Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Merevfalú vagy puhafalú medence? Milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Merevfalú vagy puhafalú medence? Milyen tapasztalataitok vannak? (beszélgetős fórum)


19. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 13. 06:37
Hol tervezed venni?
18. Magdalénia (válaszként erre: 15. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 12. 23:26

A szolárfólia pár centire felmelegíti, de éppen amikor a legjobban süt a Nap, akkor már fürdenek a gyerekek és így inkább a hűlést akadályozza meg másnapra. Szerintem a sima buborékfólia is megteszi. (A buborékos felét kell a vízre tenni.)


Nálunk sokat veszít a víz hőfoka, a sátor miatt. Pedig le lehet venni a tetejét úgy, hogy csak a szúnyogháló marad. Ezért vettük a napkollektort. 150 litert melegít 70-80 fokra kb.4 óránként.

A viharok miatt viszont hasznos a sátor, de jól ki kell kötni és cövekelni.


Sokat silabizáltam, hogy mennyi hideghez, mennyi meleg kell a 10 m3-es medencébe, hogy ne fázzunk. :)

9 m3 24 fokos vízhez, 1 m3 60 fokos kell ahhoz, hogy 27,6 fokos vizet kapjunk.

2017. júl. 12. 22:34

Köszi amúgy mindenkinek!

Hétvégén megvesszük, már alig várom :)

16. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 14. - Jozsi.38)
2017. júl. 12. 22:29
Igen, az sen mindegy. Az én gyerekem még nem tud úszni, ez is az egyik cél lenne, hogy ne tojjon be a víztől, ha már a mellkasáig ér.
15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 13. - Magdalénia)
2017. júl. 12. 22:27

Tényleg jó a szolárfólia? Állítólag 4 fokkal is emelheti a medence hőmérsékletét.

Szerintem nálunk is a délutáni nap lesz a nyerő.

:)

14. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 12. 19:05
ne csak az átmérőjét nézd, hanem a magasságát is, amikor megveszed. A mienk 75cm magas, amikor vettük, jó volt a gyerekeknek, most majdnem alacsony :)
13. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 12. 19:02

Mi a délutáni Napot választottuk, mert melegebb és hosszabban süti.

Puhafalú medencénk van már több, mint 10 éve, nagy megelégedésünkre. 4,5 m-es. A talajt kell egyenesre simítani, nehogy boruljon a vízzel teli medence és aláteríteni vastagabb műanyagot.

Férjem rendszeresen ápolja a vizet, "porszívózza" az alját, hosszú nyéllel, hogy ne kelljen belemenni a hideg vízbe, amikor lehűl.

Buborékfóliával körbetekerjük és a tetejére is szolárfóliát teszünk.

Aztán egyik költség jön a másik után. :) Vettünk medence sátrat így a bogarak is távol maradnak, majd vettünk egy 15 csöves napkollektort és a saját vizét forgatjuk, hogy hamarabb melegedjen.


Ha tönkre megy, újra puhafalú medencénk lesz, bár szerintem még kibír pár évet.

12. andi6020 (válaszként erre: 6. - Csillag29)
2017. júl. 12. 18:02
Ennek így mi értelme van?
11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - Csillag29)
2017. júl. 11. 23:12
Hát ennek 3-4 méter lenne az átmérője. Inkább 4. Gondolom, ha vízszűrő van benne, azért nem kell cserélgetni benne a vizet.
10. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2017. júl. 11. 23:10
Pont a fordítottját szoktam hallani, de elhiszem, ha mondod. Annyiból nem mindegy, hogy a merevfalú azért drágább.
2017. júl. 11. 16:23
Nekem puhafalú van. 240-es átmérőjű. Egy lebegő adagolóval teszem bele a tabit (kombinált), mert azt olvastam, ha csak úgy bedobja az ember, akkor roncsolja a medence anyagát. Van rá ponyvám is, mert galambokat tartunk és szerintem mind a 100 benne lenne, ha lehetne, tuti bele is fulladnának, amilyen bénák, de h belekakkantanának, az fix. Így nem hullik bele se levél, se bogár, nem isznak bele a madarak. Egy ilyen kamionponyva darab van alátéve, h biztosan ne lukassza ki semmi. Ebben a melegben elég gyorsan felmelegedett, pedig ez már azért egész sok víz.
2017. júl. 11. 15:29
merev falú a szomszédban egy szezont sem bírt ki. A puhafalú már a negyedik nyarat húzza náluk, a mienk a harmadikat, bár a mienk kisebb valamivel (meg egy évvel később vettük). Klór simán elég, nem használunk algaölőt, így is bírja
7. Dina2 (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 11. 13:34
Kb délután 2ig van napon, de ki van feszítve fölé jégvédelmi háló, ami némi árnyékot ad.
2017. júl. 11. 11:26
Kérdés mekkora medence Nekünk 180cm Átmérőjű 3 részes felfújható Mikor a lányom 5 éves volt akkor vettük (most 17) Minden nyáron felállítva 3 naponta cseréltem a vizet Félig árnyékos helyen Előtte merev falú volt az 1 nyarat bírt télre elraktuk és eltört :(
5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. júl. 11. 10:36

Leástátok?

Nektek hatalmas a kertetek, a miénkben nem férne el egy igazi medence.

Már az is buli, ha bele kell mászni, nekem tetszene. :)

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2017. júl. 11. 10:27
Mi először lástuk a merev falút. Aztán csináltartunk normál igazi medencét.
3. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Dina2)
2017. júl. 11. 10:01
Szóval kilyukad... Nektek egész nap napon van?
2017. júl. 11. 09:58

Puhafalú nekünk 2 szezont bírt ki. A felfújható felső pereme lyukas, s nem tudjuk megtalálni, hogy hol. Emiatt aztán alig van benne víz, mert ha teleengedjük, akkor lenyomja a peremét és kiömlik a víz.

A tisztántartás egyszerű: vízforgató, klór és algaölő. A pumpa szinte minden éjjel megy, minden este dobok bele egy marék klórt (por), de jó a nagy klórtabletta is, ami 7-10 nap alatt oldódik (ezt kivesszük, amikor fürdés van és utána visszarakjuk). Algaölőt hetente 1-2 alkalommal locsolok bele, ez függ a víz hőmérsékletétől. Nagy melegben kétszer is lehet egy héten. Kell még egy jó háló, amivel a szemetet kihalásszuk-ez mondjuk elég idegölő, mert a legyek, rovarok előszeretettel próbálják ki az úszást...

2017. júl. 11. 09:36

Sziasztok lányok, szeretném a segítségeteket kérni!

Medencéket nézegetek a kicsi kertünkbe, ahová hol itt, hol ott süt be a nap, de olyan hely nincs, ahol egész nap sütné. Olyan helyre tennétek, ahol reggel-délelőtt éri a nap, vagy ahol inkább délután? Felmelegszik a víz ott is, ahol nem éri közvetlenül a nap?

A másik dilemmám, hogy puhafalú vagy merevfalú medencét vegyünk? A merevfalú valamivel drágább, de tényleg annyival jobb? Könnyen kilyukad a felfújhatós?

Találtam itt a hoxán ezzel kapcsolatos fórumokat, de nincs is türelmem végigolvasni, és úgy látom, nem is éppen ezekre a kérdésekre keresik a választ.

A víz tisztán tartása is érdekelne még. Milyen tablettát használtok, milyen praktikák váltak be?

Előre is köszi, ha megosztjátok a tapasztalataitokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook