Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan készüljek fel kisfiammal a hereműtétre? Tapasztalatokat várok... fórum

Hogyan készüljek fel kisfiammal a hereműtétre? Tapasztalatokat várok... (beszélgetős fórum)


2017. júl. 20. 11:23
Tapasztalatomat írom le, ami a családunkban történt 30 éve.A gyerek egyik heréje születéskor nem volt stabilan lent, folyamatosan "liftezett" Gyerekorvos húzta az időt, várt a csodára.6 éves volt a gyerek, amikor egy urológusnak megmutatták, az jól leszúrta a szülőket, miért nem előbb léptek, mert ezt a műtétet 1 éves kor előtt lehet sikeresen elvégezni. Műtét után valameddig helyén volt a here, hogy ez így is maradjon 10 hormon injekciót is adtak 2 naponként. Sajnos néhány hónap múlva a here végérvényesen a hasüregben maradt, mert már túlságosa összezsugorodott a here vezeték, így visszahúzta.Sok vizsgálat,izgalom után kamasz lett a fiú egy herével. Sperma vizsgálata nagyon jó lett. Az egy here átvette a másik szerepét is. A fiú most 36 éves két gyermekes édesapa. Közben jó soká kiderült - mert a műtő orvos ezt nem mondta, hogy a bent maradt here elsorvad végérvényesen, de ha csak egy sejt is marad az elrákosodhat. Így a bent maradt herét ki kell operálni, hogy ne okozzon később gondot. Jelenleg már nincs mit kioperálni, de azt sem lehet tudni maradt-e meg belőle akár csak egy sejt is. Szóval lehet tovább izgulni, mindezt az idióta nyermekorvos miatt, aki elbagatelizálta a gyerek állapotát és várt a csodára.
6. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Nemrozsa12)
2017. júl. 5. 22:35

Nalunk is 2 heg van,az egyik mar nem is latszik :)

Mielobbi gyogyulast a kisfiadnak!

2017. júl. 5. 20:35

Köszönöm a válaszaitokat.

Elvileg két kis lyukat ejtenek és laparoszkópiás eljárással végzik, azt tudom, hogy varratszedésre nem kell menni, de azért biztosan vigyázni kell rá. Ilyen szempontból örülök, hogy nyáron itthon van és mi a mamákkal tudunk rá figyelni. A strandolás miatt sajnálom, de túl kell esni rajta.

2017. júl. 4. 22:30
Sziasztok, nekem is volt valaha ilyen műtétem, nekem nem fájt a műtét, inkább a műtét utáni fekvés, semmittevés az ami él bennem a mai napig, szükségleteimet ágytálba kellett végeznem, ami számomra katasztrófa volt. Mielőbbi gyógyulást a kisfiadnak.
2017. júl. 4. 21:41

Az en nagyobbik kisfiam mutetje tavaly volt, aakor volt 3 es fel eves, de felkeszitettuk elotte, hgy a doktorbacsi fel fogja vagni es utana nem annyira szabad majd ugrandozni es fajni is fog. Szerencsere mondjuk ezt erzik is a gyerekek, ugyhgy ezzel nem lesz baj :) Le lesz ragasztva, viz annyira nem erheti, szval ebbol a szempontbol a strandolas kilove. Ha jol remlik, 6 het a gyogyulasi ido. Varratszedesre is menni kell majd, meg kontroll.

A korhazat nem ismerem, de sztem biztositjak, ha esetleg megis bent kell maradnod.

Amugy sztem vizet :) meg olvasnivalot, neki meg vmi jatekot vagy ami erdekli, lekoti, eltereli a figyelmet.

2017. júl. 4. 21:33

Sziasztok!

5 éves kisfiamnak jövő héten lesz műtétje, az egyik heregolyót kell lejjebb hozni. Kalandnak fogja fel, így is indulunk, csak nem tudom, mire számítsak. Elvileg rutinműtét, délután már haza is engedik, Budapesten, az 1.sz.gyermekklinikán kerül rá sor.

Fájni fog utána? Mire kell készítenem, hogyan kell utána kezelni, mennyire kell rá vigyázni, lehet-e fürdeni utána?

Mit kell vinnem magammal a kórházba, a napi ott-tartózkodáshoz, és mit ha mégis bent kell maradni, ugye maradhatok vele ilyen esetben? Ismeri valaki ezt a kórházat?

Minden jótanács érdekel a témával kapcsolatban, köszönöm...

2017. júl. 4. 21:28
Hogyan készüljek fel kisfiammal a hereműtétre? Tapasztalatokat várok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook