Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Én szerelmes vagyok, Ő pedig... fórum

Én szerelmes vagyok, Ő pedig... (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. Magdalénia (válaszként erre: 74. - 124637ff9b)
2017. júl. 30. 12:53

Még a bíró is csodálkozik. :) Igen, ez a gyakorlat a ritkább.

De érthetőek a zűrösebb válások is.

Szépen válni csak attól lehet, akivel egyetértünk és nincsenek vitás kérdések.

75. Magdalénia (válaszként erre: 73. - Csikil4ny)
2017. júl. 30. 12:41
Akkor ott sokkal egyszerűbb. Egészen szimpatikus. :)
74. 124637ff9b (válaszként erre: 67. - Magdalénia)
2017. júl. 30. 12:33

Mi 23 év után váltunk, a bírónő végig nem tért magához, hogy mennyire jófejek vagyunk :)

Nem ehhez van szokva :)

Ha két ember tényleg közösen látja be, hogy együtt már nem jó, akkor nincsenek érzelmi viharok, csak egy szelid, szép multra néző szeretet.

73. csikil4ny (válaszként erre: 72. - Magdalénia)
2017. júl. 30. 11:57
Nem Magyarországon élünk.
72. Magdalénia (válaszként erre: 71. - Csikil4ny)
2017. júl. 30. 11:41

Mindenkinek így kellene, ha már válnak. :) Jómagam is így váltam. Összesen kétszer jelentünk meg a bíróságon.


De a közjegyzőt nem értem. Ha nincs is szükség ügyvédre a bontóperben, de a bíróságra igen. Hol lép be itt a közjegyző?

71. csikil4ny (válaszként erre: 67. - Magdalénia)
2017. júl. 29. 18:37
Jelentkezek. A mi válásunk csendes és békés volt, kicsit sem hasonlított a viharos házasságunkra. :) Igaz válóperes ügyvédnél sem jártunk, közös megegyezéssel közjegyzőnél váltunk.
70. syria (válaszként erre: 46. - Linda17)
2017. júl. 28. 07:14

Nem az számít, hogy mit mond, hanem az, hogy mit tesz.

Adj időt a kapcsolatotoknak!

2017. júl. 26. 08:02

Nos, én sem lennék túl boldog, ha csak kedvelne a párom, de ezen kívül azért az fura, ha nem is érdekli, ha valamit el szeretnék mesélni neki. Ez nem csak realista dolog. Ráadásul azt is elmondtad, hogy neked ez fontos lenne. Én vagy szakítottam volna vele vagy távolságot tartanék, megnézném a reakcióját.

Kíváncsi vagyok mit beszéltél meg vele. Sok erőt és kitartást kívánok! Remélem megtalálod a számításod vagy ebben vagy egy másik kapcsolatban!

68. Magdalénia (válaszként erre: 65. - Linda17)
2017. júl. 25. 11:54
Remélem, hogy a kétségeidre választ kapsz. :)
67. Magdalénia (válaszként erre: 66. - Massalhangzo)
2017. júl. 25. 11:51

Kutakodom a saját emlékezetemben, ismeretségemben, de nemigen találok békés, egymást megértő válást. Vagy annyira elenyésző, hogy nem jegyeztem meg. Az biztos, hogy több rosszat láttam, mint jót.


A rövidebb kapcsolatoknál inkább előfordul, hogy minden különösebb erőteljes érzelmi hullám nélkül szétmennek.

Én magam valószínűleg nem gondolnék rosszat a férjemről, ha elválnánk, hiszen sok-sok boldog év van mögöttünk, de abban nem lennék biztos, hogy ő mit gondolna. ;)

66. massalhangzo (válaszként erre: 64. - Magdalénia)
2017. júl. 25. 10:50

ismerosom valoperes ugyved, totalisan tisztaban vagyok, mekkora harcok mennek


csak elfelejted, hogy a szakitasok, valasok nagy resze nem kerul birosag es ugyvedek ele. ezert te csak egy toredeket latod, pont azt a reszet, aminel megy a harc, a mocsok. de ez nem igaz minden szakitasra, valasra


biztos vagyok benne, hogy ha megkerdeznel 100 embert, hogy az o komoly kapcsolataik, hazassagaik vege mikent zajlott, mi tortent utana, mit ereztek, keves lenne szazalekban, aki azt mondana, gyuloltem, bepereltem stb.


vagy te is ugy gondolod, ha egyszer vege lenne a hazassagotoknak, gyulolettel gondolnal a ferjedre? annyira nem eltetek meg egyutt jo dolgokat? na ugye

2017. júl. 25. 07:43
Ma találkozunk és beszélek vele.
64. Magdalénia (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2017. júl. 24. 18:27

Nem dolgozol válóperes ügyvéd mellett, ezért egyáltalán nem, vagy ritkábban tapasztalhattad.


Sokszor láttam és hallottam, amikor egy ügyfél feltette ezt a kérdést önmagának: Hogyan is szerethettem egy ilyet! Szinte közhely. :)


Azért érzések és érzések között szakadéknyi különbségek vannak.

63. Linda17 (válaszként erre: 61. - Timipapa)
2017. júl. 24. 17:58
:(
2017. júl. 24. 17:54
Amúgy én nem utálom sőt. Miután elült a dolog kicsit tudtunk beszélgetni a másikkal, hogy mi van vele. Nagyon felszabadító volt.
2017. júl. 24. 17:52
Amugy fél év után egy szeretlek nem lenne sok, és nem arról tanúskodna, hogy egy nyálas tacskó az illető. Nem kell nyáladzani azt én sem bírom. De a kedvellek nagyon szomorú. Őt is sajnálom, de téged jobban.
60. massalhangzo (válaszként erre: 58. - Magdalénia)
2017. júl. 24. 17:52

de latod, magadnak mondasz ellent :D keresztbe teves es egyebek akkor vannak, mikor meg erzesek is vannak az emberben


nem akarok vitazni, ebben nem ertunk egyet. ugy gondolom, az esetek tobbsegeben az emberek nem gyulolik az exeiket, inkabb fajdalom vagy megkonnyebbules marad egy szakitas utan, aztan az uj erzesek, uj kapcsolatok felulirjak a regit. aki utalja akar egy exet is, az nagyon rosszul valasztott, es onmagat minositi

2017. júl. 24. 17:48

Nézd. Mintha magamról olvasnék. 8 évig éltem egy ilyen pasival. Kb mint egy hal. Én ha mondtam, hogy szeretem, akkor vagy csak hümmögött, vagy azt mondta bizony. Közben rám se nézett. Nulla tervei voltak, az egész életünket én irányitottam. Még házat is így vettünk. Apóssal mentem el megnézni mert őt nem izgatta. Meg voltaképp semmi ami én vaagyok. Ő is kb. kedvelt engem. De azt ha ölelgetem vagy puszilgatom azt nem. 8 év után zokogva összetört szívvel hagytam el mert rájöttem, hogy tud ő olyan kedves és megértő lenni egy nővel amiről azt hittem nem képes, mert azt gondoltam ő egyszerűen ilyen hűvös típus. Én voltam a hülye. Azóta férjnél vagyok és érzem milyen ha valaki szeret.

Tulajdonképpen én sem voltam becsapva, csak ragaszkodtam egy álomképhez.

Nem tanácsolok semmit mert úgy is tovább lépsz ha eljött az idő.

Addig is kitrtás

58. Magdalénia (válaszként erre: 57. - Massalhangzo)
2017. júl. 24. 17:29

Az a jobbik eset, ha nem utálják meg egymást és nem tesznek keresztbe. Szerintem ez a ritkább.

Nemcsak a pénzről szól, inkább kellemetlenkedni akar egyik a másiknak. Pl.gyermekelhelyezés, láthatás.

Valamilyen érdek mentén, de a bosszú a mozgatórugó.

Ez is inkább jellemző a nagy szerelem utáni állapotra, hiszen a sértettség ebben az esetben a legnagyobb.

57. massalhangzo (válaszként erre: 56. - Magdalénia)
2017. júl. 24. 17:12

es rengeteg valoperes fel vagy szakitos fel nem utalja egymast, hanem faj a szive a masik utan egy darabig, aztan jon ujabb szerelem, kapcsolat


nem kell annyira raeroltetni azt, hogy szerelmes vagy, aztan meg utalsz, mert nem errol szol (a valopereknel is zomeben a penzrol szol, nem masrol :D)

56. Magdalénia (válaszként erre: 55. - Massalhangzo)
2017. júl. 24. 17:09

Azért a rengeteg válóperes fél igencsak utálja egymást, pedig amikor még ....


Valódi recept nincs is. Az ismerkedés után nem is annyira az idő hossza számít, hanem a kapcsolat milyensége, tartalma, az egymás iránti, az egymás környezete iránti figyelem, hozzáállás, nyitottság.

Lehet hosszú és jó házasságban élni pár hónapos ismeretség után és rossz házasságot kötni 5 év után, de fordítva is igaz.

55. massalhangzo (válaszként erre: 54. - Magdalénia)
2017. júl. 24. 12:57

en nem ertek ezzel ugy altalaban. ha valakivel kapcsolatban vagy, szereted, es nem 2 honapig tart, hanem valodi kapcsolat, pontosan latod a hibait, gyengesegeit is. nem ugy mukodik, hogy az elejen szeretem, aztan meg utalom, es csodalkozom, hogy mit szerettem benne?


amit leirtal peldanak, szerintem ott sem az volt a gond, hogy rajottek, idegenek egymasnak 40 ev ismeretseg utan, hanem arra jottek ra, hogy nem illenek egymashoz. gyakori eset ez, hogy hiaba szeretek valakit, vonzodok hozza, kiderul egymast megismerve, hogy nem passzol az eletritmusunk, az eletmodunk, termeszetunk stb.


biztos millio ellenpelda is van, hogy gyors szerelem vagy hazassag tartossagot is hoz. en valahogy ebben jobban hiszek, mint abban, hogy 5 evig jarogatunk, aztan hazasodjunk :D

54. Magdalénia (válaszként erre: 52. - Massalhangzo)
2017. júl. 24. 00:22

Amíg szerelmes, addig csak azt tudja, hogy mit szeret benne. Később már azt is, hogy mit nem.

Ha szereti, akkor nem lesz ex.


Ha már kezdetben tudja, hogy mit nem szeret benne, abból már nem lesz szerelem.


Én várnék arra, hogy kissé elmúljon a rózsaszín köd. Alaposabban meg kell ismerni a másikat, - a köd nélkül. Ebben az esetben még gyerekek is vannak, nagy a felelősség mindkét részről.


Az egyik férfi szomszédom társkeresőn megismerkedett egy nővel. Nagy szerelem lett belőle, - amolyan szerelmes tacskós mindkét részről - fél év után összeházasodtak. Öröm volt nézni is őket, olyan boldogok voltak, ragyogtak. Gyerekeik már felnőttek, nem velük éltek.

Aztán jöttek a hétköznapok. Akik azelőtt 40 évig nem ismerték egymást, lassan rájöttek, hogy idegenek egymásnak. Idegen szokásokkal, berögződésekkel, egyebekkel. Kb.egy év után kihűlt a kapcsolat, elmúlt a szerelem és elváltak. Nem volt már semmi, ami összekötné őket.


Szkeptikus vagyok az ilyen szerelmek tartósságát illetően.

2017. júl. 23. 21:38
Hát..nem lettem boldogabb, de ez van:)
52. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Magdalénia)
2017. júl. 23. 21:36

miert jarna a szerelem elmulasa a kiabrandulassal? en pontosan tudom, mit szerettem az exeimben, nem veletlen voltunk egyutt


igenis, egy pasi keltse a szerelmes tacsko benyomasat, mint ahogy irtad, egy no is atmehet szerelmesen bakfisba


lehet racionalis alapokon is valasztani part, szerelem nelkul, de azert azt mindenki tudja, nem az igazi. a szerelem nem mulik am el olyan konnyen, sot. a fellangolas, felszines vonzalom mulik el konnyen

51. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 46. - Linda17)
2017. júl. 23. 20:52
Ne legyenek illuzioid, terveid!
50. Magdalénia (válaszként erre: 45. - Panna.33)
2017. júl. 23. 20:27

"ne egy szerelmes tacskó benyomását keltse"

Milyen igaz, mert amikor a szerelem elmúlik, jöhet a kiábrándulás. Mit szerettem én ebben a férfiben/nőben?

49. massalhangzo (válaszként erre: 46. - Linda17)
2017. júl. 23. 20:25

azert felsz megkerdezni, szeret-e teged, mert felsz a valasztol, es hogy azutan nem tehetsz ugy, mintha minden rendben haladna?


nektek meg friss a kapcsolatotok, ha most nem erez semmi fontosat, az nagyon gaz. mindegy, hogy a szavak embere vagy sem. ha normalisan megmondod, szeretned tudni, hogyan erez, szeret-e teged, mert neked ketsegeid vannak, es nem akarnad magad is becsapni, akkor ha rendes ember, megmondja egyenesen, hogy szeret vagy nem


nem akarlak elkeseriteni, de szerintem ha valaki rossz passzban van ugy altalaban, mi mas tudna felemelni, mint egy uj kapcsolat, egy uj no vagy ferfi, aki irant erzesei ebrednek es orommel van vele?


lehet, hogy pont ez hianyzik, hogy lassa, igenis neked is vannak igenyeid, es ha ezek nem talalkoznak, akkor folos az egesz, mert folyton csak meg fog bantani akaratlanul is


lehet, jatssza az agyat, sok ember ilyen, kell nekik a szenvedes, es az erzes, hogy a masik ott van, meg oromuket is lelik abban, hogy megnehezitik a masik eletet, sokszor nem is tudatosan. az ilyen embereknek nem art egy kis sokk, hogy eszhez terjenek, nem korulottuk forog a vilag, es ugyanannyit kell beleadni egy kapcsolatba, mint amennyit kapnak

48. Magdalénia (válaszként erre: 46. - Linda17)
2017. júl. 23. 20:23

Szerintem neked sem elég maga a szó, hogy kimondja. Ezt erőltetni nem lehet és nem is szabad. Ha szeretne, azt kimondás nélkül is éreznéd.


Szerelmes lettél és átmentél bakfisba. :)

47. epervirág (válaszként erre: 46. - Linda17)
2017. júl. 23. 20:09
Az én apám sem mondta soha anyámnak,hogy szereti még mikor kicsi voltam akkor sem.Bár lehet akkor igen mikor én nem hallotam azt nem tudom.De az tény,hogy 39 éve együtt vannak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook