Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kisgyermekes anyukák! Kuki ügyben tudtok tanácsot adni? fórum

Kisgyermekes anyukák! Kuki ügyben tudtok tanácsot adni? (beszélgetős fórum)


1 2
33. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 32. - Lapbarna)
2017. júl. 13. 18:37
Hát nagyon jó hogy felfedezted ezt a krémet akkor a legkisebbel már sokkal könnyebb lesz. Biztos hogy rendben lesz minden.
32. lapbarna (válaszként erre: 31. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 13. 18:11
Ők igen, a kicsinek meg eve a kenőccsel kezdtem. Remélem, vele is minden oké lesz! :D
31. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 28. - Lapbarna)
2017. júl. 13. 18:01
Persze hogy nem hiszti, szegény kicsik. De szerencsére már túl vannak rajta.
2017. júl. 12. 22:37

Három gyerekes anyuka vagyok, két fiam van. A nagyobbiknál még kimondottan felhívta a figyelmet a védőnő, gyermekorvos, hogy minden fürdéskor meg kell húzogatni, most a kisebbiknél meg arra, hogy hozzá se nyúljak. Mindig kitalálnak valamit.

A ti esetetekben kár a húzogatásról beszélni, kell a műtét, nem véletlenül jutottatok el a sebészhez.

29. bobita0212 (válaszként erre: 21. - G1977g)
2017. júl. 12. 21:59
Igen ezt én is csak nem tudom h a ftorocort szteroidos kremmel parhuzamosan lehet e használni.
28. lapbarna (válaszként erre: 27. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 12. 21:30
Igen, nekünk ez volt: sejtes letapadás. Az a fájdalom tuti nem hiszti volt. Az borzalom.
27. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 23. - Lapbarna)
2017. júl. 12. 20:32
Ugyanezt csináltam végig a fiammal amikor pici volt, nekünk úgy mondta az orvos, hogy "selymes tapadás" de végül is az is letapadás volt. Szegény borzasztó volt neki is és nekünk is ezt végigcsinálni a szivem szakadt meg miatta de szerencsére pár hónap alatt túl voltunk rajta azóta is egészséges. Nekünk is voltak különböző krémek de egy sem ilyen jó mint amit te írtál.
26. Piroska52 (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. júl. 12. 20:31
hát nem egyszerű dolog a kukibaj az biztos,a lányoknál meg más van, mert a ,,,legkissebb,,, az lány ,hát az se fáklyásmenet,csak kitartás minden anyukának,és senki,se feledje,kis gyerek kisbaj nagy gyerek,,,,,,,,
25. gribedli*** (válaszként erre: 24. - Piroska52)
2017. júl. 12. 20:22
Nem, nem is ezért írtam. Írtad hogy vannak fiaid, csak azért írtam, mert esetleg neked is mondtak annó ilyet, hogy amelyik gyerekednek letapadt, ha letapadt, az egy tőled függő dolog. És még a jövőben is biztos lesznek anyukák, akiknek ezt kell hallgatniuk valakitől, hogy hát miért nem huzigálták becsülettel, közben pedig...
24. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. júl. 12. 19:43

távol áll tőlem még a gondolat is hogy bárkiben bűntudatot ébresszek, de ,,régen,, a mi gyerekorvosunk,ezt minden fiús anyukának elmondta,és mi hallgattunk rá,, a régent,,,szó szerint kell érteni,mert a legnagyobb 42 éves lehet hogy azóta sokat fordult a világ mert a menyeim is csak néztek eleinte,amikor a fiúk elmondták,mit kellene csinálni

szóval ha valaki megbántódott bocsi ,nem annak szántam azért irtam hogy nézze meg egy olyan orvos aki ért hozzá

23. lapbarna (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. júl. 12. 19:39

Teljesen egyetértek.

Egyik kollégámnak szintén 3 fia van. Ott mind a háromnak simán hátra lehetett húzni.

Nekünk is 3 fiú : egyiknek sem lehetett. Nemhogy gyufafejnyi, még annyi sem látszott! Pisilni mind tudott.

A két nagyobbikat (akkori gyerekorvos ajánlására) gyermeksebészetre vittük, ahol hátrahúzták nekik. Nagyon jaj volt! Utána itthon kellett hátrahúzni. A nagyobbik (akkor volt 3,5) nem hagyta. A kicsi hörögve sírt, de őt le tudtuk fogni. A nagynak újra letapadt. Újra ugyanaz a tortúra. És ismét visszatapadt.

Időközben gyerekorvost váltottunk.

Az új dokinéni nagyobbik unokája a mi legnagyobbunkkal egyidős. Szinte mindenen egyszerre estek át. Dokinéni javasolta az elocom steroidos kenőcsöt, ami valoban, ahogy előttem is írták, úgy működik, hogy elvékonyítja a bőrt, könnyebben lehet hátrahúzni.

Így pár hét alatt megoldódott a dolog, azóta is minden oké. 13 múlt.

A legkisebb 1,5 éves. Nála már eleve az elocommal kezdtem, pár hete másnaponta icipicit bekenem, amennyi látszik. Napról napra javul a helyzet.

És igen, a letapadás és a fitymaszűkület két különböző dolog. Nálunk letapadás van/volt.

Ha a kérdezőnél szűkület van, akkor ott műtét a megoldás. És én is hallottam olyanról, hogy egy hozzánemértő orvos miatt berepedt, és műteni kellett a hegesedés miatt.

Még egy megjegyzés : nekem a nagyobbik a kínok kínját állta ki. Nem mert pisilni sem. Már mindent kipróbáltunk, kádba ültünk vele, újra bili, végül zokogva az apja ölében pisilt. Akkor már mindegy volt. A szívem szakadt meg érte. Nem hiszem, hogy egy gyerek egy műtét után bárkitől is megérdemli azt, hogy hisztisnek minősítse. Nyilvan, ha a te gyereked channa ugyanilyen kínt élt volna át, akkor átgondolnád, hogyan nyilatkozol.

Szerencsére neked nem volt ilyen.

22. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Piroska52)
2017. júl. 12. 19:10

Ezzel nem tudok egyetérteni, mert ez egy morfológiai sajátosság, hogy kinek hány éves koráig van letapadva. Nagyon egyszerű lenne, ha csak annyi elég lenne, hogy mikor elkezded fürdetni, "szoktatod", hogy hátramenjen és akkor majd az úgy is lesz.


Hát ezt csak azok gondolják, akiknek a gyerekük úgy született, vagyis hazaviszik a kórházbôl és már első fürcsinél minden tökéletes és sutty. Ja, igen, mert ott nem is volt mit hátrahúzni mert az a gyerek ilyen. Logikus, hogy ilyenkor kell is húzni fürcsinél. Ellenben mint írtam, 1 éves kor alatt szinte mindnek full oda van tapadva, nem az anyuka az, aki nem húzta hátra és attól lett, hanem a természet így védi a többség kukiját.


Plusz ha kijutott egy olyan baba, akinek ugye takarásban van, a védőnő az, aki teszteli majd és ő szól, hogy anyuka, mostantól lehet hátrahúzni (vagy mégsem). Mert hátrahúzni csak úgy egy letapadt fitymát, fibrózist vagy pici cisztákat okozhatunk. Szóval türelem. Akinél fitymaszűkület van, ott műtét, akinél letapadás, ott türelem, és időnként a dokik kézzel hátrahúzzák de nem mindig indokolt, és sok esetben spontán gyógyul, akinél nem, ott meg nagyobbacska korban helyi érzéstelenítésben tágítják.


Ja, ez is: tágítani csak a letapadásosat lehet. A fitymaszűletes kukinál semmilyen tágítás nincs, csak körülmetélés jöhet szóba mert a tágítás után is visszaszűkül az egész, szóval itt két különböző dolog. A szűk fityma betegség, a letapadás meg életkori sajátosság, úgymond normál, és ott van az a 20% szerencsés, akinek sem letapadás, sem szűkület nincs.


Tudom, hogy neked is van benne tapasztalatod, csak azért írtam le, mert ez is egy tévhit,hogy"anyuka hibája volt", felesleges bűntudatot generálni az anyukákban emiatt (nem rád írom), mert aki a kisbabájának hátra tudja húzni egyből, az nem azért van, mert ő "jobb" anya, a másik meg nem törődött ezzel, hanem hogy az egyik már így készen kapta a csomagban, hogy a gyereke fütyijén nincs letapadás. És mondom, nem ez a többség, hanem a szerencsés kivétel:)

21. g1977g
2017. júl. 12. 18:01
Több helyen olvastam hogy a gátmasszázs olaj nagyon hatásos
20. Piroska52 (válaszként erre: 19. - Bobita0212)
2017. júl. 12. 17:19
szegény gyerkőc vidd el egy ,,rendes,, orvoshoz,némelyik olyan mint egy hentes,elfelejtette hogy ő is volt gyerek,remélem megoldódik, ha meg műteni kell ,még kicsi könnyebben túl lesz rajta,pár napig lesz rossz ,legalább,is én azt láttam,az unokámnál,nem volt hiszti, meg üvöltés,
2017. júl. 12. 17:06
Huzogattuk neki aztán elkerült egy sztk-s urologushoz aki úgy felhuzta neki h berepedt. Utána napokig furdesnel nem engedte h hozzá nyuljunk mi pedig nem tudtuk h kelleett.volna. ezért lett neki heges fitymaszukulete.
18. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2017. júl. 12. 16:36
egyetértek veled nálunk az egyik unokámét kellett műteni,még ovis volt gyorsan túl volt rajta,de a húzogatás az jó lenne mert hátha tágul egy kicsit este jó meleg fürdővizben próbáld meg,ezt már pici kora óta lehetett volna,de akkor nem gondolunk rá,csak amikor már baj van
17. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. júl. 12. 16:26

Azt jól teszed, ha más orvos is látja a gyereket.


Nálunk 10 éves koráig állt fenn a probléma és a Madarász u-i gyermekkórházban műtötték. A doki megkérdezte előtte, hogy milyen fazont szeretnénk, ázsiait, vagy csak egy kis fazonigazítást? :)

A fazonigazítás mellett döntöttünk és nagyon bevált.

Altatásban történt a műtét és simán gyógyult, nem szenvedett a gyerek. Még aznap hazahoztuk. Ha jól emlékszem Lidokainnal kenegettük pár napig.

2017. júl. 12. 16:25

Ha szűk, akkor szerintem sem fogja elkerülni a műtétet és semmi baja nem lesz attól, ha körülmetélik.

Én nem hinném, hogy a példának felhozott kisfiú azért visított volna mert annyira fájt neki. Inkább hisztinek vélem.


Egyébként a legtöbb doki várakozik és csak akkor műt, ha már szükséges, de ugye ennek is van egy kor maximuma, és hidd el, hogy jobb ha túl van rajta, minthogy utána sorozatos fertőzéseket kapjon mert nem tudja mosni, illetve később felnőtt korban meg nagyobb problémái lesznek.


Humánusabb megoldásként tudom ajánlani, hogy huzogasd neki, hátha kitágul..., ugye ezt már kellett volna eddig is csinálni, és akkor talán nem jut el idáig a gyerek, ha szerencséje van.

Az én fiamnak nem volt körül metélése, de 3 éves koráig várt a doki, hogy hátra lehet e húzni a fitymáját. Mivel nem javult, egy kis műtéttel korrigálta. Szerinte 3 éves korig célszerű várni, ha addig nem rendeződik, akkor kell valamit csinálni.

Van rokon fiú, akit 14 évesen körülmetéltek. Neki is jobb lett volna előbb túl lenni rajta...

15. Piroska52 (válaszként erre: 14. - Bobita0212)
2017. júl. 12. 15:53
hát az elég szűk,és nem lehet vissza húzni bőrt rajta?
14. bobita0212 (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2017. júl. 12. 15:27
Nem jön fel a kukacan a bőr. Kb gyufafej nagyságú nyilása van ahol távozik a pisi.
13. bobita0212 (válaszként erre: 9. - Nemrozsa12)
2017. júl. 12. 15:26
Elfogadom köszönöm.
12. bobita0212 (válaszként erre: 8. - Nemrozsa12)
2017. júl. 12. 15:25

Ezért is irtam ki a kérdést! Épp ez a célom h több orvossal vagy akárkivel aki ért hozzá beszéljek. De nem ismerek senkit csak akinél voltunk.

A pisilessel nincs gond szerencsére

2017. júl. 12. 15:03
elirtam a sort bocsi
10. Piroska52 (válaszként erre: 2. - Gribedli***)
2017. júl. 12. 15:03
én is ezt akaktam kérdezni hogy szűk vagy csak levan tapadva,nálunk 4 fiú,+5 fiú unoka van,kérdezzél hátha tudok segiteni
9. nemrozsa12 (válaszként erre: 1. - Bobita0212)
2017. júl. 12. 14:49
Mi Kiss Imre doktornál voltunk az 1. sz. gyermekklinikán, ő csak legvégső esetben műt, azt tudom, nagyon komoly tekintély és igazi profi, mellesleg nagyon kedves és gyerekbarát. Egy vizsgálatra érdemes lenne hozzá elmenni. Ha úgy gondolod, privát meg tudom adni a számát, őt fel lehet hívni mobilon és ad saját maga időpontot és a normál rendelése előtt fogadja a privát hozzá érkezőket (nem magánrendelés, hanem ott a klinikán).
8. nemrozsa12 (válaszként erre: 7. - Bobita0212)
2017. júl. 12. 14:46
Az én kisfiamat tegnap műtötték heregolyó lehozatal kapcsán és volt ott egy 3,5 éves kisfiú, akit ugyanezen probléma miatt metéltek körül. Nem kívánom senkinek, amit ő ott kiállt, már a műtőből sírva hozták ki, utána kb. másfél órát teljes hangerőn ordított a fájdalomtól, mire adtak neki valami nyugtatót, amitől tudott aludni. A következő 2 óra múlva az első pisilés volt, három szobával arrébb hallottuk, ahogy sikít a wc-ben. Iszonyú volt még hallgatni is. Nem elrettentésnek írom, de tényleg meg kell győződni róla, akár több orvossal konzultálva, hogy biztosan erre van-e szükség. Azt tudom, hogy neki olyan szűk volt, hogy pisilni sem tudott rendesen, ezért kellett teljesen levágni.
7. bobita0212 (válaszként erre: 4. - Gyopárka)
2017. júl. 12. 14:36
És konkrétan milyen műtét volt? Mert nekünk a dr a teljes metélést mondta
6. bobita0212 (válaszként erre: 3. - Gribedli***)
2017. júl. 12. 14:34

Nem.

Azért irta h elvékonyitsa a bőrt amitől az hátha tágul és mozgatható lesz.

2017. júl. 12. 14:29
Talán elvinni egy másik dokihoz is.
2017. júl. 12. 14:22

nekem mindkét fiamat műtötötték fitymaszűkűletre pár éves korukban...szerintem sokkal rosszabb ha húzza az ember és kamasz vagy felnőttkorban kell ezzel bajlódni

viszont az idősebbiket műtötték először és nagyon szót fogadtam a dokinak,minden esti fürdetésnél felhúztam a bőrt hogy tiszta legyen,ettől viszont kitágult a bőr...a fiatalabbiknál már csak kb.hetente egyszer, neki nincs is semmi gondja vele

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook