Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? fórum

Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. júl. 16. 19:19
Én kétszer voltam terhes (sajnos az első nem maradt meg), de nem volt gond a tehergeeséssel. Nem gondolom, illetve nem tudok róla, hogy ez befolyásolná. Mikor mi babát szerettünk volna a férjemmel, ezt is felvetettem a dokimnak, de mondta, hogy emiatt nem kell aggódnom. Sajnos a szőrösödés alkati kérdés is nyilván, de hormonális is. Van akiben több a férfihormon. Ez van. Lehet valamelyest orvosolni, de sajna csodák nincsenek. Persze pénz kérdése is. Hiszen ma már pénz kérdése, hogy milyen mértékben tudod szörteleníteni magad. De az tény, hogy a gyanta, persze évek alatt, de ritkitja. Mondom, nekem a lábamon nagyon sok részen elhalt a szőr a sok gyantázástól. Anyukámnak szintén. Ma már neki nem is kell szinte szörtelenítenie a lábát. Pedig ő sem pihés volt.:)
2009. júl. 16. 09:00
Teherbeesni tényleg nehezebb lehet, meg a vetélés kockázata is nagy. Lehet hogy Nálad is a magasabb tesztoszteronszint okozza. Én emiatt kivizsgáltattam magam PCO-ra, de negativ lett. Úgyhogy tanácstalan vagyok. Most megpróbálkozom egy méregtelenítéssel talán segit valamelyest rajta, ugyanis a szervezetben lerakódott méreganyagok összezavarhatják a hormonháztartást. Ha ettől sem javul akkor megnézetem az endokrin szerveket. A doki mondta hogy van akinek alkatilag ilyen dús a szőrezete és ez normális, ő kezelt egy nőt aki szintén nagyon szőrös volt de olyan szinten hogy még szakálla is volt de gond nélkül teherbeesett és van 3 gyermeke. Szóval lehet benne valami. Nálunk anyumnak is ugyanez a gondja.
2009. júl. 15. 19:46

Sziasztok. Látom sokan vagyunk szőr-problémások, köztük én is. Visszaolvastam pár hozzászólást és megnyugtató, hogy másnak is van ott szőr, ahol én pl. iszonyúan szégyellem. :) Én 14-15 éves korom óta szenvedek ettől a problémától, aztán most 36 éves koromra már - szülés után - nem érdekel annyira, nem okoz már akkora gondot pszichésen. De az elmúlt 20 évben már sok mindent kipróbáltam, megtapasztaltam én is. De ami a lényeg, hogy 15 évesen anyum elvitt hormonvizsgálatra, ahol UH-val megállapították, hogy sok a férfihormon petefészkemben. Így már akkor felírták a Diane35 hormongyógyszert, ami másodsorban fogamzásgátló is. Csakhogy én ezt hol szedtem, hol nem. Most egy éve (szülés óta) szedek újra ilyen gyógyszert (Cypromix), ami szerintem ha csodát nem is tesz, de sokat javít a szőrösödésen, a pattanások megjelenésén! Én kb. 15 évig jártam rendszeresen gyantára, illetve olykor én epilláltam magam. És sok helyen elhaltak a szőrtüszők, így sok helyen már nincs is szőr pl. a lábamon. Viszont a gyantától is ugyanúgy volt szőrbenövésem, amin én tűvel segítettem:). Most már jó ideje csak borotválom a lábam, de nem lett rosszabb, feltételezem, a gyógyszertől. Szóval aki erősen szőrösödik, szinte mindenhol, annak valószínű hormonzavara van (ahogy nekem is) és ezt gyógyszeresen is lehet kezelni!!! A bőrnek pedig amúgy sok A-vitamin kell és sok folyadék! Kívül-belül. És még annyit, hogy aki fiatal, annak én nem javaslom, hogy pl. a karját, hátát szedje le, főleg ne borotvával, vagy krémmel, mert később naggggyon meg fogja bánni. Én a karomon mindig is szőkítéssel igyekeztem javítani a jobb kinézetért és tökéletesen bevált. De mikor valaki a karján pl. leszedi, egy idő után össze-vissza fog nőni a szőr, ha meg borotválja, állandóan borostás lesz, ez pedig szerintem nagyon zavaró, ha egy férfi csak úgy megsimítja a nő kezét. Inkább a pihéket érezze, mint a tüsit egy karon! Szerintem.

Anyajegyet pedig ha már úgymond kidudorodik, nem szabad gyantázni. Hát ennyi az én tapasztalatom, véleményem, tanácsom. :)

119. McKenzi (válaszként erre: 117. - -KisTücsök-)
2009. júl. 10. 16:10

nem tudom, én pont arra tippeltem, hogy azért történt mert eddig csak borotváltál.


Ha hosszabb ideig nem epilálok, az első után nekem is piros a bőröm - mondjuk szőrbenövés nincs, de egy-két alkalom után már semmi sem látszik

118. -KisTücsök- (válaszként erre: 113. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 10. 14:46
Krém erősíti,hiszen ugyanazt csinálja, mint a borotva, csak nem vágja, hanem "szétmarja" a szőrszálakat. Max talán valami ezred mm-errel mélyebbről távolítható el így, de a lényeg ugyanaz.
117. -KisTücsök- (válaszként erre: 115. - McKenzi)
2009. júl. 10. 14:45
Szerintem csinálhatom én akárhányszor, a technika ugyanaz, így a végeredmény is az lesz: szőrbenövés. Pedig a borotválástól megerősödtek a szőrszálaim...el se merem képzelni,mi lett volna, ha teljesen gyenge szőrszálakat tépettem volna ki :S
116. -KisTücsök- (válaszként erre: 114. - McKenzi)
2009. júl. 10. 14:43
Nem is a kipattogás zavar (alapból nagyon érzékeny a bőröm, úgyhogy ezen meg se lepődök), de h minden szőrszálat egyesével próbáljak kibányászni a bőröm alól...na nem...ezt mégegyszer nem.
115. McKenzi (válaszként erre: 108. - -KisTücsök-)
2009. júl. 9. 19:58

gyanta-szűz voltál :-)

szóval lehet másodjára már jobb lesz:)

bár a gyantáról nekem is rossz (fájdalmas:) emlékeim vannak, ezért maradok az epilátornál

114. McKenzi (válaszként erre: 110. - -KisTücsök-)
2009. júl. 9. 19:56

a helyedben azért megpróbálnám az epilátort - nálam is hogy hosszabb borotválásos időszak után leepiláltam és kipattogott a bőröm, de másodjára már kevésbé, harmadjára meg semmi bajom nem volt

és elsőre fájt, most meg semmi fájdalmat nem érzek

113. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 109. - -KisTücsök-)
2009. júl. 9. 19:42

Nem, mert oda beutaló kell. A dokit pedig nem nyaggathatom ilyen "kis semmiségekkel". Régen voltam volt egy labor, a tesztoszteronszintem a felső határon volt. A többi rendben. A doki azt mondta ha nagyon zavar felír rá valamit, de amugy nem lenne muszáj kezelni. Hát naná hogy én akartam. Kaptam foggátlót de két hét múlva abba kellett hagynom mert komoly mellékhatásai voltak. Azóta nem mentem vissza a dokihoz, mert felmerült hogy egy állandó gyógyszerem okozza és akkor nem lenne szerencsés egyik mellékhatására egy másikat szedni. (szteroid)

Most viszont ezt elhagytam és mégsem javul a dolog.:( Kéthetente borotválom a hasamon a szőrt, ott ahol elvileg csak férfiaknak kéne lenni :( Tudom nem jó, mert erősödik tőle de azon a tájon én nem birom a fájdalmat tehát gyanta, borotva kizárt. A krémről olvastam ma hogy a közvélekedéssel ellentétben állítólag mégsem erősíti a szőrszálakat. Sajnos ez akkor is csak ideiglenes megoldás mert nem tudom az okát :( Igy vajmi keveset tehetek ellene de azért még majd megnézetem ezeket a dolgokat.


Addig is nem tudtok valami gyógyteáról ami rendbeteszi, helyreállítja a hormonháztartást? Azt kipróbálnám mielött megint gyógyszerekkel tömnének miatta.

112. -KisTücsök- (válaszként erre: 111. - Veronika27)
2009. júl. 9. 16:45
Sajnos nincsenek fölös százezreim végtagonként ilyesmire :(
111. Veronika27 (válaszként erre: 110. - -KisTücsök-)
2009. júl. 9. 16:41
Akkor már csak az igen drága végleges szőrtelenítés van, vagy létezik még egy krém, ami úgy hallottam, hogy végleges.
2009. júl. 9. 16:02

Amin még nagyon de nagyon agyalok: a combomon mit csináljak. Azaz ott térdtől fölfele igaz, h szőke szőrszálaim vannak, de nagyon hosszúak és nem simulnak a bőrömhöz. Borotválni/krémezni nem merem, mert megerősödnek és nincs kedvem állandóan vakarni ruha alatt, mikor nőnek kifele :S Gyanta ugye kilőve...epilálás is pont ezen okból :S

Strandon nagyon szégyellem, mert nagyon látszik...:S

109. -KisTücsök- (válaszként erre: 106. - Elfelejtett jelszó)
2009. júl. 9. 15:59
Voltál már ezzel endokrinológusnál? Tipikus hormonális problémára utal az ilyen sok és erős szőrzet.
2009. júl. 9. 15:57

Pár nap kihagyás után: kezd rendeződni a lábam...naponta 2x radíroztam és luffával dörzsöltem és ami kijött, azt leborotváltam. Igaz,még eléggé pöttyes a lábam, de legalább a nagy része kint van :S Gondolom, egész nyáron ilyen marad a lábam, de egyet tanultam: gyantázást soha! Vagy ha valami újat próbálok ki, akkor csak kicsi területen.


Amúgy én bikinivonalra krémet használok, bentebb pedig borotvát. Viszont akármilyen krémet is próbáltam, egyik se szedte le 3-4 perc után...mindegyik márkánál 11 perc a hatásos (tudom, h általában 15 percig szabad csak a bőrön hagyni).

2009. júl. 9. 10:40
Bocsi elírtam néhány szót: seb,csúnya,feltűnőbb
2009. júl. 9. 10:36

Igen az egészet le szoktam, de már nem mert nem vigyáztam eléggé belülre is került és napokig égő érzésem volt, a csiklómon meg sem is. Úgyhogy azóta csak kívül használom a krémet, de igy meg elég sok marad :( Nincs tökéletes módszer.

A pöttyökkel én is igy vagyok, valahogy nem is tudok lebarnulni csak ezek a barna pöttyök jönnek tömegével. Pedig igyekszem sok karotint és vitaminokat enni azt olvastam az segit a könnyebb és egyenletesebb barnulásban. De idáig még ez se vált be.

A szolival nagyon vigyázz!! Pechemre én is voltam és a karom belső részén azóta van sok barna pötty ez a terület eddig soha semmitől nem barnult le viszont most tele van barna pöttyökkel.

A másik pedig a mitesszerek.Szabályosan beleégtek a bőrbe a szoli miatt és most fehér hólyagok, csúny nagy hegek jelzik a helyét :( Azóta tudom mitesszeresen tilos a szoli! A bőr is nagyon ráncos a vállamon ha vízszintbe felemelem a kezem akkor iszonyú! Ez valószinü a korábbi napégések(gyerekkoromban minden nyáron leégtem párszor) következménye visszafordithatatlan szövetkárosodás. Napvédőt nem sokszor használtam és soha nem hittem az intelmeknek, vigyázz le fogsz égni! A saját káromon tanultam meg sok mindent. A mai napig nem tudok kivágott ruhát felvenni a vállam-hátam miatt :( Szőr miatt is


A hátamra ragasztottam egy gyantacsíkot megkértem anyut tépje le, de azt mondta nem tud nekem fájdalmat okozni. Letéptem én, hát úgy kipattogott hogy csak na, még most is viszket. Ráadásul igy eltűnöbb is hogy egy csikban hiányzik csak a szőr :(

Az epillátorral ugyanigy jártam. Néhányszor használtam a koromon, de utána hetekig nem mertem pólót felvenni. Gondolhatod hogy nézett ki. 3 hét múlva kezdett normalizálódni, akkor meg kezdhettem előlről a borosta miatt. Máshol nem is mertem használni azóta se nehogy igy járjak. Meg máshol nagyon fájna is :( Amúgy sokkal jobban tolerálom a gyantát, könnyebb igy egyben elviselni a fájdalmat mint az epillátornál ahol folyamatosan fáj.

2009. júl. 8. 12:00
Igazán nincs mit!:) Aztán majd írj meg, hogy mire jutottatok:)
2009. júl. 7. 18:52

:)

Szerintem ha nem veled született anyahejyeid vannak, akkor azt lehet gyantázni, mivel azt írtad, hogy a napozástól jöttek elő.

Hogyha tényleg ennyire szőrös vagy, az lehet öröklött is, de ha fiatal vagy, akkor hormonális is.

Van speciális gyantalemosó olaj, ami az eltávolítás mellett még ápolja, nyugtatja, hűsíti, fertőtleníti is a bőrt. Nem tudom, hogy a boltban kapható gyantaszettben mik vannak, de szerintem ha szőrös vagy nagyon, akkor az a pár gyantacsík nem lesz elég. Általában fodrászkellék üzletben lehet kapni gyantapatront és a hozzá való kiegészítőket, de előbb próbáld ki a boltit, hogy ne dobj ki pénzt az ablakon, ha mégse jönne be.

Egyébként azt mondják, hogy a síma étolaj is leviszi a bőrről a gyantát. Én nem próbáltam még.

2009. júl. 7. 18:15
Milyen anyajegyre gondolsz? Ami kiemelkedik a bőr felszínből vagy csak egy barna folt a bőrben? Ami kiemelkedik azt úgy tudom szemölcsnek hívják. Nekem is van sok, a sima barna foltoknak amik nem emelkednek ki azoknak gondolom nem is árt se a gyanta, se a borotva semmi. A nyeles szemölcs ami kiemelkedik na ott kell nagyon vigyázni a borotvával meg a többivel. Egyébként én ugy tudom anyajegyek nem lesznek a naptól, hanem májfoltok. Meg apró kicsi barna foltok, de azok csak valami pigmentzavarok nem anyajegy! Én legalábbis igy tudom. De majd nemsokára megyek bőrgyógyászhoz majd megkérdezem mi micsoda.
2009. júl. 7. 18:08
Nekem is mindenhol kell(ene) szőrtelenítenem, valami miatt fokozottan szőrösödöm.- De nem szoktam mindenhol, csak amit éppen nem takar a ruha. A párom meg szőrrel együtt is szeret :) Strand sz*r ügy :( Akkor nekiállok és ahonnan tudom levakarom a szőrt. Intim helyre én csak krémet tudok használni. Néha megjártam vele, de ma már egész jól megy. Nem is értem hogy lehet ott borotválni?? Meg a hónaljban is csak a krém müködik. Ilyen dimbes dombos helyen szerintem a borotva életveszélyes! Vagy csak én vagyok ügyetlen hozzá de soha nem ment. A krém viszont nagyon bevált felkenem várok 3 percet lemosom és kész. Egyszerü, gyors, kényelmes. A karomat epillálom esetleg borotva, a lábamon pedig gyanta.
2009. júl. 7. 15:56
Valóban nem tanácsos sok anyajeggyel olyan szőrtelenítést végezni, ahol tövestől távolítják el a szőrt. A borotva mehet, a többit nem ajánlom olyan helyekre.
2009. júl. 7. 15:55

A szőkítés szerintem nem jó, mivel mondjuk vannak ott olyan szőrök is, amik nem látszanak. A szőkítés után viszont kifehérednek, kiszőkülnek, és az is látszani fog, ami eddig nem volt.

Gyantázást ajánlom változatlanul. Miért nem tudsz kozmetikushoz menni gyantáztatni?

Azért lett véraláfutásos a combod, mert nem volt jól kifeszítve a bőr. Sokszor mindkét kéz kellene hozzá, ezért is jobb kozmetikusra bízni.

Szerintem nem hormonális gond, sok nőnek van, ahogy bajuszka is.

Én magamat nem gyantázom, hanem borotválom. Mondjuk nincs sok gondom vele, alapjáraton szőke vagyok, tehát a szőr sem sötét. Ennek ellenére én a gyantát favorizálom, de itt külföldön nem megyek el gyantáztatni, mert iszonyat pénzt elkérnek érte, a felszerelésem pedig otthon van, mert ha hazalátogatok, akkor minden családbelit legyantázok. Magamat nem, pont az említett véraláfutások miatt.

Hm... Mióta egy orvos videóját láttam a borotválás és a gyantázás veszélyeiről intim tájékon, azóta inkább nem ajánlanék semmit. Tudom, divat meg minden, de tényleg szabad utat enged a baktériumok előtt. Csak fazonírozásra a gyanta a legjobb. Nem tudom, más hogy van vele, de én arra a tájékra biztos nem kennék szőrtelenítő krémet...

2009. júl. 6. 15:34

Kozmetikus vagyok :)

Én csak annyit mondok neked, hogy mikor nincs időm legyantázni, akkor leborotválom, és akkor valóban sötétebb és erősebb szálak nőnek vissza. A gyantázás után pedig kevésbé látható és nem is annyira szúrós. Én havonta egyszer szoktam leszedni, ami pedig közben kinő és nagyon zavar (pedig kicsi, kb. 3-5mm), azt csipesszel kihúzom fürdés után, amikor megpuhul a bőr és nem fáj annyira. Gyantázás után az érzékeny területekre Sudocrem krémet kenek, amit a gyógyszertárban lehet kapni, és nekem nem pattog ki.

Jah, nem nő be a szőr. Sajnos az epilátornál ez előfordul gyakran, mert a borotválással meg a gyantával a felső hámréteget is leszedjük, az epilátor meg csak a szőrt tépi ki. Így nagyobb az esélye, hogy befele nő.

2009. júl. 6. 13:54
Szia. Javaslom a gyantát. Én is fehér bőrű vagyok, és nekem is van ott pár szál. Én gyantázni szoktam. A visszanövő szőr kevésbé feltűnő és gyengébb is.
97. -KisTücsök- (válaszként erre: 96. - 94e6ec2939)
2009. júl. 1. 17:43

Érdekes, nekem krémtől és borotvától sosem nőtt be, pedig attól is be tudna. Pl.: kifeszített bőrnél mélyebben vágja el, aztán szó szerint a bőr alatt fúrodik.


Én azt tanácsolom, h ha valaki olyan módot akar választani, ahol kihúzzák a szőrszálat, csináljon tesztszörtelenítést. Az én fejemben is megfordult, h csak egy sávban kéne legyantáztatni, de végül teljesen megcsináltattam mindkét lábon...most pedig szívok :( Egyre több szőrszál kezd növekedésnek és mind befele nő :(egy 4x4 cm-es kis területen is közel 20 puklit számoltam össze. Ez átszámolva az egész lábszáramra iszonyat durva :(

2009. júl. 1. 13:09
Tobben is irtatok, hogy gondot okoz a benott szor. Ha valakiben megvan a hajlam, egesz eleteben kuzdeni fog vele, mindegy mivel epilal, nem attol fugg. Csak a vegleges szortelenites lehet megoldas.
2009. júl. 1. 11:26
Én ráadásul valami miatt fokozottabban szőrösödm mint általában a nők sokkal hosszabbak, erősebbek a szőrszálak és full feltűnőek mert emellett még sötét színűek is. :( mondanom sem kell persze mindenhol nőnek a tenyerem és talpam kivételével. Én vagyok csak igazán bajban. Csak mosolyogni tudok azokon akik a kis szőke pehelyszőrüket is le akarják tartolni. Engem az tuti nem zavarna, alig látszik. De ez... kmekről is feltűnik
2009. júl. 1. 11:20
A borotvától és a krémtől igen. Ami gyökeresen tépi ki attól inkább gyengül egy idő után. Persze miért is a kellemes lenne a legjobb megoldás? Szóval gyantázni vagy epillálni, a többitől tényleg gyorsabban nő.
93. Veronika27 (válaszként erre: 92. - 8063d44440)
2009. júl. 1. 11:14
Igen, ez sajnos így van. Próbáld ki a gyantát, abból is a cukor alapút.
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook