Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 2, 5éves, de keveset beszél...tapasztalat? fórum

Kislányom 2, 5éves, de keveset beszél...tapasztalat? (beszélgetős fórum)


2012. márc. 5. 08:37

Anyukàm 3 èves koràig egy szót sem szólt ès utàna cask úgy elkezdett beszèlni.(nagyim mesèlte) :-)

Lehet csak nincs mondanivalója. Kèsöbb annàl több lesz, :-)

2011. aug. 23. 16:59

Fiam négy és fél éves korában került óvodába.

Addig kb. tíz szót beszélt érthetően, a többit halandzsa-nyelven elmutogatta... gondolatát is lestük, így megértettük:-) Oviba került, egy év alatt behozta:-)

10. beikem
2008. aug. 19. 00:45

A lányomat 3,5 fél éves koráig az apján, a nővérén és rajtam kivül csak az apja értette meg, nálunk mindennek neve volt. Aztán bekerült ovodába, és első nap az óvónő majdnem sírva várt, hogy nem értik egy szavát sem. Annyi szerencsénk volt, hogy akkor még a tesója is ovis volt, és ő forditott. Aztán rájött, hogy jobb ha megtanulja a mi nyelvünket, mert így a társai sem értik. Év végére folyékonyan beszélt emberi nyelven...

Ha addig nemis, a közösségbe muszáj lesz neki kommunikálni... Ez az én tapasztalatom.

2008. júl. 27. 07:18
Az egyik barátomék kisfia már 4 éves volt, amikor megszólalt, kerek egész mondatban. Ő kihagyta a szavas részeket, ilyen is van. Előtte vitték mindenhova kivizsgálásra, mindenütt azt mondták nekik, hogy nincs semmi baj a gyerekkel, majd beszél, ha akar.
2008. júl. 27. 02:42
Kisebbik fiam 3 éves koráig nem beszélt semmit csak halandzsázott. Pszichológushoz vittük aki a bölcsit javasolta. 1-2 hónap után elkezdett beszélni a gyerek, de még a mai napig pösze, logopédiára is jártunk pedig.
2008. jún. 11. 13:39

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat és a leveleket!

Azóta mi is szépen fejlődünk :-)

Minden jót, szép napot!

2008. máj. 28. 07:26

ha érdekel azért adok címet hova vigyed a gyereket,ha kiváncsi vagy miért nem beszél

majd irj vissza és küldöm a linket

5. 14775640c4 (válaszként erre: 1. - Norbiupdate)
2008. máj. 28. 07:21

ajjaj:))))))

örülj neki,az enyémnek be sem áll a kis lepénylesője:)))

na jó,vicc félre. nekem a kicsi fiú.3 éves és alapszavak. ennyi.

ugyanez dettó mint a te gyereked. egyszerű:lusta.nem érdekli,stb....

nekem is mondzák vigyem fejlesztőbe, de felesleges mert ott azt mondták hogy minden gyerek más, és annyit mondanak amennyire szükségük van.

a lányom másfél évesen mondatokba beszélt. szinek,számolás ment neki.

hónapok neve, napok neve

18 hósan. a fiam aki tavasszal volt 3 annyit mond:

kérek,kell,adj, légyszives,kérek inni,pisiltem kakiltam,ez kell,köszönöm szépen,szivesen,szia anya,szia apa.

igy kb

és ezek kombinációja.tehát megérteti magát velünk, ha akarja.

ja és számol 10-ig.

szóval ennyi a szókincse.

semmi társalgás. a naggyal hazafelé még két éves sem volt és mindig kérdezett hogy kell mi ez mi az, mit csinálsz?

szóval társalkodott.kérdeztem valamit válaszolt. a fiam nem.

de ha valami kell neki mondja.

hiába vittem bárhova azt mondták nem beszédhibás.

hisz szépen tisztán beszél.

csak lusta.

nincs különösebb mód. csak annyi hogy várj.

ha nincs más baja fejlődésire gondolok, akkor majd fog beszélni. csak később.

4. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Norbiupdate)
2008. máj. 26. 16:09

Anyám a fele királyságát adta volna ezért......... :DD


Semmi baj,én azt tapsztaltam, hogy a halandzsás gyerekek szinte egyik napról a másikra kezdenek egész, kerek mondatokban beszélni.

3. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - Norbiupdate)
2008. máj. 26. 16:01

szia!


Unokatesómnak van egy kisfia,most múlt 3éves.Náluk is voltak ilyen "problémák".Igaz őt mindenki azzal nyugtatta,hogy a kisfiúk később kezdenekek beszélni,mint a kislányok,de unokatesómat ez nem nyugtatta meg,főleg miután bölcsibe mentek és ő is tapasztalata,hogy a többi gyerkőcnek mennyivel fejlettebb a kommunikációja.Viszont Robika azóta hatalmasat fejlődött,napról napra,mert hogy a bölcsiben a többi kisgyerek már szebben beszélt,így ha megakarta magát értetni velük,ő is rákényszerült.Kb 3hónap altt szinte minden lemaradását behozta.Igaz unokatesóm miiután tapasztalta a ksifiú lemaradását ezen a téren,sokkal jobban oafigyelt arra,hogy ő maga,hogyan kommunikál a kisfiúval.

Ha például Robi hintázni akart,akkor nem "fogadta el",hogy Robika csak mutogat a hintára,és mondja,hogy hinta-hinta,hanem azt mondta neki,hogy "nem értem kisfiam,mit szeretnél?mond el anyunak,hogy mit szeretnél.."és ha nem ment 2-3 kör után,akkor mondta el neki unkatesóm,hogy "beleszeretnél ülni a hintába Robika?mond el anyunak,hogy beleszeretnél ülni és már megyünk is"...nyílván első nap még nem használt semit,de ha tuatosítod benne,hogy 1szavakkal nem éri el azonnal amit akar,akkor csúnya szóal ,e kikényszeríted belőle,hogy kerek egészekben beszéljen...már amennyire egy 2,5évesnek kell persze.sok sikert:)

2008. máj. 26. 15:32
hahó :-)
2008. máj. 26. 14:19

Kislányom éppen 2,5éves, bölcsödébe jár. Eddig nem figyeltem erre, de most egyre többször hallom, hogy más gyerek szebben, többet beszél. Ő eddig inkább szavakat mondott és halandzsázott, most 2-3hete kezdett el 2-3 szavakat összekötni. "kérek vizet", nem akarom", "bilizni akarok",stb. Más gyereknél sokkal tisztább és választékosabb beszédet is hallottam.

Van tapasztalatotok, tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook