesírás" ezért egy pontot, vesszőt nem használ. Baj ha egy 30 éves nő így akar kitűnni a tömegből. Azt sem bánom, ha nem ír helyesen (szakértők ki is mutatták, hogy nem mindenki képes rá), de olyan fogyatékosság nincs, amely miatt nem tud valaki központozást alkalmazni.


Ezt a pszichopatázást is kiveséztük minden oldalról. ;)

122. 4c1a787e8f (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2017. aug. 5. 09:17
Ez meg egy olyan téma, amiről nagyon kellene beszélni, csak ezen a portálon nem nagyon akarom ezeket feszegetni.
121. 4c1a787e8f (válaszként erre: 118. - Csikil4ny)
2017. aug. 5. 09:15

:-)

Emberek vagyunk..


Néha van olyan, hogy átsüt az egyszerűség egy-egy íráson, néha ez dühítő, néha szánalmas, néha csak szomorú.

De gondolkodjunk el, hogy ezt az oldalt ugyanúgy használja egy 8 általánost végzett egyszerű cigányasszony is egy kis faluból, vagy bárki. Szerintem jó, hogy mindenkinek a véleményét lehet itt olvasni, mert pont ez ránthat ki bárkit az egysíkú gondolkodásból.


Azt kellene tudatosítani, hogy ezzel nincs semmi baj, és tényleg vagy meg akarom érteni, mit akar valaki mondani, vagy nem olvasom el, és nem reagálok rá.


Murajánál pont nem az egyszerűség látszik, igaz én már korábban is olvastam őt sokszor, néha nagyon "összevesztem" vele, de utólag azt gondolom, nagyon hasznos volt az is, mert napokig elgondolkodtatott, hogy van más megoldás, meg élet is, mint amit éppen magam körül látok..


Nem kellene ezeket annyira komolyan venni talán, csak annyira, hogy megérintsen valami a másikból..


Nekem Kék Írisz véleménye is hiányzik, nem tudom, hogy ő nincs, vagy csak más néven.


Válaszolni meg tényleg nem kell/kéne mindenkinek, persze van, hogy a kisördög belénkbújik..


Szerintem nyugi, és pszichopatázzunk tovább..


Még akkor is, ha én meg ezen a kifejezésen akadtam ki..

120. ina87
2017. aug. 5. 07:12
Ez az állandó helyesírás,vegyük már észre nem ez a fontos,ha valaki tanácsot kér nyilván mindenki a saját módjában le írja h mit gondol talán mi lenne a helyes,minden egyes fórum vitába torkollik :(
119. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 117. - Csikil4ny)
2017. aug. 4. 23:15
Tobbszor jartam Erdelyben. Izesen beszelnek magyarul meg ennyi elszakitott evtized utan is.
118. csikil4ny (válaszként erre: 113. - Magdalénia)
2017. aug. 4. 23:01

A lényeg lemaradt: nem találtam Túrógombócka hozzászólását sértőnek, csak nem értettem egyet vele, s kifejtettem a véleményem a témáról, igaz jelentősen elcsúsztunk a fórum témájától, de ez más dolog.


Szívesen olvastam volna Muraja otthontanításos tapasztalatáról is, amelyre Szurikáta hívta fel a figyelmünket, csak ez a történet azt hiszem most már elúszott az éterben. :(

117. csikil4ny (válaszként erre: 113. - Magdalénia)
2017. aug. 4. 22:53

Nem csodálom. Én sem szoktam szólni, csak magamban zsörtölődök. Csak most az zavart, hogy írt egy regényt, végigolvasom az alig értelmezhető szöveget, rákérdezek az okára, s nem leírja az okot, hanem tisztelethiányról, áskálódásról, rászállásról ír. Értem, hogy sok a sérelem az emberekben, de ott is provokációt és bántást látnak, ahol nincs.


Ezzel a csoda, hogy magyarul írnak nem értek egyet. Nagyon nem. Mert ez édesanyáról gyerekre kellene szálljon. S ahol tiltják ott titokban is megtanulnak, de ahol minden mindegy ott bizony nem. Az önfeladás a lehető legrosszabb.


Ezt a saját szememmel látom. Rengeteg magyar szülő csak azért adja az államnyelvén működő iskolába a gyermekét, mert így heti 3-4 órával kevesebbre jár a gyerek, eggyel kevesebb tantárgyból érettségizik, így viszont egyre több anyanyelvű iskolát zárnak be, mert gyerekhiány van.


És itt van a csángók kérdése. A 30-as korosztály már nem tud magyarul, az ő gyermekeik természetesen csak románul kommunikálnak, de most mivel pénzbeli támogatást kapnak, meg támogatott iskolai helyeket kapnak magyar nyelvű iskolákba íratkoznak. Csupa kínlódás az a pár év, míg valamit kezdenek érteni magyarul, mert ugyanolyan oktatásban részesülnek, mint akik első osztálytól magyarul tanulnak, ergo kínaiul is tanulhatnának. Ez pénzügyi kényszer számukra. A vége az, hogy a magyarokat gyűlölik meg ezért, mert ők már régóta nem magyarok. Ugy vannak ezzel, mint a székelyek a román nyelvvel. Mivel nincs nyelvoktatás, csak bizonyos tantárgyak vannak románul (értsd ugyanaz a tankönyv, mint a román ajkú gyerekeknek feltételezve, hogy a csak magyar környezetben cseperedő gyerek az anyatejjel magába szívta az állam nyelvét), nem nyelvtanítás van, hanem nyelv megutáltatás.


Szerintem az elszakított területeken ahol szorványban él a magyarság igaz, hogy több fáradtsággal jár az anyanyelv ápolása, de a régiek még úgy mondták, ahány nyelvet tudsz, annyi ember vagy. A vegyesházasságoknak is ez az előnyük, hisz rögtön lehetne kétnyelvű a gyerek.

116. Magdalénia (válaszként erre: 115. - Túrógombócka)
2017. aug. 4. 20:46
Ld.114 hsz.
115. túrógombócka (válaszként erre: 113. - Magdalénia)
2017. aug. 4. 20:24

hozzászóltam a témához is.

nem az bosszant, ha valaki nem tud helyesen magyarul külföldi létére. ellenkezőleg: tisztelem, amiért egyáltalán tud magyarul. csak itt nem csupán a nyelvtudás hiánya a gond. szerintem.

114. Magdalénia (válaszként erre: 109. - Túrógombócka)
2017. aug. 4. 20:20
Én is bosszankodtam, de nem mentem bele feltételezésekbe. A téma komolyságát figyelembe vettem.
113. Magdalénia (válaszként erre: 111. - Csikil4ny)
2017. aug. 4. 20:17

A 94-ben már eleve rosszhiszeműen feltételezi, hogy valaki azt az indokot használja, hogy a hiányosságait magyarázza. Előre cáfolt. Pedig elhihetjük, hogy nagyon sokan vannak, különösen az ismert okok miatt, akik máshol élnek, esetleg vegyesházasságban, mint a hozzászóló is.


Vannak olyan helyek, ahol már alig beszélik a magyar nyelvet, írni még kevésbé és nem azért mert nem volt rá igényük. Egyes helyeken még csoda, hogy élnek magyarok és meg tudták tartani az anyanyelvüket.


Nem az a probléma, ha szóvá teszünk valamit, hanem a hogyan.


Gondolom Turógombócka végigolvasta a topikot, mert valamiért érdekelte, - bár nem szólt hozzá, és felbosszantotta a nehezen olvasható szöveg. Hirtelen bosszúságában „tollat” ragadott és kiadta a mérgét, ami bántóra sikeredett.

112. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 111. - Csikil4ny)
2017. aug. 4. 15:01
Nem kell messzire menni; ina87 magyar ha jol ertelmeztem a sorait:D (allitolag) Ennyit az igenyessegrol.
111. csikil4ny (válaszként erre: 108. - Magdalénia)
2017. aug. 4. 14:56

Muraja nemzetisége ezek szerint nem magyar, nem kell összemosni a határon kívül rekedt magyarokkal.


Sokaknak nem fontos az alapszintű helyesírás, az már más kérdés, hogy alig értelmezhető, amit írnak. Ha egy nyelv helyesírási stabályait nem vagyunk hajlandóak követni nem kell azon kommunikálni. Más lenne ha valaki azt mondaná, hogy ne haragudjatok tanulom a nyelvet, ennyire megy és megint más szándékosan egymásután hajigálni a betűket, mert úgy is jól van annak, akinek íródnak. A fejlődés óhaja nem nemzetiség vagy korfüggő, ahogy az igényesség magunkkal és másokkal szemben sem az.


A határokon kívül rekedt magyaroknál is nem csoda az anyanyelv használata, hanem igény. Szerintem.

110. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 4. 14:35

Az ilyesmit Mo-on mondjuk anno a Polgar hazasparnak sikerult elernie;

Boros Misi azt hiszem, magantanulo...

109. túrógombócka (válaszként erre: 108. - Magdalénia)
2017. aug. 4. 13:54
nem is a helyesírás a fő gond...a gond az, hogy nem tagol. és ez nem nyelvfüggő.
108. Magdalénia (válaszként erre: 94. - Túrógombócka)
2017. aug. 4. 13:37

Annak tükrében, hogy 97 éve megszabták a határainkat és milliók kerültek határainkon kívülre, egyáltalán nem ritkaság, - szerencsére - hogy még tudnak magyarul és magyar portálokon velünk vannak. Hosszú idő ám az! Nem is beszélve azokról, akik a világ minden tája felé menekültek. Sokan vannak, nem kell csodálkozni és kétségbe vonni, ha valaki kimenti magát.


Mi, itteniek sem mindannyian tudunk helyesen írni különböző okok miatt, de a nagyobb baj, amikor valaki nem is akar, mert nem tartja lényegesnek.

Azóta is romlott a helyesírás, amióta telefonon pötyögnek az emberek.

107. Muraja (válaszként erre: 104. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 4. 11:20
En soha senkit itt sem barhol sem nem sertettem meg !de ha egyszer diszreszpekt iranyul ellenem miert legyek tolerancs ? de ez nem lep meg sokat tanultam evek soran es tudom .... Eleg volt az ismeret amikor sok sok evel ezelött a parom tartott velem es az ö anya reakcioja na ; anya kicsi fia !azota sem volt vele konaktba a fia - parom az anyjaval. Tudata szerint meg el az anyuka , de en kelettem hoza hogy belasa azt a hatartalan fajdalmat amit neki mind szulö okozott. Egy 50 + " fiuhoz " valo viselkedese magalazo tonus stb. kritizalas stb. Nagyon erdekesek a komunkacioi modszerek az emberek nek egymas iranyt .
106. csikil4ny (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 4. 11:08
Ez az otthontanulás enges is érdekel, még nem volt időm belemélyedni a témába. Igaz nekem nincs is rá kapacitásom, de az alternatív oktatás témája vonz.
105. csikil4ny (válaszként erre: 101. - Muraja)
2017. aug. 4. 11:02
Ezért kérdeztem rá arra, hogy milyen nyelvet használsz a hétköznapokban... Nem kell egyből rosszindulatra gondolni és támadásba lendülni!
104. 4c1a787e8f (válaszként erre: 102. - Muraja)
2017. aug. 4. 10:49

Jaj már, Te meg ne folytasd a veszekedést meg a sértegetést..


A könyv címét meg küldjed, légy oly jó :-))

103. Muraja (válaszként erre: 96. - 4c1a787e8f)
2017. aug. 4. 10:41
Köszönöm hogy kicist megertesz , amit leirok az minden igy is volt az elet soran igenaz meber " kilog " volt hogy telt volt hogy nem " ez attol fuggot milyen emberekel altam szembe de ment . Magyar ferjemnek ki diplomas de mar nyugdijas aspergrenje van , erdekes latni azt hogy viszonyul hoza egy 3 eves kis fiu , ki anyira elfogadja a viselkedeset hogy csodalatos modon nem is reagal ra amikor a dragam " felpereg ". Van egy magyar ismert profil kivel szemlyesen is x talalkosztunk . Sokal idösebb tölunk de sajnos öt csunyan elkezeltek vagy mi . Egyszer egy ertelmisegi mivoltjabol nem maradt meg sok . Volt felesege kamatosztatta a statuszat irt rola egy könyvet is magyarul is atvan forditva . Erdekel akkor megirom a cimet privat. Tahat ahogy en latom azt ahogy a unokam lefogadja a parom csodalatos es nem beszelve arrol hogy milyen pozitiv hatasal van paromra. Parom igyekszik nyugi lenni es mindent szep atmagyaraz igazi jo atmoszfera mind kettö szamara .Közben az afö hogy az idöt is kizarjak nincs az a ku....a sztresz .
102. Muraja (válaszként erre: 91. - Mosolyka1111)
2017. aug. 4. 10:28
Ha valaki primitiv az te vagy mosolyka !jo igy ? tessek !
101. Muraja (válaszként erre: 88. - Csikil4ny)
2017. aug. 4. 10:27
Ha nincs mas kartya , akor a helyirasi b.....s ugye mar ?! no szaljal le rolam da gyorsan . Egy magyar sem tud ( ha nem tanulja meg gyerkoraba a masodik nyelvet rendesen akcent nelkul beszelni ) a bizonyos A-akcent ugy kitör hogy ket egy ket szo utan az ember mar oda is igazolja az illetöt . Helyes iras ma irelevans egy gomb nyomas es kesz .Parom magyar ha erdekel , harom nyelv volt amit othon körulöttem ment anno es meg harom hoza jött eletem soran . De csak erdekes modon a magyarban ez a allando asakalodas .
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook