Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol csinálnak vastagbél tükrözést, altatásban, elfogadható áron? fórum

Hol csinálnak vastagbél tükrözést, altatásban, elfogadható áron? (tudásbázis kérdés)


21. Regin_a (válaszként erre: 20. - Cullinan)
2017. aug. 24. 20:45

Affidea.hu

De miért magánúton?


Csizma talpcsere 12ezer, akkormeg?

2017. aug. 24. 14:07
Budpesten hol ajánljátok elvégeztetni a vastagbéltükrözést?? Nézegettem a magán rendeléseket, és durvának találom, hogy 60-100 ezreket elkérnek.
19. mmacus (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2017. aug. 1. 14:31
Miskolc, Szent Ferenc Kórház. Ha oda szól a beutaló, a vizsgálat ingyenes, az altatásért 10000 Ft-ot kell fizetni.
18. Zoé5 (válaszként erre: 17. - PUMECEDLI)
2017. aug. 1. 13:40
Köszönöm az információt!:-)
2017. aug. 1. 09:29
a veszprémi kórházbanTB-re is csinálnak a gasztron.Többet kell várni mint a nem altatásos tükrözésre,de csinálnak,ha kéred.
16. life14 (válaszként erre: 12. - Zoé5)
2017. júl. 25. 13:47
Nincs mit. :)
15. Zoé5 (válaszként erre: 14. - 41d3c0b96f)
2017. júl. 23. 22:52
Kedves Joanna51! Az biztos, hogy az epehólyagot műteni kell.Holnap megyünk vérvételt kérni és stb...Ahová még menni kell.Majd a doki gondolom mondja..Akkor a belgyógyászatot is megkérdezzük.Köszönöm! Jó éjt!
2017. júl. 23. 20:21

Kedves Zoe5!!


én azt tanácsolom minden jóindulattal. ha valóban az epével van baj, akkor sokkal érdemesebb egy belgyógyászhoz menni, és aztán az ó véleményét kikérni.

Sajnos ebben is van tapasztalatom, ,mer ta 4.ik szülésem után meg 34 évesen kellett epekőre műteni, ami manapság már 15-20pr. rutinműtét.

és lehet semmi szükség a tükrözéses vizsgalatra.

13. Zoé5 (válaszként erre: 8. - 41d3c0b96f)
2017. júl. 23. 12:53

Kedves Joanna51!


A kérdésre, hogy válaszoljak egyenlőre azt tudjuk csak, hogy az epével van baj mert már többször begőrcsőlt és minden étkezés után fáj a gyomra.Ez az állapot már nekem tarthatatlan... Szép napot!

12. Zoé5 (válaszként erre: 9. - Life14)
2017. júl. 23. 12:50
Köszönöm!Megnézem ezt is amit ajánlottál:-) Több lehetőség mindig jobb mint semmi:-)
11. Zoé5 (válaszként erre: 10. - Papája)
2017. júl. 23. 12:49

Kedves Papája!

Köszönöm a részletes "élménybeszámolót"Így az ember tudja mire számítson.Reméljük nem lesz rá szükség de ha mégis javasolják, talán meggyőzhető Édes anyukám:-) Köszönöm és jó egészséget kívánok!

2017. júl. 22. 15:45
Nekem 57 éves koromban végeztek vastagbél tükrözést. Nagy szerencsém volt, mert előtte néhány nappal találtam a neten egy friss "élménybeszámolót a vizsgálatról, ami teljesen jó és megnyugtató volt. Így pozitívan álltam hozzá a dologhoz. Vizsgálat előtti napon volt a hashajtás.Azon a napon semmit nem lehet enni. Én már az azt megelőző napon sem vacsoráztam. Reggel és délben kellett meginni vízzel a port. Jó ízű.Utána rengeteget inni. Minél többet tud valaki inni, annál többször megy ki és annál jobban kitisztul.Szóval kb. 5 liter vizet sikerült gond nélkül meginni.A wc-én nem volt fájdalmas és kimerítő sem. Másnap újra el tudtam menni reggel. Kórház ambulanciáján vizsgáltak, oldal fekvésben. Nem volt fájdalmas, egyszer hanyatt kellett fordulnom. Vizsgálat alatt végig néztem a képernyőt, láttam magam "belűről". Szóval jól lekötöttem magam, így gyorsan vége lett a vizsgálatnak. "szinte sajnáltam, hogy vége" Szerencsére semmit nem találtak. Megdicsértek, hogy jól kitisztítottam magam. Nem kaptam semmilyen fájdalom csillapítást. Hála és köszönet a békéscsabai kórház dolgozóinak.
2017. júl. 22. 11:45
Az Endomedix kozpontokat sokan dicserik.
8. 41d3c0b96f (válaszként erre: 5. - Zoé5)
2017. júl. 22. 11:41

Szívesen segítettem, remélem hasznát veszitek , és anyukád rászánja majd magát.

Persze , nem tudom milyen okból kérték a vizsgálatot, de lehet nem is feltétlenül kell elvégezni, érdemesebb egy széklet vizsgálatot kérni.

7. Zoé5 (válaszként erre: 6. - Gizus58)
2017. júl. 21. 09:45

Köszönöm, hogy megosztottad velem tapasztalatodat!

Szép napot kívánok neked!

6. gizus58 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2017. júl. 20. 14:46
Nekem többször csináltak nem magán úton. Csak kérni kell, és adnak egy kis bódítót előtte, bealtatni nem fogják sehol sem. Ahhoz sokkal nagyobb tortúra kellene mert csak altató orvosi engedéllyel lehet elaltatni narkotikummal.De könnyű nyugtatót vénásan mindenhol adnak, csak szólni kell hogy így kéritek.Van ahol fizetni kell érte hallottam pár ezer forintot, de én nem fizettem sehol semennyit kértem adtak..A vizsgálat kellemetlen néha van kis fájdalom de azért tűrhető, nem borzalmas. El lehet viselni .
5. Zoé5 (válaszként erre: 4. - 41d3c0b96f)
2017. júl. 20. 12:33

Kedves Joanna!


Köszönöm szépen, hogy megosztotta velem tapasztalatát!Ez is nagy segítség volt számunkra, hogy valaki úgy tud erről nyilatkozni, hogy átélte!Köszönöm! Jó egészséget kívánok!Szép napot!

2017. júl. 20. 12:21

Kedve Zoe5!!


Biztos, hogy megnyugtatóbb és könnyebb a magán rendelős megoldás.Mert ott már mindenkinek altatásban csinálják.

De én saját tapasztalatból mondom , nagyobb a rossz híre ennek a vizsgálatnak, mint, amilyen rossz.

Végül is nekem nem olyan túl régen, 2011.ben és 2013-ban is csinálták itt a siófoki kórházban , és befeküdni is azért kellett csak, mert én inzulinos cukor beteg vagyok.

Amúgy ambuláns kezelésben csinálják, tehát a megelőző vizsgálatok után kap otthonra egy nagyon erős hashajtó folyadékot, amit mindenképp meg kell inni, még ha nem tud a WC-ről kijönni akkor is, amennyit mondanak.

Különben nem tisztulnak ki a belek.

Szerintem ez a része rosszabb, mint maga vizsgálat, mert az alig 10-15perc és mindenkit megkérdeznek kér-e kábító injekciót.

Majdnem alvó állapotba kerül tőle és alig bír beszélni is , ha kérdezik, és nem érez fájdalmat.

Nekem ezek voltak a tapasztalataim, szerencsére nem találtak semmi különösebbet, de a véres széklet miatt muszáj volt./gyógyszerallergia okozta/

És ma már fekvő helyzetben háttal az orvosnak folyik a vizsgálat, kellemetlen , de nekik ez mindennapos, nem kellemetlenebb, mint egy nőgyógyászati vizsgálat.

Ennyit tudtam segíteni.

3. Zoé5 (válaszként erre: 2. - 41d3c0b96f)
2017. júl. 20. 11:43

Kedves Joanna!


Érdi vagyok nem jelentene problémát elmenni Siófokra sem.Itt megkérdeztem és 70.000Ft-ba kerülne. Igazából az Édesanyámnak kellene csak nagyon fél tőle ami persze érthető én is rettegnék.Még az sem 100%, hogy erre szükség lenne de a magándoki aki az ultrahangot csinálta azt mondta mivel Édesanyám 62 éves szerinte érdemes lenne elvégeztetni, hogy biztosan minden rendben van.Egy vastagbél tükrözést és egy gyomortükrözést.Először hallani sem akart róla, de gondolkodik rajta.Nem akarom, hogy "feleslegesen" végezzék el ezt a fájdalmas beavatkozást, viszont azt meg pláne nem akarom, hogy esetleg valami komolyabb baj legyen és ezen múljon, hogy esetleg (kop-kop-kop) valamit már túl későn vegyenek észre.Rémtörténeteket mindig lehet hallani ő is halott már; ezért nem vállalja.Más lenne persze altatásban de magára tudom nem szánna ennyit-én meg sajnos nem állok úgy, hogy ki tudjam fizeni. Bár állnék:-( Egyenlőre egy sebészt kell keresnünk mert az epehólyagot műteni kell és még hátravan a teljes labor vizsgálat.A dokin is sok múlik, hogy mit mond... Én azért nyugodtabb lennék ha nem lenne sehol semmi baj! Neked(Önnek)csináltak akkor vastagbél tükrözést SZTK alapon jól vettem ki ugye(?) Mennyire fájdalmas ez valójában?Gondolom ez attól is függ kinek mekkora a fájdalomküszöbe a mi családunknak elég magas:-) Hogy kell ezt elképzelni?Olvasgattam már róla de nem eleget.Az ultrahang is csak tegnap volt...Előtte mi a tortúra? Enni-inni gondolom x idővel előtte lehet csak(?)Maga a beavatkozás milyen? Tudom-gondolom másfajta fájdalom lehet de mondjuk egy gerincsérvhez vagy egy gyermek születéséhez képest mekkora fájdalom ez?Mihez lehetne leginkább hasonlítani?Azt olvastam olyan 30 perces művelet és egy olyan hüvelyk új vastagságnyi "csőről" van szó amit ilyenkor használnak(?)Tényleg négy-kézlábon "állva" végzik ezt a vizsgálatot?Biztos,hogy minden SZTK-ban adnak érzéstelenítőt?Vagy ezt ott is lehet kérni?Kicsit hosszúra nyúlt irományom de ilyenkor tele van az ember kétellyel-kérdéssel és félelemmel...Ha válaszolsz(válaszol) azt nagyon megköszönöm! Csodás napot kívánok!

2017. júl. 19. 19:49

Szia Zoe5


Altatásban akármelyik magánrendelőben megcsinálják , mert ezeknek a vizsgálatoknak általában meghatározott ára van .Kb, olyan 60-100 ezerre lehet számítani.

ÉN a siófoki Siomedical árait ismerem, nem tudom merre laksz, mert Pesten ezek még drágábbak valószínűleg .

Ha pesti vagy mindenképp érdemes a siófokit megkérdezni.

Amúgy nem kell félni tőle, persze könnyű ezt mondani, de nekem állami egészségügyben csinálták, de ott is van már kábító injekció.

Ha kérdezni akarsz szívesen válaszolok.

2017. júl. 19. 19:21
Vastagbél tükrözést altatàsban?Tud valaki baràti àron megbízható helyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook