Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségügyi kaparás fórum

Egészségügyi kaparás (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Jenna8 (válaszként erre: 64. - Elbb)
2022. jún. 4. 19:39
Köszönöm szépen a segítséget,és a gyors vàlaszt! :)
64. elbb (válaszként erre: 63. - Jenna8)
2022. jún. 4. 19:33
Most még érdemes betétet használni. A következőnél már lehet tamponozni.
63. Jenna8
2022. jún. 4. 19:17

Sziasztok!

Màjus 9.én volt egészségügyi küretem,ma-azaz jùnius 4.én- megjött az első menstruàciòm.

A kérdésem az lenne,hogy hasznàlhatok-e màr tampont,vagy ilyenkor még ajànlatosabb a betétnél maradni?

Sajnos a kòrhàzban nem adtak kellő informàciòt erről!

2017. júl. 31. 07:51

Shyana!

ha jársz még erre:

egy csomó kérdés fogalmazódott meg bennem, amit szeretnék majd tudni a kürettel kapcsolatban a dokitól. (leginkább következmények, lehetséges kimenetelek, stb)

Csak arra volnék kíváncsi, hogy te kérdeztél-e és ha igen, miket?

nem vágyam, hogy jövő héten listával menjek, de jelen pillanatban azt gondolom, hogy úgy lesz :)

2017. júl. 19. 15:20

Ja azt elfelejtettem írni, hogy a dokim tök normálisan állt hozzá, mindenféle kérés és kérdés nélkül mondta, hogy ha mégis kell, ő fogja csinálni a küretet.

még a gyógyszerrel is azt számolgatta, hogy ha beszedem a 10 napot, meg 3 nap, mire megjön és egy hét a menstruáció, akkor addigra pont visszajön szabadságról, mire mennem kell kontrollra.

60. youlcsi (válaszként erre: 59. - Shyana)
2017. júl. 19. 14:38

na, arra én is.

a szervezetem szerintem szórakozik velem, mire a saját dokimhoz jutottam, addigra mintha elvágták volna, 59 nap vérezgetés elmúlt nyom nélkül.

a norcolutot még tegnap este szedni kezdtem, és remélem, hogy most így is marad.

mondjuk nem tudom, hogy a 20 mm most még 10 nap alatt mennyit fog vastagodni, meg majd milyen módon fog leválni... mindenesetre jó alaposan beraktározok otthonra a balesetek elkerülése végett.

perzse ahhoz el kell jutni odáig. de most tényleg reménykedem, hogy már nem fogok vérezni.

59. Shyana (válaszként erre: 58. - Youlcsi)
2017. júl. 19. 14:35
köszönöm :) kiváncsi leszek nálad hogy alakul a dolog
58. youlcsi (válaszként erre: 57. - Shyana)
2017. júl. 19. 14:29
örülök neki :)
57. Shyana (válaszként erre: 56. - Youlcsi)
2017. júl. 19. 13:58
a szövettanom tökéletes szerencsére :)azóta jól vagyok
56. youlcsi (válaszként erre: 54. - Shyana)
2017. júl. 18. 13:57

veled mi van?

szövettan?

55. youlcsi (válaszként erre: 54. - Shyana)
2017. júl. 18. 13:56

nemrég tértem vissza a dokitól. Ma éppen véletlenül pont nem vérzek, legalábbis eddig nem. lekopogom.

írt fel norculutot, és adott 2 napot. ha csütörtökön azzal hívom fel, hogy akár egy csepp vér is van, akkor nem várunk tovább. különben végigszedem a gyógyszert, megvárom a vérzést, és reménykedek, hogy az rendbe hoz. nem igazán bízik a doki benne, de nem akar kaparni. még nem. ő az egyetlen, aki nem. nem véletlen ragaszkodtam én hozzá, hogy ő is nézzen meg (még bőgtem is egy sort :o mondta, hogy gyorsan hagyjam abba, mert ha így megyek ki, azt hiszik, hogy megvert :D). szóval most megint van úgy 3 hetem. vagy 2 napom...

de a nyh jó vastag. 20 mm felett van most is.

54. Shyana (válaszként erre: 53. - Youlcsi)
2017. júl. 18. 11:36
mi újság?
53. youlcsi (válaszként erre: 52. - Shyana)
2017. júl. 6. 08:59

ezen csodálkozom is.

azt, hogy később van (vagy nincs is) peteérésem már vagy 10 éve tudom (akkor hagytam abba a fog.gátlót), de sosem merült fel, hogy ezért küretet csináljon az orvos.

uh-t csinált, és megmondta az alapján.

hőmet mérem, és tudom az alapján.


Azért sajnálom, mert ezek szerint felesleges volt a beavatkozás... és hát még ha csak a rutin része is a szövettan, azért izgul az ember miatta (had ne mondjam, hogy most már ez a legnagyobb parám, hogy vajon az milyen lesz)

52. Shyana (válaszként erre: 51. - Youlcsi)
2017. júl. 6. 08:01
hát végre tudtam menni a saját dokimhoz,erre mondta hogy nem is kellett volna a küret
51. youlcsi (válaszként erre: 50. - Shyana)
2017. júl. 5. 19:44
ez klassz... csak hát kicsit nem értem... ennyi? ezért kapartak? ezt anélkül is megmondja az ember 1-2 hónapnyi hőmérőzés vagy cikluskövetés után...
50. Shyana
2017. júl. 5. 16:15
na meg is van az eredmény. Szerencsére semmi komoly csak később van peteérésem mint az átlagosan :) kaptam fogamzásgátlót hátha az kicsit helyre teszi a menzeszem
49. Shyana (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2017. júl. 4. 16:08
köszi :)
48. youlcsi (válaszként erre: 47. - Shyana)
2017. júl. 4. 14:39

holnap gondolom kiderül... hiszen úgyis mész orvoshoz az eredmény miatt.

drukkolok.

47. Shyana (válaszként erre: 46. - Youlcsi)
2017. júl. 4. 13:44
én is ezt olvastam ezért is izgulok. Pedig tök olyan vérzés
2017. júl. 4. 09:55

szűk 3 hét? én keveslem. ugye tapasztalat nincs, de már ezer helyen mindent elolvastam, és mindenhol 4-6 hetet írnak.



pont ma gondolkodtam azon, hogy küret után hogyan és mikor lesz nekem vérzésem. hiszen a hormonjaim attól még gatyák, hogy kaparnak.

45. Shyana
2017. júl. 3. 20:00
elkezdtem vérezni. Ez lehet már menstruáció?
44. epervirág (válaszként erre: 1. - Shyana)
2017. júl. 3. 12:03
Ez teljesen normális èn napokig vèreztem utána.
43. youlcsi (válaszként erre: 42. - Shyana)
2017. júl. 3. 11:48
úgy tűnik, behozom vérzésben a sokéves lemaradásomat :o :D
42. Shyana (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2017. júl. 3. 11:20
ó szegény :(
41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Shyana)
2017. júl. 3. 10:25

én eddig tök jól voltam, de ma reggel megint kicsit véres folyásom volt. nem tudom, hogy esetleg mensi lesz-e belőle, vagy "csak" vérezgetés, ahogy volt is 2 héttel ezelőttig.

mindenesetre most már nem mozdulok ki otthonról úgy, hogy ne legyen nálam vérzéscsillapító... és igyekszem kiélvezni még ezt a 2 hetet, amíg nem megyek orvoshoz.

40. Shyana (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2017. júl. 3. 09:06
szerdán megyek be. Veled mi újság?
39. youlcsi (válaszként erre: 25. - Shyana)
2017. jún. 28. 11:14

Majd írj, ha megvan!


nekem nem kellene olvasgatnom már a témában, mert csak egyre inkább parázok.

vajon mennyi az esélye, hogy spontán rendeződik a nyh-vastagság a következő kontrollig?

38. Shyana (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2017. jún. 26. 14:24
persze azért nem mindegy ki csinálja :) szurkolok
37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Youlcsi)
2017. jún. 26. 13:34

kaptam még 3 hét haladékot :)

most megint másik doki látott, csak 13 mm-nek mérte a nyh-t, de így is azonnal rávágta, hogy küret. holnap megcsinálja.

Kérdeztem, hogy rendben leszek-e majd 10-re, mert szabin leszek, megyünk balatonra, fürdőbe, stb... erre mondta, hogy akkor nincs küret, mert 2 hét múlva még nem strandolhatok vele, menjek majd vissza szabi után.


kicsit elbizonytalanodtam, mert gyorsan túl akartam lenni rajta, de így viszont addigra már lesz a dokim, és eddig a 4ből ő volt az egyetlen, aki a gyógyszer pártján volt, nem akart azonnal kaparni. igaz, ő nem is látott, csak telefonon beszéltünk.

na mindegy, azért megnyugtató, hogy még majd ő is meg tud nézni... és örülnék, ha ő csinálná, ha majd kell.

2017. jún. 26. 09:33

fél óra múlva vár az orvos, és kiderül, hogy lesz-e küret vagy sem. :o

ááá, nem vaqgyok ideges...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook