Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elválás fórum

Elválás (beszélgetős fórum)


3. 3d956aa820 (válaszként erre: 1. - 03a99cce0f)
2017. júl. 10. 08:49
Ha megbeszéltétek és a párod hajlandó lepapírozni, akkor szerintem érdemes ügyvédhez menni. Ő kb 30-50 ezer Ft-ért és 18 ezer Ft illetékért elintézi a papírmunkát.
2017. júl. 8. 12:35
Ha megállapodtatok, akkor az ügyvédnél lepapíroztok mindent, amit megbeszéltetek. Szerintem nyilvánvaló, hogy nem azt, hogy részesedsz az ő bevételéből, hanem társultok.
2017. júl. 8. 11:34

Sziasztok. Elég hosszú a történetem, de remélem valaki végigolvassa majd és tud segíteni.

Úgy döntöttünk külön folytatjuk tovább a párommal. Van egy 1 éves kislányunk. Én még egyetemre jártam, amikor teherbe estem, úgyhogy most levelezőre vetettem át magam, van még 1 évem. Miután megismerkedtünk csináltunk egy közös vállalkozást, ami azóta is nagyon frankón működik, nagyon jól megélünk belőle. Viszont anno nem vettünk bele a cégbe, mint alapító, így papíron semmi közöm az egészhez, csak alkalmazott vagyok. Nem kötöttünk házasságot. Az lenne a kérdésem, hogy milyen úton tudom elérni, hogy ne a gyerektartásként nevezett nevetséges összeget kapjam majd ezek után, hanem a nekem járó részt a bevételből? Persze megbeszéltük mi ezt egymás között, hogy így lesz, hiszen az jár nekem, de sose lehet tudni... nem szeretném kiforgatni a páromat a vagyonából, csak azt szeretném, ami jár nekem. Ügyvéden keresztül kell ezt intézni? Vagy közjegyzőnél írni egy megállapodást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook