Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 1,5 hónapos kisfiú 1 hete lázas, megoldás nincs fórum

1,5 hónapos kisfiú 1 hete lázas, megoldás nincs (beszélgetős fórum)


1 2 3
2017. júl. 24. 17:56
Akár pelenkázásnál is megfertőzheti magát, amikor lekerül a pelus és odanyúl, amíg kicseréljük alatta. Aztán a szájába veszi a kezét. Pillanatok alatt megtörténhet.
2017. júl. 24. 15:23

Nagyon egyszerű:

- bevásárlás közben akár a bevásárló-kocsit fogta meg, vagy valaki másnak a kézi táskájához ért hozzá

- buszon-villamoson elég a szék ülőkéjét megfognia

- játszótéren a hintába kapaszkodva


Nem tudod teljesen elzárni semmitől, ha burokban neveled, sohasem fog az immunrendszere kifejlődni. Ez most úgy néz ki, hogy kemény helyzet volt, szerencsésen túl vagytok rajta.


Talán ha elkezded azt tanítani neki, hogy ne vegye be a kezét a szájába, kezdjen leszokni róla, és lehetőleg minél többször mosni, törölni a kezét út közben is. Lehet kapni ezt a vizes törlőkendőt, amit ha magaddal viszel...

2017. júl. 24. 15:07

ha láttad volna mennyien voltak még kisebbel...velem is annó fél évesen mentek anyumék, szerb tengerpatra. soha egyikünkse volt kórházban.

Akinek még eetleg vmi infót számit a jövőre... MAiért nehezen gyógyultunk még pluszban:

Találtak még nála Klebsiella bacit ami még ESBL is , vagyis antibiotikum rezisztens.

Mivel hasmenése még az utazás előtt volt, nem kint szedte össze, csak volt később egy tünetmentes időszaka.De hogy itthon hol szedte ezeket össze... ötletem sincs.

67. spann (válaszként erre: 66. - Csipkezsepi)
2017. júl. 22. 19:54

Azért én másfél éves gyerekkel nem mennék a tengerpartra. Sőt, sehova külföldre.


Örülök, hogy megtalálták a baj okát és jobbulást kívánok.

66. Csipkezsepi (válaszként erre: 61. - Kanyo83)
2017. júl. 21. 10:26

Ne tegyél magadnak szemrehányást...Te egy nagyon gondos édesanya vagy!

Fel a fejjel és sok boldogságot Nektek!

65. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 61. - Kanyo83)
2017. júl. 20. 18:50
ne érezd magad felelősnek, de biztos gondos anya voltál ennek ellenére bárhol összeszedhette. Megfogott a kis kezével valamit, utána be a szájába ahogy piciknél szokás és kész a fertőzés. Az a lényeg, hogy már gyógyulgattok.
2017. júl. 20. 18:37
Köszönöm a biztatást és segítséget mindenkinek
63. 12d083b51b (válaszként erre: 61. - Kanyo83)
2017. júl. 20. 15:45

Ne emészd magad. Nem zárhatod karanténbe! Szerencsére jó lett a vége, a szervezete ennyivel erősebb lett, bár igen-igen megdolgozott vele.

Nem tudhatod, hogy mikor mit fogott meg odakint, és utána elég, ha egy pillanatra bekapta az ujját, vagy megnyalta a kis kezét... nem lehet mindentől visszatartani!

Most már rendbe jöttök, és ez a lényeg! Nyugodj meg.

62. aileron44 (válaszként erre: 61. - Kanyo83)
2017. júl. 20. 13:36
Szia! Szerintem meg ne legyen lelkiismeret furdalásod. Amit tudtál megtettél. Ha nem kint nyaraltok hanem itthon, arra sincs garancia h nem kapja el valahogy. Gyógyuljatok az a lényeg, a többit meg felejtsd el :-)
2017. júl. 20. 13:19

sajnos foglamam sicns hol szedhette össze. Aza fura hoyg nem hányt és hasmenése se volt , igaz probiotikumot kap egy ideje.

Nem mondanám hogy megnyugodtam, most igy méginkább felelősnek érzem magam :(

60. Érdekes73 (válaszként erre: 53. - Kanyo83)
2017. júl. 19. 22:33
Akkor legalább kiderült. Jobbulást neki és legközelebb okosabbak lesztek. Kicsi még, érzékenyebb.
2017. júl. 19. 20:19

Végre, végre! Van a kezedben egy ok a lázra...és ezáltal egy magyarázat is.

Ugye megnyugodtál egy kicsit?!

2017. júl. 19. 20:12
Akkor sikerült megtalálni az okot vírusos gyomorrontás? Hát az sajnos magas lázzal jár, örülök hogy hazamehettek és gyógyulgattok. Nem lehet egyébént hogy ez valami Coli vagy ilyesmi baktérium volt (bocs ha nem írtam jól nem nagyon ismerem).
2017. júl. 19. 20:05
Köszönöm mindenkinek.Az érdekes az hogy még a vizet is innen vittük csak neki a tengerre, azt kapta, diétásan száraz dolgokat főztünk neki. Tápszert kapott hoyg ne az ottani tejet. Annyira akartam figyelni pont az ilyen dolgok miatt...és mégis :(
56. egypt (válaszként erre: 53. - Kanyo83)
2017. júl. 19. 15:36
Végre megvan, mi az oka... Lehet simán, hogy nem gyógyult ki belőle teljesen és kiújult, ezek a hasmenéses vírusok elhúzódhatnak meg visszatérhetnek. De legalább már tudják, mi a baj. Mielőbbi teljes gyógyulást a picinek!
2017. júl. 19. 15:17
Van, aki meg a megvaltozott ivovizre is erzekeny idegen helyen. Akar ez is lehet; Az enyhe szalmonellafertozes is.
54. 12d083b51b (válaszként erre: 53. - Kanyo83)
2017. júl. 19. 15:06

Nagyon meglehet, hogy a nyaraláskor használt eszközök, akármi, valamelyik nem volt egészen tiszta. Ilyen helyen könnyen össze lehet szedni akármilyen bacit.

Szerencse, hogy mostanra már javul az állapota, az otthoni megszokott kis környezetében egész biztos, gyorsabban fog gyógyulni is.

Mielőbbi teljes felépülést kívánok!

2017. júl. 19. 12:25

Közben tegnap haazengedtek minket. MAradhattunk volna még fél napig hogy vénásan kapja az antibiotikumot de mivel szájon is bevette eljöhettünk. Azóta néha max 37,3ig megy fel neki, eleven. Ma hivtak egy széklettenyésztés maitt. Szalmonellát találtak. Hogy mikor honann húzta ezt, ötletünk nincs.

3 hete volt egy hasmenéses hete, utána jól volt, el is mentünk ynaralni amdja nyaralás végén lázasodott, onanntól kórház.Hogy ezt még a hasmenés előtt a bölcsiből hozta vagy a tengeren szedte össze ahol minden anp főztünk rá diétásan(!!) sztem sosem fogjuk megtudni.

52. zsanci79 (válaszként erre: 42. - Kanyo83)
2017. júl. 18. 11:16

Szia!

Igaz írtad, hogy volt hasi UH is.

Nem egy gyerekkel találkoztam mostanában akik mononukleózissal küzdenek. Kisfiam is állandóan lázas volt.

Vérvétel szerint az egekben volt a májfunkciója, és a hasi UH-n a lépe, és kissé a mája is meg volt nagyobbodva.

Epstein-bar vírust igazolták.

Gondolom a vv-ben mindig néznek májfunkciót.

De azért több vírusra van szerológiai vv is. Hepatitiszt is néztek?

2017. júl. 18. 10:12

Szia!

Valószínűleg (CRP érték csökkenése és az éjszakai már csak hőemelkedés jelenléte) kifelé mentek a kiderítetlen betegségből.

Az orvosi terminológia alkalmazza az ismeretlen eredetű lázat, aminek nem tudják és soha ki sem derül, hogy mi állt a hátterében. Aztán egyszer csak elmúlik. Lehet, hogy ez van a kisfiadnál is?!

2017. júl. 18. 09:54
Tegnapi vérvétel eredménye 11crp. Éjjel.volt hőemelkedése de ennek ellenére lehet ma hazaengednek. Sztem rájöttek hogy lázat mi is tudunk csillapítani, ok mást nem tudnak már tenni. Egyre inkább kétlem hogy kiderül mi is a baja
49. Érdekes73 (válaszként erre: 48. - Kanyo83)
2017. júl. 17. 21:53
A gyakoriakra és valószínűekre tesztelhetik. Ha ugyanígy újra belázasodna akkor sajnos mégis ki kell deríteni mi a baj.Meleget hogy bírja volt sokat napon ?
2017. júl. 17. 21:19

Semmi. Pár vírusra tesztelik de nagyon kis része ez annak amik vannak.

Valószínű sosem derül ki mi volt. Szíve okés,nincs már víz.

2017. júl. 17. 19:03
Hogy vagytok? Kiderült már hogy mi a baja a kicsinek?
46. 31bc25d879 (válaszként erre: 42. - Kanyo83)
2017. júl. 17. 18:15

Ha rendeződik és meggyógyul, haza fognak engedni benneteket. Gyereket, felnőttet egyaránt.

Hidd el nekem egy percig nem tartanak bent senkit ha nem muszáj.

45. 31bc25d879 (válaszként erre: 38. - Katinkaboszi)
2017. júl. 17. 18:14
Az a kullancs.
44. temmp (válaszként erre: 42. - Kanyo83)
2017. júl. 17. 18:09
Gondolom azért, hogy ha hirtelen rosszabbodna, akkor már eleve kórházban legyetek. Jobb, ha ott vagytok amíg ilyen bizonytalan minden.
2017. júl. 17. 07:13
Amig 37 fok alá nem megy a hője addig valiszinű,hogy nem engedik ki.Minket is csak akkor engedtek ki mikor már hőemeljedèse sem volt.Akkor is ugy ha 24 óra eltelt.
2017. júl. 17. 05:58

Vettek kenetet orrbol,torokbol,kaki-pisi vizsga is megvolt. Minden negatív. Kukijat is nézték,az is ok. Fulorrgegesz kétszer latta,az is jó.

A szája még mindig tátva és a nyala is folyik tényleg. És foga is jön de azt csak max 37,5-38ig fogják rá, orvosoknak ez téma nem lehet,kérdeztem.🙄

Kifogytak az ötletekből úgy látom. Már nem tudom hányadik felé antibiotikumot kap.mostmar az a változás hogy nem megy fel hirtelen 39re, nem marvanyosodok a bőre és remeg hanem hőemelkedése van de 38fole nem engedik. Ma szív uh meg vérvétel és ennyi. Meglátjuk. Azt mondta az orvos válaszinu sose fog kiderülni mitol volt ez mert kevés vírusra tudnak tesztelni és az is hetek addigra meg magától meggyógyul. Na de akkor ha a szíve rendeződik minek legyünk itt?!

41. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Kanyo83)
2017. júl. 16. 23:48

Régebben írtad, hogy állandóan nyáladzik és nyitva tartja a száját. Így nagyobb a fertőzés veszélye, ha még az is fennáll.


Volt torokváladék vizsgálat? Mert hiába kap antibiotikumot, ha rezisztens a baktérium arra a gyógyszerre.


Én jártam úgy, hogy nem gyógyultam kétféle antibiotikumtól sem és csak utána küldtek torokváladék vizsgálatra. A harmadik antibiotikum hatott.


De ez is csak egy ötlet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook