Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror - szóbeli erőszak fórum

Lelki terror - szóbeli erőszak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
282. ab4b6bc17d (válaszként erre: 275. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 6. 14:53
Nem mentegetésből írom, mert ez nem mentség egy felnőtt ember viselkedésére, csak továbbszövöm a gondolatmentet: az anyja a zsarnokságábal nagyban tehet róla, hogy a fia ilyen érzéketlen emberré vált... és ebből az következik, hogy a szülők nagyon-nagyon erősen hatnak a gyermekeikre!
281. csiga4dada (válaszként erre: 280. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 6. 14:40
Neked is kívánok békés,szép hétvégét .
2008. jún. 6. 14:30

Én most hazamegyek, lányok. Mindenkinek nyugodt, szép hétvégét kívánok!

Sziasztok!

279. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 278. - Zizisicc)
2008. jún. 6. 14:29

Igen, én is így gondolom. Az ilyen ember segítségre szorul. Az erős kifejezés, hogy a lelki terrorizálók beteg emberek, de valami hasonló. Én is inkább a sérült szót használnám.

És mint az antiszociális személyiségeknek, nincs "betegség"belátásuk, ezért itt a nagy paradoxon: nem is gondol arra, hogy lenne mit kinyomoznia, lenne mit feldolgoznia. Vele semmi gond nincs. Minden ilyesmit hárít, ha szembesítik konkrét dolgokkal, felháborodik, és semmit nem ismer el.

278. Zizisicc (válaszként erre: 272. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 6. 14:01
Igen, ők is sérültek! Kompenzálnak. Általában mindenki kompenzál valami lelki sérülést, csak nem mindegy milyen eszközökkel, magatartással. Ez függ az egyén vérmérsékletétől, érzelmi intelligenciájától, valamilyen mértékben az iskolázottságtól és még sorolhatnám. Persze ez nem mentség, de valaminek ők is az áldozatai. Itt az a kérdés, hogy hajlandó-e kinyomozni a saját problémáit, foglalkozni velük, normális módon feldolgozni és változtatni.
277. moranc (válaszként erre: 274. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 6. 13:49
Örülök, hogy legalább a sógorod kiáll melletted. Ez nagy szó, főleg amikor a tesóról van szó.
276. moranc (válaszként erre: 273. - Csiga4dada)
2008. jún. 6. 13:46
Nálunk halál pontosan ugyanaz a helyzet, mint newmoonnál és sajna a sógorom épp olyan agressziv alkoholista, mint a kisöccse. Szülők szintén, szóval a család azon része nem fogja észrevenni mit is művel velünk, az okos, ügyes, rengeteget dolgozó kisfiuk. Mi 16 év alatt sem tudtuk befejezni a házat, pedig új elképzelés minden napra akad... csak a megvalósitás nem megy.
275. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 270. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 6. 13:39

Anyósom mindig is rosszul volt, ha nem az ő akarata érvényesült. Mindenkit terrorizált érzelmileg. Kifejezetten zsarnok természetű, konok és makacs.


Amikor megszületett a fiam, mindenáron rá akarta erőltetni azt a kis inget, ami valaha a férjemé volt. Mondtam neki, hogy köszönöm szépen, azt nem kérjük, mert kényelmetlen, a tépőzár nyomja a derekát, nem is védi, stb. Egyáltalán nem praktikus, inkább maradnék a body-nál. Teljesen normális és nyugodt hangnemben érveltem neki, de a válasz az volt, hogy "Úgy látszik, a vidékiek nem ismerik a kis inget!" Ők ugyanis Pesten laktak hosszú évekig.

274. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 273. - Csiga4dada)
2008. jún. 6. 13:35

A férjemnek van egy bátyja, és van egy nővére. A nővére tette fel nekem azt a kérdést, ami akkor költői maradt.


A bátyja teljesen más ember, mint ő. Több, mint egy évtizede él boldog házasságban. Ők tudnak a válásról, a tárgyalás időpontjáról. Amikor a múltkor az anyósoméknál összejövetel volt (amire mi érthető okokból nem mentünk el), anyósom rögtön megragadta az alkalmat, és azt kezdte el kihordani, aki nem volt ott. Azaz engem. A férjem bátyja akkor is mellém állt, állítólag nem kis megrökönyödést okozva a véleményével. Anyósom azt tudja, hogy megírtam a keresetlevelet (ezt tőlem tudja), de azt már nem, hogy be is adtam. A sógoromék nem árulták el nekik, hogy az nemcsak hogy megírva van, hanem már ott van a bíróságon. Azt sem árulták el, hogy már volt egy tárgyalás, és ki van már tűzve a következő. Viszont kifejtették, hogy mindenhez két ember kell. Ahhoz is, hogy egy házasság tönkremenjen.


Annak idején, jó pár évvel ezelőtt a férjemmel beszélgetett a bátyja arról, hogy egy nőt nemcsak megszerezni kell, hanem megtartani is, és ha így folytatja, nem leszünk hosszú életűek. Ekkor arra gondolt, hogy talán nem ártana néha kimozdulnunk, közös programokat szervezni, stb. Amiket én is kifogásoltam a férjemnél. De a sógorom is süket fülekre talált.

273. csiga4dada (válaszként erre: 271. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 6. 13:22
Jól értelmezted.Miután útnak indítotam az üzit olvastam.Hát két eset lehet.Vagy tök egyforma felfogású a két tesó,vagy homlok egyenest más.Remélem az utóbbi.Abban az estben mégtöbben mellé álnak,és segítik newmoon-t.Legyen így!!!
2008. jún. 6. 12:06
Azért tegyük fel a kérdést: a lelki terorrizálók valahol maguk is betegek? Vagy csak nagyon körültekintő uralkodni vágyó, érzelmektől mentes szörnyetegek?
271. ab4b6bc17d (válaszként erre: 269. - Csiga4dada)
2008. jún. 6. 12:03

Szerintem van neki fiú testvére, ha jól értelmeztem newmoon szavait, mer az előbb azt írta, hogy sógornője megkérdezte tőle, hogy hogy bírja cérnával.


A sógora vajon milyen ember lehet?

270. ab4b6bc17d (válaszként erre: 267. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 6. 12:01
Az legalább kiderült, hogy otthonról hozta ezt az állandó tudálékos-versenyszerű kényszert. Hogy idegesítően túl akarják egymást licitálni észben a szüleivel. Ez a dolog odáig vezetett, hogy ez lett belőle... aki most ő...
2008. jún. 6. 11:52
Igen,kb ezt gondoltam.A mama pici fia.Van tesója,vagy egyke?
268. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 264. - Csiga4dada)
2008. jún. 6. 11:49
Igen, ők tényleg mindig azt látták, amit látni akartak. Az, hogy a fa mögött esetleg ott az erdő, az fel sem tűnt nekik.
267. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 265. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 6. 11:47

Az anyjával mindig összeveszett, kb. az első öt perc volt mindig nyugodt, amikor eljöttek hozzánk, vagy mi mentünk hozzájuk. Utána már ment az észosztás, ment az egymásra licitálás: ki az okosabb..? Hihetetlen, hogy mennyire tudálékos ez a család! Egyszer a férjem annyira felidegesítette az anyósomat, hogy rosszul lett. Majdnem mentőt kellett hívni hozzá. Akkor azért tettem egy olyan megjegyzést, hogy nincs új a nap alatt, és velem is ezt csinálja otthon. De ezt valahogy az anyósom hamar elfelejtette.


A testvéreivel szintén zenész, a sógornőm egyszer megkérdezte, hogy hogy bírom elviselni őt? A kérdése költői maradt, mert akkor nem válaszoltam. Most viszont a keresetlevéllel megadtam a választ, azt hiszem.

266. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 263. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 6. 11:44

Hát igen...

Az anyósom mindig azt fújta, amit a kisfia. Hogy én végül is dísznek vagyok ott a saját házamban, mert a házimunka ugye nem házimunka, annak akkor van látszatja, ha az ember nem csinálja.


Na mindegy, én nem sok vizet zavartam - szerinte -, ellenben "szegény kisfiam mennyit dolgozik..." Meg milyen ügyes, mennyire ötletes és leleményes (Bár a házban 8 éve lakunk és még mindig minden félkész), stb. Ezek a dolgok azért nem estek túl jól.

2008. jún. 6. 09:58
Amúgy a szüleit nem osztja ki? Nem torkollja le? Stb.
264. csiga4dada (válaszként erre: 262. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 6. 09:30
Hát nem irigyellek,annyi szent!Nehéz út áll még előtted,az anyós kérdés mindíg kényes téma.Gondolom ők csak azt látták,amit látni akartak.Ez annyira ismerős szitu nekem.Szerintem sem a te dolgod,hogy a szülei tudomására hozd.Ha ő nem méltatja arra őket hogy elmondja nekik,magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.
263. ab4b6bc17d (válaszként erre: 262. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 6. 09:19

Hát ez nagyon furi, hogy anyósodék még nem is tudják... ha gonoszak voltak veled ők is, akkor most nagyot koppannak! Kíváncsi lennék az arcukra, mikor közli velük a fiacskájuk :)


Nagyszerű, hogy a szüleid viszont így melletted állnak. Én talákoztam már olyannal is, hogy a lány saját szülei a vő pártját fogták :( hát, az is egy nagyon sza... helyzet lehet!

262. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 255. - Csiga4dada)
2008. jún. 6. 09:16
A lelki terrorizálók nagyon adnak a látszatra. Nemhogy másnak, még saját maguknak sem vallják be, hogy mit művelnek. A végsőkig tagadják a probléma létezését. Az én férjem is ilyen. Pl. az anyósomék a mai napig sem tudják, hogy nemsokára kimondják a válást. Én nem fogom velük közölni, úgy gondolom, ez nem az én dolgom. Nem is vagyok velük olyan "bensőséges" viszonyban. Majd rájönnek. Az a lényeg, hogy az én szüleim tudják. És milyen érdekes, hogy ők maximálisan megértik... És rajtuk kívül aki kicsit is ismeri a férjemet, vagy párszor beszélt vele, nem is csodálkozik ezen a lépésemen.
2008. jún. 5. 22:50
Köszönöm.Most megyek mert csörög a pizsim.Mindenkinek meseszép álmokat:
260. ab4b6bc17d (válaszként erre: 259. - Csiga4dada)
2008. jún. 5. 22:39
Ezt nagyon szépen mondtad, hogy: "Vagy a teljes embert szereted..." - ez olyan mondat, amiben minden benne van! :)
259. csiga4dada (válaszként erre: 257. - C39dfb969c)
2008. jún. 5. 22:35
Nem minden nap hepy,és ha rossz napja lessz,biztos lehetsz benne hogy ismét szembesülsz azzal az arcával is.Hibátlan emberrel még nem találkoztam,de azt tudom,hogy vagy a teljes embert szereted,vagy csak félig élsz.Szerintem azt kell eldönteni,hogy teljesebb az életed.Vele,vagy esetleg mással.....
2008. jún. 5. 22:31
Minden döntés nehéz. És kihat az egész életünkre. Sokszor mondják, hogy csak rajtunk áll a dolog. De szerintem ez is féligazság. Mert akinek nincs segítsége... annak nagyon nehéz lehet talpraállni.
2008. jún. 5. 22:22

Sziasztok,


Köszönöm szépen a hozzászólásotokat. Eléggé elgondolkodtam. Mert most tényleg minden rendben van, csak félek, hogy később ismét elő fog jönni ez a hiba és akkor már tényleg nehezebb lesz lépnem.

Bevallom, nagyon nehéz döntenem, hogy mit tegyek. :((

2008. jún. 5. 15:39
Visszatérve sulihoz,nekem inkább az az érzésem,hogy egyre inkább probáljuk majmolni a cseppet sem jó Amerikai filinget,és a kevés hasznos dologgal együtt bizony az ott tapasztalható rossz dolgok érvényesülnek.Furcsálom,hogy külön kérnem kell,hogy a 15 éves fiam jegyeit mutassák meg,írják be,ill alá.Nem kötelező a szülőt tájékoztatni a gyerek eredményeiről,viselkedéséről,és elég durván fogalmaznak,ha ez nemtetszik.
255. csiga4dada (válaszként erre: 252. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 5. 15:29
Ez biztosan hat,de csak akkor ha képmutató egyénről van szó,de egy istenkompleszusban(nem írom ide hogy szenved,mer nemhiszem)fürdöző egyént cseppet sem zavar semmi,hisz ő mindenek felet áll,és sérthetetlen az akarata.Neki aztán semmi sem számít!
254. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 253. - Sivilla)
2008. jún. 5. 15:27

Ilyenek is vannak... :-(

De talán vannak olyanok is, akik a leleplezéstől való félelmükben inkább visszább vesznek magukból. Remélem, most is a próféta szól belőlem...

253. sivilla (válaszként erre: 252. - Fa3d5b4d84)
2008. jún. 5. 15:04
Lehet, hogy ez a nézőpont azért nem is jutott az eszembe mert apámat ez nem zavarta soha.....anyámat a nyilt utcán képest volt megverni:((
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook