Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyógyult alkoholisták fórum

Gyógyult alkoholisták (beszélgetős fórum)


1 2
2017. júl. 25. 15:25
Sajnos a démonok erősebbek voltak. Menekülőre fogta. Kudarcként élem meg, mert nem szoktam feladni semmit, de ő feladta. Nehezen emésztem :/
55. Lencsi. (válaszként erre: 43. - Jozsi.38)
2017. júl. 25. 15:18
Ki törölte? Én senkiét nem távolítottam el. Azt sem tudtam, h van ilyen lehetőség...:/
2017. júl. 9. 19:03

Van megoldás is, segítség is - ha jó helyre megyünk...

Ezt, tudom, nagyon nehéz elhinni egy olyan világban, ahol az ember ungot-berket bejár, és még a hagyományos orvostudomány is csődöt mond.


Kivétel az alkoholbetegek számára sikeres rehabilitációs programok a szigetvári, a debreceni Kenézy és a bp-i Nyírő kórházakban. Innen már több alkoholbeteg barátom szabadult józanon.

Vannak jó rehabok Pécsváradon, Komlón, Nágocson, stb, ahonnan sok sikeres józanodás eredeztethetö.


Itt együtt dolgoznak többféle eü szakma képviselői, és az AA programja is be van építve.


Ezek a rehabok mind az Al-Anont tanácsolják a hozzátartozóknak...


Engem is egy mentálhigiénés küldött oda - hálás vagyok neki, mert előtte már az őrület szélén álltam.........

2017. júl. 6. 13:26

Ezek a 12 lépéses csoportok fantasztikusan jók és TÉNYLEG semmiféle "pénz- vagy ideológiaforgalom" nincs. Elvileg jó, ha hiszel istenben, egy felsőbb erőben, de a legminimálisabban sincs meghatározva, hogy ez mit jelent. Akár a természetet is tarthatod felsőbb erőnek. Hozzájárulásként meg kábé 100 forintot szoktak adni, akik adnak... 4 zsömle ára.

Van egy könyv, az a címe, hogy "Kati vagyok, alkoholista". Nagyon jó könyv. Ő is az AA-nak köszönheti az életét.

52. fehérke111 (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2017. júl. 6. 12:27
Igen, érdemes lenne hagyni - hátha segítség valakinek, aki még bízik...
2017. júl. 5. 19:00
kíváncsi vagyok, meddig hagyják fent ezeket a hsz-eket. Nem rosszindulatból, csak ilyesmiket sajnos mindig törölnek, hiába lenne fontos mások számára
2017. júl. 5. 17:52
Van még az ACA is, alkoholisták felnőtt gyermekei.
49. d1b337c628 (válaszként erre: 47. - Cila1978)
2017. júl. 5. 17:51

Az Al-Anon meghatározása magáról:


Az Al-Anon Családi Csoport alkoholisták olyan barátainak és hozzátartozóinak közössége, akik megosztják egymással tapasztalataikat, erejüket és reményüket, hogy megoldják közös problémáikat.


Hisszük, hogy az alkoholizmus családi betegség és hogy hozzáállásunk megváltoztatása hozzájárulhat a felépülésünkhöz.


Az Al-Anon nem szövetkezik semmiféle szektával, felekezettel, politikai szervezettel, nem bocsátkozik vitába, nem ellenez és nem hagy jóvá semmilyen külső állásfoglalást.


Nincs tagsági díj. Az Al-Anon önellátó a saját, önkéntesen felajánlott hozzájárulásaiból.


Az Al-Anonnak egy célja van: segíteni az alkoholisták hozzátartozóit.


Mi ezt a Tizenkét Lépés alkalmazásával tesszük, szívesen látjuk és vigasztaljuk az alkoholisták hozzátartozóit, megértjük és bátorítjuk az alkoholistát.

48. fehérke111 (válaszként erre: 41. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 5. 14:57

Bocs, most járok erre!

Úgy gondolom (már szintén felnőtt fejjel) hogy fiatal lehetett, nem is gondolta át, hogy mit vállal. Ő nem volt goromba, ő nem bántott minket - csak egyszerűen hagyott mindent. Szinte olyan volt, mint egy gyerek: azt csinálta, amit a férje mondott - tehát a legtöbb esetben ment vele, mert muszáj volt. És ha már ott van, hát akkor neki is inni kell - így aztán könnyű rászokni :-(

Sajnos TUDOM, hogy nincs segítség, akárhányan is veszik körül az illetőt, rámegy a család - még a kicsit tágabb család is.

2017. júl. 5. 13:05

Kedves Moderátorunk!


Az alábbi linkeken a segítség érhető el alkoholbetegeknek és a hozzátartozóiknak is.


A két szervezet egy FILLÉR HASZNOT SEM abból, ha hozzájuk fordulnak... Olyan kábé, mint ha kórházak linkjét tenném fel...


Azoknak, akikben él a vágy, hogy valamit kezdjenek az életükben zavaróan részt vevő alkohollal:


www.anonimalkoholistak.hu



Azoknak, akiket zavar valakinek az ivása:


www.al-anon.hu

2017. júl. 5. 13:01

A dohányzás is természetesen ugyanolyan szenvedélybetegség... :-) Hí valaki le is áll magától, nagyon nehéz... És meg lehet vizsgálni, milyen szerre válthat helyette - evésre, munkakényszerre, segítési kényszerre, vallásfüggésre, sorolhatni.


Alkoholizmus látványosabb, szemetebb betegség, de az alapműködés ugyanaz.


(Együttéltem alkoholistával, aki aztán elkezdett kijönni belőle. Kemény menet volt mindkettőnknek. Mind a ketten igénybe vettük a Józsi által is említett csoportokat.)


Én például munkakényszerből gyógyulok - sikeresen - pedig ki gondolná, hogy a szupercsaj teljesítménye mögött szenvedélybetegség húzódhat?

2017. júl. 2. 15:54
Valószínűleg az volt a baj, hogy linkeltem az al-anon oldalát, pedig nem reklám célú volt, illve nem szolgál kereskedelmi célokat. Néha nem tudom mi alapján moderálnak
44. d1b337c628 (válaszként erre: 43. - Jozsi.38)
2017. júl. 2. 09:11
Hát ez fura, mivel az AA teljesen ingyenes, nem szekta és nagyon szép sikerei vannak. (Rémlik, hogy egyszer azt olvastam, hogy A LEGJOBB hely/módszer arra, hogy valaki (meg)gyógyuljon az alkoholizmusából.)
43. jozsi.38 (válaszként erre: 42. - D1b337c628)
2017. júl. 1. 20:12
már én is javasoltam, de törölték a hozzászólásomat
2017. júl. 1. 18:30
12 lépéses AA-ba kéne járnia. Az egy olyan hely, ahol lehet gyógyulni.
41. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 39. - Fehérke111)
2017. júl. 1. 17:05
Hát ha nem is megoldás ha valaki itallal próbálja megoldani a gondjait de azért ha a Don kanyarban fogságba esett és ezt átélte azért meg lehet érteni de hát anyukád miért kezdett el inni (ha nem vagyok tolakodó).
2017. jún. 28. 09:01
:(
39. fehérke111 (válaszként erre: 22. - Lencsi.)
2017. jún. 28. 08:22

Nem tudom, hány éves vagy, de egy dologra tiszta szívvel és jó szándékkal felhívom a figyelmedet: gyereket így, ebbe a kapcsolatba ne szülj!!!

Tudom miről beszélek: itt vagyok már "60 és a halál közt" :-), de a rettenetes gyerekkor sajnos a felnőtt életemet is megkeserítette. (Én nem iszom :-), nagyon korán önálló lettem, de az öcsém sajnos a hozott mintát vitte tovább, pedig tudta, hogy ez mit jelent! Segítettük őt mindannyian: a férjem és én, ráadásul a felesége is kitartott mellette, próbálta segíteni. Nem sikerült, korán meghalt.


Nálunk is volt indok, magyarázat (és a mai eszemmel már tudom, hogy apámnak tényleg nehéz volt túlélnie): apám visszajött a Don kanyarból, sebesülten fogságba esett, alig élte túl. Pár évvel később megismerkedtek, összeházasodtak anyámmal, megszülettünk az öcsémmel. Még egészen kicsik voltunk, amikor már anyám is ivott - mert a párja ugye ragaszkodott hozzá, ha úgy tetszik, kapaszkodott belé. Hát, az életünk egy pokol volt. És ez elkísér felnőtt korban is! Agresszív, durva, goromba ember volt a szerencsétlen, és igen, hihetetlenül önző!!! Ismétlem, felnőtt fejjel már tudtam, hogy min ment keresztül, de erre akkor sincs mentség.

A saját érdekedben ne tévesszen meg, hogy a te embered nem agresszív - ettől még a te életed sajnos tönkre fog menni.

2017. jún. 28. 07:36

Lencsi!

Olvasd vissza az 5. sorszám alatt írt bejegyzésedet. Önként mégy a vágóhídra! Miért akarod a saját életedet tönkre tenni???

Ezen az úton, amelyre most léptél, siker, öröm, boldogság nincs!

Menekülj onnét, amíg teheted, ha valóban egy egészséges, boldog, sikeres életet, egy aranyos kis családot... akarsz magadnak! Ebből a kapcsolatból sohasem fogsz tudni olyat építeni!

2017. jún. 28. 05:39

Rossz parositas a szerelem+sajnalat=martirkodas.

A vilagmegvaltok onpusztitok; sanyaru sors jutott nekik osztalyreszul.

36. jozsi.38 (válaszként erre: 33. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 27. 21:15
az alkoholizmusból nem lehet kigyógyulni. A tüneteket lehet megszüntetni azzal, hogy nem iszik alkoholt az illető ember, de meggyógyulni, kigyógyulni belőle nem lehet
35. kisj
2017. jún. 27. 20:22

Most már tudom, hogy a szomszéd gépszíj alkoholista.

Csak nála úgy működik, hogy néhány hónap absztinencia, majd 2-3 hét eszméletlenség.

Azért azt elmondanám -nem elkeserítésképp-, hogy már majd 80 éves, viszont egész életében ilyen volt és sosem(SOSEM) gyógyult ki belőle, pedig jó pár elvonón volt.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem lehet mindenkit megváltani. Neki is egész életében segített a családja és ő maga is akarta.

Persze azért próbálj meg segíteni. Ki tudja? Még sikerülhet is.

34. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 33. - 35d45e2ed1)
2017. jún. 27. 20:19
Sajnos nem.
33. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 3. - 1c2bf7d42c)
2017. jún. 27. 20:08
de hát ha nem iszik akkor csak meggyógyult gondolom.
32. jozsi.38 (válaszként erre: 19. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 19:23
egy valamit tudnod kell: te nem fogod tudni kigyógyítani az alkoholizmusból, saját maga fog kijózanodni, ha ő is akarja. Más mód nincs
31. ina87 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2017. jún. 27. 18:27
Szia!nem vagyok alkoholista,de egy ismerős az volt évekig,ezért családi élete tönkre ment természetesen a barátok is el fordultak tőle.De egy nap letette a poharat végleg,sikerült neki,sajnos a múltat nem tudja jóvá tenni,de azóta próbál a társadalomba be illeszkedni...
30. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Missjuti)
2017. jún. 27. 18:15
Ésszel fogja csinálni, reméljük.:))
2017. jún. 27. 17:41
Birom, amikor az alkoholista mindig megmagyarazza, hogy o miert iszik; ok, urugy, kifogas mindig van ezerszamra. Ha mar ennyire tudja az okokat, arra miert nincs kapacitasa, hogy azt mondja, MIERT NEM ISZOM? Akkor nem szamit a rossz pelda?
28. missjuti (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2017. jún. 27. 17:37
Hány ilyen történet van,amikor a segitőkész embert sirba viszi a másik gyarlósága,a gyarló meg boldogan él és dőzsöl tovább.A világ kincséért sem érdemes szenvedni,tönkremenni és meghalni fiatalon..
2017. jún. 27. 17:30

Már bocsi, de azért azt nem értem, hogy esetleg nem lenne jobb neki és hatásosabb, ha bevonulna valami elvonóra, ahol már gyakorlott, képzett szakemberek segítenének neki a leszokásban.

Persze ehhez az is kellene, hogy ő is valóban akarjon leszokni.

Ha ez az akarat nincs meg benne, akkor te milyen eredményre számítol???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook