Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2194. LiluLilu (válaszként erre: 2191. - BerZo)
2018. jan. 21. 17:34

Vasat nem is kell mindenkinek, csak akinek rossz az eredmenye.

Nekem heti 2x1 neo ferro gamma kell.:) bar ha nincs a terhesvitamiba akk lehet nem árt. De ugyis megmutata a verkep.

Én 24 hetesen vtam.:O

Azthiszem 33 vagy 34 hetesen kell újra de majd megnézem.:)

Nekem igy télre az orvosom a vigantol cseppet irta fel (D vitamin) maximum 3x2 csepp hetente de tobbet nem szabad.

Magneziumot es femibiont szedek de utóbbit csak 2 naponta

2193. medvécske (válaszként erre: 2191. - BerZo)
2018. jan. 21. 17:30

Én nem szedek vasat. Az elején szedtem önszorgalomból aztán 15.hét körül elhagytam. Tőlem most is vettek vért pénteken, akkor voltam 30+4.

Előtte 24.héten kb 3 üvegcsével. De azelőtt is többször vettek.

Nem tudom, hogy pontosan mikor mit néztek belőle, de nem szóltak, hogy vas hiányom lenne.

2192. Bububomba
2018. jan. 21. 16:51

Bevetek néhány praktikát, aztán ha megyek a nőgyógyászhoz említem neki, hátha van ötlete. Sajna tejtermékeket nem ehetek, igyekszem rostban gazdag ételeket enni, vas szedéséig teljesen elég volt. :/


24.héttől szedem a vasat, és utoljára 28.héten voltam vérvételen(ellenőriztük a vérszegénységet)

2191. BerZo
2018. jan. 21. 16:39
Ti mikor voltatok vèrvètelen utoljàra?Szerintem èn úgy kb 10 hete.Most vagyunk 34+2-nèl.A vasat mikor kaptàtok?Van aki nem szedi?Vagy csak èn?Nekem pl. a terhesvitaminomban sincs.
2190. docika88
2018. jan. 21. 16:05

Ez a Magne B6 egy rakás kaki. Alig van benne magnézium.


Én is tartottam a vastól. De a Béres mg-al együtt nem volt gondom. Pedig én amúgy sem járok minden nap már gyerekkorom óta. Így állt be a rendszer.😌


Levolac-ot lehet mèg talán. Vagy sok rostos barack üdítő. Kefír.

2189. Bububomba (válaszként erre: 2188. - Nikkencs29)
2018. jan. 21. 14:18
Napi 6 Magne B6-ot szedek, de sajnos nem segít ezen a dolgon. :/ Tamarin lekvárról hallottam, lehet kipróbálom.
2188. nikkencs29 (válaszként erre: 2187. - Bububomba)
2018. jan. 21. 13:00
Nekem is azóta, bár mióta több magnéziumot kell szednem, viszonylag kiegyenlítik egymást. :)
2187. Bububomba
2018. jan. 21. 11:41

Én megnéztem az összes évadot, nagyon jó belelátni, hogy milyen különböző szülések vannak. Ez nem rémiszt meg, inkább felkészít. :)


Lányok, nektek nincs székrekedésetek? Mióta vasat szedek, csak kínlódom. :(

2186. Erzsee
2018. jan. 21. 11:29

Nem felek meg jobban. Inkabb vigasztalom magam, hogy ha masnak sikerult, sot mar egyszer nekem is akkor menni fog!😃😄

Igyekszem nem rastresszelni.

2185. docika88 (válaszként erre: 2184. - Mermancs)
2018. jan. 21. 09:49

Ez szerintem attól függ, hogy te hogyan gondolod. Mert van aki inkább nem akarja tudni, hogy mi lehet, mert akkor végig rettegi az egészet. Én inkább megnézem, hogy milyen szituk lehetnek, és mennyi különböző helyzet és hozzáállás lehet. Jobb látni, hogy milyen akár egy rosszul alakuló szülés, mert akkor látni hogy mi lehet a megoldás is. Fel lehet készülni kicsit.


Eddig nem is hallottam pl, hogy a baba a végén hiába kezd el beilleszkedni a fejével, mégsem kezdi meg az utolsó forgást és akkor császár lett végül. Pedig minden okésnak tűnt.


Nekünk itt a szülésfelkészítőn nagyon mondták, hogy mikor tolófájás van, akkor nem szabad kiabálva nyomni, meg üvölteni, mert egyszerűen fizikai képtelenség hogy a szádon is kiengedd a levegőt és közbe préselve tudjál nyomni is, kétfelé nem tud menni az energia.


Na majd két hónap múlva már érkeznek a szüléstörténetek ide, meglátjuk kinek hogy jött be a számítása :)

2184. Mermancs (válaszként erre: 2182. - Erzsee)
2018. jan. 21. 00:42
Köszi, hogy beraktad a linket :)... Ha az ember ezt nézi, nem fél még jobban? :D
2183. Mermancs (válaszként erre: 2181. - Medvécske)
2018. jan. 21. 00:40
Köszönöm :* mindenképp regisztrálok és belekukkantok...én még egy részt sem láttam x)
2182. Erzsee
2018. jan. 20. 23:38

[link]


Ez a 2. Evad vhol ott van az elso is. En is nezem, igazabol azert mert be vagyok tojva a szulestol. Igyekszem felkeszulni lelekben, amennyire csak lehet, de kb tudom, hogy mire szamithatok igy ez igen nehez... 😅 bar nagyon felek, hogy lesz vmi amiert azt mondjak h jo csaszar. Persze ne gondoljak erre minden okes lesz, de en be vagyok szarva tole. A tesomnal bent voltam mikor csaszaroztak, es en hulye vegigneztem. Es azt is ami utana volt, a felepules. Csorit ugy sajnaltam. ☹️


Kb 1,5 hete nekem is voltak olyan napok, hogy nagyon kemenyedett a hasam. Pont akkor voltam dokinal aki megvizsgalta a mehszajamat majd kozolte h hiaba kemenyedik ennyire a hasam a mehszaj olyan zart h semmi at nem ferne rajta es ez igy van rendjen. Szedjek meg tobb magneziumot. Igy napi 3x1 beres magneziumot tolok ha epp nem felejtem el.

😊😉

Eddig tok jol altam sav ugyileg, de mostansag kezdem erezni h nem tul jo dolog ez itt a torkomban. Be kell szereznem vmit. Plusz nem kene lefekves elott gyumolcsot zabalni.

😅

2181. medvécske (válaszként erre: 2179. - Mermancs)
2018. jan. 20. 20:49

rtlmost.hu - n fent van

Az ùj biztosan a régiek nem tudom

2180. BerZo (válaszként erre: 2173. - Dhelia)
2018. jan. 20. 20:29
Anyukàmnak durvàn sok veseköve van.Koràbban gyakran volt vesegörcse.Azt mondta rosszabb mint a szülès.Pedig èn termèszetes úton 4480grammal születtem.Tehàt van remèny hogy könnyebb...😉
2179. Mermancs (válaszként erre: 2178. - Medvécske)
2018. jan. 20. 20:20
Nálunk sajnos nincsenek magyar csatornák :/ majd esetleg utánanézek a neten :)
2178. medvécske (válaszként erre: 2177. - Mermancs)
2018. jan. 20. 20:09
Lehet, én a TVben szoktam nézni. RTL2 vannak szombaton új részek a Life tv-n meg ismétlések ha még adjàk ott.
2177. Mermancs
2018. jan. 20. 19:47
Ez fent van az interneten? :)
2176. medvécske (válaszként erre: 2175. - Docika88)
2018. jan. 20. 19:42

Én is szoktam nézni, a mai részben majdnem rosszra fordult a császár után az anyuka sorsa 😐

Általában végig bőgöm azt amikor a szüléseket mutatjàk 😊

2175. docika88 (válaszként erre: 2174. - Medvécske)
2018. jan. 20. 19:09

Nálunk is működik a rooming-in rendszer. Ha szülés után pihenni akarunk, akkor le lehet adni hozzájuk, de amúgy velünk lesz 0-24ben.


Most nézem a Hadas Kriszta: Jön a baba sorozatát. Azért van benne álom szülés is. Meg rémálom is. De jó látni, hogy milyen verziók lehetnek. Egyenlőre kíváncsi vagyok, még nem tojtam magam össze egyik résztől sem. Pedig van olyan rész, hogy azt mondom, na így nem szeretnék szülni.

De ez nem kívánság műsor.


Váááááááá. Pont rátettem a kezem a hasamra írás közben, és akkorát hullámzott, majdnem kiszálltam a székből. :P :D

2174. medvécske (válaszként erre: 2171. - Docika88)
2018. jan. 20. 18:59

És Andersen becsukta a mesekönyvet... 😄

Hát igen, szép is lenne ha csak így menne a dolog. A tervezett császár is csak érintőlegesen hasonló, de mégse. Csak annyiban, hogy szép kényelmesen összepakolsz, bemész a kórházba és pár óra múlva megvan a baba. Itt ùgy van (de lehet, hogy Magyarországon is) hogy egy szobában vagy a babával, de ha nem tudsz hozzá felkelni (pl császár miatt) akkor jön a nővér és ellátja őt, de ha kéred el is viszik éjszakára, hogy tudjál pihenni.

2173. Dhelia
2018. jan. 20. 18:51

Hihi. Hát igen, ilyen lenne egy ideális szülés egy ideális napon. Aztán ki tudja, lehet szerencsénk lesz csajok, az időjárás most pont olyan, pl. ma mintha tavasz lett volna (legalábbis itt nálunk)


Köszi Mermancs. :) Igazából most tényleg nem gondoltam rá, mert nem olyanok voltak a tünetek, de örülök, hogy "csak ennyi", lehetne rosszabb is a helyzet. Várom már a babát, meg nem is akarom túlhordani, meg eddig azt mondtam á én már annyi vesegörcsöt túléltem gyógyszer nélkül, hogy a szülés meg se fog kottyanni, de bevallom őszintén kicsit mégis parázok tőle, főleg ahogy közeleg a nagy nap :S


Ti hogy vagytok ezzel? :)

2172. Mermancs (válaszként erre: 2171. - Docika88)
2018. jan. 20. 18:37
Hű, ilyen még a filmekben sincs szerintem 😅😅😅
2171. docika88 (válaszként erre: 2169. - Dhelia)
2018. jan. 20. 18:33

Uhh, akkor jobbulást, és gyógyulj meg gyorsan te is.


Ahogy néztem ez a MagneB6 a 48mg-nyi magnéziummal kb semmit nem ér amúgy. Holnap majd veszek másikat. De már jobb, nem keményedik folyton. Baba is mozgolódik.


Most azért, hogy lassan vége, néha egy pillanatra eszembe jut, hogy igazából bármikor beindulhat a dolog, vagy akár folyhat a magzatvíz. Sose lehet tudni. De azért a 37.hét előtt senki ne induljon szülni :)


Kiegyeznék egy olyan forgatókönyvvel, hogy reggel kipihenten kelek egy szép tavaszi napon, elkezdődnek a fájások, szépen összekészülök, bemegyek dél körül, és délutánra szépen meglesz a Kicsi.És pont.Este még alszok egy utolsó pihentetőt, gyerek a csecsemősöknél :P


De jó is lenne, álmodozni lehet, ugye? :P

2170. Mermancs (válaszként erre: 2169. - Dhelia)
2018. jan. 20. 18:13

Már jobban vagy? :((

Sajnálom, hogy ennyire gorcsoltel, gondolom felfazasra nem is gondoltál :o

2169. Dhelia (válaszként erre: 2165. - Docika88)
2018. jan. 20. 18:11

Én ma még a kórházba is bementem mert egész este görcsölgettem (34+2), reggelre meg már a vesém fájt, azt hittem hülyét kapok, hogy megint vesegörcsöm lesz.

De "szerencsére" csak egy sima felfázás, szóval most 6 napig antibiotikum kúra. Volt CTG is, fájasokat nem mutatott, szívhang tökéletes. Azért megnyugtató volt, hogy nincs nagyobb baj, már este azt hittem megszülök. Mondták is a kórházban mikor meséltem, hogy azért a 37. hétig jó lenne bent tartani. Hát azon vagyok... de a baba dönt :)

2168. docika88
2018. jan. 20. 16:59

Akkor talán nem nálam van a hiba. Majd azért figyelem a kölköt, hogy rendesen mozogjon, mert addig nincs gond.


Nekem is folyton beszakad a körmöm, és beleakad mindenbe, szinte folyton tövig van vágva egy-kettő.

2167. LiluLilu (válaszként erre: 2165. - Docika88)
2018. jan. 20. 16:40

A kemenyedés és gorcsok nalam is jelen vannak , napok ota. Pedig igazán nem erőltetem meg magam. Sokat pihenek.

Terhesen kevesebb haj hullik ki, szules utan több.:/

2166. BerZo
2018. jan. 20. 16:36
Nekem is fent szokott kemènyedni egyre többször a hasam.A hajam kicsit sűrűbb viszont a körmeim törnek nagyon.Pedig kicsire le van reszelve.Olyan puha mintha mindig vìzben àztatnàm.
2165. docika88
2018. jan. 20. 16:27

Én ma nem tudom mitől, de egész nap érzek keményedést. Most Magne B6-om van, abból vettem be reggel meg most. Mozogni mozog. Köhögni sem kell szerencsére már annyit. De az orrom sokat fújom még. Lehet, hogy ez is befolyásolja? Főleg a gyomrom alatt érzem keménynek. Szerdán még fejvégű volt. Nem erőltettem meg magam. Tegnap is, meg ma is szinte egész nap fekszem, próbálok levegőt venni az orromon valahogy, mert a torkom már nagyon fáj.


Ezekről a cisztákról sokszor olvasom én is, hogy felszívódtak maguktól csak úgy. Reméljük nálad is így lesz majd.


Az a 3kg plusz nálam is a gyerek, meg a sallangok, és szépen nő, úgyhogy tényleg ami kell neki, azt elveszi tőlem. Melltartóból kellett nagyobbat vennem, de a régi nadrágom is feljön, csak a gomb kényelmetlen :P


Ti észrevettétek, hogy dúsult a hajatok, vagy ilyesmi? Nálam maximum nem annyira hullik, mint előtte, de ennyi. Sajnos nem lett több hajam, pedig nem bántam volna, még ha átmenetileg is. A bőröm talán jobb tapintású lett, nincsenek pattanások. Viszont 2 kis száraz piros foltocska megjelent. De nem kentem még semmivel. Gondolom szülés után el is tűnik majd.

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook