Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Konyhabútor mögé a plexi vagy a csempe az olcsóbb? Melyik éri meg jobban? fórum

Konyhabútor mögé a plexi vagy a csempe az olcsóbb? Melyik éri meg jobban? (tudásbázis kérdés)


14. michelle.r (válaszként erre: 11. - Adry1992)
2017. júl. 17. 21:40
Én a dekorüvegre szavazok, de ha nem megy most, inkább csempe mint plexi. Ocsmány lesz a sok törölgetéstől, ráfröccsenő olajtól, kajától.
13. Vivi.12.06. (válaszként erre: 11. - Adry1992)
2017. júl. 16. 23:25

Valóban nem olcsó, én is ezért csak gondolkodom rajta és számolok :D

De takarítani viszont könnyű, kopni sem kopik.

12. adry1992 (válaszként erre: 6. - Temmp)
2017. júl. 16. 23:21
Az a helyzet, hogy pont a mozaik tetszik a csempecsaládból a legjobban. :)
2017. júl. 16. 23:20

Az üveget drágállom. Mivel nem vagyunk most éppen eleresztve anyagilag, minél olcsóbb megoldás kellene. A csempét ingyen felrakja az építtető, a plexit nem, ott lenne külön munkadíj.

Tisztításra konkrétan arra gondoltam, hogy míg a csempén nem feltűnő 1-1 vízfolt vagy egy kis kajafolt, ami főzés közben kifröccsent, addig a plexit minden héten takaríthatom. Ilyenünk még nem volt, de sima egyszínű (szürke) hátlapunk igen, az bútorlapból volt, de heti törölgetés mellett is mindig foltos volt.

2017. júl. 16. 20:57
Szintén új építésű lakás konyhájának a berendezésénél tartunk. Van dekor üveg is, én azon gondolkodom nagyon :)
2017. júl. 16. 19:08

A csempénél ott a pluszmunka. Fel kell ragasztani, ki kell fugázni. Idő és munkaköltség. Ezt is bele kell számolni.

Én is pont ennél a résznél tartok, ez előtt a döntés előtt állok.

Az én problémám, hogy nem találtam még meg a megfelelő panelt... valahogy amit eddig láttam, egyik sem tetszik.

Én is kíváncsian várom a tapasztalatokat, ötleteket.

8. Ilián (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2017. júl. 16. 18:39
A plexit egyébként nem nehéz takarítani.
7. Ilián (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2017. júl. 16. 18:38
Dekor üveg nem tetszik?
6. temmp (válaszként erre: 5. - Adry1992)
2017. júl. 16. 18:09
A mozaikostól lesz szerintem konyhás, ha már nem akarsz össszefüggően egyfajtaban burkoltatni, akkor a legalso, hosszúkás csíkos modernebb hatású.
2017. júl. 16. 17:29

A Zalakerámia Amazonas nevű csempéjére gondoltam. Függőlegesen 3 sor kell belőle, egy világos bézs menne alulra, majd egy sötétbarna mozaikos középre és megint bézs világos felülre. Ez kb. 60 cm, ez a konyhabútor mögötti burkolandó rész.


Így nézne ki, mint a konyhás képen (a bútor is hasonló lesz, mint ez):


[link]

4. a03dd05915 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2017. júl. 16. 17:22

Csempét javaslom. Ugyan azt is kell törölgetni, de nem lesz karcos és veszti el a fényét, mint a plexi.

Ha egyszínű csempét választasz, azt dekor ragasztásokkal feldobhatod, illetve időnként a fugát is átszínezheted.

Szerintem a jól megválasztott csempe az otthonosság érzetét is keltheti, jól fogod érezni magad a konyhában, míg a plexi egy irodaház közösségi konyhájára emlékeztet. Hideg, személytelen.

2017. júl. 16. 17:14
csempet
2017. júl. 16. 17:01

Nemrég új építésű lakást vettünk. Sokat vacillálunk a konyhabútor dolgon, nem tudjuk, hogy plexi vagy csempe menjen-e mögé a falra. Úgy láton neten, hogy a plexi elég drága, a csempéből viszont nem kellene sok, csak 2 m2, az kijönne olyan 10 ezer Ft-ból mozaikkal együtt. Kétlem, hogy ennyiért találnánk plexit.

Viszont úgy látom, a plexi modernebb megoldás, és mivel egyben lesz a konyha a nappalival, kicsit kevésbé lesz "konyhás" az egész helyiség a plexivel. Csempéből találtunk nagyon szépet, ami harmonizálna a bútorral, de olyan "konyhás" lesz tőle az egész nappali. Ezenkívül a plexit szerintem nehezebb takarítani, minden egyszerre meglátszik rajta (vízcseppek, főzés nyomai), nem szeretném minden héten azt törölgetni.

Ti melyiket választanátok?

2017. júl. 16. 16:56
Konyhabútor mögé a plexi vagy a csempe az olcsóbb? Melyik éri meg jobban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook