Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meleg vagy hideg párásítót érdemes használni a baba szobájában? fórum

Meleg vagy hideg párásítót érdemes használni a baba szobájában? (tudásbázis kérdés)


1 2
19. pitye
2007. jan. 29. 13:03
Segítsetek! A kisfiamnak már vérzik az orra a sok orrszívástól.Rohanjak hidegpárásítót venni, Salvus vízzel?Ismét hörghurut.5 napja adom a köptetőt,antibiotikummal.Minden éjszaka majd megfullad a köhögéstől,és összehányja az ágyat.
18. pitye
2007. jan. 28. 21:42
A kisfiamnak gyakran van höghurutja,18 hónapos.érdemes lenne venni hidegpárásítót?Vagy meleget?Köszi.
17. DODICA
2007. jan. 28. 13:16

Gábor! hideg párásítót gyógyászati segédeszközt forgalmazó boltokban lehet venni, avagy rendelni.


De babavárás előtt minek? Egyáltalán nem biztos, hogy szükségetek lesz rá (ne is legyen!). Amúgy se két fillér..:(( A párásítást simán radiátorra tett vízzel meg lehet oldani.

16. gnh72
2007. jan. 28. 11:46
Sziasztok!Gabor vagyok,és a segitségeteket kérném.Babavaras elött allunk,és azt szeretném megtudni,hogy honnan tudnék beszerezni,Krupps hideg parasitot.Köszi.
15. figarina (válaszként erre: 14. - DODICA)
2006. okt. 21. 23:43

Szerencsére a hűtőnk megmenekült!:-)

Miután beadtam a gyógyszert,úgy feküdtünk vissza aludni,h Síoverállt adtam a gyerkőcre,és az ablakot sarkig tárva egyetlen köhintés nélkül aludt reggelig!Érdekes módon az összes fulladása 0.58perckor kezdődött...

14. DODICA (válaszként erre: 12. - Figarina)
2006. okt. 21. 13:25

Ez ismerős.:( Volt, hogy a csecsemővel tél elején az egész éjjelt az utcán töltöttem, mert csak a babakocsiban tudott valamicskét aludni.


A hűtő nem olvadt le? :)

13. Icus (válaszként erre: 12. - Juniperus)
2006. okt. 21. 11:39

Köszönöm, megpróbálom én is .

Nekem asztmás még a kicsi fiam, és vele kipróbálom. Az az igazság, van inhalátor kéészülékünk is, de az maszkos, azt nem szereti, tiszta kínszenvedés, ha oda kell ülnie.


Salvus vízet csak a gyógyszertárakban lehet kapni?

2006. okt. 20. 18:10

A meleg pára azért nem jó,mert abaktériumok szaporodását segíti!(csak arcüreggyulladásnál,gőzölésre)

Kruppnál bevált az is ha a hűtőszekrényt kinyitottuk és onnan lélegezte be afiam a hideget!Bár ha nagyon fulladt mínusz 20 fokban is rohantam vele a nyitott ablakhoz 1 szál pizsiben...

11. Icus (válaszként erre: 10. - Juniperus)
2006. okt. 20. 13:50

Szia!

Érdekelne, hogy próbáltad is vagy csak hallottál róla.

2006. okt. 16. 20:33

Hideget, ha lehet ultrahanggal működőt,mert így a tapétád nem ázik le a falról.

Amikor a kisfiam kruppos volt,még nem volt ultrahangos, hát ne tudjátok meg! 2 nap alatt a tapéta felpúposodott,úgyhogy a gyógyulás után jött a tapétázás.

2006. aug. 19. 23:57
Ha kruppos, csakis hideget!
2006. aug. 18. 21:32
Sziaszok! Sajnos nekem vannak "élményeim" a kruppal kapcsolataban. A fiam 2 éves korától éveken át kruppos volt. Csak a hideg pára a jó. Vagy az ablakot kell kinyitni, vagy pedig a fürdőszobában megengedni a hideg vizet. Télen jobb a kinti levegő, de nekünk van HIDEGPÁRÁSÍTÓnk is. A kórházakban is ezt teszik a gyerekek mellé, és feléjük fordítják. A fiam már kinőtte, de a pici lányom pedig elkezdte. Azért remélem, hogy Vele nem kell azt végigcsinálnom, ami a fiammal a rohamok miatt.
7. Icus
2006. júl. 12. 07:33
A kolléganőm lánya is az volt, rohamnál Ő is mindig az ablakba állította, de olyat is mesélt, hogy a fürdőszobába erős sugárban folyatta a vízet (meleg?) és az is használt. Hát ez tényleg ellentmondásos, de amikor mesélte nem is gondolkoztam el rajta, hogy hogyis van ez?
2006. júl. 11. 12:31
En ugy tudom a krupposoknak epp a hideg jo. Az ismerettsegi korben van kruppos, és azt mondták ha rohama van nyissák ki az ablakot, hogy hűvöset lélegezzen be.
5. Icus (válaszként erre: 4. - 72442562)
2006. júl. 11. 07:52
A hideg párásító annyira finoman porlasztja a vízet, hogy körülötte száraz marad minden, csak a levegőben érzed a friss illatot. A meleg párásító más elven működik, itt lényegében "gőz kibocsátás" van. Ha jól tudom pl. a krupposoknak ez a melegpára a jó, míg az asztmásoknak, a hieg.
2006. júl. 10. 13:41
Szerintem nyáron hideget
3. Icus
2006. júl. 10. 13:12

Attól függ, milyen lakásban laksz, és van e valamilyen baja a gyermekednek.

Nekem asztmás gyermekeim vannak és panelban lakunk. Téli hónapokban a fűtés max. 19fok lehet, és a hideg párásítót használjuk. Asztmás gyereknek meleg párásítót nem is lehet használni, mert befullad tőle. Mi nagyon meg vagyunk elégedve, és szeretjük is a hideg párásítót, nagyon észre lehet venni a lakásban amikor használjuk.

Nekünk, nem a mostanában divatos ultrahangos párásítonk van, hanem a régebbi típusú porlasztós.

2006. júl. 10. 12:43
Nekünk egyik sincs. Sosem hiányzott.
2006. júl. 10. 12:11
Meleg vagy hideg párásítót érdemes használni a baba szobájában?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook