Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szőnyeget vagy habtapit érdemes a babák alá tenni? fórum

Szőnyeget vagy habtapit érdemes a babák alá tenni? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 7. 13:37

Köszönöm a hozzászólásokat!

Habtapiból tényleg lehet sokat kell venni, hogy kiadjon egy normális felületet.

Akinek volt szőnyege milyet vett? Mármint rongyszőnyeget vagy rendes kisebb méretű szőnyeget? Rongyszőnyeg elcsúszkál ahogy mászik vagy nem?

2017. júl. 6. 14:54

én mindkettőt használtam

pl ahol volt szónyeg oda is ráterítettem egy lepedőt (ha nyálzik, vagy bukna - főleg, hogy az én lányom szeretett hason lenni, így sokszor 30 perc után is tornázott ki magából tejet)

Habtapiban azt szerettem, hogy hol a szobában, hol másik részen raktam le, ahol közelebb volt hozzám, hogy ne a hidegen kövön legyen pl huzamosan.

Később meg mikor már mászik tök mindegy, mert úgysem marad meg az adott helyen. Akkor el lett rakva a habtapi, ment mindenfelé.

2017. júl. 6. 13:59

lehet, hogy a habtapit könnyebb takarítani, de kriminális, hogy alatta mennyi kosz bír összegyűlni. a szőnyeg alá nem jut be a gyerek, a kicsi szőnyegeket meg arrébbhúzza vagy felhajtja az ember és alatta is kiporszívóz. de a habtapival ez nem megy, csak ha felszeded, aztán visszateszed.

nekem speciel szülés után borzasztóan hullott a hajam. na, azt klasszul összeszedte, és minél jobban le akartam törölni, söpörni róla, annál jobban ragaszkodott hozzá.

de azért jó volt, mert amíg fejnehéz a gyerek, jobb, ha azon koppan, mint a szőnyegen. persze szőnyegből is lehet vastag, puha... akkor már más a helyzet. nálunk egyébként a szőnyeg mellett volt, a parkettán meg a kövön.


kb 1-1,5 évig használtuk, aztán eladtam.

mivel a gyerek nem különösebben érdeklődött iránta, így 1-2 rágásnyom volt csak rajta, majdnem árában el tudtam adni.


összességében szerintem nem egy rossz találmány, nekünk megérte :)

2017. júl. 6. 12:01
Ja még egy kiegészítés: nálunk a baba már fel is áll. És előfordult már, hogy a habtapi szélén állt, az elcsúszott, ahogy odébb akart lépni, és elesett. A szőnyeg szerintem biztonságosabb is, nem csúszkál olyan könnyen ide-oda.
2. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1. - Irsat)
2017. júl. 6. 11:59
Nekünk csak habtapi van. Tisztítás valóban könnyebb, nedves ronggyal lejön róla minden kosz. Viszont a gyerek mindig szétszedi, megrágja (mit nem, mikor fogzanak :)), ráadásul sokat kell belőle venni, mert amint elkezd forogni, 2-őt fordul és már lent is van róla. Ez utóbbi okból szerintem nem érte meg, és legközelebb biztos a szőnyeg mellett fogok voksolni, mert amennyi habtapit venni kell, annak az árából már egy szőnyeg is kijön, és az később is ott lehet a szobában. Lehet macerásabb a takarítás, de hát gondolom baba mellett porszívó is van.
2017. júl. 6. 11:45
Véleményetekre lennék kiváncsi. Amikor a baba elkezd kúszni, mászni habtapin vagy valamilyen szőnyegen tegye? Melyik, miért jobb? Gondolom, hogy a habtapit könnyebb tisztítani. Szőnyeget csak akkor érdemes, ha már áll vagy jár is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook