Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol fúrjuk a kutat? fórum

Hol fúrjuk a kutat? (tudásbázis kérdés)


2017. júl. 2. 07:36

Annak nézz utána a net-en, hogy az országnak azon a részén, ahol élsz, kb. milyen mélységben, rétegben található az ivóvíz minőségű víz.

Az alföld déli részén pl. 15-20 fm mélyre kell ásni, ha ivóvíz minőségű vizet adó kutat akarna fúrni. És azt pl. valóban fúrni kell, ásni nem lehet.


Tehát a domborzati viszonyok alapján változik az, hogy milyen mélységben, milyen minőség = mire használható víz található. Nincs egységes szabály.

18. Dodi44
2017. júl. 1. 22:10

Bocs, nem a kerdesedre valaszoltam.

Szerintem, az legtobbszor proba szerencse, mert ki tudja milyen koreteg van hol a fold alatt es hol is van viz a fold szine alatt.

Kulonbozo vizek vannak: felszini viz, amely a feluleten levo anyagoktol szennyezodhet, a talaj viz a kovetkezo reteg, amely a fold felszinehez kozelebb van, de az nem mindig jo ivoviznek a felszinhez valo kozelsege, es a kornyezete kovetkezetetol fuggoen, es a melyre furt kutak amelyek jo ivovizek.

Persze mindenkinek a kornyezetetol fugg, hogy hegyes vagy dombos, vagy egy volt folyomedre teruleten van a haza, telke terulete.

Vannak regiek, akik egy hagyomanyos "vizkereso Y alaku fa palcaval kerestetik a telken le s fol jarkalva a "viz ereket", es vannak, akik a szerencsere bizzak, mert senki sem lat bele a fold felszine ala csak ugy szabadszemmel, a vizet meglatni.

Lattam mar olyan hazat, hogy egy csokutat csinaltak, es ahol jo viz jott fol a mar megcsinalt kutbol, az kore epitettek a hazat a konyhaval a kuthoz, igy a viz mindjart a mosogato mellett volt!

Olvastam, hogy 12 helyen furtak le, mire vizet talaltak, vannak olyan sik teruletu reszek, ahol mindjart az elso furasra volt jo viz.

Vannak viz minosegi laboratoriumok, ahova egy tiszta uveg flakonban elkuldenem a kutam vizet elemzesre, ha ivoviznek is szeretnem hasznalni.

Akik kutfurasokkal foglalkoznak, egyik sem jart iskolaba azt tanulni, mindegyik kutfuro a tapasztalat gyujtesere alapitja a tudasat, es a velemenyet.

Vannak kutfurom, akik kijonnek a hazadhoz es arajanlatot adnak, talan meg a helyet is kivalasztjak a praktikussagra es az eddigi velemenyukre alapitva. Nektek kell tudni, hogy amikor a hazatok alapjat astak , koves volt e a talaj, hatalmas kovekkel, vagy inkabb homokos, vagy ezek kozotti tulajdonsagu.

Csak egy par gondolat...

17. Dodi44
2017. júl. 1. 20:32

Sokfele tenyezo van a kut asastemajaval, es kivitelezesevel kapcsolatban.

Kulonbozo nezetekbol erdemes a kut asas hozzaalasaval latba vetni.

Szerintem, eloszor korulneznek a kornyekemben, masnak milyen van es azt hogyan csinaltak, tehat a viz milyen melysegben van.

Egy masik pontja, hogy mire is akarom hasznalni azt a vizet, icvo viznek, vagy csak locsolo viznek. Megint a baratsagos kornyekbelieket kerdeznem meg, hogy feletek jo e az ivoviz, vagy meg van fertozve a kornyekbeli tul mutragyasokkal. Egy masik szempont mennyire gyakorlatiasak a csaladodban a ferfinep. Irodaba dolgoznak, felelmetesen tudjak kezelni an golyostollat, vagy nem esik ki a kezukbol az aso, es otthon vannak a gyakorlati oldalanak is az eletben.

Mivel a internetten hoztad fol a temat, tehat, a gyakorlati megoldasara valaszt kereshetsz itt a " You Tube kutfuras " -t beirod a keresodbe, es sok megnezni valo fog neked is feljonni a kepernyodre. Azokbol sok informaciot tudsz meriteni, hogy melyik megoldas a leg alkalmasabb a te celod eleresere.

Az enyemet magam "furttam", es jol mukodik, mar husz eve...

Csak egy gondolat...

16. syria (válaszként erre: 1. - 8cc24eb355)
2017. júl. 1. 18:35

Szerintem a kútásás elavult módszer. (Nekem van egy kb. 100-150 éve ásott kutam, rengeteg bajom volt vele, már nem is tudom használni.)

A kútfúrók nagyon értenek hozzá, számukra nem kérdés, hol kell hozzáfogniuk. Igaz, hatósági engedély kell hozzá, ha érinti az ivóvízbázist.

15. Piroska52 (válaszként erre: 13. - 8cc24eb355)
2017. júl. 1. 18:27
a kettőnek semmi köze egymáshoz, az hogy mennyire van magasan a viz földrajzi adottság, a másik az hogy mennyi eső esett
14. Bichter1 (válaszként erre: 13. - 8cc24eb355)
2017. júl. 1. 18:26

...most utána kerestem a neten.

De az biztos, hogy senki sem a csalán után fúratta a kutat.


[link]

virágcsalánom van.. de az tuti hogy imádja a vizet, különben lógatja a leveleit.


Én szakembert hívnék...

13. 8cc24eb355 (válaszként erre: 12. - Bichter1)
2017. júl. 1. 18:07

Előzőeknél haveroknál kellett.

Ott azt mondták ide,akkor ide.


Nem a vízkereséssel van a baj!

Arra vagyok kíváncsi,hogy igaz-e,hogy ahol sok a csalán ott magasabban van-e a víz,vagy ez baromság?

12. Bichter1 (válaszként erre: 11. - 8cc24eb355)
2017. júl. 1. 18:00
..előzőeknél hogy találta meg a vizet a férjed?
11. 8cc24eb355 (válaszként erre: 10. - Bichter1)
2017. júl. 1. 17:56

Dehogy gémes!

Gyűrűs kút

2017. júl. 1. 17:45

...milyen kút lesz?

Gémeskút?

2017. júl. 1. 16:54
Az egy dolog, ha a férjed lesz a segédmunkás, de azért egy képzett kútfúrót csak felfogadnék.
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - 8cc24eb355)
2017. júl. 1. 16:42
Van. De fúrt, és kútfúró fúrta.
7. 8cc24eb355 (válaszként erre: 6. - Dolcsy1989)
2017. júl. 1. 16:33

Ott nem sok vizet találnánk! :D


Egyébként itt az utcában 6 méteren már van víz.

Senkinek nincs több tíz méter mély kútja.

2017. júl. 1. 16:32
Nalam a muskatli balkonladaban nott csalan. Oda azert nrm furnek kutat😂
5. 8cc24eb355 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2017. júl. 1. 16:07
Nem kútásó,de nem ez lenne az első kút amit ás.
2017. júl. 1. 16:03
A férjed kútásó? Mert ha nem, nem ajánlom, hogy ő maga csinálja.
3. 8cc24eb355 (válaszként erre: 2. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 1. 15:46

Én nem tudom,hogy ebből valójában mi az igazság.

Itt ez a szóbeszéd,csak az igazság alapja nem mindegy..

2017. júl. 1. 15:41
Kut van, csalan meg soha nem volt.
2017. júl. 1. 15:27

Sziasztok!

Férjem kutat szeretne fúrni/ásni.

De a vita,hogy hova?

Állítólag ott van magasan a talajvíz ahol sok a csalán.

Ki tudja,hogy ez igaz vagy sem?

Valaki akinek van kútja esetleg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook