Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mitől gyulladhat be hetekre az emberi szem?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

11. Channa*2017-07-09 10:00
Ettől nem lesz gyulladt, csak szúrós, viszkedős, véreres, homályos látás, amin segít egy kis műkönny.

Én napi 10-12 órát ülök gép előtt, illetve tablet, telefon, és nem gyulladt sosem a szemem. Ha túl sokat bámulom a monitort, akkor bevérzik a szemem, de egy kis szemcsepp rendezi. Nem kell borogatás és semmi.
(válasz citrompotlo 8. hozzászólására)

10. Cippora2017-07-09 08:29
Köszönöm a válaszokat.Nem fáj,csak picit zsiborog,azt sem mindig.Nem csípi a víz,nem viszket,nem duzzadt,nem irritált.Már a gyulladásban is kételkedem,egyszerűen csak fel van duzzadva.Nem javul semmit,bár reggel mintha nem lenne olyan duzzadt.
Csak az egyik szemem.

9. Katinkaboszi2017-07-07 23:46
Viszket is, vagy csak gyulladás?

Próbáld ki óvatosan a micellár arclemosót, a kettes tipusút, amiben van egy kis olaj is.
Vízzel ne mosd, az még jobban csípi, gondolom az is probléma.
Melyik részén a szemhéjadnak piros?
Nekem azóta jött elő, mióta a szemhéjam kissé megereszkedett és semmi nincs a helyén.
Amikor izzadok, felcsípi a szemhéjamat és hiába törlö, azonnal, roppant ronda.

A végén emlékeztem valamire és azóta joghurtot mikor eszem este, hagyok egy kicsikét az alján a doboznak és fürdés után, fültisztítóval finom bekenem és éjszakára rajta hagyom. Reggel lemosom arclemosóval és reggeli után sima vízzel, de csak az arcom és utána kenek rá krémet.
Ilyenkor a fültisztítóval egy egészen vékonyan kenek oda is krémet, ahol piros és viszket.

Több ötletem nincs,

Esetleg még a párna.
(válasz Cippora 2. hozzászólására)

8. citrompotlo2017-07-07 20:35
Túl sok számítógépes meló

7. Channa*2017-07-07 20:23
Szerintem is allergia.

Nekem néhány hónapja hetekig volt bedagadva a szemem. Lenor öblítőtől.
Mire rájöttem, majd mire mindent átmostam...

6. Aryana2017-07-07 20:19
Nekem is begyulladt tegnap, ami néha elő szokott fordulni, amit az allergiám vált ki a légkondi pedig rásegít :(
Nekem a kamillás borogatás bevált. Amíg még meleg a tea öblögetem vele a szemem, aztán éjszakára kamillás vattapamacsot teszek a szemeimre és arra az alvómaszk - megtartja :)
Reggel szemcsepp és minden a régi:)
(válasz Cippora 1. hozzászólására)

5. Cucicsillag2017-07-07 19:48
Nekem a multkor volt egy hetet, de az a muszempillatol :( Irass fel ca-muscot es azt igyal, lehuzza. De vmire tuti allergias vagy. Mindketto vagy csak az egyik?
Mivel mosol arcot? Szemranckrem, arckrem, napozocucc, stb...

4. Cippora2017-07-07 17:07
Valamelyest van javulás,de stagnál a dolog már vagy 1,5 hete.Klímát már nem is használok,gondoltam hátha az,kontaklencsét sem,szemfestéket sem,más ötletem sajnos nincs...
(válasz Ikebana3 3. hozzászólására)

3. Ikebana32017-07-07 17:02
Nem lehet, hogy allergiás vagy valamire és amíg az a közeledben van ez a gyulladás is megvan?
De a 3 hét szerintem már elég hosszú idő arra, hogy ha a gyógyszer jó neked, akkor a javulás látszódjon.
Érdemes lenne felkeresned egy másik orvost is, megtudni, hogy ő mit javasol.

2. Cippora2017-07-07 16:06
Már 3 hete be van gyulladva a szemhéjam,kicsit püffedt,kicsit piros és érzékeny. Tobradexet meg Vigamoxot kaptam rá,jobb lett,de nem jött helyre.Most 3 napja Tetrant használok,de ez sem az igazi.Jövő héten megyek vissza dokihoz,de már unom.Volt már ilyen valakinek? Normális,hogy így elhúzódik vagy keressek másik orvost?

1. Cippora2017-07-07 16:05
Hetekig begyulladt szemhéja volt már valakinek? Mitől?