Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror - szóbeli erőszak fórum

Lelki terror - szóbeli erőszak (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
612. ab4b6bc17d (válaszként erre: 599. - 7a41911d90)
2008. aug. 13. 14:00
Azt szerettem volna még írni nektek, hogy az is nagyban befolyásolja ezeknek a terrorizáló "embereknek" a viselkedését, hogy - mivel a külvilág felé talán ők a legaranyosabb emberek, tehát onnan pozitiv visszajelzéseket kapnak (az nem számít, hogy hazamegy, aztán kibújik belőle a vadállat), már csak ezért sem akarnak, vagy nem is gondolnak (mivel nincs bűntudatuk) változtatásra otthon, mert szerintem ők ÖRÖMÜKET LELIK ABBAN, HOGY MÁSOKAT KÍNOZZANAK!
611. ab4b6bc17d (válaszként erre: 608. - 7a41911d90)
2008. aug. 13. 13:36
Pontosan így gondolom én is. Egy ilyen kapcsolatból muszály kilépni.
610. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 603. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 13. 09:32
Pontosan erre céloztam korábban. A hallgatás sem mindig válik be, mert lehet, hogy azért kapsz. Mert a fejedhez vágják, hogy "mi az? A falnak beszélek..?!" És akkor kiprovokálnak belőled valamilyen reakciót. Aztán meg a reakciód nem fog tetszeni. Tényleg, mint a nyuszika a sapkája miatt...
609. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 608. - 7a41911d90)
2008. aug. 13. 09:30
Hát igen... Sajnos tényleg mindig az a konzekvencia, hogy menekülni kell. :-(
2008. aug. 13. 08:21

Nyugi, ne idegesítsd fel magad!


Én több reakciót teszteltem:) annó.


Eset: vegyünk egy egyszerű mosogatást, ami nem tetszik neki, mert szerinte másképp kell jól csinálni. Szóváteszi,hogy nem igaz, hogy erre is képtelen vagy, ha neki lenne ideje, vagy az ő feladata lenne, tuti, hogy százszor jobban csinálná.


1.Reakció:

összehúzod magad, elismered, hogy senki vagy, szinte csúszol-mászol előtte, a könnyeid potyognak gyorsan újra elkezded súrolni a tányérokat,

közben figyel és mondja: - ott még egy kicsit, igen, na, látod így kellene. De miért kellek én ehhez? Egyedül semmire nem vagy képes....

Még kisebbre töpörödtél.


2.reakció

Gúnyosan ránézel, és csak ennyit mondasz: - Akkor tessék, csináld te! - és behajítod a mosogatórongyot a mosogatóba.

Erre ő:

- Mit gondolsz te ki vagy, neked ez a feladatod, itthon vagy egész nap, semmit nem csinálsz. Mosogatsd el azonnal!

Válasz: - Akkor meg ne dumálj bele!

Ő, miközben elindul feléd: -Mit mondtál, hogy beszélsz velem, mit gondolsz te magadról, ki vagy te. Én keresem a pénzt és így pofázol nekem. (a csúnyább részeket nem írom le)

Apró lökdösések, egy kis tockos - jobb esetben


3. reakció

Csendben átmosod a kezedben lévő tányért újra, mintha még valamit látnál rajta, majd új dologba kezdesz, lehetőleg a lakás másik pontjában. Talán még dumál neked, de te nem szólsz, csak teszed a dolgodat. Magadban valami másra gondolsz,álmodozol, a külvilágot szinte meg sem hallod. Lassan feladja, és új élvezeti forrás után néz.

Persze vannak esetek, amikor ez a nem odafigyelés feldühíti, akkor muszáj valami szólnod hozzá, valami behódolót, hogy ne legyen még idegesebb, és megúszd a dolgot.


Mind 3 esetből az jön le, hogy ebből menekülni kell, ép elmével egyik sem viselhető el hosszú távon.

Nincs megfelelő kezelési mód, bármit teszel, minden rossz. Mint a viccben a nyuszika sapkájával...

607. ab4b6bc17d (válaszként erre: 599. - 7a41911d90)
2008. aug. 13. 07:50

Nem normális, amit csinálnak, ahogy viselkednek, hogy abban lelik örömüket, hogy a "szeretteiket" bántsák. Ebből következik, hogy nem komplettek?


S tényleg nem veszik észre magukat, mert azt hiszik, hogy az a természetes, ahogy ők bánnak velünk, hogy meg kell, hogy büntessenek, meg ilyenek.

606. ab4b6bc17d (válaszként erre: 598. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 13. 07:46
Szerintem hasonló "betegség", mint a pedofília. Mindig ott van benne, s csak a jóég tudja, mikor tör ki rajta, vagy mikor hatalmasodik el rajta.
605. ab4b6bc17d (válaszként erre: 604. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 13. 07:45
... félreértés ne essék, nem a munkáját hivatásszerűen, segítőkészen végző pszichológusok ellen beszélek (én is szeretnék az lenni), hanem azok ellen, akik ilyenkor megpróbálnak esetleg "kibékíteni", meg azt kántálják, hogy mindenhez két ember kell, meg akik csak azért beszélnek ilyen esetben is, hogy ne hallgassanak.
604. ab4b6bc17d (válaszként erre: 597. - 7a41911d90)
2008. aug. 13. 07:43

A másik dolog meg a pszichológus... én is nagyon szeretem a pszichológiát, de ebben az esetben úgy gondolom, hiába nagy tudású egy pszichológus, ha nem éli át ezeket a dolgokat NAP MINT NAP, akkor sosem fogja átérezni, megtudni, stb. hogy mit is jelent valójában ilyen közegben élni!


Valahogy így vagyok a férfi nőgyógyászokkal is. Olyan dolgokban döntenek nap mint nap a kismamákra nézve, kezdve a megalázó vizsgálatoktól - az érzéstelenítés nélkül végzett méhlepény kikaparásán túl, amiről nekik soha az életben még csak fogalmuk sem lesz!

603. ab4b6bc17d (válaszként erre: 597. - 7a41911d90)
2008. aug. 13. 07:39

Igen, egy idő után a legtöbb lelki terrorban élő szerintem is a közömbösséget választja, ami nem rossz stratégia. Csak felmerül bennem a kérdés, hogy a terrorban tartóban nem-e fajul ez olyasfajta dühöngésbe, hogy már megint nem figyelsz rám, stb. és nem-e megy át testi bántalmazásba?


De tény és való, hogy akkor tudjuk a legjobban megkeseríteni az életét, ha keresztülhúzzuk abbéli fáradozásait, hogy minden pillanatunkat tönkretegye. Ahogy írod, a "te valakid" nem érti, hogy miért nem reagáltál hasonló módon, mint addig? :) Gratula!

2008. aug. 12. 15:31

Igen, asszem ezt már én is leírtam ide. Csak talán nem ennyire részletesen...

Ha jól értettem, végül is lenne esély az ilyen embernek a "gyógyulásra", de mivel ekkor is csak hárít, nem tudnak vele az orvosok sem mit kezdeni. Ha eljut egy orvosig... Ha viszont nem akar a problémával foglalkozni, akkor nincs értelme az egész kezelésnek. Akkor viszont megint csak oda tudok kilyukadni, hogy a lelki terrorizálótól hanyatt-homlok menekülni kell. Csak kár, hogy ez rohadtul nem ilyen egyszerű, nem mindenkinek kivitelezhető...

2008. aug. 12. 09:29

A pszichopátia legfontosabb tünetei:

- hamisság és felszinesség

- megbánás és a büntudat hiánya

- én centrikusság és nagyzolás

- megtévesztés és manipuláció

- sekélyes érzelmek!


Hamisság és felszínesség - A pszichopaták gyakran szellemes és világosan fejezik ki magukat! Egyesek azonban feltűnhet, hogy az a bizonyos embereknek, hogy valami nem stimmel. Mintha olvasná egy könyvből, vagy túl olajozott és őszintétlen a viselkedésük. Felszínesen őszinték. Az éles szemű megfigyelőknek feltűnhet, hogy a pszichopata szerepet játszik, vagyis az illető nem felel meg annak a valóságnak amit valójában mutat. Van olyan aki agy befolyásos valakinek adja ki magát, miközben még!! érettségivel sem rendelkezik! Természetesen nem mindig könnyű megállapítani, hogy valaki hamis vagy őszinte, főleg amikor alig ismerjük az illető.


Én-centrikusság és nagyzolás! A pszichopaták énképére jellemző a nárcizmus, az eltúlzott önértékelés, és a fontosságtudat, a döbbenetes én-centrikusság, és annak önigazolása. Felsőbbrendű lénynek tartják magukat! Emiatt - gondolják ők - joguk van az öntörvényűségre...öntörvényű életre! Szégyentelen módon kérkednek maguk által nem is ismert emberekkel, helyzetekkel, amit valahonnan hallottak, valaki elmesélte nekik! Elbizakodottaknak tűnnek, miközben zsarnokok és önelégültek. Képtelen elhinni, hogy a Föld nem csak azért mozog mert, hanem mert ők is tehetnek róla. A példa ábrázolja az egójukat!


A megbánás és a bűntudat hiánya- Az előbb említett példa erre is igaz! Döbbenetes módon nem törődnek azzal, hogy tetteik másokra milyen pusztító hatással vannak! Ha meg lelepleződnek, nyugodt szívvel és vállrándítással kijelentik, hogy nekik nincsen bűntudatuk! Nem sajnálják, hogy fájdalmat okoznak valakinek, őket nem érdekli! Egyszerűen ez a gén vagy mi hiányzik belőlük! Ami megtörtént az megtörtént. Ha lebuknak, sincsen bennük, meg az hogy elmagyarázzák, inkább valami újabb hazugsággal palástolják a történetüket! Hanta bajnokok!


Az empátia hiánya! Empátia = a másik személlyel történő mentális és érzelmi azonosulásra való képesség! A pszichopaták képtelenek mások "bőrébe" vagy helyzetébe képzelni magukat! A pszichopaták nem foglalkoznak más emberek érzelmeivel! Olyanok, mint az androidok egy-egy filmbe, akik érzelem nélkül gyilkolnak és ártanak embereknek. El sem tudják képzelni, hogy a másik mitől retteghet, vagy miért szeretheti... hiszen az neki értehetetlen! Más emberek nekik csak eszköz a saját igényük kielégítésére és emiatt csak használati eszközök...olyanoknak tekintenek bennünket, mint az autójukat! De az autójukról többet tudnak mint a belső világunkról. Az autó mechanikai eszköz! Az autó igy is, úgy is működik, nem úgy mint az ember akinek vannak jobb vagy rosszabb napjai!


Megtévesztés és manipuláció - hazudozás, megtévesztés, manipuláció - a pszichopaták természetes adottságai! Szinte soha nem rökönyödnek meg és nem esnek zavarba, amikor hazugságon érik őket! Egyszerűen témát váltanak, és a további mondókájukat a következő hazugsággal igazítják a történetükhöz! Ennek eredménye egy sor egymásnak ellentmondó állítás, valamint egy teljesen összezavarodott hallgató! A pszichopaták büszkék arra, hogy tudnak hazudni!


Robert D. Hare - Kímélet nélkül:

"Alig néhány kivételtől eltekintve, a pszichoterápia hagyományos formáiról (pszichoanalízis, csoportterápia, személyiségközpontú terápiák, pszichodráma) bebizonyosodott, hogy hatástalanok a pszichopátia kezelésében. A biológiai terápiák, valamint a gyógyszerek alkalmazása sem jár sokkal több sikerrel."

Miért nem válik be? A gyógyulás arra épül, hogy a páciensnek segítségre van szüksége és hajlandó legyen azt el is fogani! Aktív együttműködésre, a probléma felismerésére, elengedhetetlen az, hogy akarjon a problémájával valamit kezdeni.

600. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 599. - 7a41911d90)
2008. aug. 12. 09:22

Igen, ezt sajnos tudom. Amíg nincs valakinek betegségbelátása, addig senki nem kötelezhető arra, hogy terápiára, kezelésekre járjon. Csak akkor kötelezhető erre, ha a betegsége miatt köztörvényes bűncselekményt követ el. De ebbe bele sem merek gondolni. Ez is döbbenet.

És az ilyen ember különösen hárít a végtelenségig...

599. 7a41911d90 (válaszként erre: 598. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 12. 09:19
Mindenképp terápia keretében, de a legnagyobb probléma az, ha utána olvastál a pszichopatizmusnak - mert ez az-, hogy ők nem hajlandók elfogadni, hogy betegek!
598. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 597. - 7a41911d90)
2008. aug. 12. 09:11

Az a baj, hogy nem mindig hatásos, ha nem veszed fel a kesztyűt. Volt olyan, hogy az én volt férjem elém állt, és kiprovokálta a reakciómat.

Engem az érdekelne, hogy ezeknek a beteg embereknek pl. van-e lehetőségük a "gyógyulásra", vagy az egész veszett fejszett nyele..?

2008. aug. 12. 07:26

Én beszélgettem erről a gyerekem pszichológusával... mit mondjak, nem sok mindent tudott mondani, ezek az emberek betegek, azzal tudod elvileg lefegyverezni, vagy legalábbis sakkban tartani, ah nem veszed fel amit, mond, vagy csinál. Csak az a gond, hogy ehhez sokszor hatalmas önuralom kell.

De egyébként hatásos, én most az egyik "csínytevésére" abszolút nem reagáltam, mintha nem is tudnék róla, pedig nagyonis érint, és most olyan furcsán háttérbe állt, nem érti miért nem készültem ki...

596. ab4b6bc17d (válaszként erre: 594. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 12. 07:18
Szerintem mi már igencsak elmehetnék pszichológusoknak amúgy... azt hiszem, le is diplomázhatnánk, szigorlatozhatnánk jelesre a lelki terror témakörből :(
595. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 593. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 11. 15:21
Nem haragszom. :-) Engem is érdekelne.
594. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 592. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 11. 15:20
Ez egy érdekes kérdés... Mármint, hogy hogyan kell bánni velük. Szívem szerint azt mondanám, hogy sehogy! Menjen a francba egy ilyen ember! De bizony van olyan, aki pl. gyerekfejjel kénytelen együtt élni egy terrorizálóval úgy, hogy esélye nincs onnan kitörni, miután kiskorú. Tényleg érdekelne egy pszichológus véleménye. Nincs itt valaki, aki ért ehhez..?
593. ab4b6bc17d (válaszként erre: 577. - Irena)
2008. aug. 11. 14:23
Ő milyen volt az elején? Mert newmooné normális :)Bocsi, newmoon. Csak kíváncsi lettem Irena férjének is a kezdeti jellemére.
592. ab4b6bc17d (válaszként erre: 575. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 11. 14:22
Én is nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mit tud erről, az ilyen emberekről regélni egy pszichológus... mert bizony tudna! Meg arról, hogy hogy kell bánni velük.
591. ab4b6bc17d (válaszként erre: 573. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 11. 14:20
Ez a fenyegetés is nagyon ott van: pl. abban az időben úgy mentem suliba, hogy gyakran tekintgettem a hátam mögé, nincs-e ott a nevelőapám, mert azzal fenyegetett, pusztán szeretetből, hogy leönt minket sósavval...
590. ab4b6bc17d (válaszként erre: 573. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 11. 14:19
Ez így van, ahogy newmoon mondja! Én is megtapasztaltam sajna a nevelőapámmal. Egyszer elköltöztünk tőle, aztán mégis visszamentünk, mert úgy hízelgett, stb. utána. Mikor meg elérte, hogy visszakönyörögje magát nekünk, pár hétig maga volt a mennyország, majd újra a pokol. Hát, elég sza...volt gyerekfejjel végigélni!
589. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 588. - Irena)
2008. aug. 8. 10:49
Remélem, segített! :-)
588. Irena (válaszként erre: 586. - Fa3d5b4d84)
2008. aug. 7. 15:25
Visszaolvasva!:)
587. Irena (válaszként erre: 581. - 7a41911d90)
2008. aug. 7. 15:21
Nagyon igaz. Tényleg nem az a bajom, milyen apa, hanem hogy velem milyen. Csak emiatt félek, hogy nem nemkem ítélik a gyerekeket, mert hát akkor miért is nem az apa kapja. Főleg ha a lakás is az ő nevén van (bár asszem, mit írtam közös tulajdonnak számít, mert a házasságunk után vettük). Ugye onnan mégsem rakhatom ki... Mindegy ezt ama panasznapon úgyis megkérdezem.
586. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 580. - Irena)
2008. aug. 7. 13:59
Olvasd vissza a 233. hsz-emet, ott kifejtettem bővebben.
2008. aug. 7. 13:55
Nálunk nem volt ügyvéd. Csak az illetékbélyegért fizettem 12.000 forintot.
584. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 581. - 7a41911d90)
2008. aug. 7. 13:52
Egyetértek. Én is úgy gondolkodtam, hogy ha mégis beszélnem kell az okokról, akkor az elhidegülésre fogok elsősorban hivatkozni. Mert ez volt a velejárója a lelki terrornak. Tényleg elhidegültünk egymástól.
583. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 580. - Irena)
2008. aug. 7. 13:51
Igen, jól értetted. Panasznapnap hívják, és minden héten egy ilyen napot tartanak a bíróságokon. Ott bírósági fogalmazók dolgoznak és többek között az a dolguk, hogy a keresetleveleket megfogalmazzák. Ez teljesen díjtalan, míg egy ügyvéd súlyos tízezreket elkér ugyanezért. Az ügyvéd szerintem akkor kell, ha végképp nem tudtok megegyezni. Egészen addig felesleges.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook