Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
801. NKlaudia11 (válaszként erre: 800. - Frumilla)
2021. febr. 24. 05:10

Szia!


Tartani?

Abszolut nem vagyok éhes - csak akkor veszem észre hogy ennem kell amikor mar nagyon feltűnően jelez a gyomrom. Probalok odafigyelni hogy 3 orankent bekapjak par falatot - egyedul a reggeli az amit "normalisan" fogyasztok de az elmúlt napokban tényleg fel sem tűnik ha nem eszem. Ma felhívom a doktor nőmet és rákérdezek mielött rosszat csinálok magamnak 🙈

Te/ Ti mennyi kaloriat visztek be egy nap ami alap feltétel?

800. Frumilla (válaszként erre: 799. - NKlaudia11)
2021. febr. 22. 17:53

Szia!

Szerintem ne aggódj!Még rövid az eltelt idő!

900 kcal hogyan tudod tartani? Nagyon kevésnek! Nem vagy éhes?

2021. febr. 22. 07:12

Sziasztok!

Új vagyok ezen az oldalon - örülök hogy rátok találtam :)



Második hete szedem a mysimbat... 5 éve tudom higy Ir es Pcos betegsegem van. Na hát kakáltan rá - mondván elmúlik majd 🙈 nem tette és a 174 cm magasságomhoz 94 kilóra cseperedtem. Imádok enni - oké nem korog a gyomrom a gyógyszertől de így is kívánok mindent ami tilos 😭 tartom a diétát ( kb 900 kcal naponta-cukor es finomliszt, üdítő mentesen) 2 hét alatt 2 kilo ment csak le - semmi mellekhatas nem jelentkezett. Ezt ti normalisnak tartjatok?

Be fog indulni a nagy fogyas vmikor?

Orvoshoz csak ha elfogytak a tablettak kell visszamennem kontrollra.

Köszönöm ha elolvastad és ha válaszolsz is 💜

798. Frumilla (válaszként erre: 797. - Kriszta szi)
2021. febr. 21. 15:44

Szia Kriszta!


Nekem csak ez a gyógyszer használt.

Látványos eredményt lehet elérni vele.

De a kézremegés nagyon zavart,főleg a munkámban.

Kíváncsi vagyok Neked milyen véleményed lesz.

Ha van időd ,írd már meg a tapasztalatodat!

Sok sikert kívánok!

2021. febr. 19. 06:48

Sziasztok!

Végül obesitológus írta fel, ma kell elkezdenem. Kicsit félek az itt olvasottak miatt, úgy látom szinte mindenkinek okozott mellékhatást. Én pulzus csökkentőt szedek, azt mondta a doki ne aggódjak, ha úgy érzem max este is vegyek be egy felet.

Ha bármilyen tanácsotok van egy kezdőnek azt nagyon szívesen fogadom 🙂

Amúgy vagytok akik most is szeditek épp ezt a gyógyszert?

Végül nekem 31800 ft-ért sikerült megvennem. Ha tudtok olyan gyógyszertár hálózatról ahol olcsóbb (már ha fogom bírni) azt megköszönöm.

Szép napot mindenkinek!

796. Petra0725 (válaszként erre: 795. - Frumilla)
2021. febr. 15. 12:09
Szia
2021. jan. 27. 17:06

Sziasztok!Én már szedtem a Mysimba nevezetű gyógyszert.Nagyon hatásos.De a mellékhatása a kézremegés volt.

Érdeklődni szeretnék másnak is ilyen jellegű tapasztalata van? Mit tanácsolt az orvosa ebben az esetben?

2021. jan. 25. 22:43
Igen,felirhatja csak félek h nem irná fel mégse :( és most a karantén alatt csak hiztam még.
2021. jan. 25. 12:10
endokrinológus, diabetológus szakorvis, de gondolom belgyógyász is felírhatja
2021. jan. 25. 12:09
A háziorvos nem írhatja fel, csak szakorvos, patikától függően 30-35 ezerbe kerül. Sok mellékhatása lehet, aki ki akarja próbálni, ezzel is számoljon.
2021. jan. 11. 07:47

Sziasztok!

Új vagyok a portálon, a mysimbát bár évek óta ismerem nem szedtem még.

2018-ban obesitológus írta fel, de nem volt pénzem kiváltani.

Szeretném megkérdezni hogy körzeti orvos felírhatja-e ezt a gyógyszert mert mára már a lassan megint 120 kg vagyok ráadásul súlyos mozgáskorlátozott és lassan nem fogok tudni járni.

A mozgásszegény életmód miatt esélyem sincs csak táplálkozási fogyni.

Plusz nagyon erős fájdalom csillapítót és hangulatjavítót ,altatót kell szedjek. Persze ezek is mind a kövérség miatt.

Ma bejutni egy szakorvoshoz.....hát lehetetlen, én pedig lassan ágyhoz kötött leszek ha így rohannak rám a kilók.

790. dodidodi (válaszként erre: 786. - Brigitte089)
2020. dec. 11. 01:27

Van nagyobb és kisebb kiszerelés is. Az enyém nem tudom pontosan, hány db-os volt, talán 40 körül. Amikor elkezdtem, hetente változott az adagolás:

1. hét: 1 db reggel

2. hét: 1 db reggel, 1 db este

3. hét: 2 db reggel, 1 db este

4. héttől kezdve végig: 2 db reggel, 2 db este

Így elég gyorsan elfogyott egy dobozzal. Ha jól emlékszem, van valami 100 db-os kiszerelés is.

Én Kecskeméten vettem a kisebbet, sajnos már nem emlékszem, melyik patikában, 30 ezer Ft volt. Illetve nekem endokrinológus írta fel.

2020. dec. 11. 01:17

Üdv mindenkinek!

Én már egyszer szedtem egy ideig a Mysimbát, azonban saját döntésre hivatkozva abbahagytam. Most megint olyan helyzetben vagyok, hogy sajnos egy ideje már azon gondolkodom, megint el kell kezdenem szedni a gyógyszert.

Tavaly nyáron elhízással és pajzsmirigyproblémákkal felkerestem vidéken egy endokrinológust. Ő ajánlotta a Mysimbát, előtte nem is hallottam róla soha. A kiindulási súlyom nem tudom pontosan, ugyanis a kedves doktor úr nem volt hajlandó mérlegre állítani, csak megkérdezte, szerintem hány kiló lehetek. Megjegyezném, hogy ekkor másodéves egyetemista voltam, mérleget gimnáziumi testnevelés órán láttam utoljára vagy két-három évvel a vizsgálat előtt, szóval azt mondtam, nagyjából 85-90 kiló lehettem akkor.

Elkezdtem szedni a gyógyszert, és eleinte nagyon jó tapasztalataim voltak vele kapcsolatban. Nem voltam éhes szinte egyáltalán, reggel elmentem egyetemre és a leghosszabb egyetemi napokon 7-8 óra hosszát is gond nélkül kibírtam evés nélkül, mindig csak otthon ettem, mikor hazaértem. Nem volt jellemző semmilyen fejfájás, hányinger vagy álmatlanság. Az egyedüli mellékhatás, ami viszont rendkívül zavaró volt már az elejétől fogva, hogy elég erős kézremegés jelentkezett, ezzel együtt pedig mintha a fogás és a szorítás is nehezebben ment volna. Illetve egy ideig nehezen tudtam vizeletet üríteni, akkor sem akart jönni, ha tele volt a hólyagom. Ezt elmondtam az orvosnak, és kvázi kiröhögött, hogy ez nem lehet a gyógyszer mellékhatása. Ez azért érdekes, mert elolvastam a mellékelt papírokat a gyógyszerhez és a lehetséges mellékhatások közé fel volt sorolva.

Kb. kéthavonta kellett visszamennem az orvoshoz. Eleinte előfordult, hogy ráálltam a mérlegre a vizsgálaton és csak többet mutatott. Aztán egyszer 75 kilón állt a mérleg, az előző vizsgálathoz képest azt hiszem, 5 kilót fogytam. Az volt addig a legjobb súlyom és nagyon büszke voltam magamra. Szerintem az volt az egyetlen alkalom, amikor az orvos is elismerően bólintott (de akkor is csak az asszisztens mondta ki hangosan, hogy ez igen, így tovább...). Akkor, úgy 2020 elején döntöttem úgy, hogy nem szeretném tovább szedni a gyógyszert, ezt megbeszéltem az endokrinológussal is. Ennek több oka is volt, először is ekkorra már olyan szintű hányingert okozott a gyógyszer, hogy reggel és este sem tudtam a bevételéhez szükséges étkezést megejteni. Egy falat étel nem csúszott már le a torkomon. A másik indok személyes jellegű, lényegében a családom nem tudott ilyen mennyiségű pénzt ilyen gyakran kiadni a Mysimbára és az orvosi vizsgálatokra. Ehhez megjegyezném, hogy a szüleim a végsőkig támogattak volna, de tudtam, hogy ez mekkora teher nekik anyagilag, így én hoztam meg ezt a döntést.

Most már látom, hogy talán hiba volt abbahagyni a szedését, ugyanis azóta 100 kiló vagyok (155 centi) és ez a tömeg egyre csak gyarapszik. A karantén ideje alatt szinte csak rendelt kaján éltem, mozgási lehetőség semmi. Illetve lenne, ha nem lennék lelkileg ennyire rosszul, talán még lenne is kedvem megmozdulni itt bent az albérletben. Egyébként március-április környékén elkezdtem itthon könnyebb edzésgyakorlatokat csinálni, és az étkezésre is odafigyeltem, de akkor is csak azt láttam magamon, hogy egyre csak hízok. Ettől egyből el is ment a kedvem és az összes motivációm, hogy időt, energiát és pénzt fektessek az egészséges életmódba. Nagyjából ugyanekkor elkezdtem beszedni a megmaradt fél levélnyi Mysimbát is végső kétségbeesésemben. A kézremegés sajnos megint jelentkezett és persze ilyen kevés mennyiségű gyógyszer nem segített semmit.

Az említett endokrinológushoz nem tervezek már többet visszamenni. Ennek több oka van. Budapesten élek, nincs mindig időm vidékre járni csak a vizsgálat miatt. A konzultációk alatt többször is megalázva éreztem magam, ezt inkább nem fejteném ki, de az asszisztens sokkal normálisabb és támogatóbb volt, mint az orvos maga. Bármilyen előzetes vizsgálat nélkül írt fel nekem fogamzásgátlót a pattanásaimra és a rendszertelen menstruációmra, amely gyógyszerről pár vizsgálattal később kijelentette, hogy valójában nem rendes fogamzásgátló, mert nem teljesen úgy viselkedik. Na most, engem nem érint semmilyen téren a fogamzásgátlás fontossága, ugyanis a párom az enyémmel megegyező nemiszervvel rendelkezik. Viszont mi lett volna akkor, ha abban az időszakban, amikor a fogamzásgátlót felírta, éppen barátom lett volna, akivel teszem azt, rendszeresen nemi életet élek? És mivel az orvos azt mondta, hogy bizony ez fogamzásgátló - merthogy amikor felírta, még figyelmeztetett is, hogy egy pár napig még nem lesz fogamzásgátló funkciója, ezért vigyázzak vele -, nem biztos, hogy használtunk volna óvszert is mellé. Akkor most itt lennék egy gyerekkel, vagy mi? Szerintem jogos a felháborodás. Egyébként ezt a gyógyszert is letettem, mert azt hittem, attól kezdtem el hízni, de sajnos nélküle is ugyanúgy gyarapodott a súlyom, és az arcbőröm nagyon csúnya lett, mióta nem szedem, sokkal rosszabb, mint előtte :(

Budapesten ajánlottak egy endokrinológust, aki egyben obezitológus is. Elég borsos áron rendel, viszont úgy gondolom, ha emberséges és jó szakember, akkor megéri az a 30.000 Ft vizsgálatonként. Annál biztos nem lesz rosszabb, mint amit az előző orvosnál átéltem. Meg persze a pajzsmirigy alulműködésemre sem néztek rá már március óta, azt is jó lenne ellenőrizni, hogy jó-e egyáltalán az a gyógyszer, amit még a kedves doktor úr írt fel rá. Szóval a pesti doktornővel szeretnék majd beszélni a Mysimbáról, hogy ő mit gondol róla, megérné-e hosszabb távon próbálkozni vele, vagy inkább mást javasolna.

Ne haragudjatok a hosszú bejegyzésért, a fele talán nem is ehhez a témához tartozik, de úgy éreztem, jobb úgy, ha részletesen kifejtem az eddigi kalandjaimat :)

788. Dawn2
2020. dec. 10. 22:12

Sziasztok!

Sajnos én nagyon rosszul jártam a gyógyszerrel. Olyan brutális allergiát kaptam tőle, hogy majdnem meghaltam. Anafilaxiás sokkot okozott. Kéz-,láb-, arc,- és torok ödémát. A sürgősségin nem tudtak mit kezdeni velem, átszállítottak a Bőr klinikára. Ugyan leadtam a gyógyszertől 10 kilót egy hónap alatt, szigorú étrenddel és mindennapos edzéssel. Sajna hiába tartottam a diétát utánna, minden visszajött. 😩 Nagyon figyeljetek a legkisebb mellékhatásra is.

2020. dec. 6. 20:35
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy milyenek a tapasztalataitok egy komplett Mysimba kúra után? Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 13. 02:48

Sziasztok! Van még itt valaki? Még csak most tálaltam rátok, és máris mindenki eltűnt???? 🙃

Szeretnék érdeklődni, hogy mennyi ideig elég 1 adag mysimba? Valóban 41 e ft az ára? Tudja valaki esetleg, hogy miskolcon milyen orvos írná fel?

Köszönöm!!

785. Nikol2020 (válaszként erre: 781. - Kaktuszcica)
2020. okt. 23. 18:59
Szia , szeretném én is elkezdeni , te kinél irattad fel? Hogy érzed milyenek voltak az első napok ?
2020. okt. 23. 18:58
Sziasztok , régóta olvasok a gyogyszerrol , szeretném kipróbálni, nektek ki írta fel ? Tudtok nekem Budapesten vagy a környéken orvost ajánlani ?
783. Wissingen (válaszként erre: 773. - ZTimi71)
2020. okt. 20. 16:35
Milyen injekció?
782. Wissingen (válaszként erre: 781. - Kaktuszcica)
2020. okt. 20. 16:34

Szia

Ki írta ki neked?

2020. okt. 10. 08:16
Sziasztok. Most kezdem szedni a mysimbát. Első héten napi 1 szem reggel!! Reggeli és kv után bevehető? Mennyi várjak vele? Olvadtam, hogy többen vagytok rosszúl tőle. Napi 1 szemtől is? Egész nap tart a rosszullét? Kicsit tartok tőle..
780. ZTimi71 (válaszként erre: 769. - West2)
2020. szept. 29. 12:01

Szia!

Mi a neve az injekciónak, illetve mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban?

Én nagyon rosszúl vagyok a Mysimbától.. székrekedés, állandó hányinger... Most kezdtem el a második doboz gyógyszert szedni, nem tudom, hogy meddig bírom még...

779. ZTimi71
2020. szept. 29. 11:36

Sziasztok!

Már egy hónapja szedem a Mysimbát...5 kg fogyás. Eleinte nem volt semmi mellékhatása, de mikor 2x2 szemet szedtem, burtál szorulásom lett. Most 2x1 szemet szedek, egész nap hányingerem van, piszkosul szarul érzem magam.

Más is járt így? Totál kész vagyok! Abba hagyni nem akarom, talán ez az egy lehetőségem van, hogy fogyjak valamennyit.

2020. szept. 25. 21:00

Sziasztok!

Van még itt valaki?

Szedi valaki olyan a mysimbát aki szed néha frontint vagy szanaxot elalváshoz?

777. ZTimi71 (válaszként erre: 703. - Kisbaba12)
2020. aug. 13. 09:30

Szia!

Leírnád nekem, hogy milyen infókat kaptál...nagyon kezdő vagyok! Köszi

776. ZTimi71 (válaszként erre: 752. - Juci56)
2020. aug. 13. 09:06

Szia!

Sajnos nekem is hasonló betegségem van!

Érdeklődöm, hogy most hogy vagy, mi van Veled?

775. ZTimi71 (válaszként erre: 755. - Kriza01)
2020. aug. 13. 09:04

Szia!

Minden apró részlet érdekel...😉

774. ZTimi71 (válaszként erre: 760. - Brigitta198910)
2020. aug. 13. 09:01

Szia!

Nekem azt mondta a dokinő, hogy ha jelentkeznek a mellékhatás tünetei, akkor egy pár hétig vegyem vissza az adagot, az elöző adagra...ha már elmúltak a tüneteket akkor újra lehet emelni a dózist. Nekem hetente kell emelni az adagokat... 1. hét este 1, 2. hét reggel és este 1, 3.hét reggel 1 este 2, 4. hét reggel és este 2...de gondolom, hogy mindenkinek így kell szedni...

773. ZTimi71 (válaszként erre: 769. - West2)
2020. aug. 13. 08:52

Szia!

Nekem tegnap írta fel a doki...még nem váltottam ki, egyenlőre nézelődök, hogy hol lehet olcsóbban beszerezni!

Légyszi írj meg mindent, mit étkezel, mik a tünetek stb. Kíváncsi leszek majd az injekcióra is, mert nekem azt mondta a dokinő, hogy nincs más alternatíva, amit Mo-on engedélyeztek...

Előre is köszi!

2020. aug. 10. 15:39
Sziasztok dajnos nekem sem irjak fel a Myssinba gyogyszert,nem tudom hol probalkpzak meg? Vélemény. Köszi szépen valaszokat
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook