Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Terasz fedési, borítási tapasztalatok, amit talán érdemes megosztani fórum

Terasz fedési, borítási tapasztalatok, amit talán érdemes megosztani (beszélgetős fórum)


2017. júl. 8. 12:51
15 kg os kiszerelésben vagy háromvedernyi lesz felhordva megfelelő időközönként hengerrel ecsettel
2017. júl. 8. 12:49
aquadefense a neve mivel mi próbálkozunk két rétegben a csempe alá ehhez a hajlatokba is van valami szalag
2017. júl. 8. 11:58
Erdemes beszelni veluk...nalunk kinnt is olyan van. Csak vegiggondolva is logikus h mi baja lehetne? Beton...igyis ugyis a jarolap alatt van es nem az fagy fel a telen hanem a jarolap ragasztoja.
2017. júl. 8. 11:09
én is csak beltéri javaslatokat olvasok
2017. júl. 8. 11:03

Apukam egy baratja van kapcsolatban az egyik ceggel es ugy hivtak ki a csaladban levo hazba. Kulteren belteren ugyanugy mukodik a dolog. Nem kell szurket csinalni...olyan szinezeket hordanak fel a csiszolas elott amilyet akarsz. Lehet "gravir" is.

Anyag az meg nem sok kell mivel barhol csinaljak adott az beton amire leparkettaznal vagy lekoveznel azt csiszoljak fel. Max szinezik csak.

Mintatol szintol es prepretegtol fugg (olaj es viztaszitos is van ami konyhaba ebedlob es furdobe franko) az ara. 2500-7000ig volt az ara mikor nalunk csinaltattak. Azota egyre tobb ceg van akik ezzel foglalkoznak es nyilvan versenyeznek.


Nalunk kremszinu marvanyt "imitaltak"

Nagyon szep.

14. mézgapaula (válaszként erre: 3. - Dolcsy1989)
2017. júl. 8. 10:51
Szia! Mi is épp teraszburkolás előtt állunk, most utánanéztem ennek a csiszolt betonnak, de mindenhol csak beltérre írják, nem igazán értem, hogy miért. Nálatok ki csinálta kültérre, tudnál privátban elérhetőséget adni?
13. globus (válaszként erre: 12. - Alfoldi13)
2017. júl. 8. 10:51
Már körbe is szaglásztam :) Mindenütt azt írják, hogy olcsóbb, tartósabb, mint a lapozás.
2017. júl. 8. 10:50

erről most hallottunk először

ugyan mennyi lehet az anyag és munkadíj költsége ennek?

11. 2104cc91e8 (válaszként erre: 9. - Dolcsy1989)
2017. júl. 8. 10:30

Az nagyon jó dolog, hogy ki lehet próbálni!

Igazán kedves vagy, köszönöm !

10. globus (válaszként erre: 3. - Dolcsy1989)
2017. júl. 8. 10:29

Rákerestem, nagyon jól néz ki.

Mintázata csak a csiszolt betonrétegtől függ, vagy lehet változtatni a meglévőn? Mivel beltérire is ajánlják, el tudom képzelni akár panellakásban, egybecsiszolva a konyhát, étkezőt, közlekedőt tükörfényesre. De nem eredeti szürke színben, inkább kicsit világosítva.

2017. júl. 8. 10:22

Nincsmit. 

Vannak cegek akiknel meg is lehet probalni barmit vele. Megfogod vegigsetalsz rajta mezitlab zokniban papucsban cipoben😊

Engem is akkor gyozott meg

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 7. - Dolcsy1989)
2017. júl. 8. 10:16

Akkor tényleg remek!

Köszönöm :)

7. dolcsy1989 (válaszként erre: 6. - 2104cc91e8)
2017. júl. 8. 10:15

Elotte kulteri jarolap volt es ahoz kepest semmi kulonbseg. Nem csuszik egyaltalan, csak amennyire a jarolap csuszott.

Pl a gyerekek ha kijonnek a medencebol es vegigtapicskolnak rajta meg nem volt belole elcsuszas.

6. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - Dolcsy1989)
2017. júl. 8. 10:13
Úgy értem, hogyan lehet rajta közlekedni, mert nagyon síkosnak gondolom?!
5. dolcsy1989 (válaszként erre: 4. - 2104cc91e8)
2017. júl. 8. 10:11

4 eve fantasztikusan. Semmi hibaja nincs, es a szine sem valtozott a napsutestol.

Nem tud alafagyni igy a legjobb terszra vagy szabadba barhol. Csak jot tudok rola mondani.

4. 2104cc91e8 (válaszként erre: 3. - Dolcsy1989)
2017. júl. 8. 09:59

Csodaszép, és a minta is különleges, de vajon

hogyan "viselkedik" szabadban (a teraszon) esőben,

hóban??

2017. júl. 8. 09:30
En a csiszoltbetonra maneven polirbetonra eskuszom. Az alapbetont kezelik es gepekkel a kert fenyure es mintaval vagy hagyomanyos szinnel csiszoljak. Azon targonca is forgolodhat nem torik meg soha. Ellenall minden idojarasi korulmenynek es erohatasnak is. Eredetileg parkolohazak es ipari ingatlanok padloja volt ilyen tecnologiaval keszitve ahol traktorokkal targoncakkal kozlekednek rajta. Tovabbfejlesztettek es otthonokba is megcsinaljak, na nem ol6an otromban nez ki persze hanem nagyob esztetikus. Lehet kerni olyan mintat ami ugy nez ki mint a jarolap (csak valojaban nincs fuga) vagy granitnak marvanynak nez ki. Lehet fenyes vagy selyemfenyu amilyet akarsz. Kaphat olajtaszito es viztaszito prepet ra. Fantasztikus...amiota van a csaladban ilyen (az en ajanlasomra) azota tantorithatatlan vagyok tole es a leendo hazamban kivul belul ilyen burkolat lesz mas mas szinnel fennyel mintaval barmivel. Arban pedig a 2500-7000 ft /m2. Attol fugg mennyire kulonleges a minta...stb. Ha erdekel nezz utana neten...ma mar sokkal tobb ceg van aki csinalja mint 4 evvel ezelott.
2017. júl. 8. 09:16
Szia mi tavaly burkoltuk a teraszt, a Praktikerben vettünk csúszásmentes burkolólapot Dubai Gres padlólap 33x33 cm 2000.- Ft/nm körüli áron. Nagyon klassz kicsit olyan ógörögös vagy rómais tengerparti hatású az egész nagyon hangulatos. Van ilyen több színhatásban is. Csuszásmentes elvileg de azért ez így nem igaz ha vizes lesz picit csúszik de ez a legjobb ebből a szempontból.A ragasztóanyag szintén onnan van (burkolólap ragasztó) mi valamilyen német márkát vettünk Flexibilis fagyálló csemperagasztó nem drága az sem de ezt nagyon körültekintően kell kiválasztani sajnos ennek a márkájára nem emlékszem csak arra hogy német. Nálunk a férjem rakta le (nem szakember) és mégis tökéletes lett.
2017. júl. 8. 09:08
másodjára is felverettük az egészet...reméljük megint pár évig jó lesz..ez visszatérő téma van kicsit több mint tíz négyzetméteres teraszunk és egy kisebb,minél mindig megtalálja a víz az utat lefelé hát ha van kinek sikerül ez hogy csinálta csináltatta minden tapasztalatból tanulhatunk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook