Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vastag tarkóredő - 12.UH - 4 mm felett fórum

Vastag tarkóredő - 12.UH - 4 mm felett (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. thbc19 (válaszként erre: 62. - Thbc19)
dec. 13. 07:43
Ja és elvileg 26án kereken 14 hetes voltam.
62. thbc19
dec. 13. 07:41

Sziasztok!

Én 4 évet vártam a babára, lombikkal sikerült Kassán a beültetés.

November 13án vették le a vért a Prena teszthez, 26án voltam genetikai UH-n, ahol a nyaki redő méretét 3,57mm-re állapította meg az orvos. (Dr Orosz László - Debrecen). Mivel első baba én őszintén nem olvastam utána ezeknek a dolgoknak, hogy milyen határértékek vannak, hittem az orvosnak, aki azt mondta minden rendben van. Tegnap (december 12én) a saját dokimhoz mentem, aki felhívta a figyelmem erre a 3,57mm-es nyaki redőre. Teljesen belém állította az ideget. A prenateszt eredménye negatív volt down, edwards, patau szindrómára.

Kérlek segítsetek!

61. jenBP (válaszként erre: 45. - JenBP)
2022. jan. 1. 23:41
Ha esetleg valaki hasonló cipőben jár és rátalál erre a fórumra: kisfiamnál a 12. heti ultrahangon 3,4 mm tarkóredőt mértek. Egy sor vizsgálatot követően végül egészségesen született 😊, azóta már 8 hónapos kis örökmozgó. Hogy ott és akkor miért volt ilyen vastag a tarkóredő, sohasem derült ki.
60. M.àgnes (válaszként erre: 59. - Iko)
2021. jan. 19. 17:28
Az enyèmet is egyszer mèrtèk le és kèsz. 3,2 volt. :( fèrjem is azt mondja, bent volt.
59. Iko (válaszként erre: 57. - Kinga630)
2021. jan. 19. 16:37
Ez nagyon jó hír! Azért az UH végzők lehetnének ezek szerint alaposabbak vagy kitartóbbak a mérésnél, így nem hoznák a frászt szegény kismamákra alaptalnul. Különben egész más területen médèseknél ha valami nem stimmel akkor min 2x elvégzik a mérést újra, hoy kiküszöböljék a fals mérést vagy visszaigazolják az első mérèst. További problémamentes babavárást kívánok.
58. M.àgnes (válaszként erre: 57. - Kinga630)
2021. jan. 19. 15:39
De jó, èn is ebben bîzok, hogy sokszor van elmèrès. Ès amiatt szîvom a fogam, hogy gyorsan nem kèrtem vhol egy kontrollt, mint te. Mert nekem is azota mindenem negativ. Nagyon nehéz mèrni amûgy a baba àllandoan mozog stb. A sajàt dokim azt mondta voltak vhol egy kinferenciàn, ahol egy orvos a 12. Heti ultrahangot mutatta be eppen, ès nem tudta megcsinàlni, mert a baba ûgy feküdt. Erröl ennyit..:))
2021. jan. 19. 14:39

Sziasztok,

Képzeljétek ma voltam egy magánklinikán prena tesztet csináltatni és akkor már kértünk ott még egy uh-t.

Az ottani orvos 2,39 mm nyaki redőt mèrt, most vagyok 13 hetes 3 napos. És azt mondta hogy előfordulhat,hogy a nyaki redő helyett a baba nyaka és a méhlepény fala közötti sávot mérik , mert az uh képen ugyanolyan sötét sávkènt látszik, illetve az sem mindegy hogy a fejét hátra hajtja a mèrèskor vagy normál állásban van.

56. M.àgnes (válaszként erre: 55. - 9a23640872)
2021. jan. 19. 06:46
Ök nagyon profik. Èn is Ladànyi drnönèl voltam, öt ajànlottàk. Nekem ott sem talàltak semmit...
2021. jan. 18. 23:32

Szia! Az èn babàm tarkòredöje 4,2 mm. Pesten a Ròzsakert M.C.-be vizsgàltak. Trimeszteri szürèsr Dr Elekes csinált kb 13.hèten. Nagyon alaposan vizsgált, megis talàlta az okot. Nem fejlödött ki a ductus venosus, ami a keringèsben okozhat gondot. Elötte már csináltattam Prenát, negativ lett. De Elekes doki ajànlott egy màsik vizsgàlatot ami igaz dràga de sokkal szèlesebb körü, mèhlepényböl vesznek mintát, de nem csak annyit szür mint a sima tb tàmogatott. Most a 16.hèten emiatt voltam Dr Ladànyinàl aki valòban nagyon embersèges minden kèrdèsemre kèszsèggel vàlaszolt. De Elekes doktor is.

20.hèten ujra megyünk minkettöhöz.

Eddig jòk a kilàtàsaink. Kromoszòmarendellenessèg nincs az tuti.

54. Kinga630 (válaszként erre: 53. - M.àgnes)
2021. jan. 18. 20:39
Zalaegerszegen a kórházban
53. M.àgnes (válaszként erre: 51. - Kinga630)
2021. jan. 18. 19:47
Hol voltàl genetikusnàl?
52. M.àgnes (válaszként erre: 51. - Kinga630)
2021. jan. 18. 19:45

Huhh akkor neked vmit lehet elszàmoltak? Elvileg a az ülömagassàghoz nèzik a nyakiredöt.

Crl, ez alapjan mondjàk meg hàny hetes.

Engem virusra nem nèztek, az nem merült fel... csak sziv és down. Meg mèg lehet màs is turner patau edwards, de ezek a betegsègek azèrt nem maradnak rejtve.

Prena test azert sztem sokmindenre vàlaszt ad. Nekem nem mondtàk az amniot sem. Niftyre menjek!

51. Kinga630 (válaszként erre: 50. - M.àgnes)
2021. jan. 18. 19:09

Szia,

Ma kellett visszamennem a kórházba genetikai tanácsadásra. Hát nem lettem nyugodtabb sajnos. De nekem elég fura, hogy az első ultrahangomkor dec. 4-én, 6 hetes és 1 napos voltam az orvos szerint. Január 14 -re kaptam 12. heti ultrahangra időpontot, ma viszont már azt mondta a doktornő, hogy 14 hetes vagyok. Ha a menstruáciomtól számoljuk, akkor valóban és elvileg nem mindegy mikor nézik a nyaki redőt.

Ma nekem azt mondta a genetikus doktornő, hogy ilyen esetben 3 dolgot tudnak megvizsgálni, a vérvétel alapján hogy valamilyen fertőzésről/vírusról van-e szó, vagy down szindromáról, vagy szívrendellenesség, amit csak ugye később tudnak nézni, a szívultrahangon.

Ha ezek rendben vannak, akkor nem lehet baj, szóval szerintem nálatok minden oké :).

50. M.àgnes (válaszként erre: 49. - Kinga630)
2021. jan. 17. 15:57

Rózsakert, dr. Ladànyi Anikónàl, Gokiban is dolgozik. Nagyon-nagyon megnyugtatott ès tudom ajànlani.

18. Hetesen kicsi volt màr nekem is a redô.5 mmig jo nekem 3,1 volt.

Prenatest ès Nifty jó, bàr èn beszèltem genetikussal ès ritkàn ugyan, de àlnegativ is elöfordulhat.

De ez tènyleg nagyon ritka. Àlpozitiv inkàbb több van.Neked mit mondott az orvos elèg a Prena ès a sziv uh?

Nekem azt mondta, idèzem: ha jó a Nifty felejtsem el az ultrahangot. Ennyit erröl. Nagyon el tudtam

felejteni:((

Ha kèrdèsed van nyugodtan irj, mert sokmindent tudok a tèmàról:)) kb 1 hónap a szülèsig, ott majd minden kiderül, remélem egèszsèges lesz a kisbabàm ès mindent elfelejthetek:))

49. Kinga630 (válaszként erre: 48. - M.àgnes)
2021. jan. 17. 15:01

Szia,


Akkor biztos minden rendben lesz. 🙂 Nem tudom, hogy lehetséges e hogy ez felszívódik később .. egyik ismerősömnek is nagyon rossz értékei voltak de neki a 18. Heti uh-n és a következőn már semmit nem láttak abból.

Én is mèg szívultrahangra szeretnék majd menni, de majd csak ha nagyobb lesz akkor tudunk. Te azon hol voltál ?

48. M.àgnes (válaszként erre: 47. - Kinga630)
2021. jan. 17. 12:12
Szia Kinga! Èn nemsokàra szülök, de azóta sem vagyok teljesen nyugodt. Nekem a tovàbbi vizsgàlatok mind negativak voltak. Szîvultrahang kètszer, nifty teszt, tovàbbi genetikai uh-ok. Genetikus nèzte àt. Ugyhogy nem tudom miböl adódott.
2021. jan. 16. 21:10

Sziasztok,


Mi a helyzet a korábbi hozzászólókkal minden rendben lett végül nálatok?

Én 2 napja voltam 12. heti uh-n

3,8-4mm tarkóredő lett mérve, orrcsont látható, minden mást rendben találtak ...nagyon megijedtünk

Kedden megyek prena tesztre.

Mit gondoltok, ha annak jó lesz eredménye akkor egészséges lesz a baba?

Köszönöm előre is valaki ír!

46. M.àgnes (válaszként erre: 45. - JenBP)
2020. dec. 18. 06:51

Erre most is ràkèrdeztem, hogy nem lehet, hogy az elsö vmi elmèrès, de szte nem. Hàt nem tudom...

30 hetes vagyok, jo lenne, ha màr meg tudnèk nyugodni:))

45. jenBP (válaszként erre: 44. - M.àgnes)
2020. dec. 17. 23:19
A redő most teljesen normál volt és minden más is, nem talált semmi gyanúsat. A GOKI-ban is voltam magzati szívultrahangon, ott is minden rendben volt.
44. M.àgnes (válaszként erre: 43. - JenBP)
2020. dec. 17. 09:42

Igen:))) minden oké volt, teljesen megfelelő méretei vannak, Drnő rendben találta:))

Te is Hajdu drnőnél voltál:) neked mit mondott a redőre? Most normál volt? Nekem teljsen az volt a 18. Hetesen.

43. jenBP (válaszként erre: 42. - M.àgnes)
2020. dec. 16. 22:08

Szia! Remélem rendben volt ma minden a vizsgálaton! ☺️

Nálunk úgy néz ki minden oké. 🙏🏻

42. M.àgnes (válaszként erre: 41. - JenBP)
2020. nov. 16. 06:33
Dec16:)
41. jenBP (válaszként erre: 40. - M.àgnes)
2020. nov. 15. 23:44
Dec. 2-án megyünk. A 30 hetes neked mikor lesz?
40. M.àgnes (válaszként erre: 39. - JenBP)
2020. nov. 15. 08:49

Én a 30.hetesre megyek Hajdu Krisztinához, remélem minden ok lesz akkor is....

Kitartás neked is? Mikor lesz a 2. genetikai uh? Majd irj, hogy mi újság.:)

39. jenBP (válaszként erre: 38. - M.àgnes)
2020. nov. 14. 22:56
Nem, akkor a Czeizelben. De az Istenhegyi jobb szerintem.
38. M.àgnes (válaszként erre: 37. - JenBP)
2020. nov. 14. 09:43
Èn is nàla voltam, sztem ö nagyon jó. Illetve szivultrahangonna rózsakertben. Az elsö genetikain is az Istenhegyin voltatok?
37. jenBP (válaszként erre: 36. - M.àgnes)
2020. nov. 14. 08:48
Reméljük tényleg nem lesz gond. A 2. genetikaira a Hajdu Krisztina doktornőhöz megyünk, a kislányommal is nála voltunk, megbízom benne. A szívultrahangot pedig a GOKI-ban csinálják majd.
36. M.àgnes (válaszként erre: 35. - JenBP)
2020. nov. 13. 20:16

Igen, elég fura. Sokszor 1 nap eltéréssel mérnek tök mást. Az első nekem is megvan. De tényleg fura hogy igy visszament?!? Akkor nem hiszem, higy gond lenne. Én mindenhol azt olvastam hogy ez nő.

A nipt teszteket azért nem fogadják el, mert ha az pozitiv, akkor nem lehet megszakitani a terhességet hivatalosan csak az amnio vagy a cvs eredményére hivatkozva.

35. jenBP (válaszként erre: 34. - M.àgnes)
2020. nov. 13. 19:05

Azt mondták, hogy a mintavétel a biztos, a Prenát még nem minden orvos fogadja el.

Fura ez a nyaki redő, a 12 hetesen 3,4 mm-t mértek, a mérés biztos, hogy jó volt, megvan a vizsgálat pendrive-on is.

Egy héttel később voltam genetikai tanácsadáson a Bajcsyban, ott már csak 1,7 mm volt a redő. Rejtély.

34. M.àgnes (válaszként erre: 33. - JenBP)
2020. nov. 12. 19:51
Én niftyn voltam, negativ lett nekem is. Hogyhogy még cvsre is elküldtek? Képzeld nekem a 18. Heti genetikai ultrahangon 3,1 mm lett a nyakiredőm, kevesebb mint a 12. Hetesen. Ez a mérés tuti jó volt, egy genetikus doktornő csinálta, aki átnézte a babát. Én úgy tudtam, hogy a nyakiredő a baba méretével együtt nő....Neked többször mérték le utána is?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook