Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerntetk lehet szoláriumozni szoptatás alatt? fórum

Szerntetk lehet szoláriumozni szoptatás alatt? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 27. 22:44

Én is járok és szoptatok (igaz az én fiam 16 hónapos, szóval nem ez a fő eledele már) heti 1x-12 percre, néha heti 2x12-re.

Inkább a szoli, mint egy jó kis leégés a napon. Én nem is hiszem hogy ez a tejet bármilyen mértékben, módon befolyásolná. Ennyi erőből az utcára sem lehetne kimenni amíg az ember szoptat.

2008. máj. 27. 22:17

Hú, tök jó!

Már napok óta tervezem én is szopi mellett a szolit, csak én sem tudtam mitévő legyek. Pont én is megakartam ezt kérdezni, de rákerestem előtte. Szóval, ha jól szűrtem le, heti 2 alaklom 6 percre annyira nem gond? Mert én így tervezem. 9-12 percet amúgy sem nagyon bírnék!

2008. máj. 27. 13:50
Köszi a hozzászolásokat. Csak heti 1-2 alkalommal terveztem hogy mennék és csak 3-6 percre. HA már lesz egy kis szinem akkor még csökkentem a szolizások számát.
9. 7a319416e1 (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2008. máj. 27. 12:39
Köszi,megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok egyedül a véleményemmel!üdv.
2008. máj. 27. 11:10

Szépségápolás


Szoptatás alatt a kozmetikai kezelésnek, szőrtelenítésnek nincs ellenjavallata. Előfordulhat, hogy bőrünk a hormonális változások miatt érzékenyebb bizonyos anyagokra is, amelyekre korábban nem volt. Kérjük meg kozmetikusunkat, hogy fokozottabban figyeljen a lehetséges bőrirritáló anyagokra.


Kellemes kikapcsolódást nyújthat a test-masszázs is. Kerüljük azonban a fogyasztó, méregtelenítő kezeléseket, pl. a nyirokmasszázst, vagy cellulitisz-kezeléseket, mivel a felszabaduló méreganyagok ebben az esetben is bejuthatnak az anyatejbe.


Fodrászhoz is nyugodtan elmehetünk, akár hajat festetni is. Mértékkel a SZOLÁRIUM és a szauna is megengedett, KIVÉVE, ha hajlamosak vagyunk mellgyulladásra – ilyenkor nem tesz jót a fokozott hőhatás. Előfordulhat, hogy a meleg beindítja a tejtermelést, készüljünk fel, hogy csepegés is előfordulhat. Szaunázás után csak langyos vízzel tusoljunk le, ne jéghideggel.

2008. máj. 27. 11:04
Dr. Kois Róbert kifejtette: az esetek túlnyomó többségében egyetlen kozmetikai szerről sem beszélik le a kismamákat, inkább a szolárium és a szauna veszélyeire hívják fel a figyelmet, mivel utóbbiak valóban elváltozást idézhetnek elő a magzatban, főleg a terhesség első szakaszában.
2008. máj. 26. 23:04
Szerintem heti egy alkalom,kevés ideig nem lehet ártalmas.Ha napozol,vagy csak kimész az utcára ugyanolyan káros lehet az uv sugárzás is.A szoli túlzott használatáról hallottam hogy bőrbetegségeket okoz,de belsőleg még nem hallottam hogy valakinek bármilyen problémája lett volna.Az anyatej nem lesz tőle rosszabb minőségű,és ártalmas a babára ,az biztos!De ha gondolod a védőnőt is kérdezd meg,szerintem ő is azt fogja mondani hogy mértékkel szabad.Üdv.Edina(két kislány anyukája)
2008. máj. 26. 20:24

Hát nem tudom... Nekem mindig olyan fura az is amikor egy kismamát látok kijönni a szoliból. Szerintem ugyan ez a helyzet a szoptatás alatti szolival is.

Van már egy hasonló fórum, csak otta a kérdés a terhességre vonatkozik. Sok anyuka állítja, hogy ő bizony járt, és semmi baja a gyereknek. Nekem az a véleményem, hogy a problémák lehet nem most jelentkeznek, hanem mondjuk 20-30 évesen, amikor esetleg vmi betegség jön elő. Persze, akkor azt gondolja az ember, hogy is történhetett, hisz egészségesen élt. (Talán ide lehet vissza vezetni!? Ismétlem TALÁN!!!)

Ugye a tej minőségére is minden kihat. Épp ezért kell bizonyos ételeket mellőzni szoptatás alatt, és ugye ott van még az alkohol, és a cigi is.... Szóval, és nem szoliznék!

2008. máj. 26. 18:47
Lehet persze,nem gond:)
2008. máj. 26. 13:37
Kisgyerek mellett nincs időm napozni, ezért gondoltam a szolira.
2008. máj. 26. 13:23
Szerintem szoli helyett menj ki a napra, gyönyörű idő van.
2008. máj. 26. 12:14
Szerntetk lehet szoláriumozni szoptatás alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook