Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nyári babát miben szokás hazavinni a korházból? fórum

Nyári babát miben szokás hazavinni a korházból? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 27. 13:04

az én kisfiam is július 20.szuletett tavaly,nagy kánikula volt,elso nap mikor megszuletett jol becsomagoltak a kis angyalt,aztán másnap már levetkoztették,sot jott a gyerekorvos és be voltak takarva a babák azt mondta takarjuk oket ki mert onekik éppúgy meleguk van mint nekunk,egy kis vékony rugdálozoban és kis sapiban hoztuk ot haza,itthon a bolond fejemmel mindig eggyel tobb ruhát adtam rá sot még kettovel is mint ránk,de az nem jo,állandoan megizzadt és úgyis megfázik

a lényeg nem szabad túloltoztetni,de kevesebb sem legyen rajta mint magunkon,de azis szamit,hogy az én kisfiam már egész nap jon megy,de egy baba aki csak fekszik bent ahuvos lakásban fázik

7. win
2008. máj. 26. 13:39

A fiam július 20-án született, akkor irtózatos kánikula volt. Mi egy rövidujjú bodyt, egy pár zoknit, vékony textilsapit adtunk rá, és egy textilpelusssal takartuk be. Így is izzadt! Én nem ajánlanám, hogy nagyon beöltöztesd, mert hajlamosak hihetetlen gyorsan túlhevülni a babák, mivel még nem jó a hőháztartásuk.


Egyébként én sosem adtam egy réteggel többet a fiamra. (A lányomra sem.) Sohasem öltöztettem túl és nincs a lakásban sem a megszokottól melegebb. A fiamat elég jól elkerülték eddig a felsőlégúti megbetegedések, igazából csak náthás volt, komolyan megfázva még soha.

2008. máj. 26. 13:14
Köszönöm!Csak azért kérdem,mert a lányom téli baba volt,neki bundazsák dukált,de nyári babákról nincs infóm.sajnos:(remélem ez nem szégyen....
5. f1c20677ee (válaszként erre: 3. - Kitta73)
2008. máj. 26. 12:42
Pontosan! Csak nehogy te is abba a téveszmébe ess, hogy egy csecsemőt mindig "jól" fel kell öltözteni.
2008. máj. 26. 12:42
Szia!Nekem anno azt mondta a védőnőm hogy 1 réteggel kell csak többet adni a babára mint ami rajtam van!Leginkább nem túl vastag rugdalózó....Sapi is kell!Lényeg hogy mindene takarva legyen de ne legyen vastag pólyában mert ha túl melege van akkor sem érzi jól magát!
2008. máj. 26. 12:22
Olyan rugdalózot vigyékl be aminek van kocsikabátja,ha szükséges ráad.Ja és egy kissapkát és vékony takaró.
2008. máj. 26. 12:22
Attól mert nyári, ő még pinduri és fázik:) kell rá minden, de persze nem vastag legyen sapija is beg ilyenek.
2008. máj. 26. 12:21
Nyári babát miben szokás hazavinni a korházból?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook