Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - 2018 márciusi babát várók, gyertek!

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Terhesség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

2510. LiluLilu2018-02-19 23:21
Nekem 2hete (lent van a hasam) azota csak 1x volt savam.:) nem hianyzik. Kitartas!!!:)enis kivancsi vagyok
(válasz tothgabi80 2507. hozzászólására)

2509. LiluLilu2018-02-19 23:20
Ahol en fogok szulni csak szules utan adnak :) amugy azt mondta az orvosom a vércsop.nem mérvadó,hanem az Rh negativitas. De ugye envem ez nem erint mert nem nullas vagyok te pedig szerencsére kaptál megelőzésre is!:)

Totbgabi, az ismererlentol nem lehet nem felni. De majd ugyis meglatom , egy biztos. Megéri😍😍😍😍
(válasz medvécske 2504. hozzászólására)

2508. medvécske2018-02-19 22:17
Sajnos nem de ez a húzódás nem is fog elmúlni egyhamar. 🙁
Nálam annyira befúrta magát baloldalra tegnap, hogy ma az UH-n az égnek meredő popsijàn kívül semmit nem lehetett látni. Nagyon feszíti a bordám. A doki már szinte a mellemnél UH-zott de nem lehetett hozzáférni. Úgyhogy ma egy popsilukas fotóval lettem gazdagabb 😄
Mondta, hogy már nincs igazán helye szegénynek.
(válasz tothgabi80 2506. hozzászólására)

2507. tothgabi802018-02-19 21:59
Tiszta büszke voltam, hogy nincs savam ég, ideje. Hát most van. 😣 Meg nekem is feszít itt ott. Ékelődik. Pedig megbeszéltük, hogy nem kell készülnie, inkább hizzon még egy kicsit. 😁 Nagyon vajon ki lesz a következő? Izgalmas. Remélem nem én. Nekem még össze sincs csomagolva.

2506. tothgabi802018-02-19 21:55
Remélem jobban vagy!
(válasz medvécske 2492. hozzászólására)

2505. tothgabi802018-02-19 21:54
Ne félj tőle!!! Egyiktől sem! Tapasztalatból írom. Mindkettő fáj. Vagy akkor vagy utána. De az eredmény csodálatos!😍
(válasz LiluLilu 2503. hozzászólására)

2504. medvécske2018-02-19 21:46
Nem lett rossz az eredmény csak azt hiszem ez nulla negarívosoknál (lehet sima nullásoknál is) "kötelező" megelőzés jelleggel.
Nem kimondottan popsiba kaptam hanem feljebb a derekam környékére.
Elvileg szülés után fogok kapni még egy szurit.
(válasz LiluLilu 2502. hozzászólására)

2503. LiluLilu2018-02-19 21:07
Hu en nagyon felek a csaszartol. Bar sima szulestol is :D
Nagyon alacsony a fájdalomtűrő küszöböm😶😶

Hótaloat szerezz be ténylegy😃😃😃
(válasz docika88 2501. hozzászólására)

2502. LiluLilu2018-02-19 21:05
Ja erteeem.:) akkor viszont jobb is,ha később nézik. :)
Rossz lett az eredmenyed h kaptal oltóanyagot?:(

En ma voltam a 3.vérvételen én A- voltam, remélem jó eredményem van. Majd felkell hívnom a háziorvosom holnap,mert nem megyek be nem akarok megfertozodni. Eleg ha felhivom h szoljon ha baj van!:) en most ezen izgulok , az oltóanyagot tényleg popsiba adják vagy csak Az Anti D nél van így?:O
(válasz medvécske 2500. hozzászólására)

2501. docika882018-02-19 21:03
Amíg ott voltam a szülészeten, volt egy császár is. Kb 10 perc volt az egész és már lehetett is hallani a kis nyekergést. 😄

Kitöltött pár papírt a szülésznő. Kérdezte van-e panasz, kérdés. Nagyon aranyos volt. Mondta bármikor hívjam, írjak neki ha van történés.
A kinyílt méhszájra azt mondta tök jó, legalább nem nulláról indulunk.

Holnap jön a védőnő. Szerdán házidokihoz megyek. Majd felcsatolom a hótalpat. 🤣🤣 Vagy valaki elhúz szánkón.
Csütörtökön reggel nst, meg el kell kérnem a kenet eredményt. Amit a nődokinak is bekell vinnem délután majd.

Előttem egy kb 1héttel terhesebb nőt vett fel éppen a sz.nő akit nst.ről küldtek fel, mert elkezdett folyni a magzatvize. Lehet, hogy már babázik is azóta. ☺
(válasz Bububomba 2491. hozzászólására)

2500. medvécske2018-02-19 19:56
Ma léptem a 35.hétbe.
A 37.héten fognak szűrni rá. Azt mondta emiatt nem kell bemennem a 36.héten.Meg amúgy is minél később nézik annál jobb, mert pl ha ma letesztelt volna rá és negatív, még mindig lett volna 3 hetem, hogy megfertőzödjek és nem tudnánk róla.
Ma vért vettek amiből antitestet néznek, mert 0 negatív a vércsoportom. Pár hete már nézték és akkor oltóanyagot is kaptam.
(válasz LiluLilu 2499. hozzászólására)

2499. LiluLilu2018-02-19 19:33
Hany hetes vagy?:)
Igen ez zavaro h izgulni kell.:( de ne aggodj nagyon ritka. :)
Nekem rossz h hordozó vagyok de legalabb tudjuk h ez van :/ Én anyutól kaptam valószínűleg! Neki is van, vagyis hordozó. De mindketten teljesen panasz/tünetmentesek vagyunk.:)
(válasz medvécske 2498. hozzászólására)

2498. medvécske2018-02-19 19:26
De egyelőre reménykedem, hogy nem vagyok hordozó és akkor nem kell ezen izgulnom. Csak megint a várakozás...még 2 hét mire megcsináljàk a kenetvételt és addig meg ott a bizonytalanság 😒

2497. LiluLilu2018-02-19 19:22
Persze logikus.:)
(válasz medvécske 2496. hozzászólására)

2496. medvécske2018-02-19 19:06
Persze mind két esetben elkaphatjàk. Csak ahogy utána olvastam, ott is azt írták, hogy az a legjobb ha közvetlenül szülés előtt jut a baba szervezetébe az antibiotikum és ennek az a legbiztosabb módja, ha vajùdás közben kapjuk az antibiotikumot. A császàrnál előbb meg utóbb tudnak adni ami nem olyan hatékony mint ha vajùdáskor kapnánk közvetlenül azelőtt pár órán át, hogy kibújna a baba.
(válasz LiluLilu 2495. hozzászólására)

2495. LiluLilu2018-02-19 17:05
En 14 eves korom ota , vagyis azota tudjuk ,hogy hordozója vagyok! Az orvosom azt mondta mindkét szülésfajta esetén adják infúzióba ,meg a babától 1helyett 3-4alkalommal vesznek vért és figyelik jelentkeznek-e tünetek.
Azt mondta h burokrepedes elott nem kapják el a babák, csak azután és az mindkét esetben bekövetkezik. Egyikse veszelydsebb vagy veszelytelen.

De én a dokimban bízok,szval tudom hogy mások is a sajátjukban. Csak leírom nekem mit mondtak.:) hátha van benne számodra valami hasznos.😶
(válasz medvécske 2494. hozzászólására)

2494. medvécske2018-02-19 15:09
igen arra 😊
hát a doki azt mondta, hogy abban az estben nagyon fontos lenne hogy természetesen szüljek, mert a leghatékonyabb amikor a vajùdás alatt antibiotikumot kötnek be infúzíóval és akkor 4-5 órán át a méhlepényen keresztül közvetlenül eljut a babához a gyógyszer ami nagyon meghatározó a továbbiakra nézve.
(válasz LiluLilu 2493. hozzászólására)

2493. LiluLilu2018-02-19 15:00
Streptococcusra nem?
De akk is szulhetsz csaszarosan, csak mindenfele "coccus" eseten antibiotikumot kaptok mind a ketten.
:)
(válasz medvécske 2492. hozzászólására)

2492. medvécske2018-02-19 14:33
Nemrég végeztem a dokinál. Minden a legnagyobb rendben. Méhlepény tökéletesen működik, a baba is teljesen egészséges, a magzatvíz is pont jó. Mivel most nem kapott magára túl sok felesleget a "kis"asszony így eddig úgy néz ki, hogy csak a császárnál való protokoll szerinti 2 héttel jön előrébb a szülés. Kb-re azt mondta a doki, hogy március 17 de ez nincs kőbevésve. Csütörtökön kapok hivatalos beutalót a dátummal ami még mindig változhat majd a vizsgálatok tükrében.
2 hét múlva lesz egy vérvizsgàlat, valamelyik "kókuszra" 😄 szűrnek. Ha a pozitív lenne akkor nem szülhetek császárral ha jól értettem. 🙄
A méhszáj eddig 4cm vastag volt, most 3,38 ami azt jelenti, hogy picit már nyitott.

Vizsgálat után elmentünk vásárolni és le volt fagyva a parkoló, amit akkor vettem észre amikor a jobb lábammal kiléptem a kocsiból de a bal még az autóban volt és elkezdett a jobb lábam önállósulni és kicsúszni.
Nyomtam egy spárgát úgy, hogy az egyik lábam autón kívül a másik belül. Üvöltöttem a fájdalomtól. Gondolhatjátok... így is kb mozgásképtelen voltam az altáji fájdalmaktól és akkor erre rárántottam. A férjem futott, hogy kitámassza a lábam és ne csússzon tovább. Olyan izom és csontfájdalmam van most lent, hogy ráállni se tudok a bal lábamra. Se ülni se menni. Most fekszem de még az is fáj. Nem tudom mit csináljak. Nagyon nyomorultul érzem magam.

2491. Bububomba2018-02-19 14:18
De jó!
Engem mindig Janka kelt, pontosan 7-fél8 között.😂😂

Vihar előtti csend? :D Március elején melegfrontot mondanak, biztos lesz hatása.
(válasz docika88 2489. hozzászólására)

2490. docika882018-02-19 14:13
Már itt ülök a szülészeti folyosón. Várom hogy felvegyen egy anyukát a sz.nő.Aztán tud velem foglalkozni. De nagy a csend. Senki nem szül éppen. Furi.😊

2489. docika882018-02-19 13:22
Igen. Egész fura érzés😂.

Meg mikor én felkelek, de a baba még alszik és nem feszíti a pocakot. Mintha ott sem lenne. Nincs az a súly érzés sem. 😊😏
(válasz Bububomba 2488. hozzászólására)

2488. Bububomba2018-02-19 12:53
A ritka fájdalommentes napok. :) Hogy értékeli az ember..
(válasz docika88 2485. hozzászólására)

2487. Bububomba2018-02-19 12:52
Zárlat lett a kórházban, ahol szülök. Szülésnél ott lehet apuka, de utána már nem jöhet. :/

2486. LiluLilu2018-02-19 12:03
Vannak még könnyebb napok :)

Hat itt szulesre se mehet be apuka.:( eleg rossz lehet. Csak megnézheti 1xha megszuletett de ennyi.:/ meg pakkot vihet be vagy ételt de csak ugy h odaadja egy novernek es az adja at.:(
(válasz docika88 2485. hozzászólására)

2485. docika882018-02-19 11:41
Nálunk úgy van most, hogy a szülésnél ott lehet apuka, de utána neki is haza kell mennie majd.

Nemsokára hívom a szülésznőmet, hogy mikor tudunk bemenni hozzá papírozni, meg megbeszélni a dolgokat, lehet, hogy a zárlat miatt nem is mehetünk be a szülőszobákhoz. Majd kiderül mit mond. Nem vagyunk betegek, gondolom maszkot adnának.

Tegnap nem is csináltam semmit, de olyan fáradtság volt rajtam, be is aludtam ilyen félálomba kicsit.

Most egyenlőre minden ok, ficánkol a fiú, bökdös.
Nem fáj a derekam sem, a szeméremcsontom sem érzem már úgy.

2484. LiluLilu2018-02-19 10:00
Igen legalabb be es kijövetelnél bejöhet apuka.:)
(válasz Mermancs 2483. hozzászólására)

2483. Mermancs2018-02-19 08:42
Mondjuk ez pozitív, na meg a másik, hogy ki cipelje a nagy táskát, főleg, hogy van akinél kettő is van. A terhes kismama a nagy pocakkal? :D azért megnyugtató, hogy a párja is ott volt vele.
Majd mesélj, mi volt az NST-n :)

2482. tothgabi802018-02-19 07:59
Sziasztok! Nekem még van pár dolog elintézni. De a héten bele húzok. Mert pihenni is szeretnék. 35.hét. Szóval még van egy kis időm remélem. Holnap megyek én is NST-re meg dokihoz. Remélem mire születik lemegy ez a zárlat. Kitartás mindenkinek! Írjátok, ha valakinél történik valami! 😉😊
(válasz Mermancs 2480. hozzászólására)

2481. LiluLilu2018-02-19 07:38
Sziaa. Én unottan, varakozok Dr úrra, parom meg lent vár rám.
Az elobb nagy pakkal jott szembe velem egy hatalmas pocakkal kismama. Vele felmehetett parja. Szval apukakat csak beengedik kicsit.:)
(válasz Mermancs 2480. hozzászólására)