Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi diabétesz 2017-ben fórum

Terhességi diabétesz 2017-ben (beszélgetős fórum)


12. Vica95 (válaszként erre: 11. - Brigicaa)
2017. szept. 2. 13:37
Szia! Gondolom már megvolt a terhelés milyen lett az eredmény?
2017. aug. 29. 18:49
Sziasztok. Tudnátok nekem segiteni? 23 hetes kismama vagyok. Kb egy hónapja foltokat látok, néha homályosak, ha nem eszek remegek, hányingerem van, fáj a gyomrom és szédülök.Hirtelen jönnek a rosszullétek. Mindenki cukorra gyanakszik. Csütörtökön lesz a terhelésem. Szerintetek is az lehet? Mit tehetnék hogy addíg is kicsit jobb legyen?
10. Vica95 (válaszként erre: 9. - Isabelle002)
2017. júl. 20. 21:56
Huhhh :D merre laksz? Oda költözök mert a cukorszirupot lehetetlen meginni :D
9. Isabelle002 (válaszként erre: 6. - Vica95)
2017. júl. 19. 19:27
Nem cukorszirupot kell meginnom hanem valami energiaital szeru tomeny valamit, elvileg nem olyan veszes az ize :D kivancsi leszek..
8. Isabelle002 (válaszként erre: 7. - 96e4cb8ca7)
2017. júl. 19. 19:26
Itt nalunk csak annak kotelezo akinek a kozeli csaladjaba van cukorbeteg vagy esetleg korabbi terhessege soran elojott
2017. júl. 19. 18:09
Mindenkinek kötelező a cukorterheléses vizsgálat, nem csak azoknak akiknek valamilyen tünete van a betegségnek. Nekem az első terhességem 3. harmadát - ki merem mondani - pokollá tette a diabetológia hozzáállása a kismamákhoz. Ha van itt budapesti, szívesen megírom privátban, melyik közkórház diabetológiai szakrendelését kerülje el. Nem a rossz hírüket akarom kelteni, arra már nincs szükségük. Jelenleg ismét várandós vagyok de ha újra rám fogják, hogy cukros vagyok 0.1 pont eltérés miatt, hozzájuk nem fogok járni az biztos. Még a kiírt időpontom előtt 3 nappal is behívtak szakrendelésre, alig vonszoltam oda magam, már a nőgyógyászom szerint se volt semmi értelme. Egyébként minden alkalommal megkaptam, hogy óriás gyerekem fog születni bár semmi jel nem utalt erre. Nem is lett igazuk, de azóta sem találkoztam ennyi rosszindulattal sehol. Csak az a baj, hogy már eleve az ott tapasztaltak alapján állok hozzá a cukorterheléseshez. Most a 24.héten lesz, nem az "előéletem" hanem állítólag a protokoll miatt :/
6. Vica95 (válaszként erre: 5. - Isabelle002)
2017. júl. 15. 13:39
Igazából nincs előjele téged gondolom a hajlam miatt küldenek el ilyen korán, mert ha a családban van cukorbeteg akkor nálad könnyebben előfordulhat. Nálam az elsőnél úgy derült ki hogy egyik vizsgálatról a másikra sokat híztam, ezért elküldött. A másodiknál épp megnyugtatott a nődoki hogy ő nem lát rá utaló jelet (magzat mozgás, magzatvíz mennyisége, lepény tapadása) de úgy látszik ez sem tuti mert előjött megint ja és ennél a terhességemnél én fogytam az első 1 hónapban 4 kg-t és abból az elmúlt időben vissza jött 2 tehát a hízás-fogyás sem tuti hogy tudd mi van sajnos :( neked mikor csinálják? Ja és cukorszirupot kell innod?
2017. júl. 14. 18:09
Nekem ugyan nincs terhessegi diabeteszem, viszont 15 hetes terhes vagyok es mar van idopontom cukorterheleses vizsgalatra, miutan a vedononek mondtam hogy mennyien cukorbetegek nalunk plusz anya is az volt terhessegeisoran, egybol mondta hogy akkor mennem kell:D de meg mindig nem tiszta hogy ez mitol is jon elo? Elmeselned neked hogy volt?
2017. júl. 13. 02:04

Jaj elnéztem. :) Azt hittem idén januárban volt 3 hónapos az első 😀


Ezért a kérdés. Mondom jó bátrak vagytok, hogy máris bevállaljátok. 😀 és kb 1 év lesz köztük.

3. Vica95 (válaszként erre: 2. - 2d052648f4)
2017. júl. 12. 12:25
Szinte napra pontosan 2 év lesz köztük
2017. júl. 11. 19:03
Azta. Jó hamar jön a második manó. 😀
2017. júl. 11. 15:47

Sziasztok!


Beszélgessünk a terhességi cukorról, ki hogy éli meg, ki hogy fogadja el a dolgot. Segítsük egymást ebben a helyzetben!


Én 25 hkm vagyok a második manómmal, az első terhesség alkalmával is előjött ez a probléma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook