Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Miért fontos a nokedli?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

383. mazsumazsu2017-07-25 21:23
az a baj, hogy nagyon szeretem egyébként a mogyit. De jó is az leülni a TV elé egy nagy tállal és pucolgatni meg enni. ÉN csak ezt hagyományos földimogyorót szeretem aminek héja van és abból is a kedvencem aminek már picit lila ráncos a héja az olyan mintha picit meg lenne sózva (álmodik a nyomor mert enni nem nagyon ehetem).
(válasz hópihe14 381. hozzászólására)

382. hópihe142017-07-25 07:26
"Tény, hogy többféle kellemetlen dologgal jár a húsevés..."

Igen, ha baromfi, fel kell pucolni, meg egyébként is darabolni, sütni-főzni-párolni, akármelyiket is de bizony sokszor elég kellemetlen dolog ott állni a tűzhely mellett. De hát ez van! :))
Ha vega lennék, akkor is dolgozni kellene ahhoz, hogy ebédünk/vacsoránk legyen. :))
(válasz pomponlány 379. hozzászólására)

381. hópihe142017-07-25 07:21
A mogyorótól én is totál kicsattogtam egy alkalommal. 5 db. bazi-nagy kalcium injekciót nyomtak belém, mire helyre jöttem. A dr.nő azt mondta, a mogyoróban levő olaj az, amire allergiás vagyok. Azóta igen-igen mérsékelten fogyasztom! :)
(válasz mazsumazsu 378. hozzászólására)

380. Guruljka2017-07-24 23:14
Ha már idézel, akkor idézd a teljes mondatot, ne emeld ki a kontextusból csak azért, hogy dorongolhass rajtam egy sort.

Ez teljes mondat:

"Tény, hogy többféle kellemetlen dologgal jár a húsevés, illetve ez sem mindenkire egyformán igaz... Ebben sem lehet érvek alapján dönteni."
(válasz pomponlány 379. hozzászólására)

379. pomponlány2017-07-24 22:42
"Tény, hogy többféle kellemetlen dologgal jár a húsevés..."
Tény? Nálad lehet, hogy tény, de te csak 1 vagy a 7 milliárdból. Én húst eszek hússal, de semmilyen kellemetlenséget nem tapasztaltam. Ja, hogy én még fiatal vagyok. A 66 éves anyukám étrendjében, naponta szerepel a hús, és köszöni szépen jól van.:)

Én azt hiszem, hogy az étel (is) egy olyan téma, hogy nincs értelme tényként kezelni semmit. Van aki ere esküszik, és van aki meg arra. Még a kutatók közt sincs meg a közös pont. Pedig ők már csak tudják...

A médiának meg, mintha, csak az lenne a feladata, hogy a jónépet összezavarja.:) És valljuk be...sikerrel.
(válasz Guruljka 365. hozzászólására)

378. mazsumazsu2017-07-24 19:15
csak azt nem értem hogy miután a szójára így allergiás lettem miért jött vele párhuzamban a mogyoró és a dió. De végül is mindegy nem ehetek ilyeneket és ezzel "együtt kell élnem" (hogy költői legyek)
(válasz hópihe14 376. hozzászólására)

377. Guruljka2017-07-24 18:06
Amikor annak idején bevezették, tényleg úgy is hirdették, hogy húshoz kell keverni.
Volt akkoriban egy tündéri aranyos szomszédasszonyom. Ritka ronda szája volt, csúnyán beszélt, de neki, ha szabad ilyet mondani, jól állt szinte.
Volt egy kiskertje valamelyik HÉV-megálló közelében, ott termelgetett ezt-azt. Volt egy kicsi fagyója is,három fiókos. Ha az megtelt, elhívta a két asszonylányát, jól felpakolta őket ennivalóval. :D
Özvegyen maradt, spórolt. Na ő vett egyszer szójagranulátumot, és a kellő előkezelés után harmadrészben a darált húshoz keverte, a töltött káposztába tette.
Sok kihagyással írom, mert elkerekítette alaposan:
Megették,észre se vették, hogy nem tiszta húst esznek benne! Hát azt hiszi, fogok én ezeknek eztán annyi húst venni? vesz ám a ..., tudnak ám enni!
(válasz hópihe14 376. hozzászólására)

376. hópihe142017-07-24 06:45
Ezek szerint érzékenyebb vagy rá, akkor nem is kell, nem is szabad erőltetni.

Az áztatás nem macerás, megvárom, míg felforr, utána még 1-2 percig főzöm, aztán elzárom a gázt, beborítom, és 1-2 óra alatt tökéletesen átpuhul.
Nem a kaják királya, (!) leginkább csak brassóit szoktam belőle, jó sok hagymával-fokhagymával! :))
(válasz mazsumazsu 374. hozzászólására)

375. Guruljka2017-07-23 21:21
Ha ilyen rémes hatása volt, nyugodtan hagyd ki.
(válasz mazsumazsu 374. hozzászólására)

374. mazsumazsu2017-07-23 18:54
hát én csak egyszer próbáltam de ezután kihagyom. Jó pöttyös voltam tőle.
(válasz hópihe14 372. hozzászólására)

373. Guruljka2017-07-23 18:51
Szójakockát nem használok, nem is igen kapható itt.
de én úgy tudom, azt nem is magában ajánlott fogyasztani, hanem hús mellé, a hús mennyiségét kibővíteni vele.
Valamikor kipróbáltam, de elég vacak íze volt, a leveskockával való előáztatás is macerás.

Nem tömény fehérje, a szójakocka fehérjetartalma 42-45%.

Ez a fehérjekészítmény, amit most használok, szójafehérje-kivonatot tartalmaz, és csakis kiegészítésképpen fogyasztható. 71% fehérjét tartalmaz.
(válasz hópihe14 372. hozzászólására)

372. hópihe142017-07-23 10:01
Amikor gyakran elővettem, egy idő után én is kiütéses lettem tőle. Állítólag tömény a fehérje benne, tehát csak óvatosan!!
Azok után is elővettem hetente-kéthetente. Szeretem, mert sok mindenre használható, és főleg, mert gyorsan készen van belőle akármi.

A múltkoriban olvastam, hogy bizonyos mértékben csökkenti a pajzsmirigy működést, így akinél viszonylag lassan megy a fogyás, az inkább hanyagolja... pedig még van a szekrényben, előbb-utóbb csak sort kerítek rá! :))
(válasz mazsumazsu 371. hozzászólására)

371. mazsumazsu2017-07-23 09:57
hú a szója az nálam durva volt, vettem a Herbában ilyen egészséges szójakockát vagy mit másnapra vakaróztam mint a bolhás cica be kellett menni ügyeletre mert nem bírtam elviselni kaptam azt hiszem kalcium injekciót és ahogy ránézett a hasamra a kis doktornő rögtön mondta hogy ételallergia és a második kérdése az volt hogy nem ettem e szóját. És később kiderült hogy keresztallergiát "képzett" a mogyoróval azóta már se mogyoró se dió. sajnos.
(válasz orrodnál tovább láss 367. hozzászólására)

370. Guruljka2017-07-23 09:00
Igen.
Mondjuk koromnál fogva nem izgat már az ösztrogén...

369. hópihe142017-07-23 08:51
Erről van szó! Egy kicsit ebből is, egy kicsit abból is. A lényeg: meg kell adni a testnek, amit megkíván! :))

368. orrodnál tovább láss2017-07-23 08:51
Itt az igazság. Tényleg mindentől félhetnénk. De akkor éhen és szomjan is halnánk.
(válasz Guruljka 366. hozzászólására)

367. orrodnál tovább láss2017-07-23 08:49
Hoppá! Szója. Ez is megosztó.
Tulajdonképpen kiderül, hogy minden, amit megeszünk ellenjavalt.
Ezért vagyok én mindenevő. Mint a disznó. :D
(válasz Guruljka 365. hozzászólására)

366. Guruljka2017-07-23 08:48
Egy részét igen.
Ahogy a felnőtt,fogamzásgátlót szedő nők vizeletével távozó hormonok miatt a vízi élővilág is elkorcsosul.

Bátraké a világ! Nem lehet mindentől félni.
(válasz mazsumazsu 364. hozzászólására)

365. Guruljka2017-07-23 08:46
Fincsi... Minden vágóállat kap mindenfélét.

Éveken át voltam vega. Nem bármiféle meggyőződés miatt, hanem mert nem hiányzott a hús. (Abban az időszakban is megettem, ha megkívántam.) De sok ismerős azért szakított a húsevéssel, mert egészségtelennek tartották.

Tény, hogy többféle kellemetlen dologgal jár a húsevés, illetve ez sem mindenkire egyformán igaz... Ebben sem lehet érvek alapján dönteni.

Azt hiszem, a szója alapú fehérjeporom aránylag veszélytelen megoldás, ráadásul úgy érzem, jót is tesz. :D
(válasz fincsi5 360. hozzászólására)

364. mazsumazsu2017-07-23 08:41
hú ezt nem is tudtam. És ha megfőzöm sütöm akkor az antibiotikumot ugyanúgy "hordozza" tovább?
(válasz fincsi5 360. hozzászólására)

363. Guruljka2017-07-23 08:41
Én is szeretem. És éppen elég régen volt már.
(válasz orrodnál tovább láss 359. hozzászólására)

362. Guruljka2017-07-23 08:40
Egész éjjel dolgoztam. Már alig látok. Átálltam az éjszakai műszakra, így kellemesebb.
(válasz fincsi5 358. hozzászólására)

361. orrodnál tovább láss2017-07-23 08:39
Miért fontos a nokedli?
Mert szeretem. A pörköltet is. Együtt meg az egyik kedvencem. Mit csináljak, ha egyszer ilyen konzervatív vagyok? Ebben is. :)

360. fincsi52017-07-23 08:39
Én még a pulykahússal nem vagyok tisztában, azt hallottam, hogy rengeteg antibiotikumot kapnak...akkor jó enni? :)
(válasz orrodnál tovább láss 359. hozzászólására)

359. orrodnál tovább láss2017-07-23 08:37
A máj tipikusan megosztó élelmiszer.
Ugyanúgy vitatkoznak a hasznosságáról vagy éppen károsságáról, mint mondjuk a tej fogyasztásáról.
Tudom, hogy nem igazán összehasonlítható példa, csak azért írtam, mert mindegyik fogyasztásának van ellentábora. Akik ellenzik a májfogyasztást, azoknak a legfőbb indoka, hogy a máj méregtelenítő szerv. Tényleg az. Viszont a másik oldalon ott van a sok pozitív dolog.
Sok minden van, ami elbizonytalanít embereket.
Én szeretem, ritkán van nálunk máj.

358. fincsi52017-07-23 08:37
Most mégy aludni? Tk. igazad van, meg kellene próbálni.D
(válasz Guruljka 357. hozzászólására)

357. Guruljka2017-07-23 08:31
Jó étvágyat, nokedlis csapat - már nem tudok tovább dolgozni, alszom egyet.

Este majd jövök, amikor már nincs meleg. :D

356. fincsi52017-07-23 08:31
Nem árasztotta a bőre a fokhagymaszagot? Régen jártam egy fodrászhoz, ő a gyógyszertári tablettát szedte, és érződött rajta fokhagymaszag.
(válasz zsemlebuci 339. hozzászólására)

355. hópihe142017-07-23 08:26
[link]

Ezen az oldalon a második link: "házipatika.com"-ról vettem.
Egyébként nincs semmi különbség, hiszen az általad írt "A" vitaminokat ez is írja: "A-D vitaminok" megfogalmazásban... nem értem, most mi a gond???
(válasz lovelyly 352. hozzászólására)

354. mazsumazsu2017-07-23 07:48
szeretem a májat is a rántott tököt is. Ma nálunk rántott cuccok lesznek (máj, tök, cs.mell) de az új találmányommal panírozok magos panírmorzsa van benne tökmag, szezámmag és még többféle, nagyon szeretjük jó hogy pár hónapja kipróbáltam. A spenótot én is szeretem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13