Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok a tölcsérmellkas műtétről? fórum

Mit tudtok a tölcsérmellkas műtétről? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 3. 15:31

én is belenéztem a videóba, messze nem így történt. A seb 7-8 cm hosszú volt a mellkason vízszintesen, az egyik borda alatti vonalban.

Előre megtervezték a felvételek alapján, hogyan korrigálják a horpadást, a sebész elmondása szerint a felnyitás után látták,hogy a tervezettnél könnyebben is meg tudják oldani, így a műtét is kevésbé volt megterhelő; a beígért őrző helyett az osztályon találtam a fiamat műtét után. Igaz, a nővérpulttal pont szemközti szoba volt az övé, egy súlyos hasi műtéten átesett kisfiúval együtt.

2017. júl. 3. 13:02
unokatestvéremet gimis korában műtötték. ő eléggé megszenvedett vele,hosszú volt a felépülés is. neki nem így csináltál mint ahogy a lenti videóban mutatják,gondolom esetenként változik
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Hofizsu)
2017. júl. 2. 20:24

A fiam remekül viselte e műtétet, és utána nem volt jelentős a fájdalom. Ő maga erősebb fájdalomra számított.


Ez a Heim Pálban volt.

2017. júl. 2. 19:31
Igen. Ezeken mát túl vagyunk.
2017. júl. 1. 23:12
Nem csak röntgen felvételt csináltak, hanem CT-t is, hogy a műtét során semmi meglepetés ne érje a sebészt.
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2017. júl. 1. 23:11

Az én fiam így született. 14 évesen döntött úgy, hogy nagyon zavarja, műttessük meg.

A műtét után maradt még kis deformitás, de őt már nem zavarja. Épp csak nem szimmetrikus a mellkasa teljesen.

A műtét utáni időszak alig volt fájdalmas, nagyobb fájdalomra számított.

Műtét előtt bizonyos fajta gyógytornát kellett végezni, előtte és a gyógyulás után is úszni kellett járnia. Nagyon lelkes nem volt ez ügyben, de párszor volt.

3. hofizsu (válaszként erre: 2. - Ikebana3)
2017. júl. 1. 21:43
Köszi szépen! Nem igy szetett. Kamasz korban jött ki.Műtét előtt vagyunk.Orvosiag nem indkolt, ő kérte.
2017. júl. 1. 21:30

Van több videó is itt. Bemutatja a technikáját, hogy mi történik a műtés során.


[link]


De egyébként ismeretségi körömben nincs olyan aki így született volna és megműtötték.

2017. júl. 1. 20:29

Sziasztok!


A tölcsérmellkas ( befelé forduló mellkascsont)műtétről informálódnék.Hátha van valaki aki tudna erről írni. Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook