Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úgy érzem lépnem kell... fórum

Úgy érzem lépnem kell... (beszélgetős fórum)


1 2
51. massalhangzo (válaszként erre: 49. - Bigu77)
2017. júl. 8. 18:36

es tenyleg ne jatszd a martirt, ez a csaladom a legfontosabb, senki sem mondana magarol, hogy neki nem :D ha elromlottak a dolgok, valoszinuleg azert van, mert eltavolodtatok egymastol. ami nem egy darab hiba valaki reszerol, hanem altalaban egy hosszu folyamat sok-sok kis hibaval. akkor is, ha neki van valakije, mert nyilvan ha minden klappol otthon, nincs meg az a res, amin befer mas


nincs altalanos recept arra, hogyan lehet megorizni egy hazassagban a szerelmet, szeretetet, mindennapos odafigyelest, mert minden ember mas, mast igenyel a kapcsolataban is. hiaba gondolja valaki, hogy bezzeg o mindent megtett folyamatosan, ha a masiknak baromira nem arra a mindenre lenne szuksege. kommunikacio kene, nem egymas mellett elbeszelni vagy szemrehanyni

50. massalhangzo (válaszként erre: 49. - Bigu77)
2017. júl. 8. 18:32

en nem hiszek abban, hogy egy nyaralas megvaltoztat egy rossz hazassagot. egy oszinte beszelgetes ratok ferne. es nem arrol, miert goromba vagy miert nem megy veled sehova. egyszeruen meg kellene mondanod, nagyon megvaltozott a kapcsolatotok, ugy erzed, mar nem szeret, nincs semmi kozos dolgotok. tiszteljen meg azzal, hogy oszinte, es elmondja, ha esetleg van valaki mas a kepben, vagy egyszeruen mar valoban nem szeret es nem erzi jol magat ebben a hazassagban. mert lehetne eselyetek ujrakezdeni massal, vagy ha nincs akkora nagy problema, ujrakezdeni egymassal.


akarmit is reagal erre, abbol megkapod azt a valaszt, ami alapjan donteni tudsz a tovabbiakrol

49. Bigu77 (válaszként erre: 44. - Massalhangzo)
2017. júl. 8. 07:06
Mint mar irtam, nem volt mindig ilyen, egy ideje valtozott meg. Es lehet en rontottam el valahol valamit, hiszen a csaladomnal fontosabb nincs az eletemben. Az mar az en bajom, hogy mindenben meglatom a jot, jelen pillanatban ebben a ferjem kivetel. De tenni fogok ellene, ezert is kertem egy kis tanacsot. Ket nyaralas all elottunk, ahol mindenki ellazulhat egy kicsit, utana meg lelepek a gyermekekkel egy hetre, talan segit, ha meg nem, nem fogok megsavanyudni egy olyan ember mellett, aki semmibe vesz.
48. massalhangzo (válaszként erre: 47. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 7. 16:48

mi kozom lenne nekem egy tokismeretlen forumindito gyakorlati eletehez? :D :D mint ahogy neked sincs kozod, hisz nem ismered vagy avatkozhatsz be


attol, mert baromsagokat irsz folyamatosan, meg nem lesz ertelme a mondandodnak


probald ujraertelmezni, amiket a csaj irt, talan felsejlik, epp az a baja, hogy a ferje megalazoan, bunkon banik vele, masok elott is, es egyaltalan nem figyel ra semmilyen teren

47. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 46. - Massalhangzo)
2017. júl. 7. 16:39

A sajat eletedben ugy dontesz, ahogy akarsz, ugy gazolsz at mindenkin, ahogy akarsz, ugy dobsz szet mindent, ahogy neked tetszik.

A maset nem.

46. massalhangzo (válaszként erre: 45. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 7. 16:21
es milyen jo, ha nem dobja ki rogton, hanem hosszu evekig el szarul, viseli el, hogy a masik rosszul banik vele, megalazza, megcsalja stb. igazad van, nem kell azt kidobni, hiszen mindenkinek csak egy elete van, elje csak jo szarul a felet
2017. júl. 7. 12:44
Nem minden ember dobja ki rogton a fel eletet.
44. massalhangzo (válaszként erre: 43. - Bigu77)
2017. júl. 7. 11:33

ne haragudj, de nem veletlen, hogy en meg ilyen emberrel sosem eltem egyutt, sot semmifele kapcsolatom nem volt ilyen emberrel, es nem is lesz. mindenki ugy el, ahogyan szeretne, mindenkivel azt lehet megtenni, amit hagy


nem tudom, milyen csodat varsz valakitol, akivel meg beszelgetni sem tudtok, kozos program sincs, szex sincs. nyilvan o megoldja massal, es nem vagyik a tarsasagodra semmilyen szinten, a termeszeteddel meg idegesited, mert nem szeret, es valoszinuleg massal lenne, de muszajbol, gyerekek miatt ott van ebben a hazassagban


ilyen egyszeruek ezek a dolgok, de homokba is lehet dugni a fejet, es sirni, hogy bezzeg en mindent megteszek, a masik meg egy bunko. 2 emberen mulik, az eltavolodasban valoszinuleg mindkettotoknek resze volt. es azzal nem megoldhato egy ilyen helyzet, ha nyaggatod, hogy donci gyere mar velem ide-oda, szolj par jo szot, szeressel, mikozben o mar reg nem ugy erez, es mashol lenne

43. Bigu77 (válaszként erre: 42. - Massalhangzo)
2017. júl. 6. 22:04
Te tudnal estenkent szeretni egy olyan embert, aki allandoan lehulyez, semmibe vesz, atnez rajtad, uvolt veled, mindig oda lyukad ki, hogy te vagy a hibas? Annak ellenere, hogy ugy gondolom mindent megtettem a hazassagomert, ami sok even at jol mukodott. Ezek a szabadidos programok nem az en sajat programjaim, hanem a gyerekeinkkel egyutt toltott csaladi programok, amirol a gyermekek is hianyoljak az apjukat. Es nem is ez lenne a probléma, mint mar irtam...
42. massalhangzo (válaszként erre: 38. - Bigu77)
2017. júl. 6. 21:20

en valahogy nem latok abban parhuzamot, hogy csak mert a ferjed nem megy veled a kulon programokra, akkor mar szexelni sincs kedved vele. azt sem ertem, ha megvannak a programok, nemcsak otthon ulsz vele a negy fal kozott, akkor miert az a legnagyobb baj, hogy o nem megy?


ugy ertem, a leirasodbol nem ez tunik a problemanak, hiszen az a baj, hogy ha kettesben vagytok, akkor nem vagytok meg jol, pedig az szamit igazan. vagy neked az a jobb, ha o idealis szabadidopartner lenne?


sokkal inkabb tunik bajnak, ha mar szeretet sincs koztetek. akkor szoktak az emberek egymas agyara menni, es belekotni mindenbe, mert mar idegesiti a masik

41. csikil4ny (válaszként erre: 40. - Bigu77)
2017. júl. 6. 21:13

Hátha ez a külön töltött idő rádöbbenti arra, hogy mit veszít. Egyedül nem tudod megoldani a kétemberes feladatot.


Ha belemenne párterápia lenne jó, nem menthetetlen a házasságotok, csak ...

40. Bigu77 (válaszként erre: 39. - Csikil4ny)
2017. júl. 6. 20:46
Semmit nem mond
39. csikil4ny (válaszként erre: 38. - Bigu77)
2017. júl. 6. 16:57
Ő erre mit mond? Mi változott?
38. Bigu77 (válaszként erre: 37. - Massalhangzo)
2017. júl. 6. 16:29
Elegge pozitiv ember vagyok, mindenben meglatom a jot, orulni tudok a reggeli kave illatanak, a napsutesnek, az esonek, ha kikelt a mag amit elultettem stb. A munkam is a hobbim, hiszen gyermekeket tanithatok, fejleszthetek. Szabadidos programunk is van, uszunk, lovagolunk, bicajozunk, baratnokkel jokat nevetunk. De valahogy ezekbol a ferjem egy jo ideje mindig kimarad onszantabol. Ugy kepzelem mint egy morgos venembert, ami engem nagyon visszahuz, elkeserit. Pedig meg messze lenne a vensegtol. A szexel nem lenne problema, de kinek van kedve hozza, amikor folyton kotekednek, leuvoltnek napkozben.
37. massalhangzo (válaszként erre: 14. - Bigu77)
2017. júl. 6. 15:55

ha "csak" az a problema, hogy nincsenek kozos programok, nem tudtok mirol beszelni, ingerult veled, akkor valtoztass te az eleteden. menj el baratnokkel moziba, szinhazba, vacsizni, kezdj el sportolni vagy barmit, amit szeretsz es tarsasag van, fogadj be egy kutyat, macskat, ha szereted az allatokat stb.


mert ha o otthon akar ulni, es nem akar programokat, nem kenyszeritheted. egymas agyara fogtok menni, mar most is, azert ingerult veled masok jelenleteben is. ha te jossz-mesz tobbszor, uj elmenyekkel leszel tele, nem fasulsz bele a hetkoznapokba, es vele is mas lesz a kapcsolatod, talan o is kijon a semmitevesbol


de ha mas is problema, nincs koztetek szex, igazi ferfi-no hazas kapcsolat, akkor gondolkodj el azon, igy akarod-e leelni az eletedet, mert jobb nem lesz. fiatal vagy ahhoz meg, hogy ujrakezd, akar egyedul is. minthogy 60-70 evesen ott legyel egy bunko, zsortolodo ferjjel, akivel halal unalmas, aki nem szeret, de elvarja a ferj-feleseg szerepeket minden erzelmi es egyeb alap nelkul

36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Bigu77)
2017. júl. 6. 08:09

Ezt még olvasni is rossz volt:(


Teljesen igazad van. Menjetek el hármasban, gyűjtsd össze a bátorságodat, jófelé tapogatózol! Szerencsére ezzel az üvöltözéssel, stb még nem tört össze benned mindent annyira, hogy ne reagálj. Te is dolgozol, nemcsak ő, ezért segíthetett volna sok otthoni teendőben is, együtt hamarabb készen lettetek volna és marad több idő egymásra. De ő nem AKARJA.


Szóval bízzál magadban, döntésképességedben, ha megpróbál lebeszélni, tudsz te érvelni.


Nickedben a szám a korodra utal? Mert ez is, 40 éves nőnek ne kelljen szeretetért, elismerésért kuncsorognia, hiszen jár az neked, megdolgoztál érte. Simán elmondhatod, hogy ha ezt és ezt nem kapod meg, ami jogos (érzelmileg), meg ugye az érzelmeket kierőltetni nem lehet, akkor hadd ne kelljen ilyen emberre még főzni, mosni, nézni a savanyú arcát! Kitartás:)

35. 31bc25d879 (válaszként erre: 34. - Bigu77)
2017. júl. 6. 06:44

Én azt gondolom, hogy ha ez már így megfogant a fejedbe annak oka van.

Menj csak el a gyerekekkel, kapcsolódj ki, töltődj fel. Mond el a férjednek, hogy ha nem látod rajta az igyekezetet lépni fogsz.

Az üvöltés, hülyézés, gorombáskodás megengedhetetlen, nem kell, hogy eltűrd.

34. Bigu77
2017. júl. 6. 05:47

Koszonom a biztatast, a tanacsokat. Az a baj, hogy mar nagyon sok mindent megprobaltam...,sajnos nem jartam sikerrel es most ertem el oda, hogy nem tudom mit tegyek, sot nem is tudom van-e ertelme, hiszen a probalkozasaimat semmibe veszi. Egy kulonleges vacsival, sutemennyel barmikor levettem a labarol, de ez is egy ideje termeszetes, hogy fozok, ez a dolgom. Nem hiszem, hogy tul lenne terhelve, kenyelmes 8 oras munkahelye van, mindig hazajon, lefekszik es tv-t nez vagy telefont nyomkod. Tenyleg nagyon sok mindent megprobaltam, elmondtam nem is tudom hanyszor miben segithetne, mitol lennenek szebbek a hetkoznapjaink, de semmi, en hulye vagyok es elegedetlen. En delelott-delutan tanitok, tehat szellemileg nagyon lefaradok es most ertem el oda, hogy en is szeretnek egy kicsi megertest, torodest, amit nem kell kernem.

Mindenert en vagyok a hibas, ha kell meg nyilvanos helyen vagy a gyermekek elott is felemeli a hangjat es uvolt velem, ha valamit nem tokeletesen csinalok. Nagyon roviden ennyi.

Az a rossz, hogy nem mindig volt igy, nagyon jol eltunk eveken at, es nem is egyik naprol a masikra valtozott meg, hanem lassan eszrevetlenul. Most ugy dontottem, elutazok a gyermekekkel kb egy hetre, amirol hallani sem akar, de ezt meg kell tennem ahhoz, hogy letisztuljanak a dolgok elottunk.

33. Panna.33 (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2017. júl. 5. 16:57

Ennek kellene utána járni, hogy mi változott egy éve.

Alapból egy csomóan arra gondolnak, hogy biztos becsajzott.

Nekem több gondolatom is támad.

Pl.

-lehet, hogy változtak a munkakörülmények, többet kell dolgozni, nagy a nyomás, van egy hülyébb főnök, vagy új, kellemetlen munkatárs.

- romlott a férj egészségi állapota, és/vagy merevedési problémái lettek

- A nő hozzáállása változott, és ez egy lavinát indított el.


Vacsával teljesen egyetértek, hogy ne türje a gorombáskodást, de azzal is, hogy a végére kell járni.

Szerintem valahogy félreértettétek egymást, mert mindkettőtöket normális értérendü, józan nőnek ismertelek meg.

32. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2017. júl. 5. 16:46

Szerintem 20 èv után nemhogy kétszer, de egyszer se kelljen elmondani valamit, amit a másik 20 év alatt már kiismerhetett annyira, hogy egy tekintetből is levágja. Pláne azt sose kelljen mondani, hogy ne gorombáskodjon. Az legyen magától értetődő.


De az, hogy nincs idejük kettesben lenni, vagy ha van, miért nem együtt töltik, ezeket 20 év alatt annyira átbeszélhették, hogy még az is eszembe jut, hogy direkt csinálja a férj. Ha nem lennének együtt ennyi ideje, még takarózhatna azzal, hogy "nem tudta" "azt hitte" stb. De ne már 20 év után még magyarázni kelljen. Egy csomó másról is beszèlgethetnek, sőt, beszélgessenek is, de ne azt kelljen még magyarázni, hogy a nőnek rosszul esik a gorombaság. Tudja azt a férj magától is, ha nem hülye. Csak az van, hogy nincs törődés. Ha meg nincs törődés, tényleg az a legjobb, ha elválnak.

31. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Bigu77)
2017. júl. 5. 16:25

mit jelent az, hogy a ferjed gorombaskodik?


mert az ket kulon dolog, hogy te hianyolod azt, o szervezzen programokat, legyen figyelmes, sok ferfi magatol nem kepes erre. az megint mas, ha goromban banik veled

30. vacsa (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2017. júl. 5. 16:16

Mi közöd a véleményemhez?

Győzködd a fórumindítót. Hátha sikerül őt meggyőzni a saját igazadról.

29. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Vacsa)
2017. júl. 5. 16:05

Neked tényleg nem tűnik fel, hogy 20 éve házasok, és 1 éve ilyen a férje?

Ha te 2x elmondasz, vagy kérsz valamit és nem az történik amit szeretnél, rögtön kukába vele?

Elhiszem, hogy csodás életed van, kár hogy a kérdezőnek csak ez a javaslatod volt.:((

28. vacsa (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2017. júl. 4. 20:20

Fincsike, szóltam esetleg hozzád? Azt hiszem jogom van a saját véleményemhez. Ha vetted volna a fáradtságot, akkor esetleg utánanézhettél volna hogy éppen én nyitottam fórumot a kommunikáció fontosságáról.

A fórumindító férje GOROMBA vele. Ismered a szót?

Nem az a típus, akivel lehet kommunikálni, egyszerűen lesöpri a partnert, szőnyeg alá a problémát. A fórumindító szenved. Nem kell leélnie így egy életet csak azért, mert "jajj mit mondanak mások". Ha neked az a fontos, hogy a sz.r kapcsolatot is foltozgassuk, meg tartsuk össze, mert azt számít mit látnak a szomszédok, megy a szülők, meg a jóisten tudja kicsoda, akkor szíved joga. Nekem viszont jogom van azt felételezni, hogy ez nem az a kapcsolat, ami beszélgetve javulhat.


Megjegyzem én 24 éve boldog kapcsolatban élek, de az én férjem az átlagos férfinál milliószor kommunikatívabb, valószínűleg ez is az egyik oka hogy a mi házasságunk jól működik.


A jövőben legyél szíves elkerülni engem.

2017. júl. 4. 19:17
Ha rossz a házasságod akkor ne csináld tovább. Végigdolgoztál egy életet megérdemled a boldogságot mással, vagy a nyugalmat egyedül úgy, hogy közben ne legyél a háztartási alkalmazottja egy olyan férfinek aki nem vesz semmibe.
26. ina87 (válaszként erre: 1. - Bigu77)
2017. júl. 4. 16:06
Sok ilyen házasságot láttok,a feleség cipel mindent a vállán szó szerint mindent,még is a férjükkel maradnak h vajon miért azt szerintem ők sem tudják,egy házasságot ápolni kell nem elfelejteni egymással foglalkozni,nem csak mint család ha nem mint nő és férfi,azért el lehet rajta gondolkozni ha úgy vagy vele h bele vágsz megbeszélni a pároddal esetleg egy hétvégét eltölteni kettesben de nem egy alkalommal...
2017. júl. 4. 12:57

Azt írtad, hogy kb. egy éve változott meg. Mi történt akkor?


Ha nagyon nen tudtok egymással kommunikálni akár párterápiát is igénybe vehettek.


Mennyi idősek a gyermekek? Ha közelebbről kirepülnek okozhat mindkettőtökben törést, ilyenkor nem minden esetben egymás felé fordulnak a házastársak.


Minden lehetséges útat meg kell próbálni, s ha a végén úgy érzed, hogy mégsem sikerült elérni az élhető közösséget, még mindig kiléphetsz.

2017. júl. 4. 11:15

Ideje lenne egy kicsit valtoztatni az eleten.

Ha szurke az eg, szinezdki!

Muszaj minden vasarnap fel napot a konyhaban enni?

Mikor ettetek meg kettesben egy fagylaltok, egy sutemenyt?

Mikor setaltatok csak ugy?

Mikor mentetek el mondjuk pizzazni?

es meg sorolhatnam a lehetosegeket.

Nem kell belekockulni az evtizedek mokuskerekebe.

Valtoztak az eletcelok, mar nem az otthon, berendezes, butor, gepek beszerzese a cel.

Pihenjetek meg, mozduljatok ki, legyen kozos elmenyetek, amit lehessen meg- es atbeszelni.

Ki kell mozdulni a begyoposodott, megszurkult komfortzonabol, a szurkesegbol.

2017. júl. 4. 10:50
nekem is...mosogatni!
2017. júl. 4. 09:45

Ja ha a teheted mert a gyerekek nagyok akkor egyedul menj par napra. Es ne errol legyen a tema ahol vagy. Nen tanacsert mesz!

Te eleted te dontod el.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook