Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit mivel helyettesíthetek fogyókúra idején? fórum

Mit mivel helyettesíthetek fogyókúra idején? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 6. 22:05
Szerintem nem nagyon kell semmit lecserélni, elég, ha csökkented a mennyiséget.
18. Zsú1965 (válaszként erre: 17. - Loretta16)
2017. júl. 4. 11:20
Rengeteg helyen van már, és netről is tudsz rendelni. Én a Herbaházban szoktam venni...
17. Loretta16 (válaszként erre: 16. - Zsú1965)
2017. júl. 4. 09:47
Hol tudok olyat venni?
16. Zsú1965 (válaszként erre: 11. - Loretta16)
2017. júl. 4. 07:07

Dia wellnes negyedannyi ugyanannyi...én ezzel iszom a kávémat, nagyon édes, mellékíz nélküli.


A délutáni latte a nap csúcspontja:)

2017. júl. 3. 21:09
Nagyon köszönöm mindegyik választ! Tényleg hasznosak!! De ha még valaki tud valamit írni, megköszönöm :) Új erőt adtatok nekem!!
2017. júl. 3. 19:58

illetve ha nem tudod elhagyni a kenyeret, pl reggelinek, akkor teljes kiörléső vagy purpur kenyeret fogyassz. Ez nyilván drágább, mint a sima kenyér, de egészségesebb is.

Alapvetően sok zöldséget és húst kell enni, ha szereted, akkor egyél sok halat. Gyümölcsökkel vigyázni kell, a banán pl nagyon hízlal, de a citrusfélék és almák annyira nem. A napi 5 étkezés lenne az ideális (étkezés pl egy natúrjoghurt magvakkal vagy gyümivel). És rengeteg víz!!!! Anélkül nem fog beindulni a fogyás. Egyébként ha nem viszel be cukrot és szénhidrátot, akkor bármit ehetsz.

13. Nincsnekem (válaszként erre: 11. - Loretta16)
2017. júl. 3. 19:53
Vegyél jó minőségű kávét és teát. Ha jóféle kávét veszel cukrozni sem kell. Én úgy szoktam le a cukorrol, hogy mindig reggel kicsit kevesebbet tettem bele. Utána jöttem rá, hogy mennyire szeretem a kávét kávézóban inni, ott sose teszek bele cukrot. Vettem egy tejhabosítót, ha csinálsz egy kis habot a tejre és arra öntöd rá a kávét teljesen más lesz az íze. Így cukrot már 5 éve nem használok. Nem is tartunk itthon
2017. júl. 3. 16:51
Remélem, más is válaszol, nem nálam van a bölcsek köve :) A xilitről és az eritritről olvastam jókat, nézz utána. Egyébként ha már csökkented a cukormennyiséget, azzal is érsz el eredményt. Meg a fogyás nem megy lemondás nélkül... Ha lehetséges, érdemes megritkítanod a kávé- és teafogyasztásodat is, azzal is nyersz. A gyógyteák pedig finomak édesítés nélkül is. Sőt, én még a bergamottos (lila) teát is szeretem édesítés nélkül.
11. Loretta16 (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2017. júl. 3. 15:42
Az a gond, hogy nagy kávés és teás vagyok....Mit tegyek bele?
2017. júl. 3. 15:42

Egyébként a zabkása is meglepően finom tud lenni. Nemrég tanultam egy elkészítési módot, eddig ezzel ízlik a legjobban. Szárazon kicsit megpirítom az edényben, aztán felöntöm egy kis vízzel és 2-3 percig kevergetem. Teszek hozzá almát, fahéjat, aszalt gyümölcsöt vagy banánt, sőt volt, hogy egy kis lekvár ment bele. Nagyon finom. Elég jól laktat, és bár nagy a szénhidráttartalma, tudtommal nagy része emésztetlenül kiürül, csak közben végigsöpri a beleket.


Az is praktika, hogy mondjuk a kajára ráreszelsz egy kis sajtot, vagy a joghurtba belereszelsz egy kocka étcsokit. Reszelve jobban eloszlik, és olyan érzés, mintha sokkal többet ettél volna belőle, tovább érzed az ízét.

9. loch ness (válaszként erre: 7. - Loretta16)
2017. júl. 3. 15:37
Ha nem kávézol, nem nagyon lesz szükséged cukorra. Engem is meglepett, mikor fogyózni kezdtem, hogy gyakorlatilag nincs olyan étel fogyáskor, amibe cukor kellene. Amikor valami édesre vágyom, vagy pl. túrókrémet készítek, abba szoktam tenni egy kis banánt vagy aszalt gyümölcsöt. Pedig beszereztem a xilitet, és ott áll, szinte hozzá sem nyúlok.
8. loch ness (válaszként erre: 6. - Loretta16)
2017. júl. 3. 15:33

Szívesen :)


Akkor még ötletelek egy kicsit :) Pl. köretnek érdemes kölest, gerslit enni, vagy párolt zöldséget. Egyik kedvenc kajám, amikor csirkemelldarabokat pici olajon megsütök, rá főtt répát és cukkinit vagy tököt, kicsit összesütöm és kész. Mehet rá egy kis paradicsomlé is. Nagyon finom. Vagy padlizsánszelet ill. tökszelet grillezve, egy darabka vékony sajtdarabbal mindegyiken. Vegetáriánus oldalakat is szoktam nézegetni, hogyan kell jó zöldséges ételeket készíteni. És sok dologból az is jó, ha egyszerűen csak kevesebbet eszel belőle, mint eddig. Pl. a vajas kenyérre először kevesebb vajat kensz, aztán rájössz, hogy van, amivel vaj nélkül is finom. A zöldségből készült mártogatósok is nagyon finomak tudnak lenni. Vagy olaj helyett joghurttal készült padlizsánkrém... Egy idő után a fantáziád is beindul, és saját magad fogsz rájönni sok csavarra.


Másik kedvenc kajám: sütőzacskóba csirkehús + zöldségek - nagyon finom tud lenni, amikor összesül a végén. Ha nem fogyózok, krumplit is szoktam hozzátenni.


A gyógyteák is jó barátaim, mert ha kihűtöm, édesítés nélkül is finomak. Melegen nem tudnám meginni őket, ha nem édesek, de hidegen finomak. Mondjuk ez mindenkinél ízlés kérdése.

2017. júl. 3. 15:26
Pl.fehér cukor helyett mit használjak? Melyik a legjobb, a nyírfacukor? Barna cukor? :)
6. Loretta16 (válaszként erre: 4. - Loch ness)
2017. júl. 3. 15:25
Igen, ilyen kézzel fogható, hétköznapi dolgokra. Köszönöm :)
5. Zsú1965 (válaszként erre: 3. - Loretta16)
2017. júl. 3. 15:02

És ha most ketten kétfélét mondanak, akkor hogyan fogsz dönteni? Fogsz tudni dönteni?


Sajnos nem lehet megúszni a saját utána járást, majd a saját döntést. Éppen azért, mert egymásnak ellentmondó vélemények vannak, sokszor két szakember is ellentétes dolgot tanácsol.


Járj utána, és tedd (edd) azt, amivel egyet tudsz érteni , ha bevált neked, akkor azt folytasd, ha nem, akkor keress más módszert.


Sajnos készen ezt sem lehet kapni, esetleg egy dietetikus ír neked étrended recepttelés hozzéávalókkal, de az meg az ő véleménye lesz, aminek valakié tuti ellent fog mondani...

2017. júl. 3. 14:41
Pl. szokták ajánlani, hogy tejfölt zsírszegény tejfölre, aztán joghurtra. Zsíros tejet kevésbé zsírosra. Kenyeret kétszersültre. Sült krumplit héjában főtt krumplira, zsírban sült dolgokat sütőzacskóban zsír nélkül sütöttre, stb. Ilyenekre gondoltál?
2017. júl. 3. 14:34
Lehet, hogy már van ilyen fórum itt. Szeretném pontosan, összeszedve tudni, mit mivel pótolhatnék, hogy fogyjak. 6-8 kilót szeretnék leadni, éhezés nélkül. Akinek van pozitív tapasztalata, legyen szíves, írja le :) Tudom, hogy a Google a barátom, többször megkaptam már, de annyiféle változat van, hogy nem tudom, melyik a jó. Pl.a cukor helyett mit? Jó-e a puffasztott búza kenyér helyett? (erről végletes vélemények vannak) Segítenétek nekem?
2017. júl. 3. 14:33
No fogyókúra. Életmódváltás, az igen. Nem helyettesítés, hanem lecserélés. Csak így érdemes. Szerintem...
2017. júl. 3. 14:30
Mit mivel helyettesíthetek fogyókúra idején?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook