Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2884. Candie
2018. aug. 3. 21:18

Sziasztok :)

Az én kislànyom Màrcius 30-án született 3010g-val es 49cm-vel.

Jelenleg 5400g es 57 cm

Szopizik meg es remelem sokaig is fog. Igeny szerint szoptatott baba :)

Mar 6 hetes kora ota atalussza az ejszakat igyhogy igazan szerencsesnek erzem magam. Keveset sir sokat nevet, o az en alom babam.

Szinte egesz nap gugyog es sikitozik , mindig hallatja a hangjat :D


Medvecske szerintem nem korai a hozza taplalas legalabbis felenk a vedono nekem is javasolta , en csak azert nem teszem mert anyatejes . Meg amugy is te erzed mi kell a babanak te vagy az anyukaja es ha szerinted jot tesz neki akkor szerintem csinald ! :)

2883. medvécske (válaszként erre: 2882. - Medvécske)
2018. júl. 17. 21:42
Elírtsm, Emma 4 hónapos 🙂
2018. júl. 17. 19:01

Emma holnap lesz 2 hónapos.

Két hete a dokinál 6kilónak és 60centinek mérték.

Én is csak kb 2 hónapig tudtam anyatejjel etetni de már akkor is kellett mellé tápszer is.

Fix napirendünk még mindig nincs sajnos. Még mindig nem szeret egyszerre sokat enni de én is elkezdtem hozzátáplálni egy hete és úgy néz ki,hogy segít. Én sütőtökpürével indítottam és nagyon szereti. Először csak megnyalattam vele és nem ellenkezett. Aztán kapott egy egész kanállal. Most már tátja a száját és várja,hogy adjam a következő falatot. Negyed üveggel eszik meg egyszerre délelőtt. Ma úgy láttam,hogy kérne még de még egy ideig nem kap többet egyszerre mert ezzel is jól lakik.Iszik rá egy jó adag vizet és utána sokáig elvan. A hozzátáplálással így ki tudtam tolni a két étkezés közti időt,így a következő étkezéskor már többet eszik. Most a 90mili amit minimum megeszik és nem 50-60miliket.

Tudom,hogy sokan ellenzik a korai hozzátáplálást,de szerintem baba válogatja. Emmának jót tesz és kezd kialakulni a napirendje. Nekünk szükségünk volt ehhez a ht-ra. Nem okozott neki gondod,a kaksija is szinte óramű pontossággal jön ugyan úgy mint előtte.

Már nem sír és nem nyöszörög ha hason van, sőt élvezi is de azért még hamar elfárad.Már többször is átfordult hasról hátra de legtöbbször csak próbálkozik és meresztgeti magát. :)

2 napja kinyomja magát fekvőtámaszba is de csak rövid időre.

És imád sikongatni. Olyan éles hangon sikít,hogy üveget lehetne vele repeszteni.

Jó látni,ahogy napról napra fejlődnek és egyre ügyesebbek.

2881. docika88
2018. júl. 16. 23:20

Sziasztok. Boti márc 9.én született. 3250g 51cm-el

Elejétől fogva inkább tápszert kap. Csak pici tejem volt a 2. hónapig.

1 hónaposan 4250g 55cm

2 hónaposan 5500g 57cm

3 hónaposan 6850g 62cm

4 hónaposan 7620g 66cm


Jó húsban van. Apja alkat lesz (186cm 120kg)


A napirend kb 1 hónapja alakult ki.

Reggel 6 körül ébred. Eszik. 180ml kb.

Visszaalszik 1 vagy 2 órát.

Utána kaja. Séta. Közben alszik.

Ebéd dél körül. 1-1,5 óra múlva alvás. Uzsonna. Utána attól függ hogyan aludt este 7 körül fürdés majd evés. 9 előtt általában alszik.

Köztes időben játék, játszószőnyeg, körforgó.

Anyáknapja óta átalussza az éjszakát.

Napközben nincs néma csend mellette és nincs full sötét sem a szobában.

Pár napja kezdtük a hozzátáplálást almával. De nem igazán jön be neki. Holnap kap őszibarackot majd. Kíváncsi leszek.

2880. Dhelia
2018. júl. 10. 19:16

Az én babám márciusi, most 4 hónapos. Igény szerint szoptatott. 6200 gramm és kb 65 cm. Az elejétől kezdve tudta h mikor van éjszaka. Nappal is van napirendünk, de nem az idő szerint van meghatározva, hanem a sorrend. (Szopi, büfi, peluscsere, játék, alvás.) A fürdés időpontja fix fél 8 körül van.


Gratulálok a későbbi babákhoz! ☺

2879. Franc22
2018. júl. 10. 09:06
Sziasztok. Akik màrciusban szültek, azoknak babójuk, hogy gyarapodik?? Ki alakult már a minden nap és éjszakák? Szopi vagy tàpi??
2018. jún. 17. 16:47
A fogamzasgatlomat pedig szules masnapjan megkaptam. Bor ala ultetett lett. Nem akartam se gyogyszert, se spiralt.
2018. jún. 17. 16:45
Elfelejtettem irni nektek, hogy nalunk is megvan a babo. Most mar 2 hetes. 3,9 kg es 55 cm. Es teljesen termeszetesen, vagas nelkul szuletett. Mondjuk nagyon nehez szulesem volt. Este 6-ra mentunk be es masnap 11:15-re lett meg. 5 ora volt csak a kitolasi szakasz. De vegre itt van es szepen cseperedik. Egyebkent junius 1 lett a majus 23 bol :F
2876. medvécske (válaszként erre: 2875. - Docika88)
2018. jún. 13. 23:01

Szerencsére nekem is csak egy napig fájt a hasam, régen nagyon görcsölős voltam. 3napig volt erősebb vérzésem aztán e nap levezetés de az már csak mutatóban volt.

Hát igen, nálunk se kedvenc az óvszer úgyhogy én most el is kezdem szedni a fogamzásgátlót, sajnos tejem már amúgy sincs úgyhogy nem várok tovább.

2875. docika88 (válaszként erre: 2869. - Medvécske)
2018. jún. 13. 12:54
Én most várom a napokban a 2. menzeszt, pont a kerek 10.héten jött meg, és normális volt, 5 napig tartott, semmi változás, talán nem fájt annyira a hasam, bár amúgy sem vagyok nagyon görcsölős. Én nem írattam semmit, mivel lombikunk volt, de hát ugye vannak csodák, és tuti, hogy most jönne össze spontán, így egyenlőre gumi. De majd valamit kitalálunk mert Férjnek nem jön be annyira így a sztori :P
2018. jún. 6. 16:52

Na, hát akartam, megkaptam :D

De miért is akartam?

Ma megjött,ezzel nem is volt gondom, mostanáig, amíg el nem kezdett fájni a hasam.

Kellett ez nekem? :D

Én lassan tervezem,hogy elmegyek a nőgyógyászomhoz és iratok fel fogamzásgátlót.

Nálam van egy olyan jelenség,hogy ha fogamzásgátlót szedek,akkor nem menstruálok. Tök mindegy milyen fajta, egy idő után elmúlik tőle,amit én nagyon élvezek. Azt mondják a dokik hogy nincs gond, az a lényeg, hogy amikor nem szedem akkor mindig megjön rendesen.

2873. medvécske (válaszként erre: 2872. - Medvécske)
2018. jún. 3. 18:02
Pont ma 11 hete, hogy szültem.
2872. medvécske (válaszként erre: 2871. - Dhelia)
2018. jún. 3. 18:01
Én nem szoptatok kb a 6.hét óta de még mindig nem jött meg. Azt hittem megfog (a rózsaszínezés miatt),de nem. 😳
2871. Dhelia (válaszként erre: 2869. - Medvécske)
2018. jún. 3. 14:15
Én természetes úton szültem lassan 3 hónapja, de még nem jött meg. Mondjuk intenzíven szoptatok, szerintem az közrejátszik.
2870. nikkencs29 (válaszként erre: 2869. - Medvécske)
2018. jún. 3. 10:34

Én 9 héttel szülés után, egy nappal tartott tovább mint régen. Azóta még nem jött el a következő ideje, kíváncsi leszek, hogy beáll-e rögtön.

Fogamzásgátlót nem szedek.

2018. jún. 1. 19:01

Csajok ti már menstruáltatok szülés óta?

Vasárnap lesz 11 hete, hogy megcsászároztak. Utána 2 hétig volt nagyobb mennyiségű vérzésem, a 3.héten már kevesebb és nagyon felhigult vér volt. 4.héten meg éppen csak maszatolt és el is múlt.

Most 3 napja ha pisilok rózsaszínes nyálkás lesz a wc papír. Szerintem lassan meg fog jönni.

Van aki elkezdett már fogamzásgátlót szedni?

2868. Dhelia (válaszként erre: 2864. - Medvécske)
2018. máj. 24. 16:10
Nem görcsölt be ;)
2018. máj. 20. 16:37
Köszi a válaszokat csajok ;)
2866. LiluLilu (válaszként erre: 2861. - Medvécske)
2018. máj. 20. 16:05

6hét plusz pár nap után voltunk egyutt eloszor és egyszer se volt kellemetlen, tudok csaszaros voltam de sokan azutan se tudnak ellazulni. Nekem szerencsere semmi bajom

Annyi h 2x jott med eddig es utana mindig huvelygombam lett..pedig eddig soha eletembe. 1x terhesen, de az 2 nap alatt el is múlt, nem.volt fele ilyen rossz sem:/

2865. Bububomba (válaszként erre: 2861. - Medvécske)
2018. máj. 20. 14:03
Mi 8 hetesen próbáltuk először. Volt gátmetszés, de szépen begyógyult, nem repedtem sehol egyébként, de mégis kellemetlen belül egy részen. Párom is azt mondta, szerinte jobb, mint volt. :D Én ezen aggódtam, hogy mennyire lesz más szülés után.
2018. máj. 17. 15:23
De akkor nem volt olyan mint terhesség alatt,hogy szex után begörcsölt a méhed? Mert nekem terhesen mindig begörcsölt és persze tudom,hogy már nem vagyunk terhesek, de nem voltam benne biztos,hogy a méhünk esetleg nem reagál e még furcsán.
2863. medvécske (válaszként erre: 2862. - Docika88)
2018. máj. 17. 15:19
Amikor anyukám szült (ő is hüvelyi úton) akkor mondta neki az orvosa, hogy úgy összevarrja,hogy még apukám is hálás lesz érte :D
2862. docika88 (válaszként erre: 2861. - Medvécske)
2018. máj. 17. 14:12

Én hüvelyi úton szültem, sajnos ugye repedt is a belső rész, azt gondoltam, hogy emiatt majd sokkal tovább fog tartani a gyógyulás, vagy ilyesmi. De hál isten tényleg a 6.hétre már minden rendben volt. Igaz egy kis kellemetlen tünet még maradt pisilés terén, de próbálom javítani a helyzetet :/

Mi a 7.héten voltunk együtt először, de csak annyit éreztem, hogy mintha kicsit szárazabb lenne a terep, de csak az elején, utána minden olyan volt, mint előtte. Férj szerint sem változott semmi. :) Sőt inkább mintha kicsit pozitívabb irányba változott volna szerintem :P


Amúgy pont ma érzem, hogy kicsit görcsölget a hasam alja. 2-3 napja már szopi sem volt esténként, szerintem megfog már jönni. :(

2018. máj. 17. 12:40

Tegnap este nem volt műsorozás (lekopogom) :)

És ma is megint egész nap alszik. Még a rota elleni oltást is végigaludta. Bár túl sok nem maradt meg benne mert szinte az összeset kifolyatta a szájából. :D


Más téma. Bocs a kérdésért de ki hogy áll a szexel. Szerintem kb már mindenkinek letelt a 6 hét.Tudni nem tudom csak sejtem,hogy akik hüvelyi úton szültek,lehet,hogy nem úszták meg a felépülést 6 héttel. De lehet,hogy tévedek és már mindenki olyan mint újkorában ;)

Nekem ugye császár volt és nagyon hamar felgyógyultam és a 4. héttől már nem is véreztem és a hasam se fájt de azért nem mertem rögtön bevetni magam az ágyba mert féltem,hogy ha túl aktívkodom a dolgot akkor az még nem tenne jót a hasamnak ^_^

Pedig pont a 3.-4. hét körül a falat tudtam volna kaparni egy kis szexért de nem kockáztattam.

Most volt 8 hetes de még nem pattantam nyeregbe mert most meg sosincs itthon a férjem és ha hazaér akkor bezuhanunk az ágyba és alszunk. De megbeszéltük,hogy most már összekapjuk magunkat :)

Ti már próbáltátok szülés után? Nem volt semmi gond utána? Vagy közben, vagy mit tudom én :P

2018. máj. 16. 16:32

Nálunk megint egész nap alvás van.

Evett délben utána aludt 2ig, aztán megint egy kis eszizés és fél3óta megint alszik.

Remélem este nem lesz műsorozás.

2859. docika88
2018. máj. 16. 16:22

Huh.. hát szokni kell ezt furi dizájnt... :P


Ma a délelőtti séta torkollott üvöltésbe, nem volt még ilyen. 9-kor evett, de 11 előtt már üvöltött. És be is tolta a 150 ml tápot. Utána nehezen, de elaludt. Most evett 2-kor és 3 után elaludt szépen a kiságyába, magára húzta az elefántot, bekakilt közben, tisztába tettem, utána vissza a kiságyba, elefánt az arcba húzva, arc simi és aludt is :) Még nyomja, de ez nem lesz hosszú alvás szerintem, néha nyöszörög.


Én nagyon fejfájós voltam, de eddig úgy néz ki a terhesség elmulasztotta, amit nem bánnék, mert kb 12 éves korom óta brutál migrénes-hányós-látáskieséses fejfájásom volt.

2858. Bububomba (válaszként erre: 2857. - Medvécske)
2018. máj. 16. 12:00

Tuti az idő miatt van. :/

Itt megint gyülekeznek a felhők, mindjárt esni fog. Érzem is a fejemen, tényleg utolsó opció nálam a gyógyszer, de muszáj bevennem most, mert így nem fogom bírni a napot, pláne ha a kisasszony is tombol. :)

2857. medvécske (válaszként erre: 2856. - Bububomba)
2018. máj. 16. 11:41

Húúú hát nálunk is hatalmas balhé volt tegnap este.

20.30kor evett és egyszer csak elkezdett üvölteni és semmi nem tetszett neki. Pedig tényleg nagyon nyugodt baba. Néha nyűglődik este,de így sírni és ilyen sokat nem szokott. Itt dörgős villámlós idő volt, én is arra gyanakszom h az lehetett az oka. Hajnali 1ig ment a műsor kisebb nagyobb megszakításokkal. 20perc üvöltés 20pec pihi. Aztán már minden jónak tűnt de amikor ráadtam a hálózsákot (amit muszáj mert mostanában lerugdossa a takarót) akkor megint elkezdett üvölteni mert nem tetszett neki,hogy most nem tud kedvére tombolni. Pedig abban is van hely bőven rugdalózni de hát az nem ugyan az...

Na akkor megint elszabadult a pokol de nagy nehezen elaludt a kezemben. Akkor végre letettem őt hajnali 1kor de 2kor már kelt is,hogy éhes. Persze,hogy éhes volt amikor alig evett mert az üvöltéssel volt elfoglalva. :) De utána reggel 7ig visszaaludt.

Nem tudom mi lelete. Nem fájhatott a hasa mert volt sok puki,volt kaki és evett is.

Ma is ilyen szar idő van de remélem,hogy nem lesz megint esti műsorozás.

2856. Bububomba
2018. máj. 16. 10:22

Micsoda új dizááájn :D


Tegnap olyan nyűgös nap volt, Janka mindenen sírt, nyűglődött. Nekem felrobbant a fejem...remélem a mai nap jobb lesz.

2855. docika88
2018. máj. 13. 20:34

Pepcoba találtam cuki csillagos flanel pelenkát. Jó puha 😊

Ma Boti megint nem aludt délután. A kaja végén meg úgy kidőlt, hogy lógott keze lába, még a böfi is elmaradt. Ahogy letettem hasra úgy alszik azóta is 😀

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook