Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror - szóbeli erőszak fórum

Lelki terror - szóbeli erőszak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
2008. aug. 4. 12:11

Hűha...

Ha jól értem, beledobtak a mély vízbe? :-)

De nem hiszem, hogy ez problémát jelentene neked, meg fogod állni a helyed ott is!

551. ab4b6bc17d (válaszként erre: 550. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 4. 12:06
Alakul a dolog, köszi. Holnap pl. már egyedül leszek egy hétig :) egy hónapos kezdés után.
550. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 547. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 4. 11:59
Szerintem is ez a legjobb megoldás. A lehető legkevesebbszer rájuk bízni a gyerekeket. Mi a helyzet a munkahelyeddel?
2008. aug. 4. 11:59

Aranyos vagy. :-)

Volt olyan érzésem, hogy azért is húzta be fülét farkát, mert ott volt az öcsém is, aki pedig tud egy-két történésről.


Tényleg normálisan el tudtunk válni.


A gyerekek kapcsolattartása szintén zökkenőmentesen lett megállapítva. Egy szava sem volt. Közös szülői felügyeletet kapott, ami azt jelenti, hogy egyik szülő jogai sem csorbulnak. Az egy más kérdés, hogy ő ezzel a jogával nem fog túlzottan élni, ahogy most sem él vele. Azt mondja, hogy nagyon felkavaró úgy velük lenni, hogy utána el kell tőlük búcsúznia. Ezt én meg is értem. Arról nem beszélve, hogy az egzisztencia miatt sem volt kérdés, hogy a gyerekek kinél legyenek elhelyezve...


Köszönöm a jókívánságokat is! :-)

548. ea19b3e51c (válaszként erre: 544. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 4. 11:32

Örülök, hogy minden simán ment. Ahhoz képest, hogy mennyit fenyegetőzött, most jól behúzta fülét farkát. Tudod, kicsit irigyellek, hogy így, szinte normálisan el tudtatok válni. A srácok kapcsolattartása hogy alakult? Belátta, hogy a gyerekeknek nálad a helyük, vagy mit csináltál, hogy ilyen könnyen ment?


Kívánok neked végre nagyon szép, boldog, nyugodt életet egy őszinte kapcsolatban!!!!!!

547. ab4b6bc17d (válaszként erre: 546. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 4. 11:30
Ez sosem fog megjavulni, de most ritkábban viszem hozzájuk a kicsit. Különben teljesen elvadult, amikor a férjem mindig hozzájuk vitte a lányom :(
2008. aug. 4. 11:28

Köszönöm szépen!

Nálatok javult valamicskét a helyzet?

545. ab4b6bc17d (válaszként erre: 544. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 4. 11:23
Gratulálok és sok sikert az új életetekhez!
2008. aug. 4. 10:45

Sziasztok!

Újra itt...


Szóval 10-e óta jogerősen elvált vagyok, újra szabad! :-)

A tárgyalás simán ment, a volt férjem hirtelen belement a közös megegyezésbe, így a tanúként beidézett öcsémet meg sem kellett hallgatni. Gondolom belátta, hogy semmi értelme tovább húzni ezt az egészet. A tárgyalás előtt még az öcsém jegyezte meg, hogy az esküvőnkön is ő volt a tanú, most meg megint tanú. A leghülyébb szituban is jót röhögtünk.


Szóval a végeredmény: házasság felbontva, a gyerekek nálam elhelyezve. Az ingóságokról is lemondott, az autó sem kellett neki. :-o


Idáig szabadságon voltam, amit a kedvesemmel töltöttünk. Jöttünk-mentünk, jól éreztük magunkat, sokat pihentünk. Azért időnként kibuktam... A barátnőm azt mondta erre, hogy minden házasságot meg kell gyászolni. A legrosszabbat is.


Most pedig folytatódnak "a szürke hétköznapok", amik már nem is annyira szürkék... :-)))

2008. aug. 2. 15:33
Én meg fogom nézni.
2008. aug. 2. 12:36

Sziasztok!

Néha szoktam nálatok olvasgatni. Azért írok most, mert olvastam egy könyvet Danielle Steel(?): Utazás.

Ajánlom mindenkinek. Számomra nagyon megrendítő volt.

Természetesen a lelki terrorról szól.

541. ab4b6bc17d (válaszként erre: 538. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 9. 18:12
Ez a tipikus kapdos összevissza, vagyis ott akar még belédcsípni, ahol csak tud! Ebben az a legszomorúbb, hogy a gyermekeire nem is gondol, csak a bosszúra éhezik...
2008. júl. 6. 13:41

Egy időre eltűnök, mert megkezdem a nyári szabadságomat.

Aztán júl. 10-től remélhetőleg visszakapom a rendes szabadságomat, amit senki nem korlátoz olyan mértékben, ahogyan az eddig történt. :-) Jó pihit nektek, vigyázzatok magatokra!

539. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 537. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 6. 08:03

Én is erre jutottam. Az is olyan érdekes, hogy az anyjával majdnem egy napon születtünk. Ahogy írtam már, oroszlán vagyok, anyósom is az. Két nap van közöttünk (meg pár évtized). Emiatt sem nagyon bírtuk egymást. Két dudás egy csárdában...


Sokszor mondtam a férjemnek, hogy három gyerekem van. A lányom már most önállóbb, mint ő. Hála az égnek...

És a férjem nemcsak hogy abszolút önállótlan, de ugyanúgy tud hisztizni, mint egy dackorszakban lévő kisgyerek.


Szerintem is ez csak úgy működik, ha nemcsak ad valaki, hanem kap is. Ha valaki mindig csak ad, az illető egy idő után besokall és kezdi azt érezni, hogy nem szeretik annyira, mint ahogyan ő szereti a másikat.

A kedvesemmel itt sincs gond. Annyira megvan köztünk az összhang, hogy az hihetetlen. Tegnap együtt főztünk (tud önállóan is, nem is akárhogyan :-))) ), és szavak nélkül tudtuk, hogy ki mit csináljon. Egymás keze alá dolgoztunk. És pikk-pakk kész lettünk, volt utána időnk egymásra.

538. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 535. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 6. 07:56

Igen, ezt én is hallottam már. Viszont nagyon a határán vagyok az elviselhetőnek.

A férjem most megint nem bír magával, meg egyébként is minden összejött. Anyósom is hívogat, de azt a telefont fel sem veszem. Már megint a fiacskája helyett akarna beszélni. Ebből is látszik, hogy még mindig kisgyereknek nézi.

Az én anyám sem hívogatja, hívogatta a férjemet, hogy miért bántott engem, miért fojtogatott, stb. Bár fájt neki, de nem tett a férjemnek szemrehányást. Ő is várja a 10-ét.


A férjem meg újabban tartja a markát. Azt szajkózza, hogy kirakom az otthonából, a műhelyéből, stb. Az otthona az a ház, ami az enyém, és jogilag is teljes mértékben a különvagyonomat képezi, miután ajándékozási szerződéssel, egyenesági rokonomtól került a nevemre. Semmi köze hozzá. Azon kívül, hogy kifestettük, hajópadló került a nappaliba, a járólapozás félig sincs kész, más abban a házban nem történt. De ő már a munkadíjat is fel akarná számolni... (a hajópadlózásnál én pácoltam, azt azért majd levonom az összegből :-)))) ) Azt mondta, hogy csak emiatt eljön 10-én a tárgyalásra, és forintozni fogunk. Jó mi? Állok elébe.

537. ab4b6bc17d (válaszként erre: 531. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 4. 14:57

Magyarán egy olyan nőt keresett tudatosan, aki anyja helyett anyja lesz (ez letté te, csak nem tudtál róla eleinte), aki ugyanazt az elkényeztetett státuszt adja majd neki, mint amibe az anyja helytelenül belevetette, hogy ez neki felnőttként is jár. Most is olyan akkor, mint egy nagy gyerek, akit ki kell szolgálni.


Tulajdonképpen ezzel nem is lenne baj, mert én is szívesen a férjem elé teszem a kávéját reggelente, stb. de nem csinálok meg mindent helyette - arra akarok kilyukadni, hogy a párkapcsolatban nem egymás szolgái vagyunk, hanem egymás egyenlő partnerei. Adunk és kapunk. Mert tiszta szívünkből szeretjük a másikat. És azt szeretnénk, ha ő is érezné ezt.

536. ab4b6bc17d (válaszként erre: 530. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 4. 14:52
A legrosszabb párosítás. Az ilyen embereket csak kerülni lehet. Ez a ki, ha én nem... szöveg a sógornőmre is tökéletesen ráillik sajna :( bár mostanában mintha javult volna egy kicsit a viszonyunk), de tény és való, hogy ő is nagyon hasonlít apósomra.
535. ab4b6bc17d (válaszként erre: 527. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 4. 14:50
Erről az írásodról eszembe jutott egy kedvenc - és szerintem tök igaz - mondás: ISTEN CSAK ANNYI TERHET RÓ RÁD, AMENNYIT EL TUDSZ VISELNI!
534. ab4b6bc17d (válaszként erre: 524. - Ea19b3e51c)
2008. júl. 4. 14:49
Tökéletesen egyetértek veled! :) Érdekes, hogy a kezdeti szerelem lassanként átcsap szeretetbe... méghozzá olyanba, amilyent csak a szeretett férfi/nő iránt érezhet az ember (mert ugye másképp szeretjük a szüleinket, gyermekeinket, stb.)
533. ab4b6bc17d (válaszként erre: 520. - Ea19b3e51c)
2008. júl. 4. 14:45
Na, az apósom ennél tovább lépett! Ő nyíltan is leordítja, lehülyézi szegény anyósomat... akit sokszor nagyon sajnálok ezért. Akkor nem sajnálom, amikor az unokáit sem védi meg apósom kötekedéseivel szemben.
532. ab4b6bc17d (válaszként erre: 519. - Ea19b3e51c)
2008. júl. 4. 14:44
Lehet, hogy egyik sem. Lehet, hogy "csak" lelketlen. Mert hiszen a külvilág fele megvan benne az okosság, hogy a normális családapát mutassa, nem? Zárt ajtók mögött meg terrorizálja a környezetét... tudatosan, lelkiismeretlenül...
531. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 526. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 4. 13:39

A hibákat magamban is kerestem, mert biztosan vannak.

Minden ember más, minden ember mást hoz ki egy másik emberből. Lehet, hogy az utódommal nem így fog bánni, mert ő is más egyéniség lesz.


Teljesen igazad volt abban, hogy hagytam a fejemre nőni. Számomra az az érthetetlen, hogy ezzel miért élt vissza? Miért bújt ki belőle a vadállat, amikor már kezdtem volna levakarni a fejemről..? Persze sejtem a választ, mert nagyjából ismerem őt. Neki ez a 10 év nagyon kényelmes volt. Élt egy burokban, ahogy a kedvesem fogalmazott. Ugyanazt várta el tőlem, mint amit anno az anyjától kapott. Teljes odaadást, kiszolgálást, stb. Csakhogy én nem az anyja vagyok... Ha egy anya ilyen szinten látja el a gyerekeit, ám tegye. Ezzel sem értek egyet, de ez nem is ide tartozik. Az biztos, hogy akit így nevelnek, semmifajta önállóságot nem tanul, mindig másokra lesz utalva. Ennélfogva sokak kénye-kedvének ki lesz téve. Sokat fog csalódni, újra kell értékelnie a kapcsolatait bizonyos emberekkel. Fel fog háborodni, ha a párkapcsolatában nem ezt a hozzáállást tapasztalja. Úgy gondolja, neki az jár. Aztán ha nem jön rá, hogy adok-kapok nélkül a kapcsolat meg működhet, hogy a másik ember nem érte van, akkor a burok megreped. Mindenki el fogja hagyni.

530. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 525. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 4. 13:30
A túlzott anyai "gondoskodás" mellé még egy ilyen gőgös, "ki ha én nem, én vagyok az ész" személyiség is párosult. Hát ez lett belőle...
529. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 524. - Ea19b3e51c)
2008. júl. 4. 13:29
Ezt pedig nem is kommentálom. Úgy tökéletes az írásod, ahogy van. Minden szava megérintett. Gyönyörű... :-)
528. ab4b6bc17d (válaszként erre: 518. - Ea19b3e51c)
2008. júl. 4. 13:29
Na ja, nézd meg majd idősebb korára. A nagyon gazdagoknak hiába van pénze, egy igaz barátja sincs a környezetében! Akit még ráadásul beképzeltté, gőgössé is tesz a társadalmi helyzete és elfelejti, hogy más is ember...
527. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 523. - Ea19b3e51c)
2008. júl. 4. 13:28

:-)))

Nekem is ez volt az érzésem. Ahogy és amikor találkoztunk, tényleg olyan sorsszerű volt. Érdekes körülmények között.

Már akkor is tudtam, hogy véletlenek nincsenek.


Talán amikor másodszorra találkoztunk, akkor közöltem vele, hogy "Veszélyes vagy". Mert soha nem éreztem még olyat senkivel, mint vele. Minden olyan természetes volt.


A mi kapcsolatunk pontosan így működik, ahogy leírtad. Sokszor nem is kell beszélnünk, hogy értsük egymást.


Nagyon sokszor kerültünk külön-külön, és együtt is lelki válságba a körülményeink miatt, de mindig felálltunk belőlük. Egymásba kapaszkodva, egymásból erőt merítve.


Mindig azt mondja, hogy elég, ha a szemembe néz. Látja a csillogást. Én pedig az ő szemében látom ugyanezt... :-)

526. ab4b6bc17d (válaszként erre: 515. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 4. 13:26
Bocsi, ha úgy jött le, hogy hibáztattalak, nem állt szándékomban. Csak próbálom megtalálni az okokat, hogy miért válik valakiből ilyen számító szörnyeteg?
525. ab4b6bc17d (válaszként erre: 514. - Fa3d5b4d84)
2008. júl. 4. 13:25
Nos, hát, akkor az anyja rontotta el, de úgy istenigazából! Ez szerintem olyasmi is, hogy mindig a szoknyája mellett akarta tartani. De a férjedre nézve ez akkor sem mentség, ahogy veletek bánik!
2008. júl. 4. 11:51

Nem az a legalapvetőbb érzelmi szükségletünk, hogy szerelmesek legyünk, hanem az, hogy társunk őszintén szeressen, olyan szeretettel, mely nem az ösztönökből fakad, hanem értelmi és akarati világában gyökerezik. Arra van szükségünk, hogy olyasvalaki szeressen, aki szabadon döntött mellettünk, s aki meglátja bennünk a szeretetreméltót.

Az ilyen szeretet erőfeszítést és önfegyelmet kíván. Azzal a döntéssel jár, hogy energiáinkat befektetve a másik javát igyekezzük szolgálni, s ha erőfeszítéseink nyomán gazdagodik az élete, az minket is megelégedéssel tölt el, hiszen őszintén szeretünk valakit. Ehhez nincs szükségünk a szerelmi mámorra. Valójában az igazi szeretet a szerelmi állapot elmúltával lép életbe.”

2008. júl. 4. 11:48
De megtaláltad Őt! Mert ott fent, hiszem, hogy valaki figyel ránk, és őt küldte neked, hogy ráébresszen, mennyire boldogtalanul élsz. Fel kellett ismerned, hogy az, amit családi életnek hittél, nem az, a társ nem igazi társ. És leginkább azt kellett megértsd, hogy nem te vagy a hibás!!! Ő kellett hozzá. Mert megmutatta, hogy hogyan lehet igazán, őszintén, tisztelettel szeretni valakit, hogy milyen az, mikor számíthatsz a másikra, mert az meghallgat és meg is hall, figyel, segít... Még a gondolatotok is ugyanúgy jár. Egyformán élitek a világot, egyformán éreztek, egyenrangúan, egymást támogatva.
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook