Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diáktársai öltek meg egy 17 éves fiút fórum

Diáktársai öltek meg egy 17 éves fiút (beszélgetős fórum)

2008. nov. 1. 07:22
nem lehet találni rá szavakat... : De ez a sok agresszió krimi..stb hatás-hozza magával
15. :)))))) (válaszként erre: 2. - Kishoresz)
2008. jún. 10. 13:21
Egyetértek Veled !! Naponta félholtra kéne verni !! Lehet, hogy kegyetlen vagyok, de ezt érdemlik !!
14. huenya
2008. jún. 9. 14:22

ez egyszerűen eszméletlen... belegondolok, hogy én is gimnazista vagyok...

másrészt meg egyáltalán nem értek egyet azzal, hogy a tanároknak ennyire lecsökkentették a jogait!

3. osztályos kisgyerekek fenyegetik őket feljelentéssel, meg bántalmazással csak azért, mert kiküldte szünetben az udvarra őket...

2008. máj. 27. 10:16

Én is teljesen ledöbbentem. Az én iskolás koromban Apukám mindíg arra kért, mikor megyek haza, és már sötét van, határozott gyors léptekkel előre nézve menjek, mert látják rajtam nem egy tétova gyerek vagyok, eszébe se jut senkinek még leszólítani.

Ezt én is elmondtam a lányomnak. De azt hogyan lehet, hogy előfordulhat, hogy a saját osztálytársaitól félni kell???????

2008. máj. 27. 10:08
Eltávolodott
2008. máj. 27. 10:07
Valamelyik hírportálon olvastam, ne kérdezd melyiken. valaki szerint a fiúk előzöleg közösen 3-an elkövettek egy bűncselekményt, és a fiú beszélni akart, ezért kellett meghalnia. Mondjuk ez az "eltávolodot tőlünk" duma tényleg nem valami hihető. De nem akarok olyat írni, ami nem biztos. Egy 17 éves akármilyen rossz nevelést kap, akármilyen meséket látott, azért csak fölfogja már, hogy nem kéne gyilkolászni. Vagy mégsem?
10. virgilius (válaszként erre: 8. - Agyca35)
2008. máj. 27. 09:56
Milyen súlyosabb dolgok? Hol lehetett erről olvasni?
9. caravell (válaszként erre: 8. - Agyca35)
2008. máj. 27. 09:55
Sztem biztos,h nem csak nevelés kérdése, hanem hajlam is. Meg ami körül veszi a gyerekeket, szülői neveléstől függetlenül: nézd csak meg a meséket... borzalom,h némelyikből süt az agresszivitás :(
2008. máj. 27. 09:51
Azt olvastam, hogy nem amiatt ölték meg, mert eltávolodott tőlük, hanem sokkal súlyosabb dolgok húzódnak a háttérben. A szülők helyében világgá mennék..Néha arra gondolok, hogy előfordulhat-e ilyen akkor is, ha a szülő jól neveli a gyereket?? Mi van, ha tényleg el lehet titkolni 1 szülő elől az ilyen viselkedésre való hajlamot??
7. McKenzi (válaszként erre: 6. - Caravell)
2008. máj. 27. 08:59

Az, hogy nem tesz rendet maga után, egy kicsit más.

Én hiszek benne, hogy meg lehet tanítani az empátiát (nyilván vannak kivételek). És erre nevelem a gyerekemet nap mint nap. (empátia - beleérző képesség néhány mindennapi példa: etesd meg a Marci cicát mert éhes, ne bántsd anyát, fáj neki stb. stb.)

6. caravell (válaszként erre: 4. - McKenzi)
2008. máj. 27. 08:43

Nem minden gyereknek tudja átadni az emberséget v. bármi tulajdonságot a szülő. Senki nem erre neveli a gyerekét. (Én pl. majd bele bolondulok,mert a fiam szétszórt,trehány... ha annyi pénzem lenne, ahányszor elmondtam, magyaráztam, kértem, büntettem stb., már nem kellene dolgoznom életem végéig...)

Nagyon sajnálom az elkövető fiúk szüleit is. Az ő életük is pokollá vált. :((

2008. máj. 27. 08:15

Az is elszomorító, hogy egy iskolán belül 2 ember is ilyen agresszív, elborult agyú. Hogy egy 17 éves képes gyiklkolni, elképesztő, de hogy még partnert is talál hozzá...Állítólag előre eltervezték.Az egyik elkövető apja rendőr.

Az iskolára visszatérve: a diákoknak már több joguk van, mint egy tanárnak, ha a tanár egy rossz szót szól a gyerekre, az rohan haza anyukáékhoz, a szülő bemegy az iskolába replikázni(rosszabb esetben nekimegy a tanárnak). Régen, ha otthon szidták tanárt, kaptak egy pofont, és kész. Tisztelték is a tanárokat és a szülőket is! Még én se nagyon mertem szidni egy tanárom sem általános és középiskolában, pedig pár évvel hamarabb végzetem, mint a mai gimnazisták. Most meg már meg is verik is a tanárt. A diák és a szülő is.

2008. máj. 26. 22:06
engem is megdöbbentett és nagyon-nagyon elszomorított. A gyilkos fiúk szüleit is hibásnak tartom - az emberséget meg lehet tanítani.
2008. máj. 26. 21:38

borzasztó milyen történetek vannak manapság...hogyan lehet egy ilyen fiatal ennyire elvetemült!!

megdöbbentem rajta nagyon!!

2008. máj. 26. 21:35
Ez egy tragédia. Igazad van, ilyen esetekben nekem is el indul az agyam, hogy minimum azt érdemli, amit tett...
2008. máj. 26. 20:15

Pénteken találták meg egy Kaposvár mellett egy tóban annak a 17 éves nagyatádi fiúnak a holttestét, aki szerdán tűnt el.Két gyanúsítottat őrizetbe vettek és kiderült, hogy a fiú két osztálytársáról van szó, akik beismerő vallomást is tettek. A két diák azt állította, azért ölték meg a fiút, mert eltávolodott tőlük, lekezelően bánt velük. A gyanúsítottak kővel, fával és vésővel ütlegelték társukat, majd az eszméletét vesztett fiút a tóba dobták.Az egyik gyanúsított fiú mutatta meg a rendőröknek, hol van a holttest.Azt állította, hogy véletlenül bukkant rá a tetemre.

Felháborító, hogy mik történnek mostanában, az áldozat szülei most nyilatkoztak a tv-ben, mondták, hogy egyszem gyerek volt, 10 évet vártak rá. Őszinte részvétem a családnak.

Nem vagyok halálbüntetés párti, de ilyenkor elgondolkozom..Hogy tud két tinédzser ilyen hidegvérrel gyilkolni? A szülők nem nevelték őket???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook