Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyerekvállalás - hogyan hozzam fel neki? fórum

Gyerekvállalás - hogyan hozzam fel neki? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 31. - 2d052648f4)
2017. júl. 2. 06:17
ja igen valamit nagyon félreértelmeztem.
2017. júl. 1. 23:35
Nem olvastam az összes kommentet, nem tudom hány éves a fórum indító, és milyen paraméterei vannak a kapcsolatnak. Viszont, nem biztos hogy egy romantikus vacsora a legjobb időpont ennek a témának a felvetésére, ha eddig még nem jött elő. Én várnék egy "prózaibb" alkalomra.De jó ezt a nagyobb elköteleződés előtt tisztázni-és tényleg a dolgok mélyére ásni, hogy ki mit szeretne ilyen téren, mert én pl. annak a levét uszom, hogy a "majd akarok egyszer gyereket" valójában azt jelenti, hogy baromira nem akar, soha.Én pedig választhatok, hogy 38 évesen borítok mindent és kezdem a nulláról, vagy beletörődök. A férfiak-tisztelet a kivételnek-nem szívesen adnak fel a kényelmükből, és egy kisgyrekben csak a potenciális szívást meg az anyagi lecsúszást látják.
32. Doubt (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2017. júl. 1. 22:12
Az én emberem már akkor nyugodt szívvel bedobta a témát, mikor még úgy istenigazából nem is voltunk együtt - nem lett "kimondva", hogy akkor mi most egy pár lennènk. Közölte, ő mindenképpen akar majd egy gyereket, reméli, hogy hasonlóak az elképzelèseim a jövőről, és akkor közös cél felé haladunk. Meglepődtem, nem mondom. De meg tudtuk beszélni, hogy mi a helyzet, kinek mi az elképzelés. Szerintem nem lehet belőle gond egy 1 éves kapcsolatnál.
31. 2d052648f4 (válaszként erre: 30. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 1. 20:21
Elolvastad az első hsz-t? A pasi kérte, hogy költözzenek össze.
2017. júl. 1. 19:05
Az összeköltözést még meg sem említette egy év után? Szerintem inkább erre kéne finoman célozni hogy ezzel mik a tervei.
2017. júl. 1. 15:56

Férjem sose szeretett a gyerektémáról beszélni. Tudta hogy én imádom a gyerekeket, és az életem csak gyerekkel lesz teljes, és még sokan karrierről álmodnak, én arról hogy anya legyek.

Annyit mondott ha ritkn szóba került, hogy majd...

Hát, 7 év után jött el a pillanat, mikor ő maga mondta, hogy nekünk is jó lenne már egy gyerek ☺

Ő régebbem max egyet akart, én hármat 😂

De közösen a kettő mellett döntöttünk.

Szóval, ha csak kitér, de nem mondja egyértelműen, hogy ő NEM akar, akkor szeretne, de nem most, hanem később.


Nah, hát remélem nem voltam túl kusza ☺

2017. júl. 1. 12:57
Pláne, Petitange, hogy már van gyereked, ezeket az előző kapcsolatodban gondolom, már figyelembe vetted, nem ártana most is. Egyàltalán, hogy viszonyul ő a gyerekedhez? Jól?
27. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. júl. 1. 12:54

Én először inkább összeköltöznék. Csak úgy, Hogy tapasztaljátok egymást. Ha már flottul mennek a mindennapi élet kisebb buktatói (számlák, bevásárlás, közös utazások, közös háztartásban részvétel, szervezés, egymás mellett felébredni, stb), akkor ha egyformán gndolkodtok a gyerektémáról, és adottak a körülmények, jöhet.


De úgy cakkunpakk azt se tudod róla, hogy a fogkrémet hogy nyomja ki, vagy hogy mi a kedvenc étele, stb,(hülye kis példák) szerintem már a gyerekről beszélni elég korai. Együtt sem éltetek, ergo nem tudod, hogy milyen veszekedési pontok vannak, aztán mikor mindez kiderül már terhes vagy, hât nem tudom. Előtte jobban meg kellene ismerned, de együttélve, nem úgy, hogy csak vacsorázni taliztok, hanem hogy képesek vagytok-e együtt élni.

26. epervirág (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2017. júl. 1. 12:24
Valoszinű,hogy nem akar vagy mèg nem akar gyereket.Szerintem azèrt terelte más tèmára a dolgot mert nem akar elvesziteni.
25. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. júl. 1. 12:15

Jót derültem egy bejegyzéseden: „Én mindig akkor vágyok gyermekre, mikor full szerelmes vagyok, amikor szenvedéllyel szeretkezem egy férfival. Minthogyha a gyermek utáni sóvárgás ezzel egyenlő lenne.”


Szét kellene választanod a kettőt, hiszen ehhez már elég érett vagy. Más szempontokat is figyelembe kell venned, a lányod érdekében is.

Az összeköltözés jó ötlet ennyi idő után, mert lakva ismeritek meg egymást és a kislányoddal való kapcsolat sem mindegy, hogy hogyan alakul.

2017. júl. 1. 12:14
1 év együttlét után sem tudja, hogy te majd szeretnél babát? Furi.
23. 4213133598 (válaszként erre: 22. - Petitange)
2017. júl. 1. 11:55
Tedd azt! Nem olyan nehéz az. Sok sikert! :))
2017. júl. 1. 11:54
Összeszedem a bátorságomat, köszi lányok :-)
21. 4213133598 (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2017. júl. 1. 11:49

Egyre gondoltunk, csak az enyém bő lére lett eresztve.

A lényeg ugyanaz. Egyetértek.

20. 4213133598 (válaszként erre: 18. - Petitange)
2017. júl. 1. 11:48

Szia!:)


Az azért nagyon fontos, hogy mennyire zárkózik el a gyerektéma elől. Csak egyelőre nem akar még gyereket, vagy határozottan és véglegesen eldöntött nála ez a kérdés.

Nem mindegy. Mert ha azt mondja, egyelőre nem, de később semmi akadálya, akkor az szuper.

Sokszor van olyan, ahol a pár egyik vagy másik tagja meggondolja magát, és később ráhangolódik a gyerektémára. De olyanok is vannak, akik soha nem hezitálnak. Részükről végleges a döntés: nem kell gyerek.

Az sem mindegy, hány évesek vagytok.

Az biztos: itt nincs helye szégyenlősségnek, ez a gyerekkérdés nagyon fontos része az együttélésnek. És bizony tisztázni kell. 1 év 4 hónap után elvárható, hogy ne hárítson, ne beszéljen mellé, hanem mondja ki egyenesen a véleményét a párod.

2017. júl. 1. 11:47
Ez esetben viszont, az összeköltözés előtt feltétlenül szükséges tisztázni. Vége a kitérő válasznak, vége a kertelésnek, amennyiben ez a vacsora olyan "költözzünk össze" felkérés lesz!
2017. júl. 1. 11:38
Azért is szeretném fölhozni, mert többször el el szólta magát, amiből nekem az jött le, hogy ő nem akar, nem akarok tépelődni magamban, hogy is gondolta. Egyszer már rákérdeztem egyébként lazán, egy ilyen elszólása után, de kitérő választ adott pedig a kérdésem eléggé világos volt, igen vagy nem, mégis mellébeszélt. Nem akartam akkor tovább firtatni a témát, de úgy gondolom illik most már ezt tisztázni.
2017. júl. 1. 11:35

Nem évfordulós vacsora lesz, többen írtátok, 1 év 4 hónapja vagyunk együtt. Romantikus a párom és szeretünk étterembe járni.


Szerintem a vacsi végén vagy után fogom felhozni neki ezt a kérdést, ahogy többen tanácsoltátok jogosan - tudnom kell ő hogyan látja a jövőt, de ha azt mondja neki nem kell akkor sem csinálok balhét, majd elgondolkozom, én mit szeretnék.


Jó ötlet, hogy az összeköltözés apropójából fölhozom ezt a témát.

16. 61a61656b0 (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. júl. 1. 11:12

Első gyereknél biztosan máshogy van,nekem is volt már gyerek az előző kapcsolatombol, valahogy természetesen tűnt, hogy az elsők között beszéltünk a közös gyerek lehetőségéről.

Ebben az esetben szerintem annyira nem gáz rakerdezni, az biztos, hogy nem az évfordulós vacsorán tenném.

Esetleg egy séta közben,ilyesmi, mi sokat sétáltunk és beszélgettünk közben.

Mondjuk nem ismerjük a forumindito párját, így csak a saját példából tudok kiindulni.

2017. júl. 1. 10:59
Foleg azert gondolkodnek nagyon el, mivel mar van egy gyerek.
14. 2d052648f4 (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. júl. 1. 10:37

Ha 1 év után nem mersz beszélni vele kerek-perec bármiről, akkor nem tudom milyen lehet a kapcsolatotok. Oké, hogy szégyenlős típus vagy, de gyereket akarsz tőle, szereted. Akkor nem kéne gondnak lennie a kommunikációban ennyire.


Amúgy ne húzd az időt, mert ha nem szeretne gyereket, akkor már 1 év elment a semmire vele.

13. 10cc61fb5a (válaszként erre: 12. - 61a61656b0)
2017. júl. 1. 10:33
Mi peldaul sosem beszéltünk gyerekről.😊 7 év után házasodtunk és még utána sem nagyon esett erről szó. Aztán egyszer úgy gondoltunk abba hagyom a gyógyszert és 2 hónap mulva már benn volt a kis élősködőnk 😛 De én konkrétan kimondva sosem akartam gyereket, aztán mégis imádjuk ❤
12. 61a61656b0 (válaszként erre: 7. - 12d083b51b)
2017. júl. 1. 10:11

Az én férjem is kerek perec kijelentette, hogy neki aztán nem kell gyerek.

Aztán most meg itt rohangál egy 15 hónapos ördögfióka:)

Annyira nem feszegetnem ezt a témát,azt nehéz elhinnem, hogy egy év alatt nem esett szó erről semmilyen formában.

11. 4213133598 (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. júl. 1. 10:04

Az egyéves évfordulótokat ünneplitek ma? Ezért lesz a romantikus vacsora?

A kérdés szempontjából mondjuk tök mindegy, hogy éppen ma van-e az évforduló vagy csak egy hirtelen ötlet által vezérelt vacsorameghívás. Akár így, akár úgy, szép gesztus.


A lényeg a gyerekvállalás kérdése.

Egy év azért már elegendő idő arra, hogy igenis felmerüljön a kérdés. Akár egyik, akár másik félben, akár mindkettőben. Ilyen fontos kérdésekről nyilván nem ez első egy-két randi után esik szó.

Ha már az összeköltözés gondolata is felmerült bennetek, akkor gondolom, elég szilárd a kapcsolatotok. Nem hiszem, hogy meggondolatlan döntés, hirtelen fellángolás szülte gondolat az összebútorozás.

Ha eddig még nem beszéltetek a babatémáról, én a helyedben ezt nem épp ma hoznám fel neki.

Viszont sokáig sem halogatnám. Egy éve tartó kapcsolat esetén ezt egyáltalán nem kell szégyellned. Mert ha Te szeretnél babát, de a párod kategorikusan kijelenti, hogy ő bizony soha nem akar, akkor erősen el kell gondolkodnod, hogy le tudnál-e mondani a gyerekről a párod kedvéért. Ha mindenképp szeretnél babát, és a társad egyértelműen kijelenti, hogy soha, akkor bármilyen fájdalmas is, meg kell hoznod a döntést, és más oldalán kell keresned a boldogságodat. Különben egy életen át áldozatnak éreznéd magad, aki feladta a vágyát.


Nem lehet tabutéma ez a kérdés. Hamarosan kérdezz rá nyugodtan. Ha igazán szeret a párod, akkor nem fog megdöbbenni ezen a kérdésen. Más kérdés, hogy mi lesz a válasza, de természetes kell, hogy legyen, ha az ember lánya tisztázza az ilyen fontos kérdést. Ez azért sokkal több annál, minthogy mi a kedvenc ételed.


Ne félj feltenni a kérdést. Van, aki el sem tudja képzelni az életét gyerek nélkül. Van, aki gyerekkel nem tudja elképzelni. Ezért nagyon fontos tisztázni. Egy év együtt töltött idő után miért ne? Lazán, bátran, ne görcsölj! Ha nem lesz visszautasító a válasza, akkor természetesnek fogja venni a kérdésedet. Ha nem, akkor neked kell lépni.


Bátorság! :)

10. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Doubt)
2017. júl. 1. 09:55

Talán valahogy így; az összeköltözés egy lépés lenne, de mi felé is?

És erre a válaszából kiderül.:)

2017. júl. 1. 09:37
Szerintem is fel lehet hozni, meg kell kérdezni, hogy képzeli el a továbbiakat pár év múlva.
2017. júl. 1. 08:40
En kerek perec elohoztam meg egy eve....azt ajanlom te ne tedd :D inkabb csak igy altalanossagba kerdezz ra nala, ilyenkor a pasik siettetve erzik magukat es hasonlok... de aztan a nehez kezdet ellenere nalunk fordult a helyzet, jo iranyba. Kivanom nektek is ezt:)
7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2017. júl. 1. 08:36
Mert pl. ha erre azt válaszolja, hogy soha életében sem akar gyereket (a pakliban ez is benne van!), akkor bizony még az összeköltözés előtt célszerű átgondolnod a jövőről alkotott terveidet... és hogy valóban vele akarod-e leélni a következő éveket??
2017. júl. 1. 08:33

Azt jó lenne tudni, valóban vannak-e ilyen tervei életében. De kár lenne az egészet úgy szóba hozni, mintha te már a közös gyermek vállalását vezetnéd elő.

Inkább valahogy arrafelé vezetném a beszélgetést, hogy mint minden kamasz lánynak, neked is voltak/vannak elképzeléseid a jövőről, meseszép esküvőről, boldog családról, gyerekekről... és rákérdezel, hogy a fiúknál egyáltalán ilyen gondolatok szoktak-e felmerülni, szoktak-e tervezni. És őneki milyen elképzelései vannak ezen a téren???

2017. júl. 1. 08:29
Bocsi az itt-ott egybe írt szavakért, a telefonom nem mindig akarja azt amit én.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook