Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Málta szigetén élni fórum

Málta szigetén élni (beszélgetős fórum)


2018. jún. 20. 11:15

Jár erre valaki, aki ismeri Máltát? Nyaralni szeretnék menni oda 4 kicsi gyerekkel és nem szeretnék szeles tegnerpartot. Esetleg tudna valaki olyan helyet ajánlani, ahol nem annyira szeles?


Olaszországban voltunk 3 éve Toscana-ban, ott nekem nagyon szeles, aztán tavaly Riminiben, ott meg nem, mert keleten van. Szóval ilyesmi tipp érdekelne :) Köszönöm előre is!

3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Nikolett_o)
2017. júl. 8. 16:59

Én rövid ideig éltem ott még 2008-ban.

Az egész kisebb mint Budapest..

Mit szeretnétek ott csinálni? Mert a kérdésre adandó válasz ettől függ. Vendéglátáshoz nyilván Pacivill és környéke (bocs, már lehet nem jól írom, már nem emlékszem hogy kellett).


Egyébként meg egy családcentrikus, gyerekcentrikus népség, sok nő nem dolgozik, gyereket nevel. Ezzel együtt intelligensek, értelmesek, és nagyon erősen vallásosak. Itthon akkor néznek meg a buszon, ha keresztet vetek a templom előtt, ott akkor, ha nem.. Erre azért számíts, hogy az őslakosság ilyen. A bevándorlókat annyira nem szerették, azokat tűrték meg (most itt az afrikaiakról beszélek..) aki nagyon akart dolgozni. Most nem tudom a migrációs helyzet milyen, azért én annak nagyon utánamennék.. Ott ha gáz van, nagy gáz van...


A buszközlekedés sugárirányú, tehát a peremterületek járatai Valettába futnak be, és onnan tudsz máshova eljutni. Ezeken kívül csak 1-2 összekötő vonal van, a munkába jutásnál ezt vegyétek figyelembe.


Az életritmus is kicsit más, mediterrán, este sokáig vannak fent, reggel korán kelnek, de délután van a pihi.. Húst, friss árut reggel 7-8-ig be kell szerezni, egyszer követtem el azt a hibát, hogy délben mentem be egy húsboltba...


A szemétgyűjtés elég érdekes, a kukásautók nem férnek el, műanyagzsákokban gyűjtik a szemetet, de este nem lehet kitenni, mert a macskák szétszedik. Rengeteg a macska, meg a kutyagumi, ha csak a földet néztem, simán Budapesten éreztem magam.. :-)


Nekem eleinte a fa nélküliség, a kopárság nagyon bántó volt, de persze az is egyfajta szépség..

2017. júl. 8. 14:52
A máltai magyaroknak van FB csoportja, de talán már fel is fedezted.
2017. júl. 5. 17:14

Én és a párom elszeretnénk hagyni Magyarországot , és Málta felé vennénk az irányt.Sokat olvastunk már a szigetről csak azt nem tudjuk ,hogy Máltán belül hova lenne ideállis menni.

Ha esetleg tudna valaki információkkal szolgálni annak nagyon hálásak lennénk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook