Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
2104. docika88
2018. jan. 14. 20:49

veszprem.babamama.info/szules-veszprem/korhazi-lista-szuleshez-gyermekagyhoz/


Igazából 95%-ban ezeket rakom el én is.


Mondjuk a minden napra egy szoptatós melltartó túlzásnak tűnik. Ha ott a betét is bele.

Én vettem két szoptatós hálóinget. Meg 2 simát is elraktam.

Meleg zoknit is raktam, állítólag fázni fog a lábunk a szülés alatt.

Plusz őssejtes doboz. Apukának szett, kaja.

2018. jan. 14. 20:41
Szerintem pl az,hogy itt is írták, hogy az öv azért nem mindenhez kényelmes mert van egy kis merevsége. A bugyi viszont egy szoros gumi lényegében ami enged mozogni csak leszorítja a hasat ami jó a heggyógyulásnak.
2102. Mermancs
2018. jan. 14. 20:31
Mi q különbség a hasleszorito öv meg a hasleszorito bugyi között?
2101. Mermancs
2018. jan. 14. 20:30
Úgy néz ki nekem sem kell semmit vinni a babának, csak hordozót, kap pelust meg ilyeneket.
2100. medvécske (válaszként erre: 2097. - Docika88)
2018. jan. 14. 20:29

Nekem is csak pár db melltartó betétem van éjjeli és nappali amit a mellszívóhoz adtak mutatóba.

Én is 2 hálóinget tervezek vinni, meg a hasleszorító bugyiból is 2-3 darabot biztos ami biztos, papucs, betét, törcsi, tisztálkodó szerek...

Jaaaj még össze kell szednem mi is kell még pontosan 😣

2099. LiluLilu (válaszként erre: 2098. - LiluLilu)
2018. jan. 14. 20:25
Ja es ha nem viszel pelust akk amit elhasznaltak kérik vissza..
2098. LiluLilu (válaszként erre: 2094. - Docika88)
2018. jan. 14. 20:25

Haha😁😁😁

Ezen a tena ladysen en is jot nevettem.

Nalunk kérik ezeket: babanak popsitorlo, textilpelus, popsikrem, pelenka, nekem evoeszkoz, haloing,pohár

2097. docika88 (válaszként erre: 2096. - Medvécske)
2018. jan. 14. 19:32

Nah hát nálunk napi 2 pelust adnak, popsikrémet meg ruhát, éppen amilyen akad. Ha lila akkor lila. Hiába fiú. 🙄

Kell textil pelust vinni, sima pelust, nedves törlőt, pelenkázó alátétet, karmolás elleni kesztyűt, sapit, kis plédet. A cumit nem díjazzák, de lehet hogy rakok egyet el.

Hazahozós ruhát és hordozót kell majd a hazajövetelhez.

Azt hiszem külön rakok majd egy táskába a szülésre egy hálóinget, törcsit, papucsot, a mentes vizet a szőlőcukorral, telótöltőt, 1-2 betétet. A többit meg másik nagy tatyóba. Plusz babacuccok.

Most még a melltartóbetét jutott eszembe. Abból csak mintám van itthon. Remélem majd kelleni fog.😉

2096. medvécske (válaszként erre: 2094. - Docika88)
2018. jan. 14. 17:26
Nekünk itt azt mondták, hogy a kórházba semmit nem kell vinni a gyereknek. Mindent ők adnak. Ruha, pelenka, kenöcsök stb. Meg is kérdeztem az egyik ismerősöm aki most szült itt, hogy tényleg nem kell semmi? Vagy mint pl régen otthon, hogy csak pólyában lehet elhozni a gyereket? Azt mondta, hogy csak magamnak kell vinnem cuccot, a babáról a kórházban gondoskodnak. A kórházból elhozás feltétele az, hogy legyen nálunk babahordozó. Ennyi. Azt mondta, hogy a szobánkban lesz egy pelenkázó szekrény tele pelussal meg rucival meg mindennel ami kellhet.
2095. Mermancs (válaszként erre: 2094. - Docika88)
2018. jan. 14. 16:35
De jót nevettem ezen a tena ladyn :"D
2094. docika88 (válaszként erre: 2089. - Dhelia)
2018. jan. 14. 16:33

Te hány táskába pakoltad a kórházi pakkot? Mert a szüléshez még nem kell bevinni mindent, de akkor kb úgy fogunk kinézni, mint egy vándorcirkusz. Egy a szüléshez. Egy a kórterembe. Egy a gyereknek. És akkor még lehet, hogy még egy kis táska kell a papíroknak, személyes dolgoknak, egy kis kaja.


Van itthon egy nagy sporttáska, egy Fila tömegtáska az a közepes, meg egy kis hátizsák.


Az a cuki kisméretű Tena Lady meg majdnem elfoglalja a fél táskát... :P

2093. Bububomba
2018. jan. 14. 16:03

Éjszaka én is sokszor megyek pisilni, ágy mellett van a víz, sokszor felkelek, hogy vattát köpök.😂


Haladunk a dolgokkal, mivel a mi szobánkban lesz a babasarok, kifestettünk, új padlót raktunk. (Jó jó...csak asszisztáltam, de nehéz volt megállni, hogy neminden pattanjak fel és csináljam) Baba bútorok a helyén, ruhák kimosva/vasalva, már csak méret szerint el kell pakolni. Még kell néhány apróság, kórházi csomag sincs még elkészítve. Nagyon beindult már a fészekrakás. :D

2018. jan. 14. 13:13

Amit mi vettünk gyerekülést az 0-18kilóig jó. Azt írják kb 4 éves korig. Britax Römer Dualfix. Ez nem kivehető de az egyik legbiztonságosabb és mivel ha hazautazunk akkor 12órát kell benne ülni ezért az volt az elsődleges szempont.


Én pontban hajnali fél 2kor ébredek minden nap attól függetlenül, hogy mikor feküdtem le. Akkor van az első pisijárat. Nekem eddig is ott volt az ágy mellett a víz mert nagy ivó vagyok, annyiban változott, hogy eddig kb 3-5deci vizet ittam éjjel, most 7deci de akár 1liter is lecsùszik. 😳

Tudom, hogy nem kevés de felébredek, hogy szomjas vagyok. Persze így fél2 után 2óránként pisilni járok.

A csípőfájdalom is egyre roszabb, ráadásul amikor felkelek a baba is mindig felébred és elkezd mocorogni. Így eléggé lecsökkent a ténylegesen alvással töltött órák száma. Régen is rossz alvó voltam, örültem ha 3óra mély alvásom volt. A többi forgolódás.

Szerencsére nekünk már minden a helyén van. Tényleg apróságok hiányoznak (pelankázó alátét, popsikrém, popsitörlő...) meg az én kórhàzi csomagom, de azt holnap megyünk beszerezni. Csak azt nem tudom, hogy hogy tudnék most hasleszorító bugyit venni amikor csak szülés után derül ki, hogy mekkora is maradok 😊

Lehet, hogy most csak meglesem őket, meg kiokosítom a férjem, hogy mi is ez és hogy néz ki, és szülés után elzavarom, hogy vegyen nekem, amikor már kb látszik, hogy mekkora a méretem. Én császárral fogok szülni azért lesz rá szükségem. Állítólag sokat segít.

2091. Franc22 (válaszként erre: 2075. - Dhelia)
2018. jan. 14. 10:28

Ezzel én is így vagyok.

Tegnap előtt éjjel óránként keltem, mert mindegyik oldalnál elkezdett fájni a lábújamtól a derekamig és a csípőm zsibbadt rendesen.

Ha felkelek, pisi, aztán ivás, mert itt a víz mellettem, majd 2-3 óra ugrabugra-forgolódás az ágyban, mire vissza alszom. Úgye reggel 2ébresztő

2090. docika88
2018. jan. 14. 09:33

Nah, én meg pont a hálóingeket mostam csak ki a pakkból. 😂😂

Van egy színes kis szőnyegünk amit még ki kell azért tisztítani és jó lesz. A textilek varrás alatt. Szivacs még nincs.

Hétfőre ígérte magát a festő. De eddig nem jelentkezett. Pedig azért pakolunk mint a güzü, hogy nálunk fessen először. Had száradjon és pakolhassunk a helyére mindent végre.

Ha nem lennék terhes eltolnám én a bútorokat és kipakolnék mindent. Nem férjet kéne nyúzni miatta. De hát ugye ez nem opció most. 😛

Van még papírmunka is. Az őssejtes dobozba is van kérdőív. Meg vannak nyomtatványok amiket nagyjából ki lehet tölteni előre. Ne a szülés utáni napokban kelljen kapkodni.


Ti autóba való ülésből milyent vesztek majd? 0-25kg.ig vagy 9-25kg.ig? Elvileg a hordozó 13kg körülig jó. De majd kiderül meddig fér bele.

2089. Dhelia
2018. jan. 14. 09:12

Lányok én szorgalmas voltam nekem minden kész, bababútorok a helyükön (ilyeneket akarok még venni: szőnyeg a babaágy elé meg egy baldachin)


Kimostam, kivasaltam mindent, szétválogattam méret szerint, stb.


Menjek valakihez segíteni? :D


Valójában féltem hogy újabb vesegörcs jön és emiatt megindul hamarabb a pici, de eddig nincs gond szerencsére.

A kórházi pakk is megvan már a babának is meg nekem is alakul, már csak a pizsit kell beledobni ha kivasaltam.

2088. Mermancs (válaszként erre: 2087. - Docika88)
2018. jan. 14. 08:51

Ugyanez itt is, én is általában mindig kelek este...pisi és ivás. A víz már az ágyban mellett van :D

Ameddig nem vagy rosszul a háton való fekvés miatt, szerintem oke. Én néha érzem egy idő után a pulzusom a torkomban, akkor fordulok mindenképp.

Ami a pakkot illeti, nekem sincs még osszekeszitve :O

2087. docika88 (válaszként erre: 2075. - Dhelia)
2018. jan. 14. 08:30

A napokban én is felébredek 3 körül. Inkább arra, hogy nagyon kell pisilni. Aztán visszafekszem akkor meg nagyon szomjas vagyok. Jó esetben van itt víz az ágy mellett. Újra visszafekszem. Alig tudok visszaaludni. Aztán újra pisilnem kell. 😂 Valahogy egyre kényelmetlenebb az ágy is. Néha arra ébredek, hogy háton alszok. Pedig az nem ajánlott.

Tegnap nekiálltam a leendő babasarokban lévő dolgok eldobozolását. Így már ami nem kell azt át tudjuk vinni az új lakásba. Hát csak még nagyobb kupit sikerült összehozni 😂😂😂 és 20 perc után a derekam is megfájdult.😣 Soseleszkész😩😩

Egy ismerősnek a szülésznő rokona azt mondta a férjemnek, hogy a 32.héten legyen kész a kórházi pakkom. És épp tegnap olvastam az egyik kis füzetbe, hogy szintén a 32.hétre legyen kész a csomag. 😲😰

Kezdem azt érezni, hogy úristen semmi nincs a helyén. Nincs kész a pakk. Nincs kimosva semmi. És egyre nyűgösebben megy a ténykedés.

Várom a fészekrakó ösztönt. Hátha az utolsó napokban bepótolom majd a dolgokat. 😅😅😅

Egyenlőre nem láttam a linea negrat a pocakon. A védőnő azt mondta, ha az elején nem jött ki, akkor már nem fog. 🤔

2086. Mermancs (válaszként erre: 2085. - Dhelia)
2018. jan. 14. 08:24

Én érzem, hogy lassan almosodom. ..mégiscsak kevés volt az az alvás. :)

3:30, hű az tényleg nagyon korán van!

Én elkezdtem éjszakánként újra többször a mosdóba menni, mint az elején.


A fb-om nyomizik, írtam neked, de még mindig nem küldte el..

2085. Dhelia
2018. jan. 14. 08:07

Na én meg visszaaludtam. Hozzáteszem úgy sikerült hogy megreggeliztam xD mert nekem még mindig hányingerem van esténként. :( az én férjem meg a reptéren dolgozik 3.30tól lehet amiatt vagyok ébren mert felkel és kipattannak a szemeim. :)

Máris visszajelöllek.

Ez a felállás nálam is vicces dolog olyan mintha a baba el kell hogy újra helyezkedkedjen addog össze vissza szúr odabent :D

2084. Mermancs
2018. jan. 14. 05:13

Bejelöltelek :)


Nekem csak éjszaka folyamán fáj, ha felébredek és tele van, a felállás is eléggé macerás..

Amíg nem örül ki, addig szenvedős.


Azt hiszem én már nem alszom vissza, férjem egy 20 perc múlva kel, felteszem azt a kávét főzni :D


Ma mi a program nálatok?

Én pakolni fogok a babaszobaban, a legtöbb nagy dolog megvan...ruhákkal állok csak rosszul, még elég kevés van úgy érzem .

2083. Dhelia (válaszként erre: 2082. - Mermancs)
2018. jan. 14. 04:58

Szuper ellátást kaptam ott és a nővérkék is nagyon kedvesek voltak. Éjjel is vagy 50szer csöngettem, és mindig jöttek egyből, nem "bunkóskodtak", sőt!

Most lekopogom már másfél-két hónapja nem volt görcs, remélem igy is marad.


Barna csíkom nekem is van már a hasamon, bár kissé halvány, nem az az erős fajta.


Most éppen azzal küzdök hogy fáj a hólyagom, mintha kést forgatnának benne néha, arra gondolok, hogy a baba nyomja a fejével, mert mikor pisilek nem csíp vagy ilyesmi. Azért hétfőn elmegyek laborba meg háziorvoshoz.


Ha gondolod jelölj be fb-n, Jakabfi Adél Krisztinának hívnak, csinálhatunk majd babás programokat, én még nem ismerek itt senkit akinek babája lenne és magyar :D

2082. Mermancs (válaszként erre: 2081. - Dhelia)
2018. jan. 14. 04:53

Én is sok jót hallottam róla, megnyugtató, hogy te is ilyen jó véleménnyel vagy róla! Sőt, nagyon közel lakom is a kórházhoz.

Most jobban vagy már? Nem szokott görcsölgetni a veséd?

Szuper, hogy jártok Bécsbe is, programokat csináltok :)


Nem tudom probaljak-e meg aludni, vagy kavezzak inkább és napközben majd ledőlök :D meg most épp nem fáj semmim..

Nálam megjelent a linea nigra,az a barnás csík a hason..

2081. Dhelia
2018. jan. 14. 04:46

Szerintem a Donauspital a legjobb kórház Bécsben, én voltam a kismama osztályon már (szintén vesegörcs.... :D)

Jó helyed lesz ott nagyon!

Igen, Parndorf csak 5 perc tőlünk autóval. :)

Néha megyünk Bécsbe is, mert ott él a nagynéném és meg szoktuk látogatni meg programokat csinálunk. Nagyon jóba vagyok vele, nemrég még egy munkahelyen dolgoztunk :D

2080. Mermancs (válaszként erre: 2079. - Dhelia)
2018. jan. 14. 04:42

Beletalaltal! Én a Donauspitalba járok :D Azért is jelentkeztem olyan korán, mert azt mondták, ha nem időben teszem, van, hogy nincs hely meg így a kombinalt tesztet is megcsinálták nekem automatikusan.

Én március közepére vagyok kiírva, így valószínűleg 26.-an kapok ctg-re időpontot :)


Akkor neked Parndorf egy lépésre van, de jo!:) Szoktal Bécsbe is atjarni?

2079. Dhelia (válaszként erre: 2078. - Mermancs)
2018. jan. 14. 04:33

Igen, szülésre :). Bécsben másként működik azt hallottam, pl. a Donauspitalba ha megvan a pozitív teszted mehetsz bejelentkezni.

Bruck an der Leitha-ba lakunk, nincs olyan messze, ez a legközelebbi kórház, és szuper jókat hallottam róla, illetve ott voltam a vesegörcsök miatt is. (Többek között)

Olyan 37 hetesen kezdik csinálni itt a CTG-ket szóval szerintem neked is az lesz a kórházba!

2078. Mermancs (válaszként erre: 2077. - Dhelia)
2018. jan. 14. 04:29

Mármint a szülésre most jelentkeztél be? Én már a 12 hét előtt :)

Ctg idopontom nekem még nincs. Jövőhéten megyek a nődokimhoz, 26.-án pedig a kórházba ultrahangra...bár lehet ctg lesz, csak nekem nem szóltak?:)

Ott laksz a kórház közelében ?

2077. Dhelia (válaszként erre: 2076. - Mermancs)
2018. jan. 14. 04:23

Igen, azaz :)

Múlt héten jelentkeztem be, február 9re kaptam időpontot CTG-re

2076. Mermancs (válaszként erre: 2075. - Dhelia)
2018. jan. 14. 04:16

Most nekem sem megy nagyon...

Megnéztem hol van az eisenstadti korhaz, de nem tudom azt találtam e meg, amelyikre te gondolsz.... Barmherzige Brüder Eisenstadt?

2075. Dhelia
2018. jan. 14. 02:50
Küzd valaki rajtam kívül álmatlansággal? :/ Minden éjjel felkelek olyan 2 és 3 óra között és általában 5ig vissza se tudok aludni...
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook