Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Koszorú szívbillentyű meszesedés fórum

Koszorú szívbillentyű meszesedés (beszélgetős fórum)


1 2
58. grtm (válaszként erre: 57. - TGizella)
febr. 2. 20:57
Nekem volt, csak műtéttel sikerült.
2023. márc. 31. 12:00
Üdvözlök mindenki .65 éves vagyok most voltam szívultrahangon és kezdődő szivbillentyű meszesedést állapítottak meg Hogy lehet gyógyítani a meszesedést van e valakinek hasonló problémája
56. grtm
2017. júl. 15. 20:42
Egyébként volt már valakinek érfestős, szívkatéteres élménye?
55. grtm (válaszként erre: 54. - Grtm)
2017. júl. 3. 15:18
Én 47 éves vagyok és egy ilyen testet szeretnék kapni. És szeretnék reggeltől estig pörögni, mint előtte. Csak azt sajnálom, hogy előbb nem vették észre...
54. grtm (válaszként erre: 53. - Mtkc)
2017. júl. 3. 15:06
Köszönöm! Te milyen alternatív utat tudsz?
53. mtkc
2017. jún. 22. 10:17
Elhiszem... Nem tudom azt mondani, hogy a műtét egy méznyalás, és utána pedig egy huszonéves testet fogsz kapni, mert nem igaz. Nagy beavatkozás, nagy kockázattal. Az tény, hogy a mai nyugati orvostudomány ezt a betegséget visszafordíthatatlan elváltozásnak tudja, és bizonyos szint után, csak műtéttel lehet már korigálni, ami ha korábban, mint később történik, minden szinten jobb lehet. Én leírtam azokat a tapasztalataimat, amit valóban látok és nem csak szép orvosi statisztikai adat. De a te tested és életed, neked kell döntened. Az biztos, hogy szerintem csak pozitív hittel és elvárással érdemes belekezdeni, mert az nagyon sokat számít. Ha szükségét érzed, kérd ki másik orvos véleményét is. Vagy esetleg alternatív utakon IS elindulni. Persze nem bizonytalan eredetű kemikáliák, illegális használatára gondolok, de van számos más út, ami esetleg hasznos lehet, ha nem is a teljes gyógyulásban, de mondjuk a műtét időpontját esetleg ki lehet tolni. Mindenkinek más útja van :)
52. grtm (válaszként erre: 51. - Mtkc)
2017. jún. 22. 07:28
Nézd, a bordatörésem még 6 hónap múlva is okozott, ugyan nagyon ritkán rossz napot. Főleg ha a munkahelyemen min. naponta 8x kell az elsőről felmennem a 3.-ra és vissza. Ettől minden ember besokall. Ha már meglátom a lépcsőt, a látványától rosszul vagyok, ezt csinálom 8 éve.
51. mtkc
2017. jún. 21. 19:23
Én nem tudok róla, hogy lenne jelenleg bármi módszer, ami a meszes plakkokat biztonsággal eltávolítja a billentyűről. A szegycsontot pedig valóban kettéfűrészelik, majd a végen gyakorlatilag összedrótozzák. Nem mozog a csont, nem mozdul el, vagy ilyesmi. Én azt tapasztalom a betegeknél, hogy nem éreznek nagy (csont)fájdalmat, persze rendszeresen adunk fájdalomcsillapítót. A legtöbb betegnek a legnagyobb problémát az állandó szomjúságérzet okozza, mert a műtét után kb 48 óráig meg van határozva a folyadék, amit megihat. Sok beteg mondja is, hogy azt hitte nagyon fog fájni, közben meg csak nagyon szomjas :)
50. grtm (válaszként erre: 48. - Mtkc)
2017. jún. 21. 06:57
És szerinted egy meszesedés nem visszafordítható?
49. grtm (válaszként erre: 48. - Mtkc)
2017. jún. 21. 06:54
Ez nem mondom, hogy nem jó hír, de hogy szétfűrészelnek egy egész szegycsontot... Nekem 2 éve csak egy bordám törött el hosszában, kicsit el is mozdult, de azt hittem, hogy megveszek a fájdalomtól. Na most ezek után még meleg van, amit nehezen viselek... Na jó, ezt senkinek sem kívánom.
48. mtkc
2017. jún. 20. 22:00
Igen,szerintem az reális. Nálunk a kórház után 2 hét rehabilitáció van még.
47. grtm (válaszként erre: 46. - Mtkc)
2017. jún. 20. 21:52
Nekem azt mondták, hogy 4 hét múlva már dolgozhatok.
46. mtkc
2017. jún. 20. 21:45
Sajnos nem vagyok fitoterapeuta, nem ismerem pontosan a gyógynövények hatásait. Én gondolnék a kalciumra is, az javíthatja a szívizom munkáját.
45. grtm (válaszként erre: 43. - Mtkc)
2017. jún. 20. 21:01
Szerinted létezik az, hogy 4 napja a fokhagyma mellé gallagonyát és fagyöngyöt veszek be, naponta egy kálciumot és a lépcsőzés radikálisan könnyebb?
44. grtm (válaszként erre: 43. - Mtkc)
2017. jún. 20. 20:59
Ez most nagyon rossz hír volt.
43. mtkc
2017. jún. 20. 12:08
Szia! Jól értelmezem, hogy aortabillentyű műtétet javasoltak? Én szívsebészet intenzíven dolgozom nővérként. A tapasztalataim alapján én azt tudom javasolni, hogy nem érdemes húzni a műtét időpontját, ha azt mondta az orvos, hogy már műteni kell. Azok a betegek, akik szinte tünet nélkül jöttek műtétre sokkal könnyebben vették az akadályt és gyorsabban gyógyultak. Ilyenkor még a szívnek nagyon sok tartaléka van. Viszont ha tünet is van már, akkor szív már valamilyen szinten elfáradt, nem működik jól, nem tudja úgy kompenzálni a nem jól működő billentyű működését, és ez nehezíti a gyógyulást is. Nálunk egy ilyen műtét kb 24 - 48 órás intenzív osztályos tartózkodással és kb egy hetes kóházban maradással jár. Utána pedig a rehabilitáció.Azt javaslom keress egy orvost akiben tényleg megbízol. És még annyi, hogy én semmilyen orvos, magánúton, illegálisan történő emberkísérletében nem vennék részt...
42. grtm
2017. jún. 18. 18:51
Na meg konkrétan erre az esetre csak teljes mellkasfeltárásos, szívmegállításos műtétet találtam, attól tartok ez van.
41. grtm (válaszként erre: 40. - Böce)
2017. jún. 18. 17:57
Oké, rendben. A neten azt írják, hogy már akkor célszerű megműttetni, amikor nincs tünet. Nekem van egy kevés a maximumhoz képest...
40. Böce (válaszként erre: 39. - Grtm)
2017. jún. 18. 16:14

Majd számolj be róla, hogy mi van veled, jó?


Gyógyulást kívánok!

39. grtm (válaszként erre: 38. - Böce)
2017. jún. 18. 10:00
A Béres nem gyógyítja a rákot, de jobb életminőséget adott. Egy darabig. A vakcina számomra ugyanolyan veszélyes, mint a műtét, egyiktől sem vagyok elájulva. Orvost meg keresek még.
38. Böce (válaszként erre: 37. - Böce)
2017. jún. 18. 09:48

Mármint a Béres nem gyógyítja a rákot, arra értettem, hogy nem árt.

A Horvát-féléről nem tudhatjuk.

37. Böce (válaszként erre: 33. - Grtm)
2017. jún. 18. 09:46

A Bérest viszont engedélyezték, de a Horváth-félét évek óta sem. Bár a rákot az sem gyógyítja, de legalább nem ártalmas.

Ismeretlen összetételű, hatásmechanizmusú, gyártási technológiájú (fészerben, rozsdás edényben kutyulják-e) szert én biztos nem adnék be magamnak.


A műtétnél egy csapat + technika figyel rád. Bár így is van kockázat, az tény, de nem egyenlő egy ismeretlen "kutyulmánnyal".


De nem akarlak rábeszélni semmire, nem az én bőrömről van szó, csak vizsgáld meg a dolgokat alaposan. És akár több orvossal is beszélj, esetleg ők hallottak-e arról a szerről, azt is megkérdezheted.

36. grtm (válaszként erre: 35. - Böce)
2017. jún. 18. 09:42
Így van, erre utazok. A most vizsgáló orvosomnak 4 év kardiológiai gyakorlata van. Lehet, hogy becsületes, de hátha megúszom.
35. Böce (válaszként erre: 32. - Grtm)
2017. jún. 18. 09:38
Feltétlenül. Főleg, hogy lehet más műtéti technika is.
34. grtm (válaszként erre: 31. - Böce)
2017. jún. 18. 09:37
Amíg meg más még nem néz meg, maradok a fokhagyma, galagonya és fagyöngy keveréknél. Időseknek hasonló problémával sokat használ.
33. grtm (válaszként erre: 31. - Böce)
2017. jún. 18. 09:34

Egyébként ugyanolyan rizikós jelenlegi állapotában, mint a műtét.

Anyunak annak idején, mikor rákos lett, kertek alatt hoztak Béres cseppet, még nem volt jóváhagyva.

32. grtm (válaszként erre: 31. - Böce)
2017. jún. 18. 09:31
Mert nagyon sok mindent elkerültem már életemben. Azonkívül lásson egy másik orvos is. Kettő után biztosabb a döntés.
31. Böce (válaszként erre: 30. - Grtm)
2017. jún. 18. 08:45

A helyedben nem kockáztatnék egy ilyen szerrel. Értem, hogy félsz a műtéttől, mindenki fél.

De miért akarod elkerülni, ha muszáj?

30. grtm (válaszként erre: 29. - Böce)
2017. jún. 18. 07:44
Én abban hiszek, hogy ez egyszer szabadalom lesz, de viszont még nincsenek hivatalos eredmények kockázati tényezőkről. Ezért tartok tőle. Ha annyi lenne, hogy vagy hat vagy nem hat, akkor nem haboznék.
29. Böce (válaszként erre: 28. - Grtm)
2017. jún. 17. 20:23

Kérdés, hogy mi az a szer? Milyen kutatás, tesztelési és engedélyezési eljárás eredménye, hol, milyen körülmények között gyártják (gyógyszergyárakban szigorú előirások és azok betartásának ellenőrzése van).


Szóval nem biztos, hogy a kisebb kockázatot vállalod egy bizonytalan szerrel... de a te életed, te tudod...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook