Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehetnek ezek a kiütések? fórum

Mitől lehetnek ezek a kiütések? (tudásbázis kérdés)


12. syria (válaszként erre: 11. - Channa*)
2017. júl. 24. 09:52

A rüh akkor kezelhető VISZONYLAG könnyen, ha felismerik. Na, az nem mindig egyszerű! Tudom, mert átéltem; nem kis kálvária volt.

Bővebben: Rühösségem története. 2009-07-08 12:37; 1.-es naplóm; 270. bejegyzése.

[link]

11. Channa* (válaszként erre: 8. - Takikitty)
2017. júl. 14. 19:33

Én nem vagyok bőrgyógyász, így csak tippeltem a neten nézett képek alapján, na meg a tünetek alapján.


Én elég allergiás típus vagyok. Most is tele vagyok kiütéssel a naptól, de még véletlenül sem hasonlítanak a te képeidre.

Az enyémek csak piros foltok, és nem terjednek, csak adott helyeken van, ahol jobban ért a nap. Dekoltázs, kar, váll.


Rovarcsípésnek van közepe és ahol megcsípa annyak környékén lesznek kiüótések.


Csalánkiütésnek nincs közepe, csak piros puklik.


Nekem volt már csípéstől is kiütésem, de azok aztán tényleg szabályosan szinte egyvonalban voltak az egyik lábamon. Gondolom, ahogy végig ment rajtam a nem tudom mi.



Voltál azóta orvosnál? Említettétek neki a röh "elméletet"?

Úgy tudo, hogy a rüh könnyen kezelhető. Szinte csak egyszer kell mindenkit lekenni, ki kell mosni mindent és átvasalni. és már vége is.

2017. júl. 14. 16:00

A férjem tavaly augusztustól volt egy ilyenben benne. Kb. 2 hétig bírta,aztán el ment bőrgyógyászhoz. Ő adott minden féle kenőcsöt,szappant,de csak egy kicsit enyhítette a viszketést.Aztán már egyre nagyobb területen jelentkeztek ezek a kiütések. Novemberre a talpán és az arcán kívül nem volt egy ép cm2.,pedig az orvos váltogatta a kenőcsöket,kapott a férjem injekciókat és gyógyszereket is. A tünetek csak nem múltak és az orvos képtelen volt egy allergia tesztet csinálni. Tanácsai voltak,de azok semmit nem hatottak( ne használjon dezodort,csak az általa felírt krém állagú szappannal fürödjön, kerülje a vörös húsokat,a kutyákat és a macskákat stb) Januárra már nagyon elegünk volt.A párom ráadásul parkinson műtét előtt állt és a viszketéstől még annyit sem tudott aludni amennyit az idegesség mellett tudott volna.Végül a műtétje után (február23-án idén) a neurológiai klinika kért a bőrklinikától egy konzíliumot.Akkor azt mondták,hogy rühesség.Meglepődtünk,mert én úgy tudtam,hogy az csak az elhanyagolt higiéniát nélkülöző embereknél lép fel.Nem vagyok egy tisztasági kényszeres,de minden nap fürdünk, a ruháink tiszták,fehérneműt naponta, más ruházatot 2-3 naponta cserélünk.Lényeg,hogy kapott rá kenőcsöt és gyógyszert is.Amint a neurológiai klinika kijelentette, a bőrklinika egyből csinált egy kaparék mintát és egy szövettanit is.Olyan alapos vizsgálatot csináltak és olyan mélyről vették le a mintát,hogy 4 varrattal kellett a helyét össze varrni.3 hét múlva megjött az eredmény. Sem a kaparékban,sem a szövettanban nem tudták kimutatni a Rüh jelenlétét,de a kenőcsök ettől még segítettek. Bő egy hónap kellett hozzá,hogy elmúljanak.A kenőcsök mellé még minden nap a család minden tagjának(a beteg,gyerek és én)tiszta ágyneműt kellett felhúzni.Mindent forró vasalóval kivasalni,még a zoknikat is.Rettentő megterhelő volt ráadásul még a párom frissen műtött beteg is volt, a gyerek meg kollegista. Az orvos adott igazolást,hogy mehet közösségbe,igaz se rata se rajtam nem voltak kiütések.A mai napig nem tudjuk végül mi okozta a bajt. A rüh kenőcse azonban használt és végül megszabadultunk a több hónapig tartó kíntól is.

A páromnál a kezdeti időkben olyan kiütések jelentek meg,hogy én meleg allergiára gondoltam,mivel augusztusban volt,ráadásul a párom eléggé túlsúlyos és izzadékony is.Később ezek az apró pöttyök megnőttek és úgy néztek ki mint a pattanások.Egyre több és több lett.A vége felé már csupa nagy pattanás szerű kiütéseket láttunk csak és kegyetlenül viszkettek. Sinte állandóan vakaródzott és aludni sem tudott.

2017. júl. 13. 09:35

Szia!

Nem tudom milyen tünetekkel kezdődött. Nálunk a kisfiam most küzdött mononukleózissal, hasonló kiütések voltak rajta, elsősorban fenék, comb, has és könyök területen.

Ő egy hétig lázas volt, más baja nem volt, akkor vitték az ügyeletre, ahol antibiotikumot kapott. A tévesen adott antibiotikum hozta ki a kiütéseket.

Vérvételen a májfunkció az egekben volt, és a lépe, mája is megnagyobbodott kissé. Májfunkciót is érdemes nézetni. Kb 4-5 hét után kezdtek javulni a kiütések. Most várjuk a szerológiai eredményt, epstein-barr vírusra gyanakodnak.

Érdemes egy szerológiát is nézni, mert csomó vírus is okoz ilyet.

8. takikitty (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. júl. 8. 13:51

Szerintem sem csalánkiütés. Nem, nem aludtam máshol. Az egész testre kiterjedő viszketés kb. 2 hónapja tart, a kiütések kb. 1 hónapja kezdődtek.

Viszont hozzá kell tennem, hogy antibiotikumot is kellett közben szednem, ami szerintem erősítette a tüneteket, viszont muszáj volt beszedni.

Nem mondta egyik sem, hogy mi ez. Illetve egyik szerint rovarcsípés, másik szerint a visszereim okozzák.

Én is gondoltam a rühre, de az elvileg szabályos vonalban halad.

2017. júl. 7. 23:18

Én nem csalánkiütésnek látom. Jobban hasonlít az övsömörre, csak fura, hogy a combodon is van.


Ők mit mondanak mi ez?


Az allergia vizsgálatot valóban akkor végzik, amikor tünetmentesek vagyunk.


Megnézve újra a fotókat lehet, hogy rühes vagy.

Arra nagyon hasonlít. Nézz meg fotókat a neten!

Ez nem jutott az eszükbe?

Nem aludtál idegen helyen? Ott simán elkapható a rüh. Menniy idő alatt lett ilyen?


Nekem elég sűrűn van csalánkiütésem, de az sosem ilyen ronda.

6. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Takikitty)
2017. júl. 7. 22:34

ha a kivalto ok nem szunik meg, akkor a kiutes sem. olyat soha nem hallottam, hogy tunetek meglete eseten nem vegeznek allergiavizsgalatot, szerintem keress masik dokit


addig meg gondolt at, nem eszel-iszol ujat, nem hasznalsz-e uj oblitot, mososzert, uj ruhat, mosogeptisztitot, nem jarsz-e uj helyen (kint szabadban novenyek kozott)

5. a03dd05915 (válaszként erre: 4. - Takikitty)
2017. júl. 7. 22:01
Türelem! nem fognak egyik napról a másikra eltűnni.
4. takikitty (válaszként erre: 3. - A03dd05915)
2017. júl. 7. 21:58
Most 2 féle kenőcsöt használok. Csak nem használ :-)
2017. júl. 7. 21:46
Gyógyszertárban kérdezz meg gyógyszerészt! Általában tudnak rá ajánlani hűtő, szárító keveréket.
2017. júl. 7. 21:39

Szia!

A képek és elmondásod alapján szerintem csalánkiütés. Persze, jobb lenne, ha valamelyik orvosod mondana valamit.

[link]


Ezt a meleg is okozhatja.

Tartsd tisztán, szárazon, hűtsed amikor csak tudod, és ne vakard! Esetleg hintőpor, hogy szárazon tudd tartani.


Nem vagyok orvos, így a véleményem, tanácsom itt nem mérvadó.

2017. júl. 7. 21:21

Sziasztok!

Tettem fel pár fotót a bőrömről. 4 bőrgyógyásznál jártam, mindegyik csak kísérletezik rajtam, a kiütések pedig nem múlnak. Leginkább a hasamon, a derekamon és a combomon vannak, de előfordulnak mindegyik testrészemen. És viszket a bőröm mindenhol. Allergia vizsgálatot egyik sem hajlandó végezni, mondván, hogy csak akkor lehet, ha tünetmentes leszek. Ezt mondták az sztk-ban és a magánrendelésen is.

Semmilyen gyógyszert nem szedek, az étkezési szokásaimon nem változtattam, nincsenek bogarak a lakásban.

A laborvizsgálat a normálnál magasabb eosinophyl értéket mutatott (ez egyik orvost sem érdekelte).

Voltak esetleg ilyen tüneteitek? Mitől múlt el?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook