Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szép helyek, önfejlesztés fórum

Szép helyek, önfejlesztés (beszélgetős fórum)


28. 93cc040b09 (válaszként erre: 27. - New(l))
2022. jan. 1. 12:34
Én rendszeresen járok oda varázsa van az biztos 🤗
27. New(l) (válaszként erre: 26. - 93cc040b09)
2022. jan. 1. 12:33
Ó, nagyon szeretem, tényleg csodás hely. 🥰
2022. jan. 1. 12:30
Péliföldszentkereszt
25. Guruljka (válaszként erre: 4. - Limara)
2017. júl. 5. 23:33

Nem erőltetném annyira ezt a társas lény dolgot.

Igaz, introvertált vagyok, nekem jó egyedül is. Ha társaságra vágyom,akkor megyek.

Nem beszélek meg mindent pl. a fiammal, és nagyon jó, hogy magam szervezhetem a dolgaimat.

2012-ben halt meg a férjem. A gyász még zajlik, de úgy érzem, az a szakasz lezárult, hogy együtt éljek valakivel.

24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Limara)
2017. júl. 5. 23:29
Légy türelmesebb. Egyszer csak elfogynak a rosszak.
23. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - Limara)
2017. júl. 3. 13:31
Akkor először kezd egy Agykontroll tanfolyammal.
22. limara (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2017. júl. 3. 11:58

Szia!

Annyit olvastam már,hogy jógáz,meditálj.De mi van, ha csak a rossz gondolatok,jönnek?

21. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Alexxa)
2017. júl. 3. 09:05
Teremts magadnak minden nap időt arra, hogy egyedül legyél kicsit, a saját gondolataiddal! Hihetetlen változásokon fogsz keresztül menni, ha odafigyelsz magadra és nem mókuskerékszerűen éled a napjaidat! :)
20. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2017. júl. 3. 08:54

Sokan nem igy indulnak el, hanem egyik hetrol a masikra. Evente tobb szazezren erkeznek meg Santiagoba a vilag minden tajarol.

Egy ideje figyelemmel kiserem a beszamolokat, bennem is felotlott a gondolat az elinduasra.

6-8 kiloval ajanlott elindulni egy jo cipoben.

Kb. ennyi az alap.

19. Alexxa
2017. júl. 3. 08:49
De jó köszönöm szépen:)) Igen ilyen hosszú útra tényleg gyakorolni kell, én sajnos nem sportolok és még a villamos után futásba is elfáradok, mi lenne velem itt, pláne hátizsákkal? De ez az út biztos jót tenne nekem, nemcsak lelkileg.
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 3. 08:19

No ez az! 430 km! Aki ezt meg tudja csinálni, képes önmagát átlendíteni a minden napok "gyerünk tovább, ne add fel!" keservein... fizikailag és lelkileg megerősödve érkezik meg a végcélhoz! Csak gratulálni lehet hozzá.

Azért kell, hogy előtte valaki rákészüljön, gyakoroljon, hónapokon keresztül szoktassa izmait a teljesítményhez... hátán a ruhák, cipők, tisztálkodó szerek, egyéb szükséges holmik...

2017. júl. 3. 07:52

[link]


Ez az Esztergom-Mariagyud pl. jo kis tavolsag.

2017. júl. 3. 07:32

Kedves Alexa!

Ha önmagadat akarod megismerni, akkor azt önmagadon belül keresd, és nem kell ahhoz elmenned a világ másik végére. Önmagad, ott van benned, ott van belül!

Elég, ha megtanulsz jógázni, ha megtanulsz meditálni, azzal együtt szinte automatikusan megtanulsz önmagadba nézni, önmagadra figyelni...


Az egy más dolog, ha pl. el kezdel gyalogolni, egyre hosszabb és hosszabb távokat, hogy a tested is erősödjön, az önismerettel együtt, de nem hiszem hogy rögtön egy ekkora úttal kellene kezdened.

Másrészt úgy tudom, valami El Camino utat kijelöltek már kis hazánkon belül is, az is jó pár 100 km.


[link]

15. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 14. - Alexxa)
2017. júl. 2. 22:26
14. Alexxa
2017. júl. 2. 21:32
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, már ebből is sokat tanulhatok. Jó, hogy vannak még jó emberek, mostanában ebben is csalódtam úgy érzem kevés az igazi, jólelkű ember, pedig régen nagyon hittem ebben. Nem tudom, hogy miért vagy mi történt hogy ilyen lettem de nem érzem magam jól a bőrömben. Mondjuk annak örülök, hogy felismertem hogy változni, változtatni kell, mert sajnos sokan nem ismerik fel és másokban keresik mindig a hibát. Én is tettem és teszek így néha most is, ezen is szeretnék változtatni. Az is igaz, hogy lehet hogy először jobb kisebb lépésekben nem rögtön a camino. Gondoltam elmegyek majd energiahelyekre, olvastam a neten hogy magyarországon van több ilyen hely is, biztos nagyon jó. Meg valamilyen csoportba is jó lenne bekapcsolódni ahol személyesen néha találkoznak beszélgetnek, pozitívkodnak :)
13. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2017. júl. 2. 21:25

Nem kell rögtön Caminoban gondolkodnod, ennyire belecsapni a lecsóba.

Vannak szép helyek, akár a lakóhelyeden is, ahova csendben ki lehet ülni, elvonulni, magadba mélyedni.

Át tudod gondolni, mi az, ami hiányzik az életedből, mire vágysz, mit tudnál tenni érte, és mi az, amire képtelen lennél.

Átgondolhatnád, minek örültél aznap, mi bántott.

Kis, rövidtávú célokat kitűzhetnél, amiket könnyű megvalósítani, ezáltal sikerélményed lenne, és úgy haladnál az egyre nagyobbak felé.

De elsősorban élvezhetnéd a fényt, a friss levegőt, a szabad gondolatokat, és magát a tudatot, hogy most magadért teszel, és jót teszel magadért.

12. 8a65af67ce (válaszként erre: 4. - Limara)
2017. júl. 2. 20:51
Drága lócitrom...
11. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 9. - Lonna4)
2017. júl. 2. 20:22

Nem kizarolag vallasi indittatasbol indulnak el.

Van, aki a tejesitmenyt latja benne, mas csak ki akar szakadni a mokuskerekbol.

Jarta mar vegig vak, kerekesszekes, mulabas...


[link]

10. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Anyagi)
2017. júl. 2. 19:52
Ne kombináld túl és ne kiabàlj, nem vagyok süket. Hallom amit írsz! 😁
9. Lonna4 (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2017. júl. 2. 19:47
Egy ötlet vállalj önkéntes munkát pl heti egy két óra. Nálunk nincs hagyománya de nagyon jót tesz az ember lelkének. Járj valami imacsoportba hisz az El camino, vagyis a standard Jakab zarándokút vallásos tárgyú. [link] itt van egy klubban elérhetőség ahol tudnak segiteni. Kezdj el tanulni valamit az is jó. És valami olyan tevékenységet végezz amiben alkotást a két kezeddel. Varj fess fonj Kossuth borzolja hímzett vagy faragó, mind lélek építő tevékenység.
8. Anyagi (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2017. júl. 2. 19:46

Ebben nagyon nem értünk egyet!!!!!

Azért mert én kigondolok valamit, minden kontroll nélkül!!!!, korántsem biztos, hogy igazam van!!!!

2017. júl. 2. 19:43
A Caminora én is szívesen elmennék. Régi vágyam! 😇
2017. júl. 2. 19:41

Sehol nem írtam mást. 😊

Nem kell mindig visszajelzés másoktól. Az élet téged igazol!

5. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Limara)
2017. júl. 2. 19:39
Azt írtam, a legjobb önfejlesztő. Sehil
4. limara (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2017. júl. 2. 19:37
Mire gondolsz?Miért jó évekig egyedül élni,mint valakivel?Az ember társaslény,és ahhoz,hogy fejlődni tudj,kell a másik ember visszajelzése.
3. limara (válaszként erre: 1. - Alexxa)
2017. júl. 2. 19:34
Kedves Alexa!Mi a baj?
2017. júl. 2. 19:03
A legjobb önfejlesztő, egyedül élni évekig!
2017. júl. 2. 18:18

Sziasztok!


Ha valaki már jár ezen az úton, vagy most szeretné elkezdeni szivesen beszélgetnék róla.

Mostanában úgy érzem, hogy változtatni kéne mert rossz irányba haladok. Van aki már megjárta az el caminot, én is gondolkodtam rajta de még nem merek belevágni. Úgy olvastam itthon is vannak ilyen zarándok utak, esetleg ha valakinek van ezekről tapasztalata, tanácsa, szivesen fogadom. Nagyon sok önfejlesztő tanfolyam is van de nehéz eldönteni, hogy melyiket is válasszam. De valamit mindenképpen kezdenem, változtatnom kell mert ha így folytatom pár év múlva a lejtő legmélyén leszek. Tudom, hogy nekem kell változnom csak nem tudom hogyan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook