Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha egyszer elkezdek hormont szedni pajzsmirigyre, egész életen át folytatni kell? fórum

Ha egyszer elkezdek hormont szedni pajzsmirigyre, egész életen át folytatni kell? (beszélgetős fórum)


1 2
jan. 25. 11:34

Nem bírom felfogni, hogy némelyik orvos szerint a 4-es érték hogy lehet jó, ha a páciens úgy érzi, nincs jól.


„Bár a TSH felső értéke a legtöbb helyen 4,5 mU/l, a szakemberek szerint már ez is túl magas, ezért sokan inkább a 2,5 mU/l-t tartják maximálisnak.”


https://www . hazipatika . com/napi_egeszseg/noi_bajok/cikkek/mekkora_az_egeszseges_tsh-szint


„Az ideális értékBár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”


https://www . hazipatika . com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/mennyi_tsh_ertek_az_idealis


”However, data suggest that current reference limits of TSH may not reflect the true normal range for TSH which likely has a narrower range of 0.4 - 2.5 mIU/L (8). The National Academy of Clinical Biochemistry (NACB) has suggested that “normal” TSH range should be between 0.4 and 2.5 mIU/L (9). This notion was also supported by various studies (10, 11).”


Magyarra fordítva:


„Az adatok azonban arra utalnak, hogy a TSH jelenlegi referenciahatárai nem feltétlenül tükrözik a TSH valódi normál tartományát, amely valószínűleg szűkebb, 0,4-2,5 mIU/L tartományban van (8). A National Academy of Clinical Biochemistry (NACB) azt javasolta, hogy a ”normális” TSH tartomány 0,4 és 2,5 mIU/L között legyen (9). Ezt a felfogást különböző tanulmányok is alátámasztották (10, 11).”


https://www . ncbi . nlm . nih . gov/pmc/articles/PMC8453656/

40. jeti (válaszként erre: 39. - Channa*)
2017. júl. 9. 17:42
nem hülye példa, igazad van
39. Channa* (válaszként erre: 38. - Jeti)
2017. júl. 8. 16:22

Az is lehet, hogy neked már ez is alulműködés.

A legtöbb dokiknál az a legnagyobb gond, hogy nem érdekli őket, hogy hogy érzi magát a páciens, ha az értékeik jók. Azt gondolják, hogy szimulálunk, holott csak azt kellene tudomásul venniük, hogy van akinek már a referencia felső tartományában is lehetnek tünetei. Minden szervezet más, és másként reagál a hormonális változásokra.



Lehet, hogy hülye példa: a legtöbb nőnek kihullik a hajának nagy része a terhesség után. Nekem meg akkor volt a legszebb...

38. jeti (válaszként erre: 37. - Channa*)
2017. júl. 8. 14:21
Nem, a pulzusom inkább alacsony.
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Jeti)
2017. júl. 8. 12:18

Akkor meg jók az értékeid, bár, ha göbös, akkor lehet, hogy tényleg ettől vagy fáradt.

Nem magas a pulzusod? Én attól voltam fáradt, amikor túlműködtem.

A doki mindig azt mondta, hogy nem csoda, ha fáradt vagyok az én pulzusom lyan magas, mintha futnék, így persze, hogy fáradt vagyok...

36. jeti (válaszként erre: 35. - Channa*)
2017. júl. 8. 09:23
Nekem göbös, de nem akarok teherbe esni, meg már nem is eshetek...
35. Channa* (válaszként erre: 34. - Böce)
2017. júl. 7. 22:26

Nem írtam, hogy nem lehet gond.

Csak azt írtam, hogy a laborja jó.


És amikor azt írtam, hogy a terhességhez 1 körülinek kell lenni a TSH-nak, akkor pont ezekre gondoltam. Jó értékek, de göbös pm. már nem az egészséges ember, azaz nekik 1 körüli TSH kell ahhoz, hogy teherbe essenek.


A vizsgálatokról sem írtam.

Az orvos majd eldönti, hogy mi kell. UH pl. nem szükséges, mert ha az orvos úgy látja, hogy további kivizsgálást igényel, akkor izotópos vizsgálatra küldi.


Persze, ha arról beszélünk, hogy miket kell gyanú esetén csinálni, akkor felsoroltam volna, amiket nekem csináltak évente.

Biopszia, UH, izotóp, nyelésröntgen, stb., de nem erről volt szó.

34. Böce (válaszként erre: 24. - Channa*)
2017. júl. 7. 21:35

Attól még lehet gond a pajzsmiriggyel, ha a labor tök)letes. Az enyém is az, mégis 4 cm-es hideg göb van, bal lebeny megnagyobbodva úgy, hogy már a légcsövet nyomja.


A

Ultrahang minimum kell. A Tsh önmagában meg semmit se ér, hiába jó.

33. barbus0501 (válaszként erre: 32. - Jeti)
2017. júl. 7. 19:55
En amugy eszre sem vettem volna hogy baj van, ha nincs baj a menzeszemmel. A sulyfelesleg azert a zaba miatt is van. Anno depresszios voltam. Akkor vettek eszre. Aztan fogigatlo mellett minden jo volt. Utana lett 12 napos a menzeszem
32. jeti
2017. júl. 7. 18:30
Nekem is csináltak UH-t.mindkét lebeny mérete a normális alsó határán van.Két3mm-es celloid göb látszik, amelyk teendőt nem igényelnek.
31. barbus0501 (válaszként erre: 21. - Jeti)
2017. júl. 7. 18:11
Ja es csinaltak ultrahangot. Gyulladas
30. barbus0501 (válaszként erre: 21. - Jeti)
2017. júl. 7. 18:11
Nem sokkal ter el a normalistol, viszont az a keves is zavart okoz. Hizekonysag, faradekonysag viszont a legrosszabb a 12 napos menzesz.1 evig probalkozgunk babaval es semmi. Orokletes
29. jeti (válaszként erre: 27. - Channa*)
2017. júl. 7. 17:57
Igazad van, ezért félek a gyógyszertől, és valóban sok oka lehet a gyengeségnek.
28. jeti (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. júl. 7. 17:55

Köszi, nem is foglalkoznék vele, ha nem lennék folyton kimerült.A vérképem sem rossz pedig.de más is okozhatja mint a pajzsmirigybetegség.tulajdonképpen már azt se bánnám ha az lennék, legalább lenne gyógyír a problémámra.

mondjuk amiket írtam értékek, tavaly augustusiak, akkor az háziorvos jónak nyilvánította.

27. Channa* (válaszként erre: 23. - Jeti)
2017. júl. 7. 17:54

Ha nem ez okozza, akkor a gyógyszertől sem lennél jobban, sőt! Jönnének a tűlműködős tünetek.


Vashiány, vérszegénység, cukor, stb. problémák is lehetnek a fáradság okozói. Az is lehet, hogy egyszerűen csak keveset alszol, vagy nem jó az alávsod mnősége (horkolás, kényelmetlen ágy, túl éber alvás, stb.

26. Channa* (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 17:52

A TSH változik. Vannak ételek, amelyekek lassítják a pm. működés (karfiol, brokkoli, káposzták), és a jódos dolgok elvileg pörgetik. Halak, jódozott só, stb.


Ha biztosat akarsz tudni, akkor érdemes egy ATPO, TRAK vizsgálatot is végeztetni, ezekből kiderül, hogy autoimmun vagy e. Ez azért fontos, mert ez esetben is változó a működés.

25. Channa* (válaszként erre: 18. - Jeti)
2017. júl. 7. 17:49

Ezek az értékek mutatják meg, hogy autoimmun eredetű e a pm. betegség. Ha magasak lennének, akkor azt jelentené, hogy valamelyik autoimmun pm. betegséged van. Hasimotó. Azért írom ezt, mert az értékeid alapján ez lehetnél, ha az lennél.

De van az autoimmun túlműködés (Graves, Basedow). Én ilyen vagyok.


Neked nincs pm. betegséged, és ha lenne, akkor sem lennél autoimmun, azaz ne foglalkozz a pm-el, max. annyit, hogy fél évente megnézeted a TSH-dat.

24. Channa* (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 17:44

Szerintem ezek az értékek tökéletesek.

Elvileg sosem voltál pm. beteg, így nincs teendőd.



ha terhes leszel, akkor majd megnézik újra.


Ha nem esel teherbe, akkor meg ismét megnézik.

Na foglalkozz vele, amíg nem szükséges.

Mint írtam, csak azoknak kell 1 körüli TSH, akik diagnosztizált pm. betegek.


Én pl. világ életemben pm. beteg volt, mint kiderült így utólag, de simán teherbe esetem néhány hónap alatt.

23. jeti (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 17:39
Nekem is így van, ezért nem szeretnék szedni hormont, hisz magától is változik, de annyiból meg jobb lenne, h nem lennék mindig fáradt, de lehet nem ez okozza.
2017. júl. 7. 17:33
Akkor az hogy van, hogy három éve volt 4.2, semmit se csináltam vele, majd két éve már csak 3.5 volt a TSH?
21. jeti (válaszként erre: 19. - Barbus0501)
2017. júl. 7. 17:28
Miért?Olyan rosszak az értékeid? Vagy autoimmun?
2017. júl. 7. 17:22
Van ismerősöm aki szedi, van aki nem.
2017. júl. 7. 17:21
Pont most ulok a dokinal es 5 perce mondta meg, hogy nekem egesz eletemben szednem kell
18. jeti (válaszként erre: 15. - Jeti)
2017. júl. 7. 17:12
Ezek az értékek mit jelentenek tudja valaki?
17. re11 (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 17:08
Menj el egy endokrinologushoz es ra hallgass, ez az o szakterulete, nem a nogyoguasze, sem a hazidokie.
16. re11 (válaszként erre: 8. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 17:07
Elmondom, nalam hogy volt, talan segit. Nem jott a baba, nodoki elkuldott hormonsort nezetni. Kijott, hogy magas a prolaktinom, a TSH-m 4,60, eppen a felso hatar alatt. A nodoki szerint rendben volt, de a prolaktin miatt menjek endokrinologushoz. Hazidokinal kertem kuldopapirt, aki szerint szinten jo a TSH-m, de adott beutalot. Az endokrinologus azonnal gyogyszert adott a pajzsmirigyre, mondvan lehet a prolaktin is attol emelkedett meg. Szerinte ha gyereket akarunk 2 ala kell vinni a tsh-t, ha nem, akkor nem nyulna bele.
15. jeti
2017. júl. 7. 17:06

Nekem a Thyreoglobulin AAT 20, és 40 alatt jó

a Tpo 11, és 35 alatt jó

Thyreoglobulin 9,21 és 55,60 alatt jó

14. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Mazsinka)
2017. júl. 7. 17:06
Igen, verd az asztalt, hivatkozva a Hoxára. D
2017. júl. 7. 16:52

Honnan tudjam, hogy pm beteg vagyok-e?

Írom:

T3: 1.92 ref: 1.30-3.10

T4: 85.81 ref: 66.0-181.0

TSH: 3.57 ref: 0.27-4.20


Doki: ez rendben van, nincs további teendő.

Mazsinka: de én azt olvastam, hogy ez nem jó, mert így nem maradok terhes, illetve beteg lehet a baba. (Nem próbálkozunk.)

Doki: ez butaság. Másik doki és két nőgyógyász ugyanazt mondta.

Mi a teendő? Verni az asztalt, hogy de nekem igenis írjanak ki gyógyszert most azonnal, hisztéria?

Mert hülyének néz, hogy előbb hiszek az internetnek, mint neki.

12. jeti (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2017. júl. 7. 16:51
Na ettől félek én is, ha szedem, átesem a másik oldalra.Mikor utoljára nézték, a T4 az az alsó határ fölött volt, a T3 pedig a közepétől lejjebb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook