Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vennék egy barátot az SNI-s gyermekemnek fórum

Vennék egy barátot az SNI-s gyermekemnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vennék egy barátot az SNI-s gyermekemnek

1 2 3 4
61. epervirág (válaszként erre: 59. - Piroska52)
2017. júl. 25. 13:03
Én ezt a hülye gyerek kifelyezést nem értem.Nem hülye gyerek a kis unokád mert autista sőt lehet sokkal többet ér a kimondott normális gyereknél.Az én nagylányom is SNI_s igaz ő nem autista.Nekem a nagy diszlexiás.Nem beszélt még 3 évesen sem csak miuttán bekerült az oviba akkor kezdett el igazán beszélni.Nálunk az ovonő nem is foglalkozott vele ugy mint az átlag gyerekekkel.Utolsó évbe ovo néni megmondta,hogy már az elsőt tuti ismételni fogja.Most meg 7.be egyszer bukott meg még 2.év végén matekbol,de átment a pótvizsgán.Mennyivel értéktelenebb egy olyan gyerek aki sajátos nevelésű szerintem semmivel sőt....
60. csikil4ny (válaszként erre: 58. - Unom)
2017. júl. 25. 12:59

Más: az én ötévesem mindenkivel pillanatok alatt összebarátkozik, de ha akad egy gyerek, aki ellenséges vele szalad hozzám, hogy mi a gond, hisz ő nem követett el semmi rosszat.


A gyerekek persze, hogy kegyetlenek tudnak lenni, hisz nekük még nincs veszélyérzetük. Egyszer egy ötödik osztályban voltam helyettesítő, bicska is előkerült. Akkor nagyon megijedtem.

59. Piroska52 (válaszként erre: 55. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 12:50
sokan sokfélét írtatok de vannak ugye a ,,normális gyerekek,, akik akárhogy is nézzük a dolgot ha találnak egy olyat aki valami miatt gyengébb elesettebb mint ők hát bizony tudnak vele kegyetlenek lenni,és nem véletlenül írtam azt hogy kegyetlen, amikor nagycsoportos volt az unokám két ,,normálisnak,, mondott gyerek kishílyán megfolytotta egy sállal mert nem akart velük verekedőset játszani,rátekerték a nyakára és kétfelé húzták, a ,,normális,, gyerekek, volt egy fogyatékos kisfiú az kiabált az óvónéninek hogy baj van, van egy másik unokám aki enyhén autista 1 hét után kirakták az oviból mert nemtudtak vele mit kezdeni,most 5,éves és folyékonyan ír és olvas,és nincs olyan ország aminek ne tudná milyen a zászlója,a pszihológus szerint zseni csak legyen egy olyan óvoda meg iskola aki tudja kezelni,a szülők minden elképzelhető helyre viszik hogy fejlődjön,de attól félek ha majd egy ,,normális gyerek,, bántja és visszaüt az lesz hogy a ,,hülye gyerek ,,verekszik pedig egyedül okosabb mint az összes normális gyerek minden szülőnek megkellene tanítani hogy nem mindenki egyforma vannak akik testileg vagy szellemileg mások de ugyan olyan értékesek,és ha valaki fizet azért hogy legyen aki játszik gyerekével azzal sincs semmi baj,
58. unom (válaszként erre: 49. - Lonna4)
2017. júl. 25. 12:41

Szerintem hülye címet adtak neki.

Simán arról van szó, hogy az anyuka minden eszközt megragadott, hogy a gyerekének legyen játszótársa. Valószínűleg én is így tennék.

57. daf105 (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 12:37
Szerintem igazán idiota vagy
56. epervirág (válaszként erre: 53. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 12:24
Valamit te nem akarsz megérteni.Én is ismerek egykislányt aki autista most 7 éves a játszotérre szoktak kijárni a 3 és fél éves kislányommal nagyon szépen eljátszik ha az anyukája nem mondja,hogy autista nekem fel sem tünt volna.Az meg,hogy a te gyerekedet bölcsödébe bántotta egy másik gyerek az is teljesen más dolog mint 13 évesen ja és képzeld nálunk nem érti meg a szülő mert még a szűlöire sem jön el.Ja tényleg az én lányom anagy oxigén hiánnyal született amit a születésénél nem közöltek tehát ő sem tökéletes.Sőt miután a balesete volt ugyanis megégett a fél arca szerinted hány gyerek akart vele játszani?Ja persze az,hogy egy fiu meg üt egy lányt ugy,hogy meg is látszik neki mert van amikor belilul az szerinted természetes dolog!?Ja meg leköpik.Otthon biztos te is ilyen környzetben élsz ha te ezt nem tartod olyan nagy dolognak.
55. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 11:19
Meg aki érteni akarja..
54. 4c1a787e8f (válaszként erre: 51. - Fehérke111)
2017. júl. 25. 11:19
Ez az egész, ha igaz ugyan, egy egyértelmű segélykiáltás volt az anyukától, és ezt nagyjából csak az érti, aki benne van, vagy közelről lát ilyet, és érteni akarja..
53. 4c1a787e8f (válaszként erre: 52. - Epervirág)
2017. júl. 25. 11:17

Más egy külső trauma, és más egy veleszületett fogyatékosság.


De egyébként igen, nagy trauma.


A bántásról meg annyit, hogy azért olyan szülővel is találkoztam, teljesen egészséges gyerek szülőjével, nem is eggyel, aki megértette, hogy attól, hogy egy autista kisgyerek néha "megüti a gyerekét", vagy hirtelenebbül reagál, az miért van, és a gyereket is úgy nevelte, hogy tudjon erre reagálni, és tök együtt tudnak ezzel élni. Tehát van, ahol ezt egy normális szülő megérti, - és egy viselhető szintig - elfogadja. Olyan szintről beszélek, mint ahogy a testvérek is verekszenek egymással, és többnyire azért nem lesz senkinek maradandó károsodása. Ilyen ütések előfordulnak minden normál közösségben is, családban is, ne legyünk álszentek. És itt se arról van szó, hogy ezt hagyjuk a fogyatékos gyereknek, csak arról, hogy amíg egy normál gyerek ezt megtanulja általában 2-3 éves korra, ő 10 éves korára fogja. Képzeld, van szülő, aki ezt megérti.


De ne keverjük már ezt szándékosan azzal, amikor egy háromszor akkora gyerek komolyan terrorizál, bántalmaz egy másikat, itt nem ezekről a dolgokról van szó.


Az én gyerekemet is sokszor megharapta egy kisfiú a bölcsiben, én csak annyit mondtam, hogy majd leszokik róla. Úgy is lett, kb. fél-1 év kellett neki..


Van azért bántás és bántalmazás között is különbség, kár összemosni dolgokat, mert így lesz kiöntve a fürdővízzel a gyerek is.. Mert azért Te nem egészen arról beszélsz, amiről mi.


Ami meg a cikket illeti, a kislánynak beszédfogyatékossága volt, szó sem volt ütésről, mégse játszottak vele.. Ez itt a lényeg... Hogy akkor se...

52. epervirág (válaszként erre: 35. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 09:14
Szia!Tudod engem nem érdekel ki,hogy neveli a gyerekét addig a pontig amig nem az én gyerekem látja ennek kárát.Az én gyerekemet ez a két fiu ahogy már irtam szinte napi rendszerrességel bántja.Azt hozzá teszem a lányom hiába 13 éves,de csak 146 cm és 34 kg szerinted,hogy tudná magát megvédeni?A mi családunkba is volt elég trauma mégsem csavarog a lányom és nem verekszik.Nekem 2010 januárba volt tüdöemboliám 201ö juliusába alányom apjával szétmentünk 2010 oktoberébe a lányom sulyosan megégett 2011 januárba meghalt a nagybáttyám ja és a tüdöembolia miatt pánikbeteg lettem.Ez egy 6 évesnek szerinted nem elég nagy trauma?
51. fehérke111 (válaszként erre: 48. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 25. 08:37

Nem vagyok érintett, de olvaslak benneteket - és bocs hogy belevau :-)

Pont ez jutott eszembe nekem is: a bébiszitter, nagyobb gyerek esetén gyerekvigyázó, vagy a pótnagyi miért nem ciki? Az ő idejüket is meg kell fizetni. Persze, nyilván fontos a szimpátia.

És igen, a gyerekek később lehetnek még barátok is.

50. 4c1a787e8f (válaszként erre: 49. - Lonna4)
2017. júl. 25. 08:11

Te egyébként elolvastad a cikket és az okot??


Hát elmondom, hogy az én aspergeres gyerekemmel se játszik senki, és ahogy kezd kamaszodni, ez iszonyatosan nagy baj. Kiborul, ha a nővére elmegy a barátaival, ha jön/ne hozzánk valaki, akkor őt el kell vinni otthonról, mert kiborul, és teljesen megértem..


Végül itt a környéken egy félig utcagyerek kis cigány srác az egyetlen aki szóba áll vele, milyen érdekes, kiderült, ő is aspergeres...


De hát azért nem annyira szeretném nyilván, hogy mindent átvegyen tőle, így általában én is kint vagyok velük, vagy bejön a kissrác, próbálom koordinálni a dolgokat, de van, hogy egyedül vannak kint, rollereznek, beszélgetnek mint bárki más. Az anyja, egyébként nem egy tök hüle nő, úgy borult a nyakamba, hogy mennyire boldog, hogy valaki szóba állt a gyerekkel, mert a testvérei is mindig csak kigolyózzák.. (Nálunk is, ezzel 6 szakember, meg szülő se tud mit kezdeni..) Pedig ők külsőleg szépek, belsőleg meg okosak..


Most ezt a kissrácot kirakták a gyp-ben az autista osztályból, mert olyan okos, hogy menjen normálba. A normál meg nem veszi fel, mert ott tényleg nehezen boldogulnak. És a szülővel üvöltenek a szakemberek - velem is bepróbálkoztak - és nem tudsz mit csinálni.. Én végül alapítványiba hordom..


Ami pénz, és idő elhordani.. Mi is munkából, pénzből élnénk..


Nagyon kemény dolgok ezek, egészen biztos, hogy közelről nem láttál még ilyet, ilyen helyzetet. Kevés olyan sorstársunk van - akármilyen fogyatékossággal - ahol ne ez lenne a legnagyobb szívfájdalom.. Sokszor még a testvérek is nehezebben találnak barátot, mert a tesójuk fogyatékos. Még akkor is, ha nem is "kell" vele találkozni.


És nem olyan okok vannak a háttérben, hogy megverik, vagy bármi bántódás érné emiatt a családot (mármint a barátot), hanem az okok a "csak", meg hát azért ők "mások"... A sznobság, meg a felületesség.


Nyilván nem a barátságát veszi meg, hanem esélyt teremt arra, hogy találkozzon a gyereke emberekkel, és nyilván inkább egy segélykiáltás volt ez, mint "üzleti ajánlat". Mint ahogy írta is a cikk, hogy nyilván sokan elmentek hozzájuk "csak úgy".

49. Lonna4 (válaszként erre: 48. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 24. 20:52
Ez a barátot venni..olyan mintha egy korban hasonló kisgyereket venne a sajátja mellé. Felfordult a gyomrom.
48. 4c1a787e8f (válaszként erre: 47. - Lonna4)
2017. júl. 24. 11:13

Hát, ha másként nem megy, egy anya még azt is megpróbálja, amin mások kiakadnak, mert már lesz.ja...


És az a vicc, hogy bőven meglehet, hogy valaki a pénzért megy oda, és végül tényleg barát lesz. Valahogy el kell kezdődnie az ismeretségnek.



Miért, bébiszittert, vagy pótnagyit fizetni azt nem ciki?

47. Lonna4
2017. júl. 20. 07:18
Hátborzongató a cím! Jatszotarsat fizetne,... barátot venni!!!
46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - Csikil4ny)
2017. júl. 18. 09:12

Nálunk enyhe aspiknál éppen az a "baj", hogy ők nagyon is igénylik a társas kapcsolatokat, és van olyan, hogy egy pillantás alatt egy hullámhosszon vannak valakivel.

Csak azt nem értik meg, hogy attól, hogy a másik másképp akar megoldani egy problémát, vagy éppen téved, attól ő még nem idióta, nem kell leüvölteni a fejét. Hosszú idő lesz, amire a "normálisok" valamelyest megértik, hogy ez a srác nem azért idiótázta le, mert az anyja erre nevelte, hanem mert tőle ezen a téren ennyi telik. Ugyanúgy, ahogy egy vak nem lát, ő ezt nem látja. Hívják ezt az állapotot kontextusvakságnak is. Egyébként meg gondolja meg amit mondott, mert 99,9%, hogy igaza van...


Ezzel együtt öröm nézni, amikor a férjemmel együtt dolgozunk, pláne tervezünk, rajzolunk. A gyerekek már megszokták, hogy apa és anya ekkor éppen csak nem öli meg egymást, üvölt, sír, rimánkodik, kétszer elválik... Én egy átlag jó képességű, rendszerben gondolkodó mérnök vagyok, a férjem meg ugye az aspi. Többnyire egy-két nap után kiderül, hogy ugyanarról beszélünk, csak olyan szinten másképpen jutunk el oda, hogy nagyon.. A férjem kijelenti, hogy ez így van, mert csak.. Ez 99%-ban tuti úgy van, de én addig, amíg nem látom át az odavezető utat, a miérteket, addig még dolgozni se tudok, mert addig nem kezdek bele egy metódusba, amíg nem látom át, szépen lépésről lépésre. Ez persze neki tökölés. Ugyanakkor viszont átláthatóbb, netán másoknak is, és jobban javítható, visszakereshető. Csomó mindenkit, aki gyárt nekünk lehülyéz, de nem érti, hogy esetleg el kéne neki részletesen mondani, mit akarunk.. Jó, ebbe azért már beletanult, de ez a mai napig tanult dolog nála.


Egyébként meg kezicsókolommal köszön, képtelen egy nőt tegezni, pláne idősebbet, és első ránézésre bárki egy 19. századi úrnak gondolná.. Csak ne kerüljön vele nézeteltérésbe...


Segítséget a mai napig nehezen kér, mindent ő akar megoldani...

45. Piroska52 (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 17. 14:21
kicsit hosszú de belevágok,,a tavasszal mentem pestre a lányomhoz vasárnap a szép vonattal mentem az jól átlátható, olyan helyet kerestem ami nyugisnak látszik, egyszercsak hallom valaki kiabál ide tessék jönni itt van hely, ,máshol is volt mégis valami miatt odaültem, levettem a kabátom mosolyog, és mondja nagyon szép a kabátja, leülök rám mosolyog egy 20 év körüli fiú, hova tetszik utazni ,megyek a lányomhoz, hol lakik,mondom pesten, az nagyon szép hely mondja ő is volt már,látszott hogy valami nem az igazi de tovább beszélgettünk össz.12percet. mondja hogy hétfőn majd ö is megy oda ahol én felszálltam mert ott dolgozik ahol a fogyatékkal élők dolgoznak, kérdeztem milyen fogyatékosságod van akkor oda szólt az anyukájának hogy anya mi is, addig azt hittem egyedül van, mondta az anyukája hogy 6hónapos korában agydaganattal operálták és kicsit autista,de dolgozik mutatott képeket gyönyörű dolgokat szőtt de már készültek leszállni nem volt idő többre ,,közben az anyukája meg az öccse vitatkoztak hogy most már adja vissza telefont mert mindjárt leszállnak ,,összehúzta őket egymáshoz és azt mondta nekik ,,halkabban mert mások is utaznak a vonaton és nem illik zavarni őket,nekem ez annyira feldobta a napomat ,de még most is gyakran eszembe jut hogy ez a sokak szerint ,,,,hülyegyerek,,,, milyen okos és udvarias,, ezt most onnan jutott eszembe hogy tegnap jöttem haza a lányomtól és megláttam a vonaton mindenkinek mosolyogva odaköszönt és bizony bánom hogy nem tudtam vele beszélgetni mert a következő állomáson leszáltam ,ilyen udvarias kedves fiúval ritkán találkozom és azt meg inkább nem irom meg hogy milyenek az úgynevezett ,,,normális emberek ,, tanulhatnának ettől a fiútól,hiszen attól mert egy kiz zavar van a fejében még lehet okos értelmes,mint az én 5 éves unokám aki enyhén autista de 5.éves létere ugy ir és olvas és számol mint egy iskolás és nincs a világon olyan zászló amit ne tudna odatenni ahová tartozik ha kell tud viselkedni de ha valami baj van vége a világnak,,mindezt csak azért írtam le hogy nem kell pálcát törni senki fölött azért mert kilóg a sorból,inkább a gyerekeinket kellene toleranciára tanítani hogy elfogadják hogy van aki,, kilóg a sorból,, köszönöm hogyha elolvastátok és mindenkinek sok türelmet mert a gyereknevelés bizony nem fáklyás menet
44. csikil4ny (válaszként erre: 41. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 17. 08:12
Nekem is volt egy autista tanítványom, nagyon jó volt a tantárgyamból, de a társas kapcsolatokat rühellte. Sajnos senki nem akarta megérteni, hogy ő olyan, amilyen úgy kell elfogadni.
2017. júl. 17. 08:02

De visszatérve a cikkre, meg korábbi olvasmányimra ebbe a témában sajnos a tutit még Amerikában se tudják erre, mármint az együttnevelésre...


Mert ezek szerint ott sem jobb a helyzet valójában az átlagember számára.

42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 38. - Csikil4ny)
2017. júl. 17. 08:01

Maximálisan egyetértek.


Már megint a ló hátát keressük nagy igyekezettel, és egyre távolabb kerülünk tőle sajna..

41. 4c1a787e8f (válaszként erre: 40. - Piroska52)
2017. júl. 17. 08:00

Érdekes, egy másodperc alatt eldől általában, hogy az a valaki, akivel találkozunk, milyen kisugárzással van a gyerek felé. Mert ugyanolyan eséllyel tud kerekedni egy tök normális beszélgetés, és soha nem tudja meg az illető, hogy egy autistával beszélgetett, akár órákon át, de az is lehet, hogy a második szava a fiamnak már a dögöljmeg.. És még innen is lehet nyerni, mert volt olyan laza jófej öreglány, aki nem felháborodott, hanem belement a játékba, és a végén úgy szállt le a buszról, hogy a fiam megdicsérte, hogy "nem gondoltam volna, és igen furcsállom, hogy képes voltál engem megfelelően kezelni." Hát ekkora dicséretet kevesen kaptak még.


Kíváncsian várom a sztoridat..

40. Piroska52 (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 16. 20:55
majd holnap elmesélem a találkozásomat a vonaton egy úgynevezett ,,hülyegyerekkel,, nagyon tanulságos és bennem mély nyomot hagyott mert olyan pozitív élménnyel lettem gazdagabb amit nem gondoltam volna de már nagyon fáradt vagyok és nem fog az agyam
39. Piroska52 (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 16. 16:14
Régen a gyerekek gyalog is hazatudtak menni most meg annyi autó áll az iskola előtt hogy azt se tudják hol álljanak meg rendben is van ez ha messze van az iskola de a szomszéd utcába is mert még elfáradt szegény otthon meg tablet okostelefon foci helyett nehogymár megüsse magát csoda ha ilyenek lesznek
38. csikil4ny (válaszként erre: 37. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 16. 10:33
Fel kell nőjjünk a feladathoz. Ezelőtt ha a gyermek panaszkodott esetleg otthon is kapott egy pofont, természetesen az sem volt jó, de most még a légytől is meg akarjuk védeni, így életképtelen gyermekeket nevelünk. A gyermeknek meg kell tanulnia azt is, hogy hogyan védje meg magát a kortársai között, meg kell tanulnia a barátkozás íratlan szabályait. A pedagógusnak sincs mindenhol szeme, sajnos történnek balesetek, meg létezik az iskolai bullying, mint olyan, amit észre kell venni, de nem egyszer láttam már őrjöngő szülőt, aki hajhúzásért reklamált az óvodában.
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 36. - Piroska52)
2017. júl. 16. 08:51

Figyelj, azért én is vártam, hogy összedőljön a suli, és engem is volt, hogy piszkáltak, mégse volt ennyire car...


Az egész élet más, az iskola csak ezek vetülete..


Viszont ugyanabban a rendszerben akarják működtetni, mint anno, és ez nyilvánvaló ellentmondás...


Elkényeztett gyerek volt anno is, meg puncs szülő, csak talán a többi szülőnek volt magasabb a tűréshatára, és jobban elfogadták, hogy "ez van". Mert még benne volt az emberekben, hogy aki "párttag", annak úgyis igaza van..


Ma ez kevéssé van, ma már mindenki ki meri nyitni a száját. Igenám, de ebben meg már túlestek a ló túloldalára, akkor is mondja mindenki a magáét, ha fogalma sincs a valóságról, nem kérdez, csak bánt..


Ma nem kérdez senki, csak azonnal bánt. Régen ennél kicsit több idő volt egymásra... De hát ma Facebook bejegyzések szintjén ismerjük egymást és tájékozódunk, és észre se vesszük... Ennek meg ez a következménye..

36. Piroska52 (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 15. 21:18
mire az 5 gyerekem elvégezte az általános iskolát meg a középiskolát addigra megtapasztaltam sokmindent, az egyetemet főiskolát levelezőn végezték, most az unokáim iskolások 3-ikos 4-ikes de a helyzet most se sokkal jobb sőt ,most több az elkényeztetett hülye gyerek, régen meg az volt hogy volt pár kedvenc gyerek ,,meg volt a többi,,az biztos ha nem változik meg sürgősen a helyzet nagyon rossz vége lesz, mert megutálják az iskolát ,leventémet megkérdezte a papa hiányzik-e már az iskola ezt felelte ,,remélem összedől szeptemberig,, pedig okos jó tanuló de mindig piszkálja két hülyegyerek, hát ez a helyzet szerintem sok más iskolába is,
35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Epervirág)
2017. júl. 15. 18:46

A tényleg gázul nevel hülyegyerekek ügye nem keverendő azzal, aki valamilyen problémája miatt okoz esetleg problémát. Ez sajnos kifejezetten káros az egyéb problémákkal küzdő gyerekeknek. Mert ők tényleg küzdenek a legtöbb esetben..


Ezzel együtt azért minden esetben bele kell abba gondolni, hogy az is gyerek, aki esetleg a nevelés miatt olyan, amilyen, és ha kell is eljárni valaki "ellen", azt soha se felejtsük el, hogy bármikor lehetünk mi is azon az oldalon, még ha most ezt el sem tudjuk képzelni.


Bárkinek születhet még problémás gyereke, unokája. Érhet bárkit baleset, trauma, vagy éppen sikeredhet a kamaszkor bárkinek durvábbra, mint gondolja. Bárki elválhat, széteshet, tönkremehet a család. Kijöhet a skizofréniától kezdve a bulémián, vagy a depresszión át bármi, amitől hirtelen megváltozik a világ...

2017. júl. 15. 18:39

Egyébként sokat gondolkoztam ezen - nem egyedül - hogy miként lehetne ez jó, vagy legalábbis jobb. Ez egyik nyilván a ped. asszisztens, de azért ez nyilván korlátozott, nem állhat minden hülegyerek mellett egy, csak nekünk kéne vagy három :-))


Amik a mi időnkben működtek a normál iskolán belül korrekciós - kislétszámú - osztályok, azok jók lennének, ezeket nemrég szüntették meg egyébként... Tényleg van olyan, amikor egy ideig esetleg jobb valakit külön nevelni, legalábbis a tanórán.


De - ami eddig nem volt - külön időt energiát és szakembert kellene arra fordítani, hogy együtt játszanak a többiekkel. És tanítani erre őket is, és az "egészségeseket" is.


Hogy miért jó ez mondjuk a normál gyereknek? Egyrészt csak. De akit ez nem győz meg, annak meg pl. itt van a férjem esete. Ő aspi. Ma már tudjuk. Dolgozik 20-30 ember a keze alatt, és nem egyszerű az embereknek. Volt olyan eset, hogy engem hívtak fel, hogy "jaj, most mi legyen". És akkor én álltam neki elmagyarázni az ő működését.. Mert ezekből a gyerekekből biza sokszor lesz később valamilyen értelemben vezető személy..


Nem velem, anyámékkal volt az aspi fiam pár napot a Tisza mellett nyaralni. Volt egy család több fiúgyerekkel. Állítólag ők hívták a fiamat játszani, és sokáig játszottak is együtt jól. Anyám meg szóba állt a szülőkkel, hogy mennyire örül ennek, merthogy ez nem szokott nekünk ilyen jól menni, ezért és ezért... Erre - mert csodák nincsenek, - kiderül, hogy egy kis faluból vannak, ahol a helyi suli igazgatója egy olyan fickó, akinek 25 éve a szívügye az autisták ügye. A kis falusi iskolából csinált egy integráló iskolát, de úgy, hogy ő törődik mindenkinek az érdekével, és neki a gyerekek, mint olyanok szívügyei. És így az autista gyerekek is, és nyilván ért is hozzá.. És a normál családok is imádják az iskolát.

És ezek a gyerekek, akik meg lettek tanítva arra, hogy igenis lehet velük is együtt játszani, lám jól vizsgáztak, mert tényleg tudtak a fiammal együtt játszani, anélkül, hogy ők bármit tudtak volna róla..


Tehát igenis tanulható, és érdemes tanulni a mást elfogadni, még akkor is, ha néha rövid ideig jár kellemetlenséggel.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 24. - Piroska52)
2017. júl. 15. 18:11
A pedagógusnak azt kellene tudni, hogy ki az, aki célpont lehet.. Sokszor egy személyben lehet valaki áldozat és agresszor is.. Nem egyszerű, és ha így marad az iskolarendszer, - márpedig nyilván nem kéne - akkor viszont némi gyógypedagógiai ismeret nélkül egy pedagógus se fog életben maradni a pályán. Ez tény, és ezért kár bárkit is hibáztatni, mert ez van.. A szülők se lesznek normálisabbak, mert baj van éppen elég, ezért is kár nyirvogni. Ez van, ezt kellene megoldani, de valós megoldásra én szándékot nem látok..
32. Piroska52 (válaszként erre: 28. - Vizhanyóanikó)
2017. júl. 14. 14:26

eltudja hidd el,tavaly májusban a fiam+a menyem amerikában voltak 1 hetet tanulmány úton,a másodikos unokám nálunk volt addig én hordtam iskolába,normális okos gyerek de kicsit visszahúzódó kerüli a verekedést,igy gyakran azért szálltak rá az olyan gyerekek akik otthon mindent megtehetnek,minden nap úgy mentem érte hogy valaki bántotta ,az anyukák hát azok is némelyik megérne,egy misét, némelyik a földre nem lépne ha nem lene muszály kibeszélik azt aki éppen nincs ott,ha megjelenik meg vigyorog mint a vadkörte akkor mit várunk el a gyerektől ha ezt látja, persze hogy azt bántja aki gyengébb, de ha az visszaüt akkor vége a

világnak,anyuka kígyót békát kiabál jaj bántották az ő gyerekét

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook