Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudna erőt venni magán, és bemenni nevelőapjához a barátnőm? fórum

Hogyan tudna erőt venni magán, és bemenni nevelőapjához a barátnőm? (tudásbázis kérdés)

2017. jún. 29. 21:57

Én annak is örültem, hogy még láthattam a halála előtt.

A szüleim elváltak, Apu felesége eléggé tartotta a távolságot. Ráadásul akkor falun éltem. Anyu jött le, hogy Apu beteg, itt és itt van, menjek, ha még látni akarom. Át se öltöztem jóformán, siettem. Na azért is kaptam a feleségtől, hogy miért nem öltöztem elegánsabban.

24. Jázmin1975 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2017. jún. 29. 21:37
Engem nem küldött soha el Édesapám én végig néztem a leépülését neki a kórházba,minden nap be mentem hozzá de az utolsó napon sajnos későn értem már be.Én találtam rá:-(De nem tudtam el köszönni tőle hiába mondták menjek vissza ő még hallja amit mondok neki.Nekem a példaképem volt és a mindenem,nagyon büszke voltam rá mindig!
2017. jún. 29. 21:32

Az a lényeg, hogy megoldódott a dilemma.


Gondolom, a nevelőapa ismeri a lányát és nem várta volna tőle, hogy így lássa.

Engem is elküldött Apu, még amikor jobban volt.

2017. jún. 29. 21:25
Köszönöm szépen a hogy segítettetek aranyosak vagytok! De ma beszéltem barátnőmmel és mondta ,hogy nagyon jól meg nyugtattam tegnap (Délután hívott fel) ,mert nagyon maga alatt volt.De be nem tudott menni hozzá de telefonon beszélt vele és a nevelő apja is beszélt pedig senkivel nem beszélt.És mondta barátnőm nem fog be menni hozzá de meg beszélte saját magával majd ha elmegy akkor el fog tőle köszönni.Nekem a pici gyerekkori barátnőm őt soha senki és semmi nem potólja annyira szeretem.És együtt érzek vele sírva panaszkodott nekem és én is sírva fakadtam annyira megsajnáltam,hogy ő mennyire szenved most.Gyerek kórunkba is mindig engem keresett,hogy vígasztaljam meg ha valami baja volt ,és mindig sikerült meg vigasztalnom.
21. gizus58 (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2017. jún. 29. 11:23
Megértem a barátnődet, és sajnálom, hogy ennyire nehezen viseli.Az elválás fájdalmas dolog. Ezt csak úgy tudja megtenni, ha van aki vele megy, és támogatja közben.Egy kis enyhe gyógynövény tea segíthet, citromfű, pl.hogy kicsit könnyebb legyen. De ha képét nézi a nevelőapja, akkor várja, még ha nem is tud kommunikálni már vele,de érzékeli hogy ott van és ez megnyugtatja őt!.Nehéz dolog ez, mert ha nem megy be, állandó lelkiismeretfurdalása lesz,hogy nem tette meg. .Ha bemegy , az a kép fog benne maradni ahogy utoljára látta. Menjen az édesanyjával, be hozzá, vagy valakivel aki tudja támogatni lelkileg. Hidd el utána megnyugszik a lelke a barátnődnek, hogy elbúcsúzott tőle.
20. 124637ff9b (válaszként erre: 5. - Globus)
2017. jún. 29. 10:58

Úgy szólt a fórumcím, hogy néhány órája van, ebből indultam ki.

Ahogy a hozzátartozók is mások, úgy a haldoklók is.

Van, aki egyedül akar elmenni, fal felé fordul, megszünteti maga körül a külvilágot, és a szívében búcsúzik. Tényleg nem ismerjük a körülményeket.

De azt sem szabad, hogy ha valaki annyira nem bírja, akkor a végsőkig magára erőltesse, arra gondolva, hogy mit szólnak majd az emberek ... és ezzel okozva magának életre szóló traumát.

A szív a lényeg.

(ha nem órák, az persze egészen más téma.)

2017. jún. 29. 09:53
Én bementem anyukámhoz. Ő sajnos öngyilkos lett, 2 órán keresztül haldoklott az intenzíven. Nem akartam bemenni, de a főnököm-pszichiáter- azt mondta nekem, hogy örök életemben végig fog kísérni, hogy nem búcsúztam el tőle. Összeszedtem magam, megtettem és a mai napig nem tudom eldönteni, hogy helyesen cselekedtem-e. Ha rá gondolok, mindig azt látom magam előtt, ahogy ott fekszik megnyomorodva. Nehéz meghozni ezt a döntést, hogy bemész vagy nem. Mindenki másképp éli meg. Nekem szörnyű emlék maradt.
18. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 11. - Jázmin1975)
2017. jún. 29. 09:14
Be KELL mennie...ameddig teheti, addig menjen!
17. Guruljka (válaszként erre: 12. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 23:50
Erőt kell vennie magán. Most más dolga van. Adja meg a haldoklónak ezt a tiszteletet, hogy hálából a sok boldog időért mellette van az utolsó órán.
16. NomNom (válaszként erre: 12. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 23:28

Valami enyhe nyugtatót nem tudna kérni?

Megértem, én nagyon rosszul viselen ha valakim kórházban van. Mikor anyukám kórházban volt az ápolónők engem vigasztaltak a folyosón, pedig végül minden rendben lett.

Valamit kérjen az orvosától amivel kibírja addig amíg a nevelőapja mellett lehet. Később sokkal jobb lesz a tudat, hogy mellette volt.

15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 23:22
Soha nem fogja megbocsájtani magának ha nem megy be.
14. Basset
2017. jún. 28. 23:02
Én nem mentem be, hasonló okokból. Bánni fogom, míg élek...
13. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 22:58

Próbáljon meg erőt venni, összeszedni magát!

Ne arra gondoljon, hogy ő most mennyire szenved, hanem az apjára, aki várja.

Neki könnyíti meg az eltávozást azzal, ha mellette van, fogja a kezét.

Ő túl fogja élni, és majd később feldolgozza, idővel majd el is fogadja.

12. Jázmin1975 (válaszként erre: 10. - Globus)
2017. jún. 28. 22:46
Be kísérni bár ki be kísérné barátnőmet de nem erről van szó az hogy rosszul van ő képtelen elfogadni,hogy ilyen állapotba van nevelő Apja .
11. Jázmin1975 (válaszként erre: 8. - 16b5d6ae34)
2017. jún. 28. 22:45
Én is ezt mondtam neki!És ezt a nagy fájdalmat csak az tudja megérteni akivel már megtörtént.
10. globus (válaszként erre: 9. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 22:44
Anyukájával nem tudna bemenni?
9. Jázmin1975 (válaszként erre: 7. - Globus)
2017. jún. 28. 22:42
Biztos van Édesanyja barátnőmnek ,él!
8. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 22:42

Sajnálom nagyon és megértem:(


Édesapámmal végigcsináltam. Minden nap bementem látogatni, megpuszilgatni, simogatni... beszéltem Hozzá. Az ájulás kerülgetett, de ott voltam, fogtam a kezét, Vele voltam! Igaz, olyan is előfordult, hogy az orvosi szobában kötöttem ki, kaptam egy injekciót, jobban lettem és visszamentem Hozzá a kórterembe.

Nem tudtam volna itthon maradni! ...és azóta sem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel, ha nem ezt teszem.

Menjen be Hozzá, mert megbánja, ha nem teszi meg!

7. globus (válaszként erre: 6. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 22:39
Van más látogatója?
2017. jún. 28. 22:35
Már nem beszél Nevelő Apja de mindig a barátnőm fényképét nézi.
5. globus (válaszként erre: 4. - 124637ff9b)
2017. jún. 28. 22:31
Ha viszont tiszta még a tudata, várhatja a beteg... nem ismerjük a körülményeket. Anyukám otthon halt meg, végigkísértük, valóban az utolsó néhány órában esett kómába. De előtte nem tudtam volna otthagyni.
2017. jún. 28. 22:28

Szerintem ha annyira nem bírja, és annyira szenved, akkor ne menjen. Ha órák vannak vissza, akkor majdnem biztos, hogy nem tudnak már kommunikálni.

Az utolsó útján méltón el tudja kísérni majd.

3. globus (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 22:26

Sajnos, ebben nem tud kívülálló segíteni.

Nyilván sokkolóbb a látvány, ha idáig nem szembesült vele, sokan otthon ápolják a beteget, ők követik a napi változásokat, idővel bizony bele lehet törődni, hogy a betegségnek végzetes kimenetele lesz. Megteheti, hogy nem megy be hozzá, de ha lelkizős típus, örökké bánkódhat miatta. Ha igazán szereti, megadja neki a végső búcsú lehetőségét. Vegyen erőt magán és oldalára egy rokon kísérőt, kitartás... sajnos vannak az életben nehéz pillanatok, mindenkinek fáj.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Jázmin1975)
2017. jún. 28. 22:21

Nem tudok jó ötletet, nagyon sajnálom a barátnődet.

Illetve vannak enyhe nyugtatók, amitől nem lesz kábult, de kicsit talán el tudja engedni, ilyen pl. az Elenium. Talán kaphatna valakitől most 1-2 szemet.

2017. jún. 28. 22:16
Barátnőm nagyon szeretne be menni hozzá de nem tudd mert rosszul van az ájulás kerülgeti ő nem bírja ezt,hogy szenved és nem képes elengedni,nagyon szereti.Hogyan tudna erőt venni magán ha tudna valaki kérem szépen segítsen,és ne gunyolódjon,inkább akkor hozzá sem szóljon ha nem képes megérteni,hogy ez neki mennyire fáj.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook