Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyon nehezen tudok az okostelefonommal telefonálni fórum

Nagyon nehezen tudok az okostelefonommal telefonálni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. Guruljka (válaszként erre: 91. - Forrest2010)
2017. jún. 30. 20:25

A vonat érkezik: 19.05-kor.

A busz ugyanakkor indul, a távolság a vasúti aluljáró + vagy 200 méter. Hajnalban indultál, vénecske levelezősként már nem futod 100-on a 200-at...

Naná hogy futásra alkalmas a cipő, de az nem sokat segít, ha a sofőr nem vár meg.

Ő még nem vezérelhető telefonról, hogy a témára visszatérjünk.

93. Guruljka (válaszként erre: 92. - E9aeb5fb70)
2017. jún. 30. 20:22

Falun azért más. Pláne egy ilyen tökfalván, ahol a lakosok eltűrik, hogy hétvégén vagy autóznak, vagy otthon kussolnak. Hétköznap van még busz a faluba este 10-kor, de hétvégén tessék esze 7-kor ott lenni a megállóban.

Én meg levelezőre jártam, ill. még szeretnék járni, és az bizony szombaton van.


Akár pfff, akár nem. :D

92. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2017. jún. 30. 20:17
Pffff
91. forrest2010 (válaszként erre: 89. - Guruljka)
2017. jún. 30. 19:59
:) " szaladok én " :) a lányom , direkt olyan kényelmes , futócipőnek is beillőt szeret , ha neadjisten éppen kiindul a busz a megállóból akkor futás :))))))) mert ha 1 megállót sikerül lefutni , akkor a lámpák miatt előbb ér a következő megállóba , mint a busz :)
90. Guruljka (válaszként erre: 87. - E9aeb5fb70)
2017. jún. 30. 19:07

Mi a csudának kell az a gyorsulásmérő? :D


Pláne ha már a kocsiban ülsz, tehát megvetted, az már annyi, amennyi...Mint a menetrend!

89. Guruljka (válaszként erre: 88. - E9aeb5fb70)
2017. jún. 30. 19:04
Nem, de én ilyenkor vagy fellapozom a menetrendfüzetet... vagy felhívom a forgalmi irodát, szépen kérve őket, hogy ne engedjék az utolsó buszomat az orrom előtt elindulni, szaladok én...
88. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 86. - Guruljka)
2017. jún. 30. 19:01
Tudom, lelkiismeretesek, segítőkészek. De buszhoz már nem tudnak hozzászagolni.
87. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 84. - Guruljka)
2017. jún. 30. 19:00

Ez meg az obd2 :)

Erre zseniális a tablet. Gyorsulásmérőt vetít ki a szélvédőre :) Amit a gyárban elsuttyognak a felhasználó elől azt ezzel meg lehet mutatni. Ennél csak a gyári műszer a jobb, azokkal persze állítani is lehet, de otthonra ez is tökéletes.


[link] Kell hozzá egy kínai 1500Ft-os bluetooth-os kis vacak, meg egy ilyesmi program.

86. Guruljka (válaszként erre: 85. - E9aeb5fb70)
2017. jún. 30. 18:58

Hát, ha van másik járat még.


Megsúgom: a kalauzoknál van saját menetrendi okoskütyü, és akár még át is szól a másik vonatnak, hogy várják meg a Lófülefalván szaladó utast. Velem megtörtént!

85. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2017. jún. 30. 18:55

A menetrend akkor kell amikor nem a pályaudvaron vagy, hanem a vonaton ami vezetékszakadás miatt ledöglik 1 órára. Ekkor startol az újratervezés buszra, vonatra, másik útvonalra. :)


A navigációs izék is nagyon jók, például zseniálisan vissza lehet találni egy tuti horgászhelyhez éjszaka is :))) De amíg lehet nem használom, vagy egy helybélit kérdezek meg. Menet közben pedig kifejezetten idegesít a szövegelőse.

84. Guruljka (válaszként erre: 83. - A03dd05915)
2017. jún. 30. 17:59

Igen. El-csetelgetne pedig még 7 évig is.


Pont a munkámban elképesztően sokat segít a net. Sokszor, ha egy szót nem találok, és magyarul sem tudom pontosan, rákeresek, esetleg a képére.A kép alapján találok mondjuk német forgalmazót vagy ezt gyártó vállalatot, és egy-kettőre megvan a német név!


Jó, legutóbb a surrantócső megizzasztott, két napig kerestem, de csak meglett, hogy Schüttrohr! :D (és nem is felejtem el, az anyja mindenit...)

83. a03dd05915 (válaszként erre: 82. - Guruljka)
2017. jún. 30. 17:52

Ez a XXI. század. Így termeljük ki az érzelmileg gyenge, a valós életben létezni képtelen gyerekeket.

Nekik már egy fb-os ismeretség is barát.:/

Aztán 20 évesen sír, hogy nincs barátja.


De ott van a másik oldal, aki(k) rászabadulnak a netre, de azt nem az ismereteik gyarapítására használják, hanem naivan beleesnek egy netlovag karjaiba.

82. Guruljka (válaszként erre: 81. - A03dd05915)
2017. jún. 30. 17:36

Sokszor elnézem--- leül és már veszi elő a telefont.


Ugyanakkor a kapcsolatok laposodnak. (Pl. nem reagál,mrt épp játszik, utána meg elfelejti...)

81. a03dd05915 (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2017. jún. 30. 17:30

Értem, hogy nem akarsz feleslegesen olyasmivel foglalkozni amire nincs szükséged.:)


Vedd úgy, hogy úgy általában írtam, hogy mi mindenre is lehet használni.

Sokak nem is használják másra, mint fb-ra, messengerre, játékra, zenehallgatásra vagy filmnézésre. Lényegében csak szórakoztatják magukat, de nem létszükségletük, nem a megélhetésüket szolgálja.

80. Guruljka (válaszként erre: 79. - Guruljka)
2017. jún. 30. 17:23

Ha már ott vagyok a pályaudvaron, akkor már úgyis mindegy, mennyit késik a vonat -. ha már egyszer késik. :D

Ki is írják, mennyit.

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - A03dd05915)
2017. jún. 30. 17:21

Tudod, ritka, hogy valaki itthonról dolgozik, és kollégák nélkül, de nekem ez sikerült. itthonról levelezek és utalok, nincs rá okom, hogy máshol tegyem, hisz csak a melót kell tálcára tennem ezért.


Nyilván mindenki az életmódjához képest használja a technikát. De ne mondjon nekem olyat, hogy majd megszokom! Az ismerőseim egyike sem tart gyámság alatt állónak, mégis azt hiszik, hogy csak tartok az okosizé használatától. Pedig egyszerűen nincs ennyi funkcióra szükségem, az emiatti sok gomb meg zavar a telefonálásban.

78. a03dd05915 (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2017. jún. 30. 17:16

Jó dolog a menetrend.:)

Volt, hogy késve indultam el a vendégem elé a pályaudvarra, de a vonat is késett.

Szinte méterre mutatta a térkép, hogy adott szerelvény éppen hol jár és mennyit fog késni.

Vagy jól jöhet egy munka/tárgyalás ügyben utazónak. Szólhat a partnereknek, hogy késni fog.


Használhatom a levelezésem, és nem csak este a gépnél. Elvégezhetek napközben is utalásokat.


Olvashatok olyan dokumentumokat, amit felhőn megosztanak velem - közösen is tudunk gondolkodni a kollégáimmal.

Kezelhetek vele office dokumentumokat.

Ha épp akkor jut eszembe valami, azt rögtön megoszthatom velük.


A használható alkalmazások már op.rendszer függőek. De az időjárás előrejelzést vagy naptárat szinte mindenki használ okostelefonon.

77. Guruljka (válaszként erre: 76. - E9aeb5fb70)
2017. jún. 30. 17:13

Ha tömegközlekedem, akkor érdekel a táj.


Falun élek. Vagy az egyetemre utazom, vagy kivételképpen valami találkozóra, kibírom film nélkül- de a lényeget érted, pont emiatt háborgok. hogy adott helyzetekben nyilván hasznos, de nem kell mindenkitől elvárni a használatát.

76. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2017. jún. 30. 17:08

Csak 1 kérdés: Vonatozni, buszozni szoktál? :)

Na oda kell a menetrendnézés és a filmnézés.


A vonat örökké késik, és ha látod, hogy mit tudsz tovább operálni, hol kell leugrani ha módosul a tervezett út, az tényleg hasznos dolog. Látni a vonatok pontos helyét is, nem csak azt amin ücsörögsz, hanem amire átszállnál, azt is. Nyilván ez nem egy nyugdíjas menüpont.


Ha unod már a tájat, vagy a töksötét éjszakát a dacia expressz retkes-mocskos román vagonjában ahol nincs kivel beszélgetni, olvasni meg nem tudsz a félfény miatt, aludni meg nem mersz, akkor filmezni kell és repül az idő. Pont elég az a kis kijelző oda. Nyilván olyat kell betárazni ami nem valami idióta lövős és hát nem is felnőttfilmes.


Az obd, műholdkereső, stb részedre irreleváns, nekem viszont nagyon jó. Ezen kívül ezermillió hasznos dologra lehetne használni, mindenféle vezérlésre, távirányításra, személyi riasztásra, adatgyűjtésre, naplózásra, s ilyenkor ne a burzsujékra gondolj, hanem azokra akiket megvert az isten látássérüléssel, hallássérüléssel, mozgássérüléssel, vagy hasonlóban esetleg halmazatiban. Nagyon nagyon sok dologra lehetne használni, amire te nem is gondolnál, mert szerencsédre téged nem érint, vagy nincs rá igényed.


Faxbuk és társai meg le vannak törölve, rühellem mindet.

75. Guruljka (válaszként erre: 74. - E9aeb5fb70)
2017. jún. 30. 16:37

Ha már úton vagyok, a menetrendet hiába nézegetem.

Szépen otthon ki lehet nyomtatni a kérdéses átszállásokat.

Filmet itthon se nézek, útközben egy apró képernyőn nézegetni miért jobb? (A szokott útvonalaimon végig se tudnám nézni.) A táj, az már nem érdekes?


Mégis mi a carért keresek műholdat telefonon? Ott lakik E.T. és telefonál? Belőtték az antennások a TV-t.


Nemtom, mi az az autó obd2, nincs autóm se azzal se anélkül.


Fényképezni van jó képezőm. Amivel tudok normális képeket csinálni. Nem akarom a képeket azonnal megosztani,mert még szerkesztem őket, átméretezem, stb.


Ha itthon ülök, akkor az autós funkció kivételével, minden kényelmesebb a hagyományosabb módokon.

2017. jún. 30. 16:10

Jók ezek a lapostelefonok, ott a menetrend, lehet filmet nézni, fényképezni, autó obd2-őt kiolvasni, antennát beállítani, műholdat keresni, és egy csomó mindenre lehetne még használni.


Ellenben csak péklapátnyit lehet kapni, napon használhatatlan, és ha ráülsz szétreccsen a fenébe. Arról nem is szólva, hogy csak 1 napig működik.


Úgyhogy van egy 8 éves flippes telefonom meg egy 7" tabletem. De jobb lenne egy 4" kétkártyás lapostelefon, amiből nem spóroltak ki mindent, de nem is csillagászati összegbe kerül.

73. Guruljka (válaszként erre: 71. - Ina87)
2017. jún. 30. 15:06

Azaz: gyakorold, mert ha beledöglesz is, ezt fogod használni! Ér-tet-ted???


Mivel nem tudtam felvenni sem, ha csörgött, eltekintettem a használatától. A régit fel tudom venni.

És döntésképes vagyok. Ha szeretnék okosizét, akkor időben tudatom. Ha nem szólok, akkor nyilván nincs rá szükségem.

72. Guruljka (válaszként erre: 70. - Forrest2010)
2017. jún. 30. 14:56

Ha baja van, akkor tud telefonálni.


Múltkor láttam, hogy fent van a facén, üzenetben ráköszöntem, erre visszaköszönés nélkül kilépett. Persze lehet, hogy nem ő volt, hanem a férje vagy valamelyik gyereke, de fura volt, hogy vissza se köszön.

71. ina87
2017. jún. 30. 14:53
minél többet használod annál jobban fog menni...
70. forrest2010 (válaszként erre: 53. - L.luiselotte)
2017. jún. 30. 07:32
oké ! de ha az ember lányának minden fillér számít , mégis szeretne tudni a családtagjairól , h élnek és virulnak :) akkor még a face a leginkább " megfizethető " kommunikáció :))) ha nem is traccsolunk minden nap , akkor is látom , h a lányom bekukkantott a facera , akkor valószínűleg nagy baj nem lehet :)))))))))))
69. forrest2010 (válaszként erre: 30. - Ibolyka43)
2017. jún. 30. 07:21
:) nahát !!!! ebből is látszik , h még fejlődőképesek vagyunk :)))))))))
68. forrest2010 (válaszként erre: 20. - A03dd05915)
2017. jún. 30. 07:17
....." A hoxán még nincs mobil szerviz . " ha nincs is :) de vannak okos fiatalok :) akiknek a kisujjukba a számítógép világa , akiktől mi is tanulhatunk 60 felett , mivel a jó pap is hóttig..... :))))))
67. forrest2010 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2017. jún. 30. 07:07
...én + majdnem vettem a héten 1 gagyifont az a.chanba , de nem volt csak az az 1 mintadarab , az is hibás volt :( elkapkodták , mert más is úgy van vele , mint én :( telefonálni-sms-t küldeni-lottózni elég az is , ha egyszerű , régi , nem agyonkomplikált :) csak mindig legyen rajta pár ft :)
66. forrest2010 (válaszként erre: 2. - A03dd05915)
2017. jún. 30. 07:01
:( kedves E-gon !!! kisfüles még messze van az idősebb kortól !
65. Icuska538 (válaszként erre: 64. - Icuska538)
2017. jún. 28. 13:51
De már látom te sem nekem, bocsi .....
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook