Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2018 márciusi babát várók, gyertek! fórum

2018 márciusi babát várók, gyertek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2914. docika88 (válaszként erre: 2913. - Medvécske)
2019. márc. 12. 13:42

Én is úgy voltam, hogy majd sütök valamit a Botinak külön, mert nem evett még tejet, bogyós-magvas gyümölcsöt-egész tojást-cukros dolgot. De aztán végül a vajkrémes gesztenyetortából evett ő is, 3/4-ed szeletet :D Semmi baja nem lett.

Boti is pont 11 hónaposan indult meg, már járja a lakást ő is rendesen szandálban és cipőben :) Innen már nincs megállás.

2019. márc. 6. 15:50

Mi már nagyon készülünk a nagy napra. Lufik,gyertyák és mindenféle dekor beszerezve.

Emma tortáját én fogom sütni. Ebben az esetben nem fogok szigorúan ragaszkodni a semmi cukor elvhez. Egy hozzátápkálós oldalon is azt írták, hogy nem kell túl lihegni. A baba alig fog enni belőle úgyhogy az a fontos, hogy a felnőtteknek is jó legyen. De azért próbálom minimalizálni a cukrot benne. Sima piskóta torta lesz mascarpones babakekszes krémmel. Nem csinálok külön maszatolós tortát neki.

Emma már egy hónapja szalad. Egy hete beszereztük az első cipőket is neki. Először nagy hiszti volt belőle. Meg se akart mozdulni, mint ha ólmot kötöttünk volna a lábára. De pár óra alatt megbékélt vele és már cipőben tipeg a házban mindenfele. Már annyi biztonsági rácsot szerelt fel a férjem, hogy kezdem úgy érezni magam mint egy állatkertben. 😄

2912. docika88
2019. márc. 4. 17:35

Nem tudom, jár-e itt még valaki?


Boldog szülinapot Bertoldnak és Szabinak :)


Milyen gyorsan eltelt az ez egy év, igaz?


Mindenki jól van, készültök az ünneplésre?

2018. dec. 1. 16:29

Sziasztok

Én is pont terveztem már írni mert az elmúlt 1.5 hónap nagyon mozgalmas volt.

Én se tudok most pontos méreteket de Emma több mint 8 kiló és 70centi.Egy hónapja mértük utoljára.

Pár nappal azután hogy betöltötte a 7 hóbapot elkezdett kúszni. Egy két nap alatt már szabályosan csinálta. 2 hete kúszott amikor elkezdett mászni. Egy hete mászott amikor már olyan ügyes volt hogy sprintelve űzte a mászást. 8hónapos volt amikor elkezdte térdre felhúzni magát. Ülni is szépen ül. Egy hete húzza fel magát talpra. Már inkább áll a talpán mint lábujjhegyen.

80as ruhát hord és 4es pelust de lassan át kell térni az 5ösre.

Nagyon ügyesen int pápát és néhány szót is hangutánoz.

Mindent kinéz a szánkból amit eszünk.

Még bem tudom mit veszünk karácsonyra mert minden ötletet lenyúltak a rokonok. Járássegítőt és pihiszéket kap a nagybácsiktól ami már 18kgig jó. Tanuló kutyusból már kettőt is kaptunk de igazából mindig van valami amire szüksége van úgyhogy majd kitaláljuk mit kapjon tőlünk. A nagyszülőktől hintalovat kap. Mi valószínűleg valami tényleg hasznosat fogunk venni neki.

Télapóra mi nem gondoltunk neki semmit.

2910. Franc22
2018. nov. 30. 23:20

Sziasztok!

Szandrám 8hó volt kedden. Sajnos védőbe nem voltunk, majd csak 20.án megyünk, de kB olyan 7kg és nagyon hosszú, olyan 70cm körül. Ma kibújt a 3.fog hegye felül. Eddig kint van a felső jobbos (ez volt az első), az alsó balos és most a felső balos. Kúszik, néha a mászást gyakorolja. Egy hónapja már feláll mindenhol. Ügyesen ül. Szeret mindent a szájába szedni. Most már nincs el a járókába, most már bebarangolni szereti a lakást. Imád hintázni. Ha nagyon kell vmit csinálni csak bele teszem és el van benne.

Hát át aludt éjszakánk még mindig nincs. Hol csak egyszer kel, de van hogy 8* ébredünk.

Most már megvan a napirend. Már kezdi a darabos ételeket. Szereti azt enni amit mi is. Keveset alszik napközben is.

Itt a Mikulás, ki mit vesz a picinek?? Nâlunk kicsi lány egy rágcsaláncot kapott, amit nem bírtam ki és odaadtam neki. Szereti eddig.

Közeleg a karácsony, ki mit vesz törpikének?? Mi jârássegítőt és etető széket.

Legyen kellemes hétvégétek!!

2018. okt. 16. 09:57

Sziasztok

Emma 18-án lesz 7 hónapos.

7500 gramm és 71 centi. Az elmúlt hónapban 4 centit nőtt.

2 foga van lent és már kezd jönni a következő kettő felül.

Kúszni még nem akar. Forog minden irányba meg körbe így mindent elér és nem nagyon érdekli a kúszás. Ha próbálom ösztönözni és mindig picit messzebb rakom amit kinézett akkor inkább otthagyja és keres mást.

Már sok minden be van vezetve de csak egy étkezés van teljesen kiváltva.

Emma is megint rossz alvó lett. 2 óránként kel, de mindenhol olvasom, hogy ez 7 hónapos korban előjön. (szeparációs szorongás, növekedési ugrás)

Imád sikítozni és közben többszótagú halandzsát tol. És egyre több mindenen kacag hangosan. Vidám baba, akaratos és huncut de vidám baba. 😊

2908. docika88
2018. okt. 10. 20:00

Sziasztok! Boti tegnap lett 7 hónapos. A mai mérés szerint 8750g és 71cm. Jó az étvágya, Anyák napja óta átalussza az éjszakát, reggel 6 körül kel.

5.hónapban kezdtük a hozzátáplálást, eddig a cukkinis krumplit leszámítva mindent elfogadott.

Reggelire, uzsonnára és este tápszer, 10 óraira tejpép, ebédre pedig főzelék van.

A 6. hónapban kibújt 2 foga alul. De nagyon jön a többi is.

Elkezdett kúszni is, most már négykézláb áll és hintázik, néha kiül oldalra.


2 napja újra elkezdett dumálni, folyton gagyog :) Azt már tisztán mondja, ha nem akar a kiságyban maradni vagy öltözni, hogy: NEM!!!

2907. Dhelia (válaszként erre: 2903. - Franc22)
2018. okt. 9. 12:55

Szia,


Lucám tegnap lett 7 hónapos, 7600 gramm, 74-es ruhát, 4-es pelust hord (DM Babylove).

6 hós koráig kizárólagosan szoptattam, aztán elkezdtük a hozzátáplálást, ebédet és uzsit kap, kóstolgat csak. Olyan 100-150 grammokat eszik és még mindig szopizik olyan 3 óránként.

Az éjszakák szörnyűek, aug 27 óta (napra pontosan tudom) óránként kel.

Fog még nincs egy se, de nagyon fogzik már.

Nem ül még, forog hasról hátra illetve fordítva, a kúszás megy hátrafele és körbekörbe, előre még csak repülőzik. A napokban már négykézlábra is állt és hintázik.


Jól elment az idő, nemsokára ünnepeljük az első szülinapjukat. 😊

2906. LiluLilu (válaszként erre: 2899. - Candie)
2018. okt. 5. 20:10

Szia. Nekem is elkoptak a barátok. A lényeg , a mag az megmaradt ( kemény 3 személy, bar sztem inkabb 2)

23 leszek most decemberben, 7hónapja szültem.

Viszont lett egy uj baratnom, csak sajnos ritkan talalkozunk..de a lenyeg a csalad. Ha az van, akkor minden😊😘

2905. LiluLilu (válaszként erre: 2903. - Franc22)
2018. okt. 5. 20:07

Sziasztok.

Szabi masodikan lett 7hónapos..uristeeen..7hónap! Mikor telt így el? Pedig vannak nagyon nehez nappalok/éjszakák.

3honapja pl 2orankent kel ejszaka. Nagyritkan elofordul h alszik 3-4et egyben,gondolom megszán.:D

Fog készülődik,az alső 2 fog középen már látszik vmennyire.

Mászik 3 hete és feláll 1 hete , ahol csak tud..ki cuki, feltérdel, gondolod egyet es mar áll is. Nyílegyenesen ül, ha kiül oldalra mászásból,de csak már mp-ig bírja.

4hós es 3hetes volt , amikor hozzátáplálni kezdtunk. Imádja a pocakját!:)

Szabi 7925gramm volt tegnap

És 68 centi (48cmvel és 2450grammal szuletett)

12 hetes koraig volt anyatejes, meg mellé tápszer.

Franc 22- hány honapos a babád ?

2904. nikkencs29 (válaszként erre: 2903. - Franc22)
2018. okt. 4. 10:55

Szia!

Köszönjük, mi jól vagyunk, és ti? :)

Milán 6 és fél hónapos. 9050 g és 71 cm, szép nagyra nőtt :D 2 fogacskája van. 4 hónapos korától hozzátáplálunk, az ebéd lesz napokon belül kiváltva. 3 hónapos korától kizárólag tápszeres, de előtte is kisebb részben kapott csak anyatejet. Az éjszakákat 2 és fél hónapja átalussza.

Legyen neked is nagyon szép napod! :)

2903. Franc22
2018. okt. 3. 07:15

Sziasztok!

Ki hogy van?

Fogacskákkal hogy álltok? - Nekünk még nincs

Babák méretei? - 6400g és 66,5cm

Mindenki hozzátáplál?? - mi igen 2-3étkezés ki van vâltva naponta

Ti átalusszátok az éjszakát? - mi még mindig nem. Mióta adok neki éjszakai tápszert, azért a 4-7 kelés 1-3ra csökkent

Ki szopiztat még? - nekem sajnos 3,5hónaposan elapadt a tejem

Legyen csodálatos napotok

2902. Franc22
2018. szept. 4. 11:13

Sziasztok!

Újra itt.

33 vagyok. 2.babo. Móri vagyok.

Volt itt egy csoport már régen, a facebookon tartjuk a kapcsolatot. Még a fiamnál csatlakoztam. Már ott is kevesebbet írunk, de van akikkel találkoztunk.

Hát barátok, van aki lemaradt, de van aki belépett az életünkbe. Messengeren szinte minden este tartjuk a kapcsolatot. Találkozni még csak kevéssel.

2018. aug. 6. 22:49
Én is külföldön élek így a barátok már a terhesség előtt eltűntek. Vannak akik itt kint élnek (200 km-re) de velük is évente max 2szer szoktunk találkozni. A legjobb gyermekkori barátnőm is itt kint él de ahhoz messze van, hogy sűrűbben találkozzunk.
2900. Dhelia (válaszként erre: 2899. - Candie)
2018. aug. 6. 11:05

Én 25 lettem januárban, első bébi és barátaim már rég nincsenek, mert külföldön élünk.

Egyedül Mermancs az, akivel régebb óta tartom a kapcsolatot, nemrég összehoztunk egy babatalit is, és őt innen ebből a csoportból ismertem meg. 😊

2899. Candie (válaszként erre: 2898. - Dhelia)
2018. aug. 6. 07:57

Én is pont ezért jöttem a Hoxara vissza.


Ezzel kapcsolatban; Nem tudom mennyi idősek vagytok és , hogy emiatt aktuàlis e bárkinek is ez a kérdés de én pl 23 vagyok , első baba és mióta szültem a baràtok totál lemaradtak. Nàlatok ez hogy van ? (Aki esetleg korom beli vgy első babás gondolom jobban előfordul ez a “jelenség”)

2898. Dhelia (válaszként erre: 2897. - Candie)
2018. aug. 5. 22:16
Hú, ezt teljesen megértem. Régebben én is imadtam olvasni, teljesen mindegy hány száz oldalas volt a könyv. És sajnos én is sokat lógok a telefonom. A messengeren főleg. Tudom, hogy nem jó, de tök egyedül vagyok itthon és most valahogy az jelenti a külvilágot. :(
2897. Candie (válaszként erre: 2896. - Dhelia)
2018. aug. 5. 21:02

Szia Dhelia!

Én is szívből gartulálok ! ❤️

Köszönöm a meghívást a csopiba, de most jelenleg szüneteltetem a facebookot :) hianyzik az olvasàs ès sokszor inkább csak felfutottam a facera mert az egyszerűbb és ott ragadtam. Ennek örömére most beújítottam pàr könyvvel , míg a kislànyom alszik tudjak kikapcsolódni :)

2896. Dhelia (válaszként erre: 2889. - Candie)
2018. aug. 5. 19:31

Szia Candy! 😊

Gratulálok a babádhoz! 🤗

A kérdésre válaszolva, én sem viszem ki a kislányomat (szintén Luca, mint Diegóóónál 🤗) ebben a nagy melegben, hanem az esti fürdetés előtt kiülünk a teraszra levegőzni, ahogy ti. 😉

Én is próbáltam már a sportrészt, mert szinte végigér már a baba a mózesben, de annyira nem jött be neki, mindig lecsúszik az aljára, pedig ez is teljesen dönthetős, igaz enyhém megemeltem, hogy lásson.

Szóval egy darabig még marad a mózes. 🤔🤷‍♀️


Van egyébként egy facebook csoportunk az itteni tagoknak, nem tudom hallottál e róla: Márciusi babák hoxa néven, ha gondolod csatlakozz. 😉

2895. Candie (válaszként erre: 2894. - Diegóóó)
2018. aug. 4. 21:55

Nagyon szép neve van!

Én amugy teljesen azt hittem , hogy simán húzni fojuk 6 hónapig. (Első baba) nem is értettem mikor sokan mondtàk hogy 3-4 hósan lecserèlték . De aztán hozzànk is elért ez a kérdés koràbban mint 6 hónap :D azóta mondjuk nagyon sokat nevet a kocsiban,látom rajta , hogy örül neki , hogy làt.

2894. diegóóó (válaszként erre: 2892. - Candie)
2018. aug. 4. 21:46
Kislány, Luca a neve. Amugy mar mi is lecseréltük a sport reszre, a mozest utálta.
2893. Candie (válaszként erre: 2891. - Medvécske)
2018. aug. 4. 21:31

Jó ezt olvasni , hogy nem csak én raktam àt a sportba , megnyugtat :D

Igen , a szűkítőnálunk azt a funkciot läja el hogy a gerince ki van támasztva, meg nekem is teljesen el van dontve amennyire lehet, ez egy kagylo ules egyebkent .

2892. Candie (válaszként erre: 2890. - Diegóóó)
2018. aug. 4. 21:29
De jó! Kislàny , kisfiú? :)
2891. medvécske (válaszként erre: 2889. - Candie)
2018. aug. 4. 21:23
A mózest teljesen kinőtte,én is kicseréltem a sport részre. Azt is szinte teljesen vízszintbe lehet dönteni,de Emma már nagyon erőlködik,hogy üljön,úgyhogy kb 45fokban van döntve és sokszor még így is feljebb akar ülni. Itthon a szoptatós párnával néha jól kitámasztgatom és hagyom hogy picit feljebb legyen. Nem baj ha nincs teljesen vízszintben,picit ülhet is, a lényeg,hogy ki legyen támasztva és ne a gerincét terhelje a súlya.
2890. diegóóó (válaszként erre: 2884. - Candie)
2018. aug. 4. 21:22
Az én babám is marcius 30-an szuletett!😊
2889. Candie (válaszként erre: 2888. - Medvécske)
2018. aug. 4. 20:44

Ó ennek örülök,hogy nem csak én nem viszem ki ebben a hőségben nagy sètàra. Màr gondolkodtam rajta , hogy csak én vagyok ilyen kènyes vagy ez így tényleg normàlis :D este 18-18;30 korul leviszem nèha de sokszor csak 7kor kerülünk ki a teraszra mert elviselhetetlen a meleg és a babakocsiban is utàlja hogy bele izzad.


Ti hogy vagytok a mózessel? Nàlunk a kislànyom màr alig van el benne étterembe màr el sem lehet vele menni a mózessel mert sír , hogy nem làt ki, pedig sok kisjàtékot akasztottam neki de úgysem.

Most beüzemeltem a sportot újszülött szűkítővel, de sokszor aggodom nehogy baj legyen, habàr sokszor olvasom , hogy sokan hordozóban altatjàk. Dr néni szerint nem lesz gàz mert egyenesen van. De èn amugy is para mami vagyok kicsit :D

2888. medvécske (válaszként erre: 2887. - Candie)
2018. aug. 4. 18:07
Nálunk is megviseli. Nem is viszem ki sétálni csak estefele megyünk ki a teraszra levegőzni egy picit. Itt nálunk a pâratartalom is nagyon magas így a 35fokot 45nek érezzük. Napközben is max 2-3 alkalommal alszik 20-40 perc között. A fürcizés is borult mert amikor nagyon sokat forgolódik meg játszik, nagyon kimelegszik akkor lefürdetem mert nyűgös lesz egy idő után attól, hogy kiizzadt. Ami érthető. Nagyon szeret fürcizni. Ha reggel fürdetem meg attól még az esti fürdetést is megtartjuk, de ha délután aktuális a soron kívüli pancsi akkor este már nem. De ez több mindentől függ.
2887. Candie
2018. aug. 4. 16:33

Nektek hogy bírja a picúr ezt a nagy meleget ?

Nekeünk teljesen felborult tőle a napirendünk. Vagy egyàltalàn nem tud aludni napközben, vagy pedig kèpes Nagyon sokat aludni . Pedig àltalàban màr csak 2x1 órát alszik.

Babakocsizni is szinte lehetetlen lemenni ebben az időben a megszokottkor.

Persze ne értsetek félre, örülök ennek a melegnek hiszen nyàr van ! <3

2886. medvécske (válaszként erre: 2884. - Candie)
2018. aug. 3. 22:24

De jó neked,hogy átalussza az éjszakát :)

Nekem se lehet egy szavam se, szerencsésnek érzem magam,hogy Emma sem sírós,boldog,nevetgélős baba.

Ő is egész nap magyaráz, be se áll a kis szája. Na meg az átfordulás. Mondom neki,hogy attól még,hogy át tud fordulni nem kell egész nap (és hajnalban is) gyakorolni a műveletet.

Kb 1 hónapja fordul át hasról hátra de pár napja már hátról hasra is, és annyira tetszik neki a dolog,hogy egész nap pörög oda vissza. A pelusozás kész kihívás. Be kellett szereznünk neki játékokat,mert eddig nem igazán voltak,csak max amit rághatott, de észrevettük,hogy igénye van rá. Vettünk "kelj fel Jancsit", meg mindenféle színes dolgot ami zörög és a szájába is veheti. Nagyokat szoktunk játszani de magában is elvan.

Már bevezettem neki a sütőtököt ami abszolút kedvenc, evett már répapürét, körtét és almát.

A zöldségeket jobban szereti mint a gyümölcsöket. Én nem bántam meg,hogy elkezdtem a hozzátáplálást.

Olyan jóízűen eszik és úgy nyitja a kis száját két falat között. Ha nem kérné nem erőltetném. Az emésztése sem borult fel, menetrend szerint jön a napi 3 kaksi :)

2885. Candie
2018. aug. 3. 21:20
Ui: remelem nem banjatok hogy ilyen keson csatlakoztam, de teljesen elfelejtettem ,hogy anno en is irtam ide :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook