Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével fórum

Az apuka nem vagy csak alig foglalkozik a gyermekével (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
209. Guruljka (válaszként erre: 208. - Gribedli***)
2017. júl. 20. 18:11
Igen, nálunk téglácska volt. Engem nem zavart. :D
208. gribedli*** (válaszként erre: 206. - Guruljka)
2017. júl. 20. 18:10
A vécé mellé tettem egy sámlit, és ùgy már elérték
2017. júl. 20. 16:44

A lányokat már nem tudom, de a fiam 3 éves korára lett szobatiszta éjszakára is.

Persze fiú, elég hamar akart már állva pisilni, az volt a kisebb gond. Aztán egyszer csak feltűnt, hogy az éjszakára ráadott pelust már egy hete szárazon veszem le róla reggel.

206. Guruljka (válaszként erre: 205. - Gribedli***)
2017. júl. 20. 16:41

nem gondolkoztam ezen, a Facebook előtti időkben a bili volt az automatikus átmenet.

Arra még magától is ráült, a WC-re fel kellett segíteni. No meg, szűkítőt se lehetett mindig kapni. Németországban a húgaimnak volt (66-68), de a 76-ban született lányomnak nem volt.

De nem is ült a bilin sokat egyik sem, nem emlékszem, hogy hosszú időn át borogattam volna. :D Inkább csak az átszokás ideje alatt.

205. gribedli*** (válaszként erre: 201. - Guruljka)
2017. júl. 20. 16:09

Persze, de a picúr januári, így azon a nyáron,amikor próbálkoztunk, még csak 2,5 éves volt. A másik kettőnél pontban 3 éves korban kezdtük el a bugyizást és 3 nap múlva már nem pisiltek be,de a fiam 1 hét múlva már az éjjeli pelustis elhagyta.


Mivel mindenki mondta, hogy a textilpelusosok általában hamarabb szobatiszták, meg szerintem 2,5 éves kor nem olyan pici már, és nyár volt, a picúrról is levettük, én is ugyanezzel a módszerrel szoktam, pelus levesz, sima bugyi, timer beállìt, háromnegyed óránkén vécére ültet, ha van, pisil, ha nem, majd a legközelebbinél.


Ezzel az enyémek 3 nap alatt megtanulták, de ő nem. Mert kisebb volt. Így levettük karácsony után, gyakorlatiag az ovi előtt pár nappal és akkor ugyanúgy ő is pár nap alatt a pisilést megtanulta, mert addigra már 3 éves volt.


Az enyémeknek látszik, hogy az idegrendszerük addigra lett érett erre.


Bili nálunk sosem volt, mert később felnőttként aranyérre hajlamosít, csak szűkítőt használtunk. Én személy szerint nem is vagyok oda semmilyen biliért, hogy burogassam még utólag ha kakilhatnak a vécébe is, mit ücsörögtessem őket a bilin.

204. 124637ff9b (válaszként erre: 203. - Guruljka)
2017. júl. 20. 15:41

Én mindig mindent lestem árgus szemmel :D

Tudom, mikor jött a első felülés, az első fog, stb :D

Megint más dolog, hogy kikértem magamnak, ha a védőnő előállt a dolgaival, hogy mikor mit "kell".

Sajnálom a mai kismamákat ilyen szempontból, különböző facebook csoportokban hergelik magukat meg egymást, összehasonlítva a gyerekeket egymással, aztán vannak, akik azt hiszik, és elkeserednek, hogy ők le vannak maradva. Pedig dehogy is! Minden babának meg van a maga tempója.

203. Guruljka (válaszként erre: 202. - 124637ff9b)
2017. júl. 20. 15:37

Sosem figyeltem, mit mennyi idős korára "teljesít".

Anyám hibáiból tanultam, amik nálam gyerekkori fájdalmakat jelentettek. (És még ma sem értem, miért kell egy picinek a mások ötletei szerint élnie, még ha a saját anyja is az illető, vagy akár a védőnői hálózat...)

202. 124637ff9b (válaszként erre: 201. - Guruljka)
2017. júl. 20. 15:29
Igen, ezért könnyebb a tavaszi-nyári gyerekekkel, ők 2 éves korukra szobatiszták lesznek általában.
201. Guruljka (válaszként erre: 197. - Gribedli***)
2017. júl. 20. 15:28

Nem a pelenkán múlik a szobatisztaság trükkje, ,ert a gumibugyi testhőmérsékleten tartja a tartalmat, nem kellemetlen a picinek.


A trükk, hogy jó időben csak egy kis bugyit adunk rá itthon, és ha abba belepisil, az kellemetlen. De ez inkább csak figyelmezteti azt a picit, aki már tudja szabályozni a záróizmait, csak nem teszi. Tehát aki a "nagy dologgal" már bilizik, csak még be-bepisil.

2017. júl. 20. 12:28
Amit*
2017. júl. 20. 12:28
Ami mi használunk pelust az is nagyon teli töltődik reggelre.De amugy nem ázik át.
198. gribedli*** (válaszként erre: 194. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 20. 09:16

Igen, nem termelődik annyi szemét és nem mindenki anyagi okokból választja. De nem mindenhol megvalósítható, pl egy nagyon pici lakásban, ahol nincs hely megszárítani, nem moshatóztam volna, illetve lehet ilyen kompromisszum, hogy fele-fele, használ textilt is meg eldobhatóst is. Nem kötelező csak ezt vagy csak azt hasznàlni.


A mosásban én nem vettem észre akkora különbséget, mert pici babànál egyébként is sok a mosnivaló, lebüfizi magát, meg ilyenek

197. gribedli*** (válaszként erre: 192. - Massalhangzo)
2017. júl. 20. 09:08

Én csak a legkisebbnél használtam textilt és pont azért mert a középsőnek is már tök piros volt a popsija, és nekem a kórházban ajánlották és a gyógyszertárban. Plusz mi benne vagyunk minden évben az 5 legtisztább város listában, többször meg is nyerte a városka az első helyet. Ez abból is adódik, hogy fokozottabb figyelem van a témában, konkrétan amikor született a legkisebb, akkor a polgármester minden családnak, ahol újszülött volt, küldött egy 70€ beváltható bónuszt gyógyszertárban, ha vesz egy kezdő moshatós pelus szettet (30%os engedmény)


Úgy voltam vele, hogy kipróbálom, max, ha nem jön be, akkor csak 2-3 hónapig használom, amíg visszajön az ára, aztán megválok tőle. De nem így lett, a mai textilpelusok sokkal jobb nedvszívók mint a 30 évvel ezelőtti tetrapelusok, meg praktikusabbak is és lényeg, hogy a picúrom popsija rendben volt.


Étterembe, vendégségbe, stb, eldobhatóst vittem.


Egy dolog nem jött be. Azt mondták többen is, hogy a textilesek hamarabb szobatiszták lesznek, a nedvességérzet jobb felismerése miatt, ez nem jött be, mert ő nem érezte nedvesnek vagy nem tudom, a szokásos időben lett szobatiszta. Mivel a másik kettő eldobhatóst használt vègig, van összehasonlítási alapom. Természetesen olcsóbb is volt, 1500-1800€ körül spóroltam ezen és ugyanúgy a gyerekre költöttem azt a pénzt csak nem pelusra, hanem egyéb dolgokra.


Ezt az árat is úgy mondom, hogy mi huggiest és p.rs-t használtunk, a többiekkel, lehet, hogy az olcsóbb, sajátmárkás pelusokkal nem ennyi a megtakarítás de majdnem.


Ja,a textilnek a comb tartása miatt volt egy másik előnye, ez pedig hogy a picúrom egész kicsi kora óta tud spárgázni, spárgában ülve játszott egy csomószor, nagyon jó a csípőizület mozgékonysága, ez a balettben is előnyös volt, de később, a helyes testtartásban is szerepe lesz.

196. zsanci79 (válaszként erre: 195. - 124637ff9b)
2017. júl. 20. 09:07

A libero sztem a legrosszabb.

Mondjuk a kisfiam mikor vegig aludta az ejszakat, konkretan olyan csomagokat csinalt pisivel, hogy olni lehetett volna vele ha valakihez neki vagom 😄 es nem azott at.

Biztos en vagyok a tapos, de nekem az még pluszban annyi idot elvett volna.

De ha babanak az a jobb, akkor nincs mese, csinalni kell 😊

195. 124637ff9b (válaszként erre: 192. - Massalhangzo)
2017. júl. 20. 08:32

A gyerekem bőre úgy kipattogott és begyulladt a Liberotol, hogy sirtam. Maradt a textil, gondosan mosva, vasalva, borvedelemmel, csodaszép popsival. Szóval ez sem általánosítható.

De tény, hogy sokkal egyszerűbb eldobni.

194. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 192. - Massalhangzo)
2017. júl. 20. 08:03

Akiket ismerek, nem allnak rosszul anyagilag, sot!!

Azt mondjak, ok nem dobnak ki ennyi penzt a kukaba, nem termelnek ennyi szemetet.

Ok tudjak... engem nem erint.

193. Lonna4 (válaszként erre: 151. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 20. 06:48
Ne szulj neki több gyereket!
192. massalhangzo (válaszként erre: 191. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 23:08

hat szerintem ha valaki annyi anyagit nem tud raaldozni egy gyerekre, hogy eldobhato pelenkat vegyen, az ne vallaljon gyereket. keves a vagy, azert a gyerek anyagi kiadasokkal is jar


szerintem sokkal higienikusabb az eldobhato, foleg a gyerek borere tekintettel

191. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 187. - Zsanci79)
2017. júl. 19. 22:52

Tobben azert, mert nem akarnak rengeteg penzt kidobni a kukaba.

Azt mondjak, hogy 30-40 db pelenkaval kihuzzak a 3 evet. Mosni meg ugyis kell naponta-ketnaponta.

Eldobhatot csak akkor, amikor utaznak vagy orvoshoz mennek.

190. massalhangzo (válaszként erre: 186. - Zsanci79)
2017. júl. 19. 22:40

en is azt gondolom, lehet egy pali barmilyen bena, vagy huzhatja ki magat az otthoni feladatok, a gyerekkel valo foglalkozas alol, ha megvan a szeretet a parja, gyereke irant, az mindenkeppen megmutatkozik. es akkor egy no nem akad ki azon, hogy a parja nem pelenkazik vagy furdet, mert tudja, hogy szamithat ra mas teren, es ott vannak harman egymasnak


az a legrosszabb, mikor egy no egyedul marad a gyerekkel egy rossz kapcsolatban, egy rossz apa oldalan, mert akkor nem eleg, hogy o viszi egyedul a haztartast, a gyereknevelest, plusz meg el kell viselnie a masik bunko hozzaallasat, es ez megkeseriti a mindennapokat. ennel mar kettesben is sokkal nyugodtabban, kiegyensulyozottabban elhet


meg lehet beszelni mindent a masikkal, ha megvan a kolcsonos szeretet, ha nincs, akkor nagy baj van, mert akkor nem szamithat ra se rovid, se hosszu tavon

189. Piroska52 (válaszként erre: 187. - Zsanci79)
2017. júl. 19. 22:25
nálunk is van még rendes pelus, de nem a popsira,most született a 7-ik unokám még bent vannak a kórházba ,de a kardomba dőlnék ha mégegyszer,újra kéne kezdenem a pelenka mosást,mikor ilyen szuper pelusok vannak,
188. Piroska52 (válaszként erre: 165. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 22:18
tudod én is elváltam az első férjemtől 3 év és két elveszített gyerek után,egy nap összepakoltam és otthagytam,hagytam egy cédulát hogy elegem volt nem kell mindent eltürni,lehet újra kezdeni
187. zsanci79 (válaszként erre: 185. - Piroska52)
2017. júl. 19. 22:10

Ha most valaszthatnal eldobhato, vagy moshato pelenkat valasztanal?

Csak mert ugy latom, mostanaban divat lett ezt a moshato pelenkat hasznalni megint.

Vajon miert?

Igaz hogy szipiszupi dizajnosak, de a termes, es a tisztitasa ugyanaz mint 40 eve. Nem ertem.

186. zsanci79 (válaszként erre: 181. - Massalhangzo)
2017. júl. 19. 22:01

Abszolut egyetertek azzal, amit irtal.

Anno en (es gondolom a forumindito is) "vakon" ment bele a kapcsolatba, gyerekvallalasba.


Nalunk nem ugymond pelenkazos gondok voltak, de gondok voltak. S mindez akkor valt szamomra igazan vilagossa, miutan megszuletett a fiam. Nyilvan addig is tudtam, csak nem akartam tudomasul venni. Rajtam a gyerek szuletese abszolut 180 fokot forditott, megpedig abban az ertelemben, hogy bakker, en "nem ilyen lovat akartam".

En befejeztem a kapcsolatot, es azt is tudom, hogy nekem ehhez a gyerek kellett, hogy felnyissa a szemem, radobbenjek arra, hogy a gyerekemnek es nekem is jobb lesz nelkule.

Teny, hogy anyukam segitsege nelkul sokra nem mentem volna egy kicsivel, egyedul. Azota uj kapcsolatom van, aki apja helyett apja a fiamnak, soha jobbat nem kivannek, igazan kivetelesnek erzem magunkat, hogy kaphattunk ugymond meg egy eselyt, es lett egy szertetteljes, kiegyensulyozott csaladi eletunk.

Szoval kedves forumindito, en teljesen aterzem a helyzeted, es hidd el az mar egy lepes elore, hogy felismerted, ez igy nagyon nem oke.

Vegig olvastam a forumot, oszinten szolva en nem latok ra eselyt, hogy ez a kapcsolat ilyen felallasban hosszutavon mukodni fog. Max, ideig-oraig.

Mindenkepp beszelgessetek oszinten, bar ha ez mindig csak a mamahoz elfutassal jar, akkor nyilvan az ember egy ido utan hagyja a francba.

Ha odaig jutsz, ne felj uj eletet kezdeni, bar, hogy a csaladod segitsegere nem igazan szamithatsz, az is megneheziti a dolgodat.

Nehez helyzetben vagy, de nem kell igy leelned, leelnetek az eletetek!

Tudom, hogy most rossz, es most kell megoldas, de neked kell eldontened, hogy szenvedsz-e igy tovabb egy kapcsolatban, ami elobb-utobb a gyerekeddel valo kapcsolatodnak sem fog jot tenni. Nekik igazan kifinomult radarjaik vannak, mindent megereznek, igy hosszutavon valoszinu hogy mindenkinek kulon lenne jobb.

Nem mondanam ezt, ha nem mentem volna keresztul hasonlo eletszakaszon.

185. Piroska52 (válaszként erre: 182. - Fincsi5)
2017. júl. 19. 21:47
volt olyan hogy ágnes pelenkabetét,annak papirvatta volt a közepe cérnaháló a külsőrésze,sárga fehér színű, a másik meg fehér olyan mint most a nedves törlőkendő,csak az száraz volt,,,ha,,, nem csúszott el az egész termést kilehetett dobni egyben,de a hasmenésnél nem sokat ért mert a nedvességet átengedte hamegfeszülök,se jut eszembe a neve
184. 2b6f7025d9 (válaszként erre: 181. - Massalhangzo)
2017. júl. 19. 21:46
Sok igazság van abban amit leirtál.
183. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 180. - Globus)
2017. júl. 19. 21:35
Azt mar nem tudom.
182. fincsi5 (válaszként erre: 180. - Globus)
2017. júl. 19. 21:34
Szerintem: Ágnes
181. massalhangzo (válaszként erre: 178. - 2b6f7025d9)
2017. júl. 19. 21:29

vannak lusta pasik, meg olyan hozzaallasuak, hogy ez a no dolga, meg olyanok, akik fosnak, mert ugy erzik, nem tudnak mit kezdeni egy picivel. de nalatok mas a helyzet, mert amit a parodrol irsz, abbol egyertelmuen az jon le, hogy vagy egy oltari nagy paraszt alapbol, es akkor te nagyon benezted ezt a palit, vagy egyaltalan nincs es nem is volt szerelem, szeretet. hanem inkabb a szexert jarjunk, butorozzunk vagy hazasodjunk, mert igy szokas. ja gyerek is jar vele, legyen, ha akarod, de most mit akarsz tolem, a te feladatod, nekem nem kell. ha nem tetszik, huzzal. es a no nem huz el, mert eleve o akarta a pasit, kapcsolatot, gyereket, es nem volt kolcsonosseg


azt te tudod, hogy neked egy ilyen kapcsolat, csalad jo-e. valoszinuleg igen, hiszen nem mentel volna bele, ha nem. akkor nem arra kell gyurni, hogy a pasit mindenkeppen pelenkazasra kenyszerisd. de bevasarolni tud, kezebe nyomsz listat, hazafele vasaroljon be. kozos programokat is szervezhetsz, setat, egyebet


ha meg nem ilyen pasit, csaladot akarsz, akkor azon gondolkodj el, hogyan tudnal minel elobb onallo, onellato lenni. (ha maradsz ebben a kapcsolatban, akkor is torekedj erre, mert egy ilyen palinal konnyen megesik, hogy raun a csaladi helyzetre, mert utalja, es odebb all massal). ne kerulj kiszolgaltatott helyzetbe

180. globus (válaszként erre: 177. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 19. 21:29
Igen, de a neve? Kék-fehér kartondobozban volt.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook