Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albániai nyaralás: menni vagy nem menni? fórum

Albániai nyaralás: menni vagy nem menni? (beszélgetős fórum)


5. Katuska1982 (válaszként erre: 1. - Bujuli)
2018. aug. 30. 13:01
Tavaly augusztusban mi pontosan így indultunk le a Jón-tengerhez, hogy nem volt foglalt szállásunk. Szuper vaol, bár egy idő után engem fárasztott, hogy mindig máshol kell aludni és szállással bajlódni. Ezért Queparo-ban négy éjjelt töltöttünk, hogy lenyugodjak. Életem legkalandosabb nyaralása volt, nem volt semmi betervezve, csak egy útikönyvem volt, azzal mentünk -nagyjából tudtunk városokat, kikötőket, amiket meg akartunk nézni. Előtte már egy hónapig böngésztem a neten az albán fürdővárosokat, beszélgettem albánokkal és olyan magyarokkal,akik már bejárták. Mindenféle tanácsot kaptam. Végül egy navigátor nagy segítségünkre voot, mikor elindultunk a szerb határ felé, anélkül sokkal nehezebb lett volna -így is eltévedtünk egyszer, máskor meg majd' elvesztettük a kocsit, de végül csak a mi hibánk volt, hogy nem jegyeztük meg, hova parkoltuk (ez pont Saranda volt.) Szóval, soha nem felejtem el ezt a nyaralást! Kell hozzá lazaság, bátorság -nem azoknak való, akik az ipari turizmushoz szoktak!
4. bujuli (válaszként erre: 3. - Mion)
2017. jún. 24. 20:56
Köszi, Mion! Mondjuk, biztonságosabbnak érzem, ha pénzt váltok be. Az árak amúgy milyenek az éttermekben? Ilyen, hogy napi menü vagy hasonló létezik?
3. Mion
2017. jún. 24. 09:04

Én idén jártam ott terepbejáráson (utazási irodában dolgozom). Azért Albániához én még ajánlanám az előre foglalást, még nincsen egy görög vagy horvát szinten a rendszer.

Legalábbis első alkalommal mindenképpen.

Leket nem kell váltani, kisebb címletű euro elég, bárhol lehet vele fizetni (lekben kapsz vissza). Enni-inni lehet mindent, kivéve a csapvizet. Közbiztonság olyan, mint itthon kb.

Nekem tetszett! :)

2017. jún. 24. 06:06

Igen jokat hallottam altalanossagban rola.

Meg nem jutottam el ide, de szerepel a bakancslistan. Altalaban azt emlitettek nagy elonynek, hogy nincs hatalmas tomeg.

2017. jún. 23. 21:15
Sziasztok, már pár éve kinéztük az albán tengerpartot, de még nem jutottunk el. Idén megpróbálnánk. Mindenképpen a Ión tengerpart érdekel.Eddig a legtöbb esetben nem foglaltunk előre. Akár Görögo-ban, Montenegróban, többször is jobban jártunk, mint amikor foglaltunk. Van valaki, aki úgy indult el Saranda vagy környékére, hogy nem foglalt előre? Minden érdekel, ami ezzel a környékkel kapcsolatos: szálláshelyek, tisztaság, a tenger, a part állapota, éttermek, árak, stb. Köszi, akik válaszoltok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook