Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Külföldön dolgozom, albérletet bérelek a cuccaimnak itthon fórum

Külföldön dolgozom, albérletet bérelek a cuccaimnak itthon (beszélgetős fórum)


1 2
2017. aug. 3. 13:24
Itthon akarsz majd élni? A lakásvásárlás jó ötlet lenni, hitelből is. Mondjuk 1,5-2 szobás. És kiadod albérletbe az egyik szobát, a másikat meg fenntartod a cuccaidnak, magadnak amikor hazajössz. A hitel egy részét fizetné a bérlőd.
30. massalhangzo (válaszként erre: 29. - Evawitch)
2017. aug. 3. 13:06
nem kell ugy ragaszkodni a holmikhoz. en biztos nem fizetnek havonta csak azert, hogy ruhakat, butorokat taroljak valahol. ennel meg anyagilag akkor is ezerszer jobban kijossz, ha minden evszakvaltasnal uj cuccokat veszel :D
2017. júl. 30. 17:15
Téli ruha , cipő pl új, tavaly vettem és evekig jó lesz. Ruhák tényleg csak a fontosak vannak , le vannak selejtezve. Kacat a húgomék padlasan van, aminek nrm art a hideg. Náluk sajnos nincs hely a házban, kicsi nagyon.
28. syria (válaszként erre: 27. - Bc681dac13)
2017. júl. 30. 10:27
A barátaim, ismerőseim cuccait ingyen szoktam tárolni...
2017. júl. 29. 22:48

Most már évek óta kint dolgozol, nem? Hacsak nem ritka értékesek azok a bútorok és ruhák, én nem hiszem, hogy megérné tartogatni, így is sokba fájt már. Esetleg a ruhákból pár bőröndnyit érdemes így megtartani, ahogy szezont váltasz. Annak a tárolására meg talán akad ismerős, akit párezerért havonta le lehet fizetni.


Amúgy megértem, hogy nem egyszerű, mert nekem is csak elvben ilyen egyszerű a dolog. A bútorok még hagyján, mert csak pár apróság van, amihez érzelmileg kötődök. Na, meg a pár festmény. ...meg a könyveim. Aztán máris ott tartok, hogyha ilyen helyzetben lennék, bérelni kellene valamit. És tudom én, hogy nem kell ennyi kacat, ami nekem van, de én tuti bőgnék, ha azt a sok hülye ruhám ki kellene szórnom, ami van.

2017. júl. 29. 17:13

Biztos vannak.

Majd körbenézek. Jövő hét elején neki is állok a dolgaimat intézni, úgyis szabadnapos leszek.

25. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Evawitch)
2017. júl. 29. 16:51
es ott kint nem tudsz valakivel vagy valakikkel kozos alberletet keresni? akar magyarokat is kereshetnel, ha vannak. akkor kevesebbet fizetnel, es tudnal gyujtogetni
2017. júl. 29. 15:43

Lakáshitelen gondolkodom, de gyűjteni kell még hozzá sajnos. De lehet, hogy itt kint megkerdezem, hogy mennek ezek a dolgok. Inkább sajat lakásra fizetek kicsivel többet, mint alberletre költsek. Idén szeretném ezt is elérni, 30 évesen nem csövezve szeretnék élni.

A szállodában barátommal együtt laktunk, de az állandó vita és gondok miatt külön szobát kértem, ami nem állandó, mert ha jönnek többen, kell nekik a szoba és ki kell költözni vissza, vagy keresek kiadó szobát itt, csak drága és messze is van ,ha van. Busz meg ritkan jár.

23. Evawitch (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2017. júl. 29. 15:36
Nem vagyok pesti...
22. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. júl. 29. 13:16

Berelj raktarat a cuccodnak, vagy ha nem kellenek, add el Jofogason.


Ha Budapestre jossz haza, par ezer forintert aludj hostelben. De videken is vannak 5000 korul mar privat szallashelyek egy ejre.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 12d083b51b)
2017. júl. 29. 10:29

Volt, de összedőlt, illetve le kellett bontani.

Tele volt a saját cuccainkkal is jócskán.


Ha lenne is melléképületem, nem adnám ki idegennek. Vannak elegen, akik ilyesmire rendezkedtek be, vagy van egy üresen álló garázsuk.

20. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2017. júl. 29. 10:13
Bocsi, csak arra gondoltam, hogy kertes háznál mindig vannak olyan u.n. alsó épületek, amit raktározási célra ki lehet alakítani. Attól még nem feltétlenül palota egy kis vidéki házikó, ha van benne ilyen is.
2017. júl. 29. 10:10
Nem tiszta nekem, amit irtal. Kint laksz ingyen? Vagy itthon ahol a dolgaid vannak? En biztos nem tartanek fenn lakast egesz evben par hasznalt butornak meg ruhanak. Ha hazajossz, napi 5-6 ezer forintert normalis szallast talalhatsz Pesten is.
18. Guruljka (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2017. júl. 29. 10:01
Miért lenne? Nem palotát tartok fenn.
17. syria (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2017. júl. 29. 08:55

Nehezen képzelem el, hogy a szüleid ne tudnák befogadni a csekély mennyiségű holmidat, bármilyen konfliktus van köztetek. (Esetleg a bútorokat tényleg el kellene adni.)

Ha a tárgyak tárolását megoldod, akkor könnyebb lesz az itthon tartózkodásod idejére szállást találni, ha a szüleidhez nem mehetsz több hétre, amit viszont el tudok képzelni.

2017. júl. 29. 07:36

Hello.

Első megoldas:raktár bérlése. Tizezertol mar lehet. Mikor koltoztunk gondoltam ra de vegul nem kellett.

Masik:nincs egy barátod sem itthon? Akinek a felesleges cuccaid betedd,gondolok itt ruhákra,papírokra-akar a pincejrbr vagy garazsba.


Amugy parszazezerert mar tudsz venni nyaralót is. Ilyen 20-40nm közt. Annyid sincs? Vagy a lokacio azert nem mindegy a butoroknak?


En egyebkent eladnek mindent vagy eljandekoznam. Éltem hasonló eletet annyi különbséggel h haza se jartam Magyarországra. Viszont nekem a papírjaim egy resze Szüleim garázsában volt. Ruhák es ami kellett kint voltak velem. Butorom nem volt. Mert minek.


Ha meg hszajossz vannak olcso panzok, apartmanok,hostelek. Megint kerdes a lokacio hogy hova jössz haza.


En raktarat berelnek vagy eladnám mindenem es a papírokat magammal vinnem.annyira sok papir nem.lehet.en gyujtogeto vagyok de két nagy szatyornal tobb iratom nincs..most az elfér bárhol.

15. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2017. júl. 29. 07:20
Nálad nincs egy ilyen hely????
2017. júl. 29. 07:18

Egyébként az sem mindegy, hogy ragaszkodsz-e ahhoz, hogy Pesten tárold a cuccaidat, és Pesten aludj, amikor hazaérsz, vagy esetleg Pesthez közeli kis település, egész biztosan olcsóbb... és Pestre csak ügyintézésre utaznál be.

Pesthez közeli kis településen egy kertes házban könnyebben találni olyan helyet, ahol a bútoraid is elférnek, és ahol egy üres szoba van. Kis öreg nyugdíjasok meglehet, hogy a kevesebbnek is örülnének.

Semmit nem veszítel azzal, ha körbe nézel ezen a téren is.

13. Guruljka (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2017. júl. 29. 06:58
El nem tudom képzelni, hogy ilyen esetben a szállodának ne legyen egy tárolóhelyisége.
12. Evawitch (válaszként erre: 11. - Lonna4)
2017. júl. 29. 06:24
Otthon tanulom, nem itt.
11. Lonna4 (válaszként erre: 10. - Evawitch)
2017. júl. 29. 05:44
Mit miért nem tudsz megcsinálni...októberig itthon is tudnál vezetni. Gondolom valahol Tirolban dolgozol, az osztrák vonatok gyorsak olcsók. Keress egy oktatót itthon és fejezd be. Biztos Szabadulni meg a cuccaidtol hostel vagy panzió pedig van olcsón itthon.
10. Evawitch (válaszként erre: 9. - Bichter1)
2017. júl. 28. 22:15

Idén jár le a 2 év a jogosítvány megszerzése miatt. Október elejéig nehéz lesz megoldani, hogy hazamenjek vezetni , legalábbis a vizsgáig eljussak.

Munkahelyet nem szeretném itthagyni ez miatt.

9. Bichter1 (válaszként erre: 7. - Evawitch)
2017. júl. 28. 21:56

...most lehet, hogy hülyeséget írok... de mi lenne ha vennél egy használt lakóbuszt? Majd megtanulsz vezetni, feltételezem fiatal vagy és a jogsi mindenkinek evidens manapság.


Azzal meg odakerekezel és amikor te szeretnél. Parkolás: talán még a mostani ingyen" helyeden is lehetséges.. és csak a tiéd.



[link]

2017. júl. 28. 21:03

Bérelj tárolót vagy garázst.

Ha itthon van dolgod hostel vagy kisebb panzió is megteszi.

Garázs már havi 10-15000-ért is van kiadó.

2017. júl. 28. 21:00

Szüleim bonyolult esetek ,extrém dolgok. Nem veszekedés, más téma.

Itt ingyen lakom, de évente 2x jön nagy csoport és az összes cuccomat el kell tüntetnem innen, mert kiveszik az egész szállodát. Kellene egy fix hely, ahol lehetne mindenem.

Autóm nincs ,nem megy a jogosítvány megszerzése sem ,vezetéssel vannak gondok és befejezni se lesz időm úgy látszik. Nem tudok csak úgy cuccolni ide-oda.

2017. júl. 28. 20:43
Szüleid egyáltalán nincsenek?? :O Mert a ruhákat, iratokat náluk lenne a legjobb elraktározni. A bútorokat meg add el vagy ajándékozd el. Úgyis tök más lesz az ízlésed mire visszatérsz (ha visszatérsz) ;)
5. simple (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. júl. 28. 20:39
Bérelj egy raktárat, már vannak ezek az önkiszolgáló raktárak, különböző méretben. Nem tudom neked mekkora kéne, nekem a 2 négyzetméteres került havi 10000 forintba. Az alja ekkora, felfelé lehet bőven még pakolni. Itt annyi megkötés van, hogy ugye csak nyitvatratási időben tudsz bemenni kivenni, vagy betenni bármit. És így mikor hazajönnél, akkor tudnál bérelni szobát olcsóbb panzióban vagy akármi. Én ezt csinálnám. Vagy garázst is bérelhetsz, az jóval nagyobb, biztos befér a holmid, bár manapság a garázsok is 20-25000 forint/hó áron mozognak minimum. Persze függ a lokációtól.
4. massalhangzo (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2017. júl. 28. 20:23

kicsit elvesztettem a fonalat :D ha kint ingyen laksz, miert akarsz alberleti szobat keresni?


a par butort eladnam a helyedben, annyi iratod csak nincs, ami ne ferhetne el par papirdobozban. ha olyan sok ruhad van, amiket nem is tudsz magaddal vinni es tarolni ott, ahol laksz, azt is selejtezd le. add el vagy raszoruloknak. ezekert a cuccokert nem erdemes havonta kiadasba verni magad

3. Evawitch (válaszként erre: 2. - Massalhangzo)
2017. júl. 28. 20:13

Ruhák, iratok, pár db bútor , de nem sok.

Itt ingyen lakom, de nagyon gondolkodom rajta, hogy keresek albérleti szobát, de kint drágák az ilyesmik.

2. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. júl. 28. 20:06
nem lenne jobb anyagilag, ha akar panzioban laknal, mikor hazajossz? nem tudom, milyen cuccaidnak kell a hely, de gondolom nagyreszt butorok. add el oket, ha meg jodarabig kint maradsz, nem eri meg csak azert fizetni tobbet havonta. vagy berelj olcson valami kis raktarhelyiseget
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook