Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bichon Havanese 4 éves kan kutyám ma madarat vadászott. Kétségbe estem! fórum

Bichon Havanese 4 éves kan kutyám ma madarat vadászott. Kétségbe estem! (beszélgetős fórum)


1 2
40. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2017. júl. 20. 18:29
Hú azért te nagyon bátor lehetsz hogy ekkora kutyával mint a Kondor így tudsz bánni főleg ha elég önfejű a kutyus. De egyébként az igaz, hogy mindennek az alapja a szeretet és a bizalom kutya és gazdi között?
2017. júl. 20. 14:07
Képzeld csak el, a madár mennyire kétségbe esett!
38. gigi>
2017. júl. 20. 13:52
Az enyém 3 hónapos. 7 hetesen került hozzánk. Erősen "fogjuk" próbáljuk nevelni,de nem egyszerű eset. A szája örökké tátva,akkor is ha nem eszik,vagyis folyamatosan harapdálna. A papucsokat,cipőket elhordja de nem rágja meg. Még mindig sokszor bepiszkít,van hogy sikerül a számára kihelyezett pelenkára. Akkor nagy dícséret és jutalom falat jár neki érte.Kedvenc helye a zuhanytálca. Ha csak betud lógni a fürdőbe,egyből beül oda :) Kicsit őrült de ennek ellenére is szeretjük. Előző, kistestű keverék kutyusom 17 évesen májusban örökre itt hagyott minket. Nem emlékszem,hogy vele pici korában ennyit "harcoltunk" volna. De megoldjuk,hogy Pami is olyan jól nevelt kutyus legyen mint elődje.
37. Bubi 54 (válaszként erre: 28. - Gracielita)
2017. júl. 20. 12:09
Nekem is havanesem van,8 éves lesz,ahogy öregszik.néha makacskodik.Ha nem fogad szót,rákiabálok,hogy mit csinálsz? Ezt nagyon zokon veszi.mert ez már nagy büntetés.A madárkával kapcsolatban működött a vadászösztön,az enyém is megkergeti a madarakat,szomszéd macskát.A mieinkkel együtt alszik.Viszont ő is meg a yorki is szorgalmasan fogdossa a vakondokat,egereket.És kipakolják a teraszra.nagyon büszkék magukra.De ha él, nem bántják,csak fogva tartják.Ez ellen nem tudok tenni.Sajnálom hogy ilyen rossz hatással volt rád,de ne csinálj belőle nagy problémát.
36. massalhangzo (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2017. júl. 10. 14:44

szerintem minden rosszul csinalsz, kozelitesz meg, neked sem artana egy jo kutyasuliba elmenni az ebbel. ne vedd magadra, en is sok mindent azt hittem, jol csinalok, aztan kiderult, hogy nem, es hogy miert nem. nem szegyen tanulni


(a kutyanak azert kell odamennie, ha hivod, mert neked ugy tetszik. nem azert, mert te biztonsagot jelentenel neki. ha otthagytad inkabb, mert nem jon vissza, az meg inkabb baj. a poraz nem vedi ot, sot, ezt nem is tudom, mibol gondolod. aki ilyen kutyat valaszt, annak felelosseget is kell vallalnia a neveleseert, tanitasaert. osztonlenyek, meg kell ismerni, es ugy tanitani. tenyleg nem szegyen, es a gazdanak is erdekes egy-egy ilyen iskola, tanitas)

35. barbus0501 (válaszként erre: 21. - Gracielita)
2017. júl. 10. 13:12
Akkor nezz videot, olvass konyvet.
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Bichi)
2017. júl. 10. 12:58

A német juhászhoz képest a komondor ég és föld.


A nj boldog, ha engedelmeskedhet, a komondornak pedig megvannak azok a területei,amelyekben ő dönt, ha a fejem tetejére állok, akkor is.

Igaz, ezek rendszerint az én védelmemet szolgálják.


Szerintem a kérdező kutyája nem is annyira vadászott, mint talán inkább lelökte azt a fiókát, aztán tőle telhetően vitte a gazdihoz.

33. Bichi
2017. júl. 10. 07:23
Szerintem, hogy öntörvényű fajta, az hülyeség, nekem is volt, mindig hallgatott rám. Egyébként meg szerintem a madárfogással semmi baj, hisz kutya. Az már más, hogy ha rászólsz miért nem fogad szót, de ez már a gyenge nevelés kérdése szerintem. Én mint akinek több kutyája volt már, mindegyik más fajta, úgy gondolom, hogy bármelyik kutya szót fogad, ha következetesen nevelik...
32. Lonna4 (válaszként erre: 3. - Gracielita)
2017. júl. 10. 07:03
Milyen viag ez? Egy kutya kutyakét viselkedik? Mit képzel?
31. Guruljka (válaszként erre: 26. - Massalhangzo)
2017. júl. 9. 22:26

Amikor pórázon viszem valahová,akkor a póráz védi őt.

Visszajönnie sem azért kell, mert nekem úgy tetszik,k hanem mert én jelentem a biztonságot. Tehát kölyökkorában, védett helyen ha nem jön a hívásra, akkor otthagyom.

(Olyan valaki közelében, akit a kutya nem ismer, de figyel rá. De ez rendszerint felesleges óvatosság, mert az aprócska esze nélkül rohan utánam.)


Már nagyon korán lekezdem a helyben maradást tanítani, mert ezzel is azt erősítem, hogy hozzám bejönni nem kényszer, hanem ki nem hagyható lehetőség.

Esetleg évekkel később, amikor a közelébe dobom a láncot, nyilván megijesztem, mert nem is rám figyel, de ekkor eszébe jutok.


Akkor grabancolom meg, amikor kissé elszemtelenedik, kicsit lázad. Ez általában otthoni helyzet. Nem kapcsolódik konkrétumhoz. (És a komondornál nem is volt rá szükség.)


De ebbe valamikor belefáradtam, azért is költöztem falura, hogy ne kelljen rendes viselkedésre oktatnom a kutyát a séták miatt.

A komondor kedve szerint benti vagy kinti kutya, eleve ösztönösen soha nem rágott cipőt és soha nem ment fel bútorra. Ahogy tudattam vele, hogy nem kedvelem, ha becsinál (Micsináltál nemszabad), azóta nem csinált be. Tehát az alapokat valahogy eleve tudta, pár csökönyét kivéve nincs gond vele.

Az áttévedt csirke miatt megijedtem,de nem bántotta, csak nézte.

Nincs konfliktusunk a szomszédsággal. Illetve megijedtek páran, amikor kiszökött a komondor a távollétemben, de senkit nem támadott, és itt várt a kapunk közelében. Be is jött az első szóra.

30. unom (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2017. júl. 9. 22:12

Az öleb is kutya. Neked kell a falkavezérnek lenni. Igenis, kell a határozottság. Az a minimum, hogy a behívásra visszajön.

Nagyon rossz tapasztalataim vannak az ölebekről, pontosabban a gazdáikról. Ne legyél te is átlag ölebtartó.

29. massalhangzo (válaszként erre: 28. - Gracielita)
2017. júl. 9. 22:00
probald meg, szerintem akinek van erzeke hozza, egyedul is boldogul, ha alaposan utana jar. de addig is legalabb a sajat allatokat probald ugy elszeparalni, hogy mikor nem tudsz figyelni rajuk, ne legyen baj
2017. júl. 9. 21:59
Utánanézek hogyan tudom nevelni itthon.
27. Gracielita (válaszként erre: 22. - Nincsnekem)
2017. júl. 9. 21:56
Azért mert elszaladt a szájában vele.
26. massalhangzo (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2017. júl. 9. 21:51
akkor bunteted. nemigazan celravezeto. ebbol szoktak masoknal is a "sosem csinalt meg ilyet a kutyam" balesetek lenni. mert az ember nem gondol arra, hogy nemcsak csaladtag, hazorzo, hanem osztonleny, akiben ott vannak az osztonok, akkor is, ha nem viselkedik ugy mindennap
25. massalhangzo (válaszként erre: 21. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:50
akkor probalj rakeresni neten a tanitasi modszerekre. az alapoktol egeszen az osztonkontrollig, es gyakorolni a kutyussal. nem az a lenyeg, hogy a madarat ne vadassza, hanem hogy fogadjon szot neked, es az engedelyeddel csinaljon mindent. hiaba bunteted, ha latod, nem mindig leszel ott, ha kellene
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Massalhangzo)
2017. júl. 9. 21:50

Dehogy verem.

Valamit félreértettél.

23. massalhangzo (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2017. júl. 9. 21:48

veressel nem nyomod el az osztonoket. megfelemlitheted, ha ott vagy, de attol meg nem biztos, hogy ha nem vagy ott, nem csinalja meg ugyanazt


a meret nem szamit pont ezert. a kutyat meg kell tanitani, hogy a fonok engedelyevel vadaszhat csak. es ez tanulasi folyamat, miniebnel ugyanugy mukodik, mint nagytestunel. csak nagytestunel gazabb, ha az elfojtott osztonok hirtelen kitornek. ezert kell tanitani, nem elnyomni, hanem felszinre hozni az osztont es kordaban tartani

2017. júl. 9. 21:47
Miből gondolod, hogy nem csak nektek akarta megmutatni, hogy bajban van a kismadár?
2017. júl. 9. 21:40
Az a baj falun nincs kutyasuli, a legközelebbi 60 km. :(
2017. júl. 9. 21:24
Hát nem tudom hogy a kutyáknál hogy működik de nekünk vannak díszgalambok kint "legeltek" odament a kerti cicánk és "dadogott" az náluk azt jelenti cicául, hogy most megöllek. Odament a férjem és felvette a cicát és mondta neki, hogy "nem szabad" utána odavitte a galambhoz és megsimogatta a galambot utána megint mondta hogy Misike nem szabad, utána letette. A cica ült és nem ment a galamb felé, ezután megsimizte és mondtuk neki többször hogy okos cica. Misi azóta együtt napozik a galambokkal.
19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Massalhangzo)
2017. júl. 9. 21:23
Azért egy középtermetűt még meggrabancolok. A komondornál ez nem megy, szóval kell elérnem a hatást.
18. Guruljka (válaszként erre: 14. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:21

Már a "kutyus" nál látszott...


Az üntyüpüntyü az a kutyus. Akinek lakkozom a körmeit.


A kutya, az a társam, akinek a főnöke vagyok.


Az a 4 betűs,c-vel kezdődő szó nálam nincs. Nem is használom.

17. massalhangzo (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2017. júl. 9. 21:20
nem a kutya meretetol fugg, hogy milyen termeszet, es mennyire konnyu vagy nehez nevelni:D sok ember elkoveti azt a hibat, hogy azt hiszi, kistestu a kutyaja, ezert nem kell tanitani, suliba menni vele stb.
16. massalhangzo (válaszként erre: 6. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:19

kutyasuli


a kutya az egy allat, egy osztonleny. attol, hogy te masnak szeretned latni, meg nem az :D suliban megtanitanak teged is, hogyan tanitsd, hogyan banj vele, ot is, hogy az osztonok ele helyezze a gazdit

2017. júl. 9. 21:16
Ez jó taktikának hangzik, biztosan kifogom próbálni, hátha a segítségével könnyebb dolgom lesz.
2017. júl. 9. 21:14
Hát valóban ezt írják róla, nehezebben fogad szót. Mondjuk nem mintha agresszívan, vagy különösebben határozottabban léptem volna fel valaha is ellene. Mindig jött a jutalomfalatka meg a cukiskodás. Nagyon maximum ez a légycsapós fenyegetőzés volt, de már akkor rosszul éreztem magam, hogy így bánok vele... keményebben kell fognom.
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:13

Keverékemnél volt a tartalék láncnyakörv, azt hajítottam be a hasa alá, vagy közvetlenül mögé. Idővel már elég volt csak megcsörrenteni.

A kutya nem hozza összefüggésbe a gazdával, mert nem is figyel, és a dobás is fura nekik.

12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Gracielita)
2017. júl. 9. 21:11

Már bocsánat, egy zsebibabát ne legyen már nehéz nevelni.


Komondorom van, abba beépített alkatrész a csököny. Na ővele már nehezebb, mert egy súlyban van velem,de felemelni nem bírom. És simán lehagy akár 5 m-en belül is.

11. Gracielita (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2017. júl. 9. 21:10
Az én kutyám a légycsapótól valami iszonyat módon fél, ha azzal ütök egyet a korlátra (annak van egy érdekes csörömpölő hangja) akkor behúzza fülét farkát. Ezt a módszert már csak nagyon végső esetben alkalmaztam nála, nem tudom, vajon célravezető lehet-e, de utána dobni valóban nem próbáltam még semmit.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook