Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2824. LiluLilu (válaszként erre: 2819. - Docika88)
2018. máj. 3. 21:06
Amugy ilyen idobe a pled tenyleg sok lehet enis textil pelust teszek.:)
2823. LiluLilu (válaszként erre: 2819. - Docika88)
2018. máj. 3. 21:06

Dejo nektek h bevalik.:)

Koszi h leirtad


En setahoz vekony nyari sapit, hosszu nacit es rovid ujju vagy hosszu ujju vekony bodyt rakok adok ra.:)


Ilyen nalunk is van h rajtam meg kicsit vissza alszik.:) imadom😶😍

2822. LiluLilu (válaszként erre: 2821. - Docika88)
2018. máj. 3. 21:04
Baba naptejet elvileg nem szabad 3hos korig vagy nwm ajanlott.
2821. docika88 (válaszként erre: 2820. - Medvécske)
2018. máj. 3. 20:32
Én vettem a Dm-ben saját márkás 50 faktoros baba napkrémet, de még nem kentem be. De fogom :)
2018. máj. 3. 19:36

Ti ebben a jóidőben már bekenitek a baba arcát napvédővel a babakocsis sétához?

Ma vetettem a férjemmel mert úgy néz ki,hogy végre elmúlik ez a pollen szállás és a hétvégén kivisszük sétálni. Azt olvastam,hogy a kis érzékeny bőrüket már ilyenkor is kenni kell.

2819. docika88 (válaszként erre: 2817. - LiluLilu)
2018. máj. 3. 19:17

Akkor szokott egyből bealudni főleg, ha körbe leng a hinta, és az elején kicsit rugóztatom neki. Valahogy ettől a mozgástól gondolom olyan neki, mintha a pocakban lenne, ott is fel-le oldalra mozgott.

Most a napokban arra szokott rá, hogy a kis alvós elefántos morzsolgató kendőjét az arcára húzza és úgy alszik el.

Amikor villámlós dörgős eső volt, akkor nagyon nyugtalan volt, alig aludt el éjjel, sokáig fent volt. Érzékeny az időjárásra.

Meg elkezdett hisztizni mikor lerakom aludni a kiságyba. Pedig látom, hogy álmos, fáradt, nyűglődik csak, hüppög. Hallani hogy csak hisztizve sír.

Rajtam mondjuk mindig megnyugszik, és el is alszik kaja után ha úgy van. Volt, hogy ébredezett az ágyba, felvettem, visszaaludt a mellkasomon még egy órát. Szegény oda is izzadt, kis nyomott arcú lett :P


Ebbe a melegben sétához hogyan öltöztetitek? Hosszúnadrág, vagy már rövid? Ujjatlan vagy hosszú ujjú? Sapka?

Én rövid ujjú, hosszú nacival, zoknival, sapka nélkül ha nem fúj a szél. Már vettem neki egy irtó vagány kis H&M-es szettet, fehér galléros póló horgonymintával, meg horgonymintás sötétkék rövidnaci. Van 1-2 napozója is. Lassan rá lehet adni majd, nem?


Ma mondjuk Anyám kiakadt, hogy megsül a gyerek a pléd alatt a hintában alvás közben.Minek takartam be vele, elég lenne egy textilpelus rá már ebbe a melegben. Mondjuk igaza volt, be is izzadt a haja, de inkább azért, mert alatta a "babzsákban" nikecell golyók vannak, az meg ugye jó kis hőszigetelő :P

2818. LiluLilu (válaszként erre: 2814. - Barbus0501)
2018. máj. 3. 18:58
Elvezd ki igdn.:D
2817. LiluLilu (válaszként erre: 2816. - Docika88)
2018. máj. 3. 18:57
Jaj de jo h nektek bevalt. Mindenkinek bevalt. Nekunk indigo van.. de bakker nem alszik el benne.:(( remelem azert majd megszereti es kicsit hasznaljuk.. hnap 9hetes es csak nezelodik benne.
2816. docika88 (válaszként erre: 2814. - Barbus0501)
2018. máj. 3. 14:27

Egy jó tanács, ha neked is tetszik. Adamo vagy Indigo hintát szerezz be. Nekem épp most aludt el benne a holnap 8 hetes Boti, aki evés után a kiságyban és kézben is csak sírt. Pedig pelenka üres, pocak nem fáj, csak nyűgös volt. A hintába 5 perc múlva csukódott a szeme. Nagy segítség nekünk.

Utólag nézve még többet tenném hasra, hogy szokja és erősödjön a nyaka. Illetve a szoptatásra vagy fejésre jobban rámennék, mert sajna nem indult be a tej, Boti meg sokszor csak üvöltött cicin ráadásul. Sokat inni, rendesen kajálni, ami nálam nem jött össze nagyon 😔

Ha reggel 6-7órakor etetek sokszor én is vissza alszok vele. Kell a pihenés néha, nem tudni mikor mennyit alszik és mire lesz idő közben. 😜

Ha tápszeres lenne praktikus lehet a cumisüvegmelegítő babavízzel vagy sima mentes Szentkirályi ásványvízzel, ez is adható forralás nélkül.

Vettem a Pepcoba rendes fém termoszt, frankón tartja a meleget majdnem 12 órán át, ha hosszabb időre mennénk el itthonról.

Az éjjeli fény, kislámpa is jól jön a pelenkázónál. A sima billenőstetejű kukából sem jön ki a szag.


Kitartást a végére, élvezd a pocakos létet még ebben a szép időben. 🤗

2815. Erzsee (válaszként erre: 2814. - Barbus0501)
2018. máj. 3. 08:40
Most azt mondom, hogy elvezd ki az utolso heteket. Tudom h tokre izgulsz varod, de mit meg nem adnek ha alhatnek egy kicsit, vagy a hazimunkaval haladnek... 😅
2018. máj. 2. 22:06
Ohh lanyok. Ezer eve nem jelentkeztem. Ti mar mind tul vagytok a szulesen, nekem meg meg mindig hatra van 3 het. Egesz jol birom :D
2813. Erzsee (válaszként erre: 2808. - Docika88)
2018. máj. 2. 20:11
Nekem van eleg tejem, de mindig felek h nem lesz eleg. De aztan mindig eleg. Nem fejek csak nagyon ritkan ha ugy van eddig 1x kapott tapszert, mert az oepben voltunk es sorbanallasnal nem tudtam szoptatni. Amugy ha barhova megyek mindig viszek magammal tapszert forrovizet a biztonsag kedveert. Apa szerint paramami vagyok. 😅 De inkabb legyek....
2812. tothgabi80 (válaszként erre: 2808. - Docika88)
2018. ápr. 15. 23:28
Én mondhatni csak anyatejet adok. Nagyon kevés tápszert kap(ott). 5 hetes volt csütörtökön és eddig 1 csomaggal fogyott tápszer. Most már van fagyasztva is, de van olyan nap mikor azon izgulok este mi lesz... Lesz e elég tej. Mert este nekem is többször eszik egymás után. Most péntek óta szopizik, de nem eleget így lefejtem tejjel pótolom üvegből. Borzalmas macera. Nagyon ingadozó mennyi tejem van. Kicsit sem esek kétségbe, ha nem lesz elég vagy nem lesz. A fiamnak ennyi sem jutott mégis egészséges és erős az immunrendszere.
2811. LiluLilu (válaszként erre: 2802. - LiluLilu)
2018. ápr. 15. 17:14
Lactase comfort a neve :)
2810. docika88
2018. ápr. 14. 17:33

Nekem is bimbóvédő kell, és volt 1-2 hét, hogy csak üvöltött rajta, mert ahogy megérezte a szájába, már be sem kapta, úgy meg elég nehéz szoptatni.


Mi max egy horgászházas 2-3 napban gondolkodunk családdal, de ott komplett házban lennénk, saját zárt kerttel, medencével, stéggel. De a fiúk mégis csak tudnának pihenni meg kikapcsolódni. Majd meglátjuk még.


Ma épp Anyával sétáltunk, vásár van a városba, meg egy kis shopping is volt, pláza. Nagyon jó fiú volt, csak hazafelé lett éhes, de már idő is volt. Megette a 120ml-ert, most elkapálózik a kiságyban.

Talán egy kis színe is lett, annyira meleg van.

2809. Dhelia (válaszként erre: 2808. - Docika88)
2018. ápr. 14. 16:29

Pont ez a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy van e olyan rajtam kívül aki csak szoptat?

Nekem szerencsére bőven van tejem, hízik is szépen a kicsi. Annyi, hogy csak bimbóvédővel szoktam, mert ha túl sok a tej a cickókba akkor alig tudja bekapni, mert ellaposodik a bimbóm.


Az én picim csak akkor bukik, ha csuklik, vagy ha nagyon tele a pocija és pelusozáskor nagyon megemelem a lábát.


Nyaralást mi nem tervezünk, annyi, hogy azért szeretnék lejutni a tópartra, gondolom, ha már tud ülni ennek nincs akadálya, de azért olyan sok mindent át kell gondolni!!! Fontos, hogy ne legyen napsütésbe sokat, pl hol szoptatom, stb. Vagy csak én vagyok ilyen kis parás? Úgy érzem nem lesz egyszerű, és nem lesz pihentető sem xD

2808. docika88
2018. ápr. 14. 11:55

Valahol rossz és vigasztaló is olvasni, hogy kb hasonlóak a problémák mindenkinél.:/


Van egyáltalán akinek van elég teje és csak szoptat?


Nekünk a mai hajnal volt katasztrófa. Éjjel éjfélkor evett, a kis 50ml lefejt tej nagy részét kibukta, a tápból sem ette meg a felét. utána aludt 2 órát. 3-kor megette a 120ml-ert, viszont 5 órakor aludt csak el, és fél 7-kor már felébredt.Megette a 120ml-ert megint. Megint 2 órát aludt. Most 9.30-kor evett, de csak 60ml-ert, abból is kiköpött kicsit, azóta nyűglődött, volt kaki, és 20 perce aludt el a hintába.


Tipikusan az a szitu volt, hogy annyira fáradt, hogy nem tud elaludni. :(


A fiúk ma elkezdtek nálunk válaszfalazni, már alig várom, hogy beköltözzünk a földszintes nagy teraszos otthonunkba, és ne kelljen attól tartani, hogy az ősök frászt kapnak a hajnali 2 órás üvöltéstől, mikor 4 órakor kel Apósom is munkába...


Tegnap végül megvettük a kocsiba való ülést is későbbre. 9-36kg Touragoo, isofix-es. Addig meg marad a hordozó.


Idén tervez valaki nyaralást a picivel?

2807. Bububomba
2018. ápr. 14. 09:46
Tápszerből 80-90 milit eszik átlagosan.
2806. Bububomba
2018. ápr. 14. 09:43

Szopizás nekünk sem ment, nem volt elég tejem, úgyhogy kellett a pótlás. Viszont 3 félét próbáltunk, szorulás, büdös pukik, és órákon át tartó hasfájós ordítás volt. Mivel én tejfehérje allergiás vagyok(2 hónaposan kellett megvonni tőlem sz anyatejet, mert kijött az allergia) mondtam többször a dokinak, hogy nem lehetne tejmentes tápszert...mert van esély. Szó szerint ki kellett harcolni, hogy írja már ki ezt a tápszert. Pici javulás volt csak, most 2 napja lefejem a tejet és fagyasztom, csak tápszert kap védőnő javaslatára, hogy kiderüljön mi van az anyatejjel... Azóta nincs sírás, alszik, eszik, és még magától is tudott kakilni. Egyik szemem sír, másik nevet, ma 4 hetes és tej apasztásra kerül a sor, úgy néz ki. :/

A napunk a hasfájós napok miatt még nem állt be, majd mostantól hogy megszűnik, remélem beáll a rendszer. Nagyon matrica, napközben csak rajtam alszik, amint lerakom kipattan a szeme. Éjszaka a babafészekben elvan, nem tudom nappal miért nem. Összefolynak az órák, így semmit nem tudok csinálni. Örülök ha wc-re elmegyek. Evés/ivás is problémás. Családiházban lakunk nagy terasszal, 1-másfél órákat alszik kint(jobb esetben).

2018. ápr. 14. 05:05

Én is úgy érzem hogy másból se áll a napom csak etetésből,pelusozásból és takarításból. Szerencsére nálunk evés után rögtön alszik vagy csöndben nézegelődik max 1 órát és utána alszik. Ezek 2-3 órás alvások, de mire eljutok odàig, hogy én is lepihenjek, már csak azt veszem észre, hogy eltelt az idő és ébredezik. Ilyenkor már érdemes nekiállnom a tej felmelegítésének vagy a táp kikeverésének, hogy ne üvöltse le a fejemet.

Változó mennyit eszi. Napközben 40 milikkel is elvan néha de este 120at is képes megenni. Egy nap kb 160-180ml tejet tudok lefejni, először minden etetésnél kapott és tápszerrel pótoltam, de âttértünk arra, hogy összegyűjtöm estére és azt kapja lefekvés előtt. Általában 1 óra az hogy megetetem és átpelusozom utána szundi. Este viszont ez 9től éjfélig szokott tartani mert bealszik evés közben de 5perc után jelez hogy ő még enne. Ilyenkor tolja be a 120milit (néha jóval többet is) apránként. De amióta lefekvéskor anyatejet kap nem kel éjjel 2óránként mint régen, csak hajnali 4kor és reggel 6kor vagy 7kor. De ilyenkor etetés után alszik is tovább és 9ig 10ig szundizunk (én is vele együtt).

2804. tothgabi80 (válaszként erre: 2801. - Dhelia)
2018. ápr. 13. 15:18
Hétfőn és csütörtökön "takarítok" más napokon csak elpakolok. 2 naponta mosok. Főzni szoktam a takarító nap kivételével. De nekem alszik nagyjából 2 etetés között. Ha nem alszik a konyhában a hordozóban az asztalról nézelődni szokott. Persze van mikor sír. Mondjuk én üvegből etetem vagy mérem és pótolom. De így is úgy tűnik egész nap csak etetek meg pelenkázok. Míg egy gyerek volt könnyebb volt de akkor kis lakásban laktunk. Most ez az első tavaszi k itt. Rengeteg munka van az udvaron. Segítség nincs
2803. tothgabi80 (válaszként erre: 2800. - Docika88)
2018. ápr. 13. 15:10
Na kb. Így megy ez nálunk is. Annyi, hogy nekem még ott a másik gyerek, akit a héten én vittem suliba. Persze a kicsivel... Mindig eltervezem, hogy 3ig míg jön a nagy mindent elintézték... Sajnos sétálni nem jutunk el napok óta. Annyi, hogy kertes házban lakunk és kiteszem az udvarra. Az emeletet ne is mondd... Nekünk van lent is egy szobája. De biztos, hogy ha elviszem fent akad dolgom és fordítva.
2802. LiluLilu (válaszként erre: 2793. - Bububomba)
2018. ápr. 13. 14:44
Nem tudom hirtelen, boci mintas a doboza es az is amiben a cseppek vannak.:)
2801. Dhelia (válaszként erre: 2800. - Docika88)
2018. ápr. 13. 13:58

Na hát nálunk még ennyit se alszik, napközben egyáltalán nem! Maximum amikor szopizik pár percre bealszik, de ugye akkor én se tudok máshol aktív lenni.


Nekünk így néz ki a nap:


Reggel 8körül kelek, ha még nem ébredt meg a gyerek, akkor gyors reggeli és összekészülök. Ha még mindig alszik, kipakolom-bepakolom a mosogatógépet vagy elvasalok annyi ruhát amíg menni nem kell hozzá.


Aztán peluscsere, etetés (kb 1 óra), peluscsere, böfiztetés és "játék". Vagyis beleteszem a pihiszékbe és amíg elvan, addig mondjuk kiteregetek vagy felporszívózok. Közben folyamatosan beszélek hozzá, hogy hallja a hangot meg rakom ide oda székestől, hogy lásson. Általában egy órát elvan így benne.

Aztán kezdődik előlröl: peluscsere, szopi, böfi, peluscsere. Délután 2-3 körül séta kb fél óra. Nem alszik persze... van hogy panaszkodik a kocsiba :)

Utána pelus, szopi, böfi, pelus.

Ilyenkor már nyűgösködik, mert fáradt, apának lepasszolom, általában zenét hallgatnak és táncolnak, mert kézbe van csak el, vagy úgy sem. Közben gyorsan megfürdök.


6kor fürdetem, fél 7től maratoni szopit tart, ami van, hogy fél 9ig tart.

Aztán VÉGRE bealszik és hajnali 2-3ig durmol.

Miutan bealudt, akkor vacsizok gyorsan és nekem is alvás.


Azt még nem találtam ki, hogy a főzést hova tudnám besűríteni... :/ azzal mindig gondba vagyok.


Ti hogy csináljátok?

Kinél milyen egy nap?


Puszi mindenkinek!

2800. docika88
2018. ápr. 13. 11:34

Anyós nekem is tolta a rántott levest :) Meg ittam én is több doboz Karamalzt, a gránátalmás fincsi :P

Én úgy voltam vele, ha tápszeres lesz akkor sem dől össze a világ. De mégis hiányzik, hogy csak úgy mosolygósan rákapjon a cicire enélkül a hülye bimbóvédő nélkül, és szopizzon tele pocakig. De ez így alakult, amíg van, addig kap tejet, akár lefejve, mégis csak ez erősíti az immunrendszerét a legjobban.


Egyszerűen mindig eltervezem, hogy na, majd holnap felkelek a 6-7 órai etetés után, reggelizek, csinálok teát, meg elvileg nem lehet tejet inni, úgyhogy helyette akkor abból a porból csinálok magamnak. Utána fejek, aztán úgy is megébred. A következő körben meg elintézek egy-két dolgot míg alszik. Ebédelek én is, utána 3-4 felé szoktunk sétálni menni. 6 után meg fürdés.


Na és akkor ott borul a rend, hogy a reggeli etetés utána én is alszok inkább egyet. De akkor már ugye alapból 9-10 óra mire felkelünk. Megetetem, lerakom stb, hopp dél lett. Így kell fogyózni... Ugrott a reggeli, az ivás, a fejés, és már elment a fél napom :(


Azt hiszem hétvégén kibontom neki a kis játszóágyát lentre, mert a kocsi mózesében már nincs el ha leteszem, míg ennék én is. Szeretlek emeletes ház...


Ma evett reggel 7-kor, aludt alig másfél órát, 1 órája evett megint, most alszik már. Amíg aludt átpakoltam a szárítógépbe, elmostam a cumisüvegeket, összepakoltam a szobát, bekészítettem a következő adag kajáját, gyorsan tusoltam, hajat mostam és a hajszárítás már a következő etetés utánra maradt :P


Nehéz elengedni még a megszokott tervezhetőséget, meg hogy rend legyen. Pedig a Férj is mondta, hogy most ne az érdekeljen hogy élére vannak-e állítva a dolgok, hanem a pici legyen rendben, ez a feladat most. Aludjak amíg alszik. :P


Azért még csak 1 hónapos múlt, majd beáll talán a rend és egyre könnyedebben vesszük az akadályokat.

2018. ápr. 13. 11:10
Látom nem vagyok egyedül... Az ivás meg a kaja nekem is nehéz. Nagyon pörgök. Tea, homeopátiás meg Karamalz, rántott leves... Ezeket én is eszem iszom..
2798. fiabesca (válaszként erre: 2795. - Tothgabi80)
2018. ápr. 13. 09:54
Sajnos nekem se indult be. Szopizni azért Pisti is szokott, olyan 30-40-et két ciciből, aztán kapja a pótlást. Fejni naponta egy-két alkalommal szoktam pluszban, mert sajnos kevésszer eszik. Pedig igyekszem mindent megtenni (napi 3-3,5 liter folyadék, tejszaporító kapszula, Karamalz sör). Nálunk ő az első baba, így elég rosszul érintett ez az egész lelkileg, de lassan talán kezdek beletörődni.
2797. docika88 (válaszként erre: 2795. - Tothgabi80)
2018. ápr. 12. 23:56
Nekem be sem indult igazán. Bár bevallom, ihatnék többet is, mert van, hogy délben veszem észre, hogy én még nem ittam semmit, rosszabb esetben még nem is reggeliztem. Van szoptatós teám, meg Milumil-os tejpor szerűségem, homeo bogyót szedem pár napja, de max a két ciciből eddig 50 jött le. Egyszer fejem naponta, meg 1 hete kb újra elfogadja a mellbimbóvédővel a cicit és szopizik 10-15 perceket, amin szépen bealszik. Amúgy 120ml tápot kap.
2796. docika88
2018. ápr. 12. 23:52

Dhélia- Lány, március 1.

- Luca megszületett: 2018.03.08. 12:55 3430g 52cm

Nephra6- Lány, március 16.

- Livia megszületett:2018.02.09. 11:45 2700g 47cm

medvécske- Lány, március 20.

- Emma megszületett: 2018.03.18. 3680g

Bububomba- Lány, március 22.

- Janka megszületett: 2018.03.17. 20:34 2950g 53cm

Franc22- Lány, március 22.

- Alexandra megszületett: 2018.03.27. 18:56

Levina- Lány-Lány

-

tothgabi80-Lány

- Izabella Nóra megszületett:2018.03.08. 2200g 49cm

Hungarita- Lány

-

BerZo- Fiú, március 2.

-Bertold megszületett:2018.03.02. 15:30 3820g 49cm

Gy83- Fiú, március 4.

-Marcell megszületett:2018.02.13. 07:15 3030gr 54cm

nonuc- Fiú, április 11.

- Olivér megszületett: 2018.03.29. 2800g 48cm

docika88- Fiú, március 12.

- Botond megszületett:2018.03.09. 00:10 3250g 51cm

Erzsee- Fiú, március 13.

- Olivér megszületett:2018.03.05. 09:12 3560g 54cm

Mermancs- Fiú, március 14.

- Marcell Alexander megszületett:2018.03.18. 07:14 4060g 54cm

LiluLilu – Fiú, március 17.

- Szabolcs megszületett:2018.03.02. 16:05 2450g 47cm

nikkencs29-Fiú, március 18.

- Milán megszületett: 2018.03.14. 3980g 50cm

Fiabesca- Fiú, március 29.

- István megszületett:2018.03.27. 3760g 52cm

barbus0501- Fiú, május 23.

-

maineecoon-Fiú

- Bálint megszületett:2018.03.21. 3730g 60cm

acelgirl- Fiú

- Richárd megszületett:2018.03.16. 3950g 58cm

2018. ápr. 12. 17:36
Sziasztok! Ritkán vagyok... Jól vagyunk csak Izuska nem hajlandó szopizni. Illetve szopizik ő de eszik fél óra alatt 40et...akkor fejek az újabb fél óra. Mivel 2 gyerek van ezt nem tehetem meg. Így csak fejek... Naponta egyszer pótolom neki. Azt hiszem apad a tejem és vessen meg bárki lehet nem is bánom. Van itt még olyan, aki csak fej?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook