Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror - szóbeli erőszak fórum

Lelki terror - szóbeli erőszak (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1002. Ladybug4
2014. jún. 15. 16:09
Es lepni fogsz?
1001. lelkecske2014 (válaszként erre: 1000. - Ladybug4)
2014. jún. 15. 11:58
Köszönöm a hozzászólást,ezt mondja mindenki,hogy lépjek végre,mármint ténylegesen,ne csak ideiglenesen...Tudom ez lenne a helyes döntés,csak hát jön a jól ismert szerelem...de igen az eszemre kell hallgatnom,mert így tönkrementem,és tönkremegyek idegileg!köszönöm Ladybug4....
1000. Ladybug4 (válaszként erre: 999. - Lelkecske2014)
2014. jún. 15. 06:06
Lapatra vele.
2014. jún. 14. 20:53

Sziasztok!


Szeretném megosztani veletek a párkapcsolati problémámat!Azért is írok ide,mert szeretnék sok objektív véleményt hallani,vagyis látni...Én egy 27 éves nő vagyok,két éve vagyunk együtt a párommal aki 8 évvel idősebb nálam! a problémák sajnos fél évvel a kezdetek után jöttek,kiderült róla hogy alaptalanul nagyon, de nagyon féltékeny típus..Alapjáraton én egy életvidám pörgős életszertő, barátságos ember vagyok,aki könnyen nyit embertársai felé s talán,aki ismer naivnak is mondana!sok barátunk volt az elején,aztán bárki is jött át hozzánk,miután elmentek megkaptam azt hogy én egy K vagyok,mivel flörtölök mindenkivel...Természetesen magamat okoltam,hogy biztos hibázok mindig és neki van igaza!A féltékenységi jelenetei egyre jobban elfajultak,mivel nála laktam volt, hogy hajnalban hazazavart édesanyámhoz,mivel szerinte én csalom őt!Nagyon sokáig tűrtem ezt és inkább minden baratommal hozzáteszem csak lányokból álltak megszakitottam a kapcsolatot,mert ha elmentem valamerre akkor is azt kaptam,hogy biztos mas ferfivel voltam!Állandóan ellenőrizte a telefonomat,ha a barátnom irt rám akkor azt állitotta hogy biztos egy ferfi!Mivel nem akarta hogy dolgozzam otthon voltam minden nap a lakásban,ha anyukámhoz átmentem akkor bekellett jelentkeznem a lakástelefonrol hogy biztos otthon vagyok e,de egy idő után azt állította hogy átirányitottam a lakástelefont a sajat mobilomra...ezért a gps kordinátáimat is el kellett neki küldenem!persze ez sem volt elég,otthon le kellett fotoznom magam a számitogép előtt a dátummal és átküldeni neki...Szóval nem ragozom ehhez hasonlo dolgokat élek át..Volt egy nagyon nagy sérülésem és akkor kiderült hogy megcsalt rajtakaptam egy másik nővel,de hála nem ágyban...Ezek utan is megbocsajtottam neki,de azóta is engem vádol azzal hogy biztos szeretőm van....nagyon szeretem szerelemmel,de ezt az énjét már nem tudom tovább tűrni...Most két hete nem talaálkoztamvele,de állandóan hivogat és azert én is felhivom,hol én vagyok a nagy szerelme hol én vagyok a világ legnagyobb K.--ja....szeretne velem talalkozni,de nem tudom mit tegyek...Szívem azt súgja változhat,de az eszem mást diktál...

2014. jún. 11. 15:49
Ezt bizony :(
997. Mandy40
2014. jún. 11. 15:32
Először is csináltass legközelebb látletetet, hogy később bizonyíthasd (hidd el, fontos, még ha most úgy hiszed, hogy nem akkor is), hogy megtörténtek a bántalmazások, mert, hogy ez az! Másik, hogy klinikai szakpszichológushoz menj el de csak te és a gyerekek, és Ő majd ad szakvéleményt. Ha budapesti vagy, akkor a Dr Honty Kingát javaslom. Kiváló szakember sok bántalmazott, rettegésben tartott anyának segített más. Harmadik, a távoltartást TE kezdeményezed a látlelettel a rendőrségen (tedd meg mert később bánni fogod), nem kell hozzá a gyerek, tudniuk sem kell róla, a lényeg, hogy add be. Megadni nem fogják, de addig is nyugodalmad lesz. Negyedik, a gyermek megérzése lehet, hogy jó, én nem adnám neki oda sem az útlevelet sem a papírokat, de te tudod. Én csak a végét olvastam a hozzászólásoknak de ennyi is éppen elég volt, hogy érezzem, bajban vagy, és ezt egyedül nem tudod majd megoldani. A lelki terror sokkal fájóbb és mélyebb sebeket ejt mint a tetleges bántalmazás. Ilyet SENKI NEM tehet, ha a volt férjed, ha nem. A gyerekek érdeke azt kívánja, hogy tedd félre a félelmeidet és amiket javasoltam tedd meg, de az igazság, hogy ebben okosnak lenni nagyon nehéz, viszont ha így folytatódik, akkor kihasználja, hogy nem mersz tenni ellene, és egy örök félelemben élőt csinál belőled, aki soha új kapcsolatot nem tud majd létesíteni, mert állandóan ott lesz mint az árnyék. De ha baj lesz vagy ha számítani kellene majd rá, akkor sehol nem lesz, akkor egyedül maradsz. Fontold meg, és ne a félelmeid vezéreljenek hanem a józan eszed. Ezt hívják családon belüli erőszaknak!
996. Lencsi.
2014. jún. 11. 14:56

Június 30-ra kaptam időpontot a pszichológushoz. Remélem addig már nem lesz semmi....

Mindkét gyerekem imádja az apját, látják, h amit tesz nem helyes (legalábbis a nagyobbik) mégis ilyen erős a szeretetük. A nagyobbik állandóan vele lenne. Gondolom ez a 12 kor arról is szól, h követjük a férfi képet.....csak az a baj, h nem tudom megakadályozni....remélem egyszer majd megérti, h ez a ROSSZ minta.

995. Lencsi.
2014. jún. 9. 12:07

Pénteken ránk telefonált a vonaton, h mikor érünk be az állomásra, mert jött a fiúnkért és 5 percet beszélne velem. Azt feleltem beszélhetünk, de nem ülök be az autóba. Azt válaszolta, h úgy lesz, ahogy akarom. Ennek ellenére, amikor megjöttünk (én szóltam a fiúnknak, h azonnal üljön be az autóba, h ne legyen fültanúja megint a veszekedésnek) rám szólt, h üljek be a kocsiba. Nemet mondtam, erre erélyesen rám parancsolt, ekkor elindultam hazafelé, mert nem hiányzott megint a církusz. Utánam futott és kezdetét vette az őrület, vádaskodott, vagdalkozott, majd amikor elköszöntem, elkapta a karom (3 napja történt,de a zúzódás még ott van a két kezemen) és megrángatott. Közölte, h meg foglak ölni. A fiúnk odakiáltott a távol álló autóból, h: Heeejjj!!!! Ekkor elszaladtam és hazamentem. Ő már otthon várt a ház előtt. A fiúnk felment a lakásba, mert erre kértem. Ott is folytatta, de már nem mert hozzám érni, mert ismerőse volt a láthatáron. Rám ripakodott, h azonnal csináltassam meg a gyerekek útlevelét, de a papírjait mind kéri. Közöltem vele, h nem és nem. Megmondtam, h mikorra hozza a fiúnkat, majd felmentem. Amikor feljutottam a kicsi már a lépcsőházban várt remegve és arra kért,nehogy oda adjam a papírokat neki. Félt, h el akarja rabolni majd az apja. Kis idő múltán megnyugodott és úgy döntött,h mégis elmegy hozzá,nehogy apa vmi hülyeséget csináljon. Tehetetlen vagyok......fél tőle, amikor ezt látja, aztán 2-3 nap alatt megpuhítja, és újra imádja. A kicsi lány próbálom védeni, és amikor csak lehet magamnál tartani.

Sosem volt ilyen, "csak" a lelki terror volt a fegyvere. Elhiszem, h ki van borulva, amiért elváltunk, de ez már félelmetes amit művel. Áprilisban múlt 1 éve, h elváltunk......

Arra gondoltam megkérdezek egy pszichológust, mit tehetnék....

994. Lencsi.
2014. jún. 6. 12:33

Én is gondoltam már rá, de mit tegyek, ha nem tartja be? Nyomjak meg egy gombot, és hopp ott terem egy testőr?....Sajnos zsákutca....

Már megint hullik a hajam, visszatért a gyomoridegem és remeg a kezem....

2014. jún. 6. 12:27
Esetleg távoltartást lehetne kérni,kérdés betartaná-e?
992. Lencsi.
2014. jún. 6. 12:25

A rendőrséget két okból is kihagynám. 1. Nem akarom a gyerekeket még jobban elkeseríteni, és megijeszteni.

2. Úgysem történik semmi intézkedés

991. Lencsi.
2014. jún. 6. 12:15

A gyerekekkel nem, és úgy érzem, h velem is azért fajul el idáig a dolog,mert nem tudok higgadt maradni.

Vagy most csak mentegetem?

990. Assua (válaszként erre: 989. - Lencsi.)
2014. jún. 6. 12:07
Jelentsd fel a rendorsegen zaklatasert. Eroszakoskodik veled es a gyerekekkel. Most mar nem a ferjed, meg konnyebben feljelentheted szerintem.
989. Lencsi.
2014. jún. 6. 11:55

Sziasztok! Régen nem jártam erre. Azóta is tart nálunk a hullámvasút. Azt hiszem sikerült rájönnöm, h bipoláris személyiség zavara van az exférjemnek. Ezáltal neki nem számít a válóperes papír, sem az, h elköltöztünk, amikor bekattan, akkor megtalál engem, és ez sajnos óriási gondot okoz nekem. Mit tehetnék? A gyerekek imádják, bár látják, h milyen. Sokszor rosszul cselekszem, mert nem tudok helyesen dönteni a pillanatok alatt kialakult pánikhelyzetben. Valaki ötletelhetne, h mit tegyek.....

Árgus szemekkel figyeli, h kivel mit teszek. Most már egy hónapja zaklat régi fényképekkel, virtuális virágokkal, lelki terrorral....

Márciusban megismertem vki, akivel azóta is jóbarátok maradtunk. Nem volt és nem is lesz köztünk semmi. Mikor felelősségre vont a férjem, h ki az, és milyen viszonyban vagyunk, az első 3-4 alkalommal még higgadtan tudtam válaszolni, h barátok vagyunk. Amikor a gyerekek előtt ecsetelgetni kezdte, h biztosan a hátsó ülésen szeretkezem vele, és ne áltassam őt, eldurrant az agyam. Amikor utánam jött a lépcsőházamba és elkapta a kezem, kirántottam, de amikor a kilincset lefogta, h ne tudjak bemenni és folytatta, kántálta a már ezerszer hallott és megválaszolt kérdéseket, eldurrant az agyam és benyomtam az ajtót, hadd menjünk fel. Nem mértem fel, h ott a keze és megsérült. Feldagadt, vérzett. Ezek után elkapta a fiamat (12 éve) és elvitte magával. Nem engedte fel. Fent a negyediken hallottam, h sír a gyerekem a "beszélgetés" alatt. Mit tehetnék?

2014. febr. 20. 02:14
Ja..!erről mesélhetnék.
2014. febr. 13. 14:33
Bár én sem írogattam, amióta rendben vannak a dolgaim. Hála istennek csak pozitívumokról tudok beszélni. Az ex (a "lelki terrorista") eltűnt a képből, a párommal nagyon jól vagyunk, szeretjük egymást, úgyhogy megoldódtak az olyan problémák, ami miatt annó ide írni kezdtem. Tehát az enyém egy sikertörténet!!! :) :) :) És a legjobb döntés volt életeben, hogy kiléptem abból a kapcsolatból, és erős tudtam maradni (a jelenlegi párom támogatásának és szeretetének hála), és nem törtem meg már sokadjára! :D
986. talpraállok (válaszként erre: 985. - Lencsi.)
2014. febr. 13. 14:29
Mizújs' Lencsi? Nincs valami változás? Rég írtál. És a többiek? Minden OK mindenkivel? (mert akkor annak igazán örülök) :)
985. Lencsi.
2013. dec. 28. 11:54
A nagyobbik lurkó 11. Őt érik inkább az atrocitások, de nem akarja, hogy gyámügyes sztori legyen belőle. Azt mondja szereti apát, és még bírja.
984. acuko (válaszként erre: 983. - Talpraállok)
2013. dec. 12. 23:54
Egyet értek!!!!
983. talpraállok (válaszként erre: 979. - Lencsi.)
2013. dec. 12. 22:59
Kedves Lencsi, Iza ötletével egyet értek, még a láthatást is megvonhatják tőle. Bár Nekem nincs gyerekem, sajnos ebben a részében nem tudok érdemben nyilatkozni. Viszont azt mondom, a nehezén már túl vagy! Ezt csak úgy ismered fel, ha hátra is nézel egy kicsit, mert ezt muszáj, és akkor láthatod az elmúlt 13 éveteket, és azt az időszakot, amit most élsz meg. De ha előre tekintesz, akkor láthatod, mit hagytál magad mögött (hála istennek), és mi vár még rád!!! Hidd el, "elfárad" egy (sok-sok) idő után a volt férjed, és talál magának egy másik "szerencsétlent", akit majd piszkálhat. Nem olvastam vissza régebbre, hogy esetleg leírtad-e az egész történetedet, de a lényeg, hogy ki tudtál lépni belőle, és rakosgasd össze magad, és próbáld őt kizárni a fejed(tek)ből amennyire csak lehet. Szerintem már csak jobb lehet! Hidd el, tapasztalat!!!! :)
982. Lencsi. (válaszként erre: 981. - C383f88f42)
2013. dec. 10. 12:40
Már elfáradtam, és főleg abba, hogy féljek.
981. c383f88f42 (válaszként erre: 979. - Lencsi.)
2013. dec. 9. 17:10
Tudom mit érzel,bár nállunk másképp zajlik.
980. 7a3a05277b (válaszként erre: 979. - Lencsi.)
2013. dec. 9. 15:40
Lencsi, tégy erről bejelentést a gyámhatáságnál. Minden esetben, amikor megtörténik és részletesen. Ugyanis a gyerekek lelki terrorja árán nem vagy köteles láthatást biztosítani, mert ez árt nekik.
979. Lencsi.
2013. dec. 9. 15:36

Segítsetek, mert úgy érzem megőrülök! Én 13 év lelki terror után váltam el, két kisgyerekkel. De a férjem közölte velem, hogy jegyezzem meg, csak én váltam el, ő nem tőlem. Azt hittem minden jobb lesz, de most a gyerekeket terrorizálja, úgymond "üzenget" velük nekem. Ez mindennél jobban fáj...

Newmoon mi történt veled? Nagyon sajnálom, hogy nem akkor ébredtem fel, amikor te! Teljesen összetörtem, de a gyerekek és a munkatársak előtt tartanom kell magam. Valaki beszéljen velem, kérlek titeket! Tudom, hogy sok idő eltelt azóta, amióta ez a fórum elindult, de nagy szükségem lenne valakire, aki lelket tudna önteni belém...

2013. máj. 7. 23:06
na az a gaz...lepj le de gyorsan...
977. szabaduláska (válaszként erre: 948. - 38d59430ff)
2013. máj. 7. 21:28
Ja! Hát nem is tisztelt! Jó volt megszabadulni tőle! Most egy nagyon rendes párom van, összehasonlíthatatlan!
976. NYB75
2013. ápr. 5. 10:32

Az lenne a kérdésem, ezeket a lényeket hogy lehet felelőségre vonni becsületsértésért ? Mivel szeretnek általános alannyal fogalmazni ( vannak emeberek aki ilyen-olyanok ), ezért ezt mesterien ki tudják magyarázni, hogy nem rád gondoltunk, de mivel nincs ott más, ezért le lehet vonni a következtetéseket. Vagy ha lek...vaanyázz engem, akkor mit tudok tenni ? Mennyire vesz a rendőrség vagy bíróság komolyan egy számukra pitiáner ügyet ?

Milyen szankciókra számíthatnak ?

975. NYB75
2013. márc. 22. 08:57

Egy kis tanulmány a pszichopatákról:


[link]

2013. márc. 1. 17:38

Ja, és még valami:

Luis Bonino - Szil Péter - Hétköznapi Hímsovinizmus

Ez a könyvecske is jól jöhet. Még nem olvastam el. A neten ez is sok helyen olvasható, letölthető.

973. acuko (válaszként erre: 972. - Talpraállok)
2013. febr. 3. 18:14

Itt van mindez leirva:


[link]


A könyv címe: Szavakkal verve.


Az eseted minden mozzanata benne van, mint tünet.

Amit leírsz, tipikus.

Sajnos én ugyanazokat átéltem, amit leírtál. Semmibe vett, kiforgatta a szavaimat, soha, semmi nem volt elég jó, megalázott mások előtt, elmarta a barátaimat, neki sem volt barátja, nem járt sehova, együtt sem mentünk sehova sem.

Ő mondta meg mit vehetek fel, és mit nem. Ha nem hallagttam rá, és mást csináltam, mint amit ő akart, akkor vitatkozot, veszekedett, majd orditott velem addig, mig el nem érte azt, amit akart. Egy szöget nem verhettem be a falba, mert biztosan rosszul csinálom, majd ő. Beszélgetéskkor az elkezdett mondataimat ő fejezte be ls mindig megemelte a hangját, közbe szól, hogy engem megzavarjon, illetve, hogy ő ne hallja, én mit mondok.

Mindig kritizált, de a jót sosem vette észre. Az önbizalmamat a sárba taposta és elhitette velem, hogy semmit sem érek. Ezt mondta.

Johny azt kérdezte, hogy sikerült elhitetnie veled, amit velem is elhitetett a volt férjem. Hát igy! Verbális, szóbeli támadásokkal.


A könyv ezt írja:


"Az áldozat akár évekig is kereshet racionális érveket vagy kliséket, melyekkel felmenti a bántalmazót, közben énképét és önértékelését teljesen aláássa az erőszak. Ezek a nők elveszítették ellenőrzésüket életük felett, és beletanultak a tehetetlenségbe. Minden egyes Evans által meginterjúvolt bántalmazott nőre jellemzők voltak az alábbi tulajdonságok: frusztrált, reménykedő, együttérző, bizakodó, megértésre vágyó, alkalmazkodó, felelősségteljes, empatikus, naiv, optimista, toleráns, zavarodott.

A változás első lépése, amikor a nő már nem önmagában, hanem partnerében és kapcsolatában kezd el kételkedni, és elkerülhetetlenül szembesül társa világképével. Minden esetben szóbeli bántalmazás előzi meg a fizikai erőszakot. Az áldozat úgy dönt, benne marad a kapcsolatban, mert úgy érzi, képtelen kilépni, mert senki nem hinne neki."

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook